2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar bebişlerinize bebe bisküvisi veriyo musunuz
Kaç tane yiyolar günde
Ben e bebekten hamm marka aldım tadı çok güzel

Hipp marka veriyordum. Sütle ezip yediriyordum 6-7 tane. Artık markette bulamıyorum getirmiyorlar =/
Sonra eczaneden aldım hünnap keçi sütlü bebe bisküvisi. 3 tane yedi. Ertesi gün ishal oldu, vücudu kıpkırmızı döküntülerle doldu, alerji oldu kızım. Doktor keçi sütüne bu kadar güvenmeyin, böyle şeyler de yedirmeyin diye çıkıştı bize

Oy demek ki dokundu bebişe
Ben yayladan keçi sütü alıp içiriyorum bi tepki vermedi oğlum. E bebekten aldığımda keçi sütlü oda dokunmadı. Hünnap bulamadım bende aslında en iyisi o
Hamm olanıda 7 tane yedi bugün daha versem yiyecekti hatta sevdi baya çok şükür sevdiği bişey buldum benim ki biraz mıymıntı yemek konusunda

Faydalı olan şeyleri yemezler, bisküvi oldu mu götürürler Benimki de benimle birlikte çekirdek yiyo bu ara

Sebze yediremiyorum su içiremiyorum nolcak halimiz bilmem. Akşam yemeğine oturuyoruz, kuru ekmek yiyor sadece
Azı dişi patlayınca iştahsızlık ta gider inşallah Bu ara iştahsızlığı tavan yaptı.

Benimkide suyu cok iciyo artik midesinden sesler geliyo o yuzden yemege yer kalmiyo.
Su vermezsem yeter ictigi diye elinden alirsam agliyo kiyametleri kopariyo su kuşu :)

Kızlar oğlumun iştahsızlığı beni çok yoruyo
İştahsız bebeğe siz nasıl çözüm buldunuz
Al benden de o kadar, hafta içi çalışıyorum ananesi çeşit çeşit hazırlıyor nazlanarak yiyor,hafta sonu sabah 9 da bi başlıyorum saat başı krebiydi yumurtasıydı çorbasıydı meyvesiydi çeşit çeşit hazırlıyorum mıncıklayıp atıyor çok üzülüyorum artık. 13aylık olduk hala 9 kilo anca oldu. Dr alerji idrar vb.testler yaptı sonuçlar da temiz çıktı. Ne yapacağımı şaşırdım.

Benim kilosu normalde ama yemiyo anlamadım ne olacak böyle

Bebeklerinizin severek yediği şeyleri paylaşır msnz? Benimkinin tek sevdiği şey ayran içmek.

Yumurta (haşlama,omlet) peynir , meyve , yoğurt , ayran , krep severek yiyor. Sütü çok seviyor (pastörize)
Makarna , patates , semizotu , taze fasulye hiç sevmiyor. Daha doğrusu sebze sevmiyor öğürüyor. Köfte, kırmızı et yiyor. Sebze yemeğine kıyma koyayım yemiyor öğürüyor.
1 yaşına kadar gayet iştahlıydı herşey yerdi. 1 yaşından sonra çok seçici oldu, iştah falan kalmadı.

Ay cok tesekkur ederim ccevap verdigin icin.

Bugun banyom u yaparken burda sordugum sorular geldi aklimaa. Bi cesaret aynayla bakiverdim. Hala bi tuhaf gorunuyo. Dikislerim düşmüş dikis goremedim. Ic dikisler ne alemde kim bilir.

Vucudumuz 9aylik bi seruvenden cikti. Oyle hemen duzelecek diye beklemiyorum zaten. Ama umut dunyasi iste ya tuhaf ooluyorum. Emzirirken memeler beyaz. Sonra bide ggöbeğe bakiyorum kara. Bu beden kimin diyorum sonra

6ay sonra spora baslicam. Hamile kalmadan once gunluk rutinim vardi. Sporcu olmanin verdigi guzellikler iste. Spor salonuna para yedirmiyorum. Yine yedirmicem. 6aydan itibaren gobegim iiicin ve kalcam icin yeniden baslicam insallah. Kizlar kendimi zi kapip koymayalim. Bu beden bizim. BBebislerimizle zman gecirirken kendimizide unutmayalim. Bu beden bize Allah izin verdigi durece daha uzun yillar lazim. Ona iyi bakmali ve spor yapmaliyiz.

bizim bunala başladı poşetli bardak felan aldım eline veriyorum içiyor

Bebeklerinizin severek yediği şeyleri paylaşır msnz? Benimkinin tek sevdiği şey ayran içmek.
En sevdiği şey yoğurttu artık onu da istemiyor
Salatalık Yayla çorbası makarna bunlarıda bayılarak yemiyor

Arkadaşlar merhaba.
Mayaladığınız yoğurtlar nasıl oluyor? Benimki tadı güzel ama yumuşak ve sulu oluyor =/
Katı ve susuz olması için ne yapmak lazım, bazı püf noktaları var mı?
Bu arada ben eski usül mayalıyorum, tencerede sarıp sarmalayarak..

Ben de cam kapta yada market yogurtlarindan edindivim o yogurt kaplarinda mayaliyorum.
Cok sicak olmasin mayasini verirken.iki ikibucuk saat sonra kontrol edin tutmustur buyuk ihtimal.
Kapagini açip biraz serinleyince fazla sarsmafan kapagini kapatip dolaba koyun.ertesigun cikarip kullanin.
Not eger disarda sogumasi icin cok beklerse ekşi oluyor.
Not kasikla aldiginiz yeri sonradan kasigin sirtiyla duzlestirirseniz yesil suyu cikmaz,sulanmaz.
Ben kullanmadan once kaymagini baska bir kaba aliyorum.ev halkinin bir kismi kesinlikle kaymak sevmediginden.boylece yuzeyini kasikla duzluyorum.yani tuval e boya surer gibi kasigin terdiyle yuzeyini duzluyorum.her aldiktan sonra ayni islemi yapiyorum.daha geç ekşiyor ve sulanmiyor.
Sizin yine de sulaniyorsa mayanizi tazeleyin.yani kendi yaptiginiz yogurttan degil de birbaskasindan alin birkerelik.

bende eski usul mayalıyorum sütü kaynattıktan sonra kavanozlara koyyyorum öyle sarıyorum 6 saat sonra dolaba bir gün sonra yiyoruz kavanozlar olduğu için sulanma daha az oluyor birde biraz fazla kaynat sütü içindeki su daha az oluyor 5 dk mim kaynatıyorum

Günaydın kızlar
Nasılsınız yavrularınız nasıl
Dişten sıcaktan nasıl etkileniyolar

Çok sessizsiniz bebişlerden fırsat mı bulamıyosunuz acaba :) biraz sohbet edelim vakit geçsin

Günaydın kızlar
Nasılsınız yavrularınız nasıl
Dişten sıcaktan nasıl etkileniyolar

Çok sessizsiniz bebişlerden fırsat mı bulamıyosunuz acaba :) biraz sohbet edelim vakit geçsin

Diş mahvetti bizi. Uyku yok, iştah sıfır. Zaten iştahsız bi bebekti, şimdi direkt kafa çeviriyor. Gece gündüz bırakmıyor beni, sürekli uyanıyor. Sabah en geç 6da uyanıyor. Şu an bana sarılmış uyuyor iş güç, yemek yapamıyorum. Anlayacağın berbat haldeyim. Bir an evvel şu dişler patlasa da biraz nefes alsam.

Allah kolaylık versin canım
Azı dişler mi bu kadar zorluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…