2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Bizimse alt azılar iki haftadır uyutmuyor üstüne hastanoldu zaten her diş hasta ediyordu Dr sesi daha var çıkmasına sürekli meme ağzında hiç birşey oyalamıyor onu

İyi geceler kızlar..
Bebekleriniz konuşmaya başladı mı =) Benim kız çok belli olmasa da, yarım yamalak tedi (kedi) çiççek (çiçek) mer (ver) memmem (vermem) gel , baba , aba diyor :KK48: Derdini anlatabiliyor. Hoşlanıp hoşlanmadığı şeyleri anlayabiliyorum.
Veee bugün ilk adımlarımızı attık, çook mutlu oldum :KK36: Koltuklara tutunup kalkmaya başladı. 4-5 adım atıp bana gelebiliyor. 1 hafta on güne tam anlamıyla yürür mü acaba? Ayy çok heyecanlı :-)

Günaydınnn :)
Benim oğlumda baba, gel, git, abla, dede, ver falan bu tür kelimeleri söylüyo
Acıkınca mama diyo. Susayınca kendince bi ses çıkarıyo su içer gibi anlıyorum :)
Bi anda yürür gider kalktıysa :)
Oğlum 1 aydır yürüyo artık markette dışarıda elimi bile tutmak istemiyo kendisi gidiyo heryeri karıştırıyo :) şimdi heycanlı geliyo ama çok yorucu canım göreceksin :)

Bide benim ki çok asabi istemediği hoşlanmadığı bişey olursa direk vuruyo. Komşumun 3 yaşında kızı var kız korkudan yaklaşamıyo. Oyuncağı elinden alamazsa kıza vuruyo saçına yapışıyo. Yada gel diyorum gelmiyo ısrarla gel diye çağırrsam eline ne geçerse fırlatıyo yerlere bide gülüyo çok fena :)
Bu huyu nasıl unutacak bilemiyorum. Banada öyle kucaklar öper sıkarsam bunalınca yiyorum tokadı yada saçları sarıyo eline :sopa:

Suluğundan suyu içer fırlatır nere denk gelirse. Emziğinden sıkılır alır fırlatır hiç sakin bi hareketi yok küçücük başıyla :KK70:

Bu ara yürürken elini tutmaya çalışırsam çığlık atmayı öğrendi bağırıyo kendi yürümeye başlayınca gülüyo :)

Maşallah bebişlere deli_mavi_59 deli_mavi_59 bolbol antrenman yapamalısınız bizimki iki aydır yürüyor galiba ama hala düşüyor dengesi tam oturmadı zamanla daha iyi olacaklar
Konuşmada daha yavaş galiba bizim
Hala anne yok bizimkinin ağzında gel mem pisi ani baba diyor şimdilik

Acıkınca mama diyo. Susayınca kendince bi ses çıkarıyo su içer gibi anlıyorum :)
Oğlum 1 aydır yürüyo artık markette dışarıda elimi bile tutmak istemiyo kendisi gidiyo heryeri karıştırıyo :) şimdi heycanlı geliyo ama çok yorucu canım göreceksin :)

Bide benim ki çok asabi istemediği hoşlanmadığı bişey olursa direk vuruyo. Komşumun 3 yaşında kızı var kız korkudan yaklaşamıyo. Oyuncağı elinden alamazsa kıza vuruyo saçına yapışıyo. Yada gel diyorum gelmiyo ısrarla gel diye çağırrsam eline ne geçerse fırlatıyo yerlere bide gülüyo çok fena :)
Bu huyu nasıl unutacak bilemiyorum. Banada öyle kucaklar öper sıkarsam bunalınca yiyorum tokadı yada saçları sarıyo eline :sopa:

Suluğundan suyu içer fırlatır nere denk gelirse. Emziğinden sıkılır alır fırlatır hiç sakin bi hareketi yok küçücük başıyla :KK70:

Bu ara yürürken elini tutmaya çalışırsam çığlık atmayı öğrendi bağırıyo kendi yürümeye başlayınca gülüyo :)

Maşallah bebişlere deli_mavi_59 deli_mavi_59 bolbol antrenman yapamalısınız bizimki iki aydır yürüyor galiba ama hala düşüyor dengesi tam oturmadı zamanla daha iyi olacaklar
Konuşmada daha yavaş galiba bizim
Hala anne yok bizimkinin ağzında gel mem pisi ani baba diyor şimdilik

Gerçekten en zor ve yorucu zamanlar. Ayaklanmasıyla birlikte düşmeler başladı. Pat pat düşüyor. Daha bu sabah yuvarlandı kafayı vurdu :olamaz: Sağolsun çok hareketli. Nerden buluyor bu enerjiyi bilmem :KK48:
Dün gece aradım annemleri. Azıcık gelin ilgilenin de ben dinleneyim dedim. Dedeyi telef etti. En son babam koltukta yarı baygın yatıyordu:KK70::KK70: Annem kemoterapi görüyor. Ona da moral oluyor, neşeleniyor. Çok şükür bugünlerimize..

• Beğen
Reactions: mnt
Gerçekten en zor ve yorucu zamanlar. Ayaklanmasıyla birlikte düşmeler başladı. Pat pat düşüyor. Daha bu sabah yuvarlandı kafayı vurdu :olamaz: Sağolsun çok hareketli. Nerden buluyor bu enerjiyi bilmem :KK48:
Dün gece aradım annemleri. Azıcık gelin ilgilenin de ben dinleneyim dedim. Dedeyi telef etti. En son babam koltukta yarı baygın yatıyordu:KK70::KK70: Annem kemoterapi görüyor. Ona da moral oluyor, neşeleniyor. Çok şükür bugünlerimize..
Bebekler en güzel neşe nedenleri hele su dönemleri muhteşem bence ben bomboş öpüyorum

Merhabalar,
Kızlar kafayı yicem kızım yerde bulduğu herşeyi ağzına atmaya başladı:KK43: iplik kağıt vs. ne bulursa, farkedemezsem yutuyor, çok can sıkıcı bi durum. Son bi iki haftadır böyle napıcam bilmiyorum. Sizde de var mı böyle bi sorun?

Merhabalar,
Kızlar kafayı yicem kızım yerde bulduğu herşeyi ağzına atmaya başladı:KK43: iplik kağıt vs. ne bulursa, farkedemezsem yutuyor, çok can sıkıcı bi durum. Son bi iki haftadır böyle napıcam bilmiyorum. Sizde de var mı böyle bi sorun?

Ayni oglum yerde ne görse yiyor artik günlük evi süpüruyorum mecburiyetten disardada ilk denedi cok kizdim cok sukur birakdi gibi benimki bide kagit karton falanda yiyor bi kere bakdim dergiyi paramparca yapmis bayada yemis sayfalardan aglasammi gülsemmi bilemedim valla :)

Merhabalar,
Evet hatta birde vukuatimiz var :KK43:

Merhabalar,
Anım bizimde öyleleri özellikle parkta çekirdek kabuğu sigara izmariti şimdi biraz alışıyor onlara yememeye gibi ama n olsa önce ağza gidiyor

Ayni oglum yerde ne görse yiyor artik günlük evi süpüruyorum mecburiyetten disardada ilk denedi cok kizdim cok sukur birakdi gibi benimki bide kagit karton falanda yiyor bi kere bakdim dergiyi paramparca yapmis bayada yemis sayfalardan aglasammi gülsemmi bilemedim valla :)
Yaa ben de süpürüyorum inan ki ama illa buluyor ağzına atacak bişeyler. Tabi canım hele kağıt en sevdiği:işsiz: başta çok umursamadım ama devamlı olunca sinir bozucu sürekli ağzını kontrol ediyorum :olamaz:

Geçmiş olsun hayırdır ne oldu sorabilir miyim?
Oyuncak trenin bir parcasini kirmis onuda yutmus. O an yaninda kiz kardesim vardi hic farketmemis. Ben kakasinda gorunce sok oldum buyuk bir parcaydi hemen neyin parcasi oldugunu baska eksik parca var mi ona baktim eksik parca yoktu baska. Doktora goturdum ucuz kurtulmussunus dedi.

Surekli gozum ustunde 1 2 saat bile kimseye guvenip birakamiyorum. Babannesine gittigimizde de 2 dakika mutfaga gittim yaninda babannesi vardi top almis agzina zor cikarttik.

Kızlar benim oğlumda öyle. Bide ağzını kilitliyo zor çıkarıyorum
Bizim favorimizde bahçede oynarken bulduğu taşlar :KK70:
Evde zaten ne bulursa ağzında bende evde çözümü eline büyük erik vererek buldum. Çok büyük olduğu için boğazına kaçma korkusu yok ağzında bekletiyo çıkarıyo tekrar alıyo. Hatta yerlere duvarlara sürüp tekrar tekrar erik emiyo :KK70:

Merhabalar,

benim kızımda vardı her şeyi agzına atma huyu. ama şükür oglumda yok nedecek kadar az. yerde bişey buldugu zaman bana getirir. agzına falan aldıgındada ver oglum deyince cıkartır verir.masanın üstünde yarım dolu su bardagını getirir iç oglum derim içer .

baya büyüüdü bizim minikler. bizimkinde anne baba dışında bek bişey yok ama vücut diliyle hereyi anlatıyo. bizimkide vurucu ama öyle durduk yere degil. istemedigi falan olsun yada onu biri sıksın hemen vuruyo sıkıyo ya da sac cekiyo. ben kızdıgımda hayır dedigimde duruyo. bana pek vurmaz ya da vurur gibi yapıp hemen öper beni. biz artık yürüme olayına alıştık biri dışarı çıkacak olsun genelde de babasının arkasından cok aglar gitmek için. ayakkabılarını giymeye calışır gitmek için. babası dışarı cıkartırken apartmanda cıglıklar atar sevinncinden.
özellikle yemek yerken atıyorum yumurta yediyse ilk lokmasında ikinciye yogur ister egger ben yumurta verirsem kafasını sallıyo hayır diye yogurdunu yer sonra tekrar yumurta ister. bizimki biraz acıkınca gözü dönenlerden. ablası falan başka bişey yerse eliyle gösterir ondan ver diye.

X