2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Oykumm13 Oykumm13 cnm senin beta hcg kaçtı ilk yaptırdığında sonradan 2 ye katladımı katlarsa sağlıklıdır korkmayın diyorlar benim beta hcg düşüktü hatta doktora söyledim 83 çıktı dedim doktorun yüz ifadesi değişti 2 gün sonra 336 oldu deyince ooooo çok güzel katlanmış dedi 1 hafta geriden geliyor sanırım sata göre 1 hafta sonra görürüz bebeği dedi bana

Canım her doktor farklı birşey söylüyor. Mesela benim doktorum 3 ay boyunca uzun yolculuğu, tatili, ilişkiyi yasakladı. Günlük yaptığın şeyleri bile minimum düzeyde yap dedi. İlk gebeliğin vücudunu tanımıyoruz, tepkisini bilmiyoruz o yüzden hiçbir şekilde risk almayalım dedi. Bazı doktorlarda rahat bırakıyor. :)
Benim doktorum da aynı şekilde ...ben bir sıkıntı mı var diye ısrarla sordum Önlem amaçlı olduğunu söyledi

Benim doktorum da aynı şekilde ...ben bir sıkıntı mı var diye ısrarla sordum Önlem amaçlı olduğunu söyledi
Bende doktora hak verdim. İlk 3 ayı evde geçirmek lazım. Valla izin yasakları kalktı yine de iptal ettiğimiz tatilimize gitmedik bayramdan sonra gidicez. Bebiş herşeyden önemli.

Bende doktora hak verdim. İlk 3 ayı evde geçirmek lazım. Valla izin yasakları kalktı yine de iptal ettiğimiz tatilimize gitmedik bayramdan sonra gidicez. Bebiş herşeyden önemli.
Ay aynen tatlım ya biz de tatilimizi erteledik ,bayram sonrasına .ama tabi sağlıklı olalım da Bebişler de bizde ...tatile herzaman gidilir

Ay aynen tatlım ya biz de tatilimizi erteledik ,bayram sonrasına .ama tabi sağlıklı olalım da Bebişler de bizde ...tatile herzaman gidilir
Aslında bu sene tatile gitmesek bile olur ama bi yandan da gitmek istiyorum. Çünkü eşimle başbaşa geçireceğim son tatil olacak. Bundan sonra yanımızda hep bir minnak olacak ve ilgi isteyecek. :emir_bebek:

Sevgili annişler size bişe sorucam da . Şimdi biz eşimle haftasonu 3 günlük bi seyahat planladıkta acaba sakıncalı olur mu ya ? Gitme diyen var git bişe olmaz diyen var bu konu hakkında bilgsi olan var mı ? Ben doktora daha erkene randevu bulamadığım için mecburen haftaya çarşambaya kaldı yoksa seyahatten önce gidip bi danşmak istemiştim ama
Canım ben pazartesi den beri tatildeyim. 9 saat sürdü yolculuk. Dr. Tavuk yemek dışında hiç bişey yasaklamadı. Günlük hayatına kanaman olmadığı sürece devam et dedi. Günlük 3-4 saat denizdeyim çok şükür bi sıkıntım yok.

Aslında bu sene tatile gitmesek bile olur ama bi yandan da gitmek istiyorum. Çünkü eşimle başbaşa geçireceğim son tatil olacak. Bundan sonra yanımızda hep bir minnak olacak ve ilgi isteyecek. :emir_bebek:
Ha ha tamamen aynı kafadayız biz de bu Başbaşa son tatilimiz diye uzun bir tatil planlamıştık hem de bol gezili maceralı ... Ama planlar her zaman tutmuyor işte hem bebeğimiz tahminimizden birazcık erken geldi hem de yasaklar kondu :)) şimdi daha kısa münzevi romantik bir tatil planladık ,hayırlısı işte

4 buçuk haftalıkken ultrasonla gördük biz.doktora görünmeden tam bi hafta önceki değerim 356ydı.doktor iki günde bi ikiye katladığını hesapladı, 3binlerde falan oluyodu galiba o gün
Ben ilk keseyi 5 haftalıkken gördüm. İlk kalp atışını 6+3 de adetime 2 gün kala yani gecikmeden kan testi yaptım hcg169 du sanırım

Sabah sabah sağlık ocağındaki dr sinirleri mi alt üst etti. Ben özel hastaneye gidiyorum kadın doğuma benden kan testleri istedi. Bende bugün sağlık ocağına gittim hem bildirmek hemde testlerimi yaptırmak için. Dr girdim . 6 haftalık gebeyim dr um bazı testler istedi. Standart testler var mıdır yapabilir misiniz dedim. O da standardı yok dedi. Öyl deyince elimdekş kağıdı verdim dr un istediği. Vay efendim ben ona nasıl özel dr 'un kagını verirmişim. Dedim ki siz kadın doğumcu değilisiniz ki neden kızıyorsunuz. Standardı yok deyince verdim dedim. Devlet hastanesine neden gitmemişim. Orada her test yapılırmış. Özele gidiyorsam özelde yaptıracakmişim beni bir güzel azarladı.
Bende özele gidiyorum kan testi için devlete gittim ama hiç bahsetmedim sanki muayneye gitmiş gibi yaptım ne kadar küstah olduklarını bildiğim için sigortam var niye para verim o işi yapmak için orda bana akıl vermek için değil adam gibi zaman ayırsınlarda muayneyede oraya gidelim

@babypooh ve amigurumi amigurumi maşallah yaa Gözünuzaydın a dostlar:anneadayı::KK200::nazar: bebisler kaç mm kese filan.beni aydınlatin ayol :dondurma:karindan mi gordunuz ?Günlerimiz aynı üçümüzün:emir_bebek: heyecan yaptım bi an ben de
Saol cnm benim :) evet bu sefer karından baktı ben istedim görmeseydi alttan bakıcaktı tatlım henüz küçük olduğu için boyunu net söyleyemedi. Geçen hafta da keseyi görmüştüm Sen gittin mi Dr a ayy uzatıyorum da bi de senin Sat neydi cnm:emir_bebek::nazar:

Canım ben bildirmedim sistemden görmüşler beni her hafta bilgi edinmek için arıyolar

aaa nasıl görmüşler sistemden? devlet hastanesine filan mı gitmiştin?benim geçen seneki gebeliğimde 12ye kadar acele etme demişlerdi aile hekimliğinde.ben de bu kez öyle yapayım diyorum yada haftaya ilaç yazdırmaya gidersem bi söylerim

beta hcg 360.8 cikti kese falan gorunmedi rahmim geride oldugu icin vajinal muayenede cok canim yaniyo o yuzden baktirmadim. 10gun sonra gel dedi ama onbes gun sonra giderim.ben :-)

X