2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
kuzum bebelerin kafaları normaldede vucuttan sıcaktır dr sordum ateşi normal kafası ateş içinde dedi damarlar ordan geçtiğinden.

İdrar tahlilinde iltihap çıktı, antibiyotiğe başladık. Bir daha da ateşi çıkmadı şükür.
aynen başıma geldi benimde 39.9 ateş diş yapmaz dedi dr baktık enfeksiyon var artık huysuzlandımı hep idrar tahliline götürüyorum.mümkünse kızılcık kaynatıp içir enfeksiyonu söküyo yada dut kurusu kaynatıp ver oda iltihaba birebir.

Doktor da bize öyle dedi, diş ateş yapmazmış. İdrar yollarında iltihap varmış. Kız bebeklerde çok olurmuş. Meğer buymuş sıkıntısı yavrumun =(

Doktor da bize öyle dedi, diş ateş yapmazmış. İdrar yollarında iltihap varmış. Kız bebeklerde çok olurmuş. Meğer buymuş sıkıntısı yavrumun =(
benimki de 3 kez geçirdi bi tanesini hiç anlamadık uzun süre acı çekti birindede anladık ama enfeksiyon hemen ilerlemiş olmalı baya çoktu.antibiyotikten bezdim yani artık dut kaynatıyorum

benimki de 3 kez geçirdi bi tanesini hiç anlamadık uzun süre acı çekti birindede anladık ama enfeksiyon hemen ilerlemiş olmalı baya çoktu.antibiyotikten bezdim yani artık dut kaynatıyorum

4 tane de azı dişi çıkarıyormuş. 2 si patladı 2 si şiş. Hepsi üstüste geldi.

Sabahları yumurta sarısı yerdi artık onuda yemiyo sinirlenip bağırıyorum artık
Küçücük kaldı ya

Beyazını denedin mi? Yada sebzeli omlet yapmayı? Patatesli, havuçlu, maydanozlu falan.. Ben bazen peynirli zeytinli de yapıyorum. Ben de iştahsızlıktan çok çekiyorum. En sevdiği şeyleri bile yemiyor artık. Yüzü çay kaşığı kadar kaldı =( İştahsız çocuk çok zormuş =(

Beyazını hic kabul etmiyo
Aklima gelen herseyi denedim ama yok

Bebekleriniz kac numara ayakkabi giyor arkadaslar
Ben 22 numara aldım ama büyük oluyo ön parmakları sıkışmasın boşluk olsun diye öyle aldım
Tam ölçüsü 20 galiba benim oğlumun
Bebeklerde önde boşluk olması gerekiyo alırken sizde 1 numara büyük alın bence

21 aldik buyuk oldu ayagindada gorunusude baya buyuk durdu 20 oluyo boslukta var aslinda ama dar mi oluyodur acaba diye dusunuyorum ama rahatsiz olsa aglar yuruyemez heralde

21 aldik buyuk oldu ayagindada gorunusude baya buyuk durdu 20 oluyo boslukta var aslinda ama dar mi oluyodur acaba diye dusunuyorum ama rahatsiz olsa aglar yuruyemez heralde
Rahatsız olsa belli eder aynen
Benim oğlumunda ayakları kocaman duruyo aman rahat olsunda büyük dursun :)

Arkadaslar merhaba.

Nisan 2018 anneleri topiginden Patates ben.

Sizlere bi kac soru sormak icin ziyaretinize geldim.

Öncelikle sipalarimizla mutlu huzurlu bi omur diliyorum hepimize. Allah'ım anali babali hayirli evlatlar büyütmeyi nasip etsin bizlere.

Simdi sorularima geciyorum hemen.

Dogumum normal dogum oldu cok şükür
Epizyotomi de var dogal olarak.

Dikislerim baya düştü Bi kac tane falan kaldi sanirim. Oda distaki.

1-) dikisleriniz ne kadar surede iyilesti?

2-) dogumdan sonraki ilk 1haftada büyük tuvalete giderken sikinti yasadiniz mi. (*ben ilk hafta 3 gun büyük tuvalete gidememistim. 2gun normal di hersey. Sonra 3.gun tuvalete gidemedim. Ikinamiyorum da. Sonra 3.gunden sonra cok agrili bi sekilde istemsiz ikinma ile tuvalete ciktim. Ve 2 gun popom agridi. Zaten agriyordu iyice kotu oldu. Ve sonra fark ettim ki kesi atilan yerden makata dogru yani kesinin tamami sanirim o kismi. Sanki acilmis gibiydi. Kaynamamis gibi. Simdi korkudan bakamiyorum . banyoda yikanirken dikislerin dustugunu görüyorum ve bi turlu cesaret edemedim bakmaya.

3-) cinsel hayatiniza dönüş unuz 40ciktiktan ne kadar sure oldu ve agriniz varmiydi ? *ben korkuyorum. Ve 40 ciksa bile en az 1ay daha yanasamicam gibi.

4-) kesi iziniz ne durumda? Yani goruntusu falan nasil izi kaliyor mu yoksa nasil oluyor?sizlerde iz varmi varsa bu iz sizi rahatsiz edecek boyutta mi ?

5-) suanda 1 senelik bi surec gecirdiniz. VVe gobekteki o cizginiz gecti mi yoksa duruyo mu?

6-) benim tenim beyaz. Ama gobegim esmerlesmis. Bu kararma ne zamana geciyor?

7-) gobusleriniz eskisi gibi sıkı halini en gec ne zamana kadar aldi???

Evet arkadaslar. Sorularim bu kadar. Hatirladiginiz kadar aydinlatabilirseniz beni cok iyi olur. Cunku bu sorularla her gun yiyorum kendimi.

Bu arada dogumdan cciktigimda sadece bende kalan 3 kilo olmustu. Yani dogumla beraber baya kilo kaybettim. Bu yuzden ggobegim suan hamile kalmadan onceki gibi. Ama hamur gibi yumusacik.

Dogum yapali 22gun oldu.

SSimdiden zaman ayirdiginiz cok tesekkur ederim

1-) dikisleriniz ne kadar surede iyilesti?

Hic dikis agrisi gerginligi v.s yasamadim. Dogumdan 1 hafta sonraki doktor kontrolumde dikislerimin cok iyi oldugunu soylemisti doktorum. Agrim falan olmadigi icin nen hic incelemedim kendi haline biraktim.

2-) dogumdan sonraki ilk 1haftada büyük tuvalete giderken sikinti yasadiniz mi. (*ben ilk hafta 3 gun büyük tuvalete gidememistim. 2gun normal di hersey. Sonra 3.gun tuvalete gidemedim. Ikinamiyorum da. Sonra 3.gunden sonra cok agrili bi sekilde istemsiz ikinma ile tuvalete ciktim. Ve 2 gun popom agridi. Zaten agriyordu iyice kotu oldu. Ve sonra fark ettim ki kesi atilan yerden makata dogru yani kesinin tamami sanirim o kismi. Sanki acilmis gibiydi. Kaynamamis gibi. Simdi korkudan bakamiyorum . banyoda yikanirken dikislerin dustugunu görüyorum ve bi turlu cesaret edemedim bakmaya.

Bundada sorun yasamadim. Ama ilk aylar cok sıkışınca tutamadigimi fark ettim. Sonra duzeldi.

3-) cinsel hayatiniza dönüş unuz 40ciktiktan ne kadar sure oldu ve agriniz varmiydi ? *ben korkuyorum. Ve 40 ciksa bile en az 1ay daha yanasamicam gibi.

40 gun dolar dolmaz
ilk baslarda kendimi cok kasiyodum agri olur diye ama olmadi bi kac sefer sonra oda duzeldi psikoljik bisey çünkü .

4-) kesi iziniz ne durumda? Yani goruntusu falan nasil izi kaliyor mu yoksa nasil oluyor?sizlerde iz varmi varsa bu iz sizi rahatsiz edecek boyutta mi ?

Kesi izi yok ben goremedim ama sekil olarak degisiklik var. Arkaya dogru kesi atilan yerle dikisle birleşen yer belli oluyo. Eskisi gibi degil ilk zamanlar cok kafama takmistim sonra alistim mecburen.

5-) suanda 1 senelik bi surec gecirdiniz. VVe gobekteki o cizginiz gecti mi yoksa duruyo mu?

Gobek cizgim gecti ama tuyler hala dokulmedi. Yan taraflarda karartilar hala varm ilk zamanlara gore daha az ama tamamen gecmedi.

6-) benim tenim beyaz. Ama gobegim esmerlesmis. Bu kararma ne zamana geciyor?

Hafif gecti bende beyaz tenliyim cok siritmiyo ama eskisi gibi degil

7-) gobusleriniz eskisi gibi sıkı halini en gec ne zamana kadar aldi???

Eskisi gibi sıkı olacagini hic sanmiyorum. Hatta eskiye gore gevsek oldular.

Gobegin sıkılasmasi icin spor yapmak lazim cunku deri genisledigi tekrar kuculdugu icin sarkiyo. Ama spora vakit bulabilirsek kizlar :)

Son olarak dogum kadini yeniler v.s yalanlariyla beklentiye girmeyin
Cunku vucudumuz asla bekarliktaki yada gebelikten onceki halinde olmayacak.
Tam tersi coktum dogumdan sonra kilom gebelikten onceki kilom ama vucudum ne onceki gibi sıkı nede tenim oyle hoş
Ama bebeklerimiz icin deger

Kızlar bebişlerinize bebe bisküvisi veriyo musunuz
Kaç tane yiyolar günde
Ben e bebekten hamm marka aldım tadı çok güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…