2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Bende özele gidiyorum kan testi için devlete gittim ama hiç bahsetmedim sanki muayneye gitmiş gibi yaptım ne kadar küstah olduklarını bildiğim için sigortam var niye para verim o işi yapmak için orda bana akıl vermek için değil adam gibi zaman ayırsınlarda muayneyede oraya gidelim
Kompleksliler gerçekten. Ben girerken odasına , özele gittiğimi söylemedim. Ne tansiyonuma baktı. Ne kiloma baktı. Gerçekten hiç bişey sormadı bile bana . Dertleri ne anlamıyorum zaten bakmak istemiyor ki.

baktım cnm göremedim bende benimkinde uzunluk diye yazıyor üstünde cnm bebeği görmediği için sata uyumlu değilmi geç döllenmemi o yüzden söylememiştir bu arada bebek görünüyor dedimi ben kaçırdım galiba erkek kız konusundada bebeğin sağda ya da sol da olmasına göre yorum yapıyor arkadaşlar banada herkes senin ki erkek yüzün güzelleşmiş dedi kaç kişi hayırlısıyla kalp atışlarını duyarız inşallah cnm
Evet bebeği gördüğünü söyledi canım ama sanırım küçük olduğu için uğraşmak istemedi. Çok kafa yormayayım bu konuya en iyisi olumsuz bir şey yokmuş sonuçta. Kalp atışlarını da bir dahaki kontrole duyarız artık :halay:
Ben de kızıma hamileyken öyle bir çirkinleştim öyle kötü oldumki anlatamam ve sonuçta dünya güzeli bir kızım oldu Allaha şükür. Erkekte de tam tersi olurmuş. Hadi hayırlısı diyelim kızı da erkeği de aynı sağlıklı hayırlı evlat olsunlar da:dua:
Beta değerimi sormuşsun birde canım ama ben bir kere baktırdım o da beklenen adet tarihimin günüydü 175 çıkmıştı bir daha baktırmadığım için Nasıl arttığından haberim yok :KK43:

bende varım :) kesemı 4+5 de gördük şuanda 7+5 deyım kalp atıslarımız ve bebegımızın olusumu tamam allah a sukurler olsun :) 9 nısan sanırım dogumda suanda belırtılen tarıhe gore :)

Herkese fayda etmiyormuş o , ben de bulantıdan çıldırmak üzereyimm :KK67:
Sanirim bu bulantı ilk gebelikte oluyor.benim de çok kötüydü ilk gebeliğim alt komşum hala söyler banyodan sesin gelirdi üzülürdum diye.ama çok ilginçtir ki 14 yada 16. Haftaydi tam hatırlamıyorum bıçak gibi birden kesilmiş ti. Şimdi sabahları var sadece bi de arada oluyor inş sonra da olmaz.sizinki de geçer inş.ne kadar zor olduğunu biliyorum bi defa canim gözleme istemisti onu yiyebilmistim :hamarat:

Sanirim bu bulantı ilk gebelikte oluyor.benim de çok kötüydü ilk gebeliğim alt komşum hala söyler banyodan sesin gelirdi üzülürdum diye.ama çok ilginçtir ki 14 yada 16. Haftaydi tam hatırlamıyorum bıçak gibi birden kesilmiş ti. Şimdi sabahları var sadece bi de arada oluyor inş sonra da olmaz.sizinki de geçer inş.ne kadar zor olduğunu biliyorum bi defa canim gözleme istemisti onu yiyebilmistim :hamarat:
Can hep birşeyler istiyor da birde yiyebilsek , hep bir iki yudum kalanı çöpe gidiyor :olamaz:

Kızlar merhaba sol kasığıma ilk kes bıçak saplanıyor gibi orta düzeyde bir acı girdi. Sizde de bu oluyor mu ?!?

ay benim ikinci bebisim ama bulantim ilkinden daha cok ve daha erken basladi. bi de ben hem kizim olsun istiyorum hem de cirkinlesmeyeyim olmaz mi :-)ha bi de gecen sefer yesil zeytinin ustune limon sikip yerdim bulantima iyi gelirdi

ay benim ikinci bebisim ama bulantim ilkinden daha cok ve daha erken basladi. bi de ben hem kizim olsun istiyorum hem de cirkinlesmeyeyim olmaz mi :-)ha bi de gecen sefer yesil zeytinin ustune limon sikip yerdim bulantima iyi gelirdi
Benim de çok erken başladı , adetim geçer geçmez , şimdilerde daha da şiddetlendi , Allah yardımcımız olsun :dua:

