2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ben de de değirmen bulguru var
Cok iri değil aynenn :) yogurtla da birleşince zaten yumusacik oluyordur. Yarin insaAllah deneyim. Yanina da yesil mercimek corbasi yapabilirim cok az..
pekmez i suyla biraz açtım ondan çok az içti.

Sebzede tıkanan ark.lar kereviz,pırasa,tatlı patates,kabak havuç soğan sarımsak balkabağı bunları verdim.karnıbahar ve brokoli vermedm gazdan korkuorm.1ay dha beklıcm.ben buara 1tatlı kaşığı tel şehriyeye başladım içindekilerine bakınca buğday irmiği yazıyordu
Ben brokoli verdim gaz sorunu olmadı acayip yedi cok sevdi karnibaharı nasıl verdin tatlı patates bulamadım bulsam verecem

Kızlar ekmek vermeyi denedim ama damağına yapıştı yutamadı
Bende ekmeği kurutup robottan çektim yoğurduna pürelerine böyle koydum dün.

Sizede fikir olsun. Benim ki direk yemeyi başaramadı :)

çok mantıklı canım bende denicem

günaydın kızlar. oglusunuzla bir gününüz nasıl geçiyor anlatır mısınız?

ben oğluma büyük bir yer yatağı yaptım. oraya bırakıyorum. plastik şişeler ağzı kapalı. üç dört tane var. önüne veriyorum bayılıyor oynamaya kaldırıyor bakıyor ağzına alıyor falan.
cingirdak var bir de minik arabaları onlarla oynuyor.

Kahvaltı soran arkadaslar olmuş ben yaklaşık 10 gundur 1 yemek kaşıgına yakın labne, bir yumurta sarısı , iki zeytin , yarım ceviz, bir tatlı kaşığı pekmez , birz tereyağı ve bir dilime yakın cici bebenin ekmeğini blenderda çekip yediriyorum. Henuz ayrı ayrı veremiyorum çunkü oğlum nisan doğumlu olmasına rağmen prematüre olduğu için sizlere göre biraz geriden geliyor ve henüz oturamıyor maalesef...
labneyi kendiniz mi yaptınız

Kızlar yarın 6.ay asimiz var aslında 6.5 aylık bebegim ama gecikme olmuştu.

Geçen hafta bir hastalık geçirdi bebegim grip gibi dr antibiyotik verdi ben ara ara kullandım 1 hafta olunca da kullanmadim. Şimdi öksürük ara ara devam ediyor böyle iken aşı yapılır mı. ?
ben yaptırmadım doktorum yaptırma dedi öksürüğü geçene kadar

Ekmek için erken değilmi sonuçta faydalı bir yiyecek değil ben bile olabildiğince az tüketmeye bakıyorum ekmek verilse bile evde yapılmalı yada tam tahıl unundan ekmekler var ondan alınmalı diye düşünüyorum

Ekmek için erken değilmi sonuçta faydalı bir yiyecek değil ben bile olabildiğince az tüketmeye bakıyorum ekmek verilse bile evde yapılmalı yada tam tahıl unundan ekmekler var ondan alınmalı diye düşünüyorum
Kendi yediğim tam tahıllı ekmekten verdim. Kurutulmuşundan 1 çay kaşığı kattım fazla değil zaten :)

günaydın kızlar. oglusunuzla bir gününüz nasıl geçiyor anlatır mısınız?

ben oğluma büyük bir yer yatağı yaptım. oraya bırakıyorum. plastik şişeler ağzı kapalı. üç dört tane var. önüne veriyorum bayılıyor oynamaya kaldırıyor bakıyor ağzına alıyor falan.
cingirdak var bir de minik arabaları onlarla oynuyor.
Bende oturma odama yorgan serdim orda döne döne oynamayı seviyo. Çıngıraklı topu ve aslancığımız var favori oyuncakları onlarla oynuyo. Benden fırsat bulurda kaçarsa parkeleri terlikleri kumandayı alıp kemiriyo yalıyo :)
Yerden sıkılıp huzursuzlanınca salıncağında sallıyorum ordaki asılı oyuncaklarla ilgileniyo biraz oyalanıyo.
Gündüz uykusu pek uzun sürmüyo yarım saat dinlenip kalkıyo 2-3 kez.
Aralardada yemek yedirme savaşı oluyo :)
Böyle oyalanıyoruz bizde :)
Bide balkonda hava alıyoruz 10-15 dakika ortamı değişsin diye

X