2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar yarın 6.ay asimiz var aslında 6.5 aylık bebegim ama gecikme olmuştu.

Geçen hafta bir hastalık geçirdi bebegim grip gibi dr antibiyotik verdi ben ara ara kullandım 1 hafta olunca da kullanmadim. Şimdi öksürük ara ara devam ediyor böyle iken aşı yapılır mı. ?

İnşallah canım şifa versin Rabbim geçer canım benim. ana yüreği işte dayanamiyoruz annelerin gücü herşeye yetiyorda şu hastalıkları kendimize geçiremiyoruz tek.ben haftada 1 banyo yaptırıyorum artık.oda 25 derecede hep .uyanır uyanmaz yeleğini giydiriyorum .bazen altına 2 kat giydiriyorum .çok hareketli olduğu için üstünü kalın giydirmiyorum.aksam dışarı cikarsak beresine takıyorum.uyku tulumu aldım ama daha kullanmadım . Benim oğlum üstünü çok acıyor uyanınca ayakları babasının başında kafası benim tarafta yan yatmış olarak buluyorum gece uyandığında :KK70:
ben beşikte yatırıyorum oglusu aramizda pek yatirmak istemiyorum alışkanlık ediyormuş canım. beşik yatak odamızda zaten.

ben de banyo üç güne bir yaptırıyorum. sünnet dikiş ipleri hala duruyor düşmedi.

Kızlar yarın 6.ay asimiz var aslında 6.5 aylık bebegim ama gecikme olmuştu.

Geçen hafta bir hastalık geçirdi bebegim grip gibi dr antibiyotik verdi ben ara ara kullandım 1 hafta olunca da kullanmadim. Şimdi öksürük ara ara devam ediyor böyle iken aşı yapılır mı. ?
canım bizde aynı durumdan dolayı aşıyı geciktirdik. doktor antibiyotik bir hafta düzenli kullan sonra aşı yapalım dedi. cuma günü asiya gidecem. son gün aşı için.

bugün ogluşuma yoğurtlu pilav yedirdim severek yedi.
dün de tarhana çorbası icirdim.

kızlar hiç bir şey esirgemeyin artık .
bal ve şeker haricinde her şey yedirin.
özellikle taneli şeyler yedirin çene kasları gelişsin

kızlar. bebeklerini hangi tip oyuncaklarla oynuyor hem fikir olur hem merak ediyorum

Sebzede tıkanan ark.lar kereviz,pırasa,tatlı patates,kabak havuç soğan sarımsak balkabağı bunları verdim.karnıbahar ve brokoli vermedm gazdan korkuorm.1ay dha beklıcm.ben buara 1tatlı kaşığı tel şehriyeye başladım içindekilerine bakınca buğday irmiği yazıyordu

Pilavi haşlayıp soğuduktan sonra yogurtladin mı ? :)
bulgur pilavı canım kendimize yapmıştık oğluma da bir tattirayim dedim yogurtladim. ılık olan her şeyi yiyor farkettim.
soğuk yiyecekleri pek sevmiyor. su bile ilık veriyorum cok hoşuna gidiyor.
üç dört tatlı kaşığı yedi çok mutlu oldum. tarhana corbasini da dün robottan geçirdim de indirdim ondan beş kaşık falan içti. şifa olsun hepsi inşallah.

bulgur pilavı canım kendimize yapmıştık oğluma da bir tattirayim dedim yogurtladim. ılık olan her şeyi yiyor farkettim.
soğuk yiyecekleri pek sevmiyor. su bile ilık veriyorum cok hoşuna gidiyor.
üç dört tatlı kaşığı yedi çok mutlu oldum. tarhana corbasini da dün robottan geçirdim de indirdim ondan beş kaşık falan içti. şifa olsun hepsi inşallah.
Bulgur pilavi biraz taneli oluyor yinede yutabiliyor mu. Denesem mi ki ? :/ ))

bugün tatlı nar tanelerinin suyunu sıktım küçük cezvede un ve nisasta ekleyerek muhallebi yaptım.
hem doğal antibiyotik hem çok besleyici.

Sebzede tıkanan ark.lar kereviz,pırasa,tatlı patates,kabak havuç soğan sarımsak balkabağı bunları verdim.karnıbahar ve brokoli vermedm gazdan korkuorm.1ay dha beklıcm.ben buara 1tatlı kaşığı tel şehriyeye başladım içindekilerine bakınca buğday irmiği yazıyordu
Tatli patates degil de normal patataes yedirirsem ne olur ki ? Çünkü bir kac defa yedirdim bir sey olmadi

Bulgur pilavi biraz taneli oluyor yinede yutabiliyor mu. Denesem mi ki ? :/ ))
benim bulgur köy bulguru çok iri değil. bir de canım aklında bulunsun. taneli yedir ki çene kasları gelişsin. dışı olmasa bile damaklariyla ezerek yiyorlar

yoğurt ilik seviyor oglus. o yuzden dolaptan soğuk cikarip icine az kaynamis su ilave ediyorum. taze yogurt tadinda ılık ılık yiyor severek.
kızlar size olumlu bütün tecrubelerimi yazıyorum lütfen sizde yazın kendi fikriniz olan her şeyi paylasin. çünkü hayat paylastikca güzel...

benim bulgur köy bulguru çok iri değil. bir de canım aklında bulunsun. taneli yedir ki çene kasları gelişsin. dışı olmasa bile damaklariyla ezerek yiyorlar
Ben de de değirmen bulguru var
Cok iri değil aynenn :) yogurtla da birleşince zaten yumusacik oluyordur. Yarin insaAllah deneyim. Yanina da yesil mercimek corbasi yapabilirim cok az..

X