2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kizlar sizin bebeginiz konusuyor mu ? Yada heceliyor mu. Benim bebegimm hala aguda diyebilirim. Ama arkadasimizin kizi da ayni hafta dogumlu bilincli olarak anne baba diyor. Istedigi seyi gosteriyor. Bizimki mi cok geride kiz mi ileride
Bebeklerin gelişim evreleri değişebilir canım diğer bebekleri baz alma sakın, 6 aya kadar bebekler agulama evresindedirler bu ayin sonunda baaaa, guuuu, maaaa gibi sesler cikartirlar 6 aydan sonra babıldama dedigimiz heceleme evresine geçerler babababa dededede mamamamama gibi sesler cikartabilirler ve bu gelişim süreci 12 aya kadar devam eder 1 yaşından sonra da iki kelime ile telgrafik konuşup durumlarını anlatabilirler. Bu arada bebeğin bu gelişim süreçlerini erken mi geç mi yakaladığını kalıtsal özelliklerle birlikte beslenme şekli ve ebeveynlerin ilgisi ile değişebilir. Yanı her çocuk bir olmaz, eminim senin bebeğin de sağlıklı bir şekilde kendi gelişimini gösteriyordur, kimseyle kıyaslama derim

kızlar benim bebeğim alt iki dişini çıkardı iki hafta sonra üst dişi de çıktı. çok çabuk çıktı gibi sizde de çıktı mi?

ben oğlumu oturtturuyorum elimle belini destekliyorum sonra elimi cekiyorum 10 saniye durabiliyor sonra yan tarafa bukuluyor.

bugünlerde çok fazla ilgi ister oldu hiç yanından ayrilmami istemiyor.

sizler bu konularda ne durumdasınız lütfen paylasin.

kızlar benim bebeğim alt iki dişini çıkardı iki hafta sonra üst dişi de çıktı. çok çabuk çıktı gibi sizde de çıktı mi?

ben oğlumu oturtturuyorum elimle belini destekliyorum sonra elimi cekiyorum 10 saniye durabiliyor sonra yan tarafa bukuluyor.

Aynı durumdayız ama benim oğlum disini çıkartamadı henüz, hatta geçen gün buraya yazdım kimse oralı olmadi:) evet oğlum çok ilgi istiyor sürekli meme emmek istiyor gecede 4 defa kalkıyor vs.
Daha d3steksiz oturamıyor ben tutuyorum öyle, bu arada 4 nisan doğumlu oglum

Soğanı nasıl ekledin diğer sebzeler haşlanırken yanına mı koydun acaba?
Çok çok az su ile 1 dakika falