2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Merhaba arkadaşlar bugün ilk defa kahverengi leke geldi.çok tedirgin oldum normal olduğunu okudum ama içim rahat etmedi. Özel hastanelerin nöbetçi doktoru oluyor mu kadın doğumcu biliyor musunuz ? Gitsek gelirler mi ? Ilcede yaşıyorum devlet hastanesindeki doktor çok acemi ona gidip progestan falan mı yaptirsam? Yoksa bekleyip yarın il merkezine kendi doktorumu mi gitsem?
Canim endise etme ben adet kanamasi gibi oldugumda gitgim ozel nobetci kadin dogum doktoruna her kanamada gelmene gerek yok dedi onlar icin onemli olsn pihti yada parca geldiginde gidecekmisiz.yarin bence git doktora emin olmak icin.progestan verecek buyuk ihtimalle.

selammmmm güzel anneler, ben gecen hafta pazar günü, acile kosa kosa gittim cünkü peceteyle sildim kan geldi.. ayni seyi orda söylediler, bebek rahime yerlesirken kendine alan yaratirken cevre duvarlarina zarar verebiliyormus.. sonra gecti.. iki gün önce sabah uyandim, diskimi yaparken bi sildim baya kan ... cok üzüldüm.. ama sonra yine kahve lekelenmeye döndü... bugün dahada azaldi cok sükür.. bende giyimolog gibi düsünüyorum doktor dediki bi pedi doldurmadikca pihti yada sürekli kanama olmadikca panik yapmayin dediler..

ben yinede evde cok hareket etmeden dinlenmeye calisiyorum..

Citolesgen Citolesgen elektrikler yoktu sabahtan beri , giremedim o yüzden. Hep aynıyım cnm ya , bi dün gece biraz iyi uyuyabildim. Bugün yine kötüyüm , sanırım tansiyonum baya düşük bugün , elim ayağım titriyor. Başım dönüyor fır fır. Annem geldi yemekler yaptı ama yok yiyemiyorum. Bugün ne yesem ateş topu oluyor midemde. Mide yanması da başladı:KK61:Bu bebek rahimimde mi midemde mi belli değil , o derece kötü midem. Dayanmaya çalışıyorum işte:KK43:

Kilim ve tohum Kilim ve tohum canım sen kitaplar aldığını söylemiştin sanırım.
Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler? diye bir kitap buldum tavsiyelerden, sanırım onu sen de tavsiye ettin. başka var mı peki? almışken bir kaç tane alırım belki diyorum
Merhaba canım evet ben önce bu bahsettiğini okumaya başladım. Sonrasında incelediklerim her ne kadar benzer olsa da daha basit bir anlatıma sahip olan başka bir kitap var.
Kitabın yazar bir Türk Doktor olan Dr. Kağan Kocatepe. Yine dediğim gibi haftalık periyodlar ile yazılmış kolay okunan bir kitap. Hatta hamilelik öyle bir şey ki ilgili haftanızın olduğu sayfalara geldiğinizde keşke daha çok bilgi okusaydım diyorsunuz. Bu kitapta diğerlerinden farklı olarak bol bol ultrason görüntüleri de yer alıyor. Yine yaşanabilecek olumsuzlukların çözümleri de kısaca belirtilmiş. Kramp girmesi, uykusuzluk vb. İlk kitap başlı başına bir ansiklopedik bilgi veriyor ama illaki Türk bir doktordan da okumak isterim derseniz bu kitap okunabilir. Bu kitabı sadece bebek bekleyen anneler değil babalar da kolaylıkla okuyabilirler. Kitap İnkilap Kitapevinden çıkıyor ve 454 sayfadan oluşuyor.

Vallaha bende şans yok.sinirimden çatlıyorum.4 te inicektim otobüsten ama ben hala yoldayım.yeni köprüden geçiyoruz ya da geçmeye çalışıyoruz diyim.milim milim hareket ediyor araba.durup selfi çekiyorlarmış üstünde bedava ya bu iki gün.kafayı yicem yeminle.kızın çişi geldi otobüsü durdurup yolun kenarına yaptırdık.bunuda yaşadık ya inanamıyorum.
Çok sinir bozucu bir durum çok haklısın canım. En azından az kaldı sakin olmaya çalış. Hem hamilelik hem çocuk hem gereksiz uzayan yol..

Citolesgen Citolesgen elektrikler yoktu sabahtan beri , giremedim o yüzden. Hep aynıyım cnm ya , bi dün gece biraz iyi uyuyabildim. Bugün yine kötüyüm , sanırım tansiyonum baya düşük bugün , elim ayağım titriyor. Başım dönüyor fır fır. Annem geldi yemekler yaptı ama yok yiyemiyorum. Bugün ne yesem ateş topu oluyor midemde. Mide yanması da başladı:KK61:Bu bebek rahimimde mi midemde mi belli değil , o derece kötü midem. Dayanmaya çalışıyorum işte:KK43:
Canım ya gecmiş olsun. Bende dün gece kötü rüya gördüm hep bağararak uyandım yataktan. Niye böyle oluyor bilmiyorum. Gecen günde benim annem geldi bana hemekler hazırladı gitti. Ben de azat azar yedim. Geri kalan yemeği buzluğa attım sonra yerim diye. Bugun benimde tansiyonum düştü başım döndü. Neden böyle oluyor ki. Sen de yemek yemeye calış biraz yoksa dahada halsiz düşersin. Az önce muz yedim. Biraz tok tutuyor. Birazdan tavukluşehriye corbası içiçem. Ekmek doğruyorum içine ancak doyuyorum. Hiç bişey cekmiyor benim canım da. Ama yemek mecburiyetindeyiz :KK43:

Vallaha bende şans yok.sinirimden çatlıyorum.4 te inicektim otobüsten ama ben hala yoldayım.yeni köprüden geçiyoruz ya da geçmeye çalışıyoruz diyim.milim milim hareket ediyor araba.durup selfi çekiyorlarmış üstünde bedava ya bu iki gün.kafayı yicem yeminle.kızın çişi geldi otobüsü durdurup yolun kenarına yaptırdık.bunuda yaşadık ya inanamıyorum.
Ay ya üzülme bugunler gelip gecicek. İlerde doğacak bebeğine anlatırsınız bir hatıra olarak gülersiniz ilerde bunlara. Sakın sinirlenme sabret eve gidene kadar.

Canım ya gecmiş olsun. Bende dün gece kötü rüya gördüm hep bağararak uyandım yataktan. Niye böyle oluyor bilmiyorum. Gecen günde benim annem geldi bana hemekler hazırladı gitti. Ben de azat azar yedim. Geri kalan yemeği buzluğa attım sonra yerim diye. Bugun benimde tansiyonum düştü başım döndü. Neden böyle oluyor ki. Sen de yemek yemeye calış biraz yoksa dahada halsiz düşersin. Az önce muz yedim. Biraz tok tutuyor. Birazdan tavukluşehriye corbası içiçem. Ekmek doğruyorum içine ancak doyuyorum. Hiç bişey cekmiyor benim canım da. Ama yemek mecburiyetindeyiz :KK43:
Canım geçmiş olsun neden bilmiyorum ama ben de dün hiç rahat uyuyamadım kabus gördüm korkarak uyandım içimde kötü hisle uyandım ama gece yaşadığım huzursuzluğuma bağladım. Yarın randevum var inşallah her şey yolundadır. Seni yeni iş temposu da yormuştur. Mümkün olduğunca az az da olsa ye canım baş dönmesi tansiyon düşüklüğü yaşadım felaketti. İstirahatler temiz havaya çık bol bol

Bu rüyalara alışsak iyi olur canım , kardeşimin eşi 8 aylık hamile , hala daha korkulu rüyalar görüyormuş :KK43:
Ben dün gece Felak Nas okuyup yattım , bayağı bir rahatladım , uyumuşum , ki eşim evde yoktu , 3 buçukta gelmiş eve:KK43:
Bu midelerle ne yapacağız hiç bilmiyorum , bende bulantı ekşime yanma tükürük hepsi mevcut , her dakika dua ediyorum artık geçsin diye:KK43:

Canım geçmiş olsun neden bilmiyorum ama ben de dün hiç rahat uyuyamadım kabus gördüm korkarak uyandım içimde kötü hisle uyandım ama gece yaşadığım huzursuzluğuma bağladım. Yarın randevum var inşallah her şey yolundadır. Seni yeni iş temposu da yormuştur. Mümkün olduğunca az az da olsa ye canım baş dönmesi tansiyon düşüklüğü yaşadım felaketti. İstirahatler temiz havaya çık bol bol
Yorgunluktan temiz havya cıkmıyorum hafta sonunu kendime zaman ayırnak dinlenmek istiyorum. Daha öncede calısıyordum ben. Ama şimdi daha beterim hamilleikten napcam bilmiyorum. Ya cnım demek sende kötü rüya gördün. Gecen günde deli_mavi_59 deli_mavi_59 kabus görmüştü. Bende bağırdım 3 kez yatakta. İmdat diyorum anne diyorum bağırıken kendi sesime uyanıyorum. Bizim site ayağa kalkmıştır kesin :) bide herzmaan temizim abdesliyim. Niye böyle oluyor anlamıyorum. Bizde ilişkide yok zaten. Doktor 3 aya kadar yasakladı.

Bu rüyalara alışsak iyi olur canım , kardeşimin eşi 8 aylık hamile , hala daha korkulu rüyalar görüyormuş :KK43:
Ben dün gece Felak Nas okuyup yattım , bayağı bir rahatladım , uyumuşum , ki eşim evde yoktu , 3 buçukta gelmiş eve:KK43:
Bu midelerle ne yapacağız hiç bilmiyorum , bende bulantı ekşime yanma tükürük hepsi mevcut , her dakika dua ediyorum artık geçsin diye:KK43:
Ay canım benim. İnşallah gecer. Annemde felak nas bide ayetel kürsi oku der. Aslında hergece yatmadan önce okumak gerek.

Tatli anneler nasilsiniz:anneadayı: benim troidler ust sinirda cikti düşük olmasi gerekiyormus yarina randevu aldim dahiiyeden.ilac kullanicam sanirim bu hafta 3 4 kere kan verdim delik desik oldu kollarim resmen:bicak:

Yorgunluktan temiz havya cıkmıyorum hafta sonunu kendime zaman ayırnak dinlenmek istiyorum. Daha öncede calısıyordum ben. Ama şimdi daha beterim hamilleikten napcam bilmiyorum. Ya cnım demek sende kötü rüya gördün. Gecen günde deli_mavi_59 deli_mavi_59 kabus görmüştü. Bende bağırdım 3 kez yatakta. İmdat diyorum anne diyorum bağırıken kendi sesime uyanıyorum. Bizim site ayağa kalkmıştır kesin :) bide herzmaan temizim abdesliyim. Niye böyle oluyor anlamıyorum. Bizde ilişkide yok zaten. Doktor 3 aya kadar yasakladı.
Bizde de ilşki yok güzel şeyler düşünerek uyumaya çalışıyorum ama dün gece huzursuzdum canım kalktım dörde doğru su içtim o da midemi çok bulandırdı sıcak geldi klimayı açtım soğuk geldi üstümü örttüm yastık battı eşimi de huzursuz ettim yazık saçımı falan okşadı huzurla uyuyayım diye ama sabaha karşı daldım. Bizde doktor yasaklamadı ama eşim korkuyor

Tatli anneler nasilsiniz:anneadayı: benim troidler ust sinirda cikti düşük olmasi gerekiyormus yarina randevu aldim dahiiyeden.ilac kullanicam sanirim bu hafta 3 4 kere kan verdim delik desik oldu kollarim resmen:bicak:
Canım geçmiş olsun kan vermek benim gibi damar yapısı zor biri için gerçekten işkence.

Ay canım benim. İnşallah gecer. Annemde felak nas bide ayetel kürsi oku der. Aslında hergece yatmadan önce okumak gerek.
Oku canım özellikle Felak Nas çok rahatlatıcak bak gör. Ben hep karnımı okşayarak okuyorum bebeğime üflüyorum iyi geliyor rahatlatıyor. Doğsunlar hayırlısıyla kucaklayalım topluca bebeklerimize popo ısırma operasyonu düzenleyelim , ne çektiriyorlar bizlere yahu bu yumurcaklar :KK48:

X