Yani o babasının ismini koyarsa bende kendi babamın ismini koyacam başka bi isim koymam ki. Belki başka erkek cocugum olmicak böyle saçma sapan inat isimler konulmuş olacak sevdiğim beğendiğim istediğim bi ismi koyamıyorum cocuguma ya böyle saçmalık olabilir mi .. İnsan heveslenir cinsiyeti öğrenir mutlu okur hemn bi isim telaşına düşer heyecanlı mutlu bi şekilde isim arar karar verilir bizde kavga ve inatla isim konulack çok saçma. Ama bunu anlamk istemiyo işte kalın kafalar. Peki ablarla naptı diğer cocukların isimleri için falan. Veya enişten pişman oldu mu
isim konusunda inatlaşmayın arkadaşım. sonuçta çocuk senin. 2. ismine beraber karar verin yine. ülkemizde bu saçma gelenek sürüp gidiyor. bende sevmiyorum ama yapacak bir şey yok. bazı erkekler bu konuda ısrarcı. sağlıkla doğsunda bu günlerinize gülüp geçersiniz. isim hiiiiiiiiiiiiç önemli değil. ne eşini ne bebeğini ne kendini üz bence

Ailede bir tane varmış zaten ne gerek ikinciye benim annem vefat etti erkek kardeşimin eşi hamile eğer kız olursa o koyacak annemin adını çünkü eşi benden önce doğum yapacak eğer benim kızım olursa ben koyacam ama sadece bir kişide olacak ikinciye ne gerek diyoruz bir tane olsun özel olsun
bence aslında ona da gerek yok. illa anne baba adı konulması bana saçma geliyor ama maalesef ülkemizde gelenekselleşmiş

Isim konusunda cok erken baslamisiniz tartismaya insaallah duzelir orta yolu bulursunuz.biz daha o konulara giremedik keseyi görup kalp atislarini duyana ve cinsiyeti öğrenene kadar da konusmayiz heralde.moral bozmamak lazim aslinda streste etkiler seni keske esin bunu anlasada uzatmasa
benim oğlum doğduğunda ben rüyamda gördüğüm ismi söyledim tamam dedi. yanına başka isimde sen koy dedim. çocuk doğdu daha ismi yok :KK70: kulağına ezan okunacak kimlik çıkacak daha ben diyorum isim söyle o diyor ben bilmem sen söyle

3 tane kitap aldım ben tavsiye etmişti arkadaşlarım. Diğer 2 si kolay biter de bu zor biter:) ayşe öner'in kitabını merak ediyorum bu bitince onu alacağım. Ne kadar çok bilgi edinirsek o kadar iyi:)
hamilelik hakkında değil de doğduktan sonrası için kitaplar okuyun bence. doğduktan sonra vaktiniz olmayacak. o bilgilere daha çok ihtiyacınız olacak. aldığın kitaplar hamilelik için yeterli

8. Haftadan evvel farklı bir durum varsa diye korkmuyor musunuz? Kese var mı boyutu iyi mi ?!? Vs....

Bilmiyorum ama nedense içimde hiç heyecan yok ilk hamileligimde çok acele etmiştim kese yoktu geç döllenme olmuştu iki günde bir hastaneye gidiyorduk oğlum 28 haftalık doğdu aynı şeyleri yaşamaktan da korkuyorum oğlum 3 yaşında şimdi

hamilelik hakkında değil de doğduktan sonrası için kitaplar okuyun bence. doğduktan sonra vaktiniz olmayacak. o bilgilere daha çok ihtiyacınız olacak. aldığın kitaplar hamilelik için yeterli

Ikisinide okuyabilirim sorun yok:) birini okuyunca digerini okuyamam diye bisey yok. Yegenlerimi ben buyuttum az cok bilgim var ama annelik baska. Doguma kadar okuyabildigim kadar artik

Maşallah kızlar hızınıza yetişemiyorum :)
Ben çok meraklıyım ya pazartesi olsa da değerimi görsem :))

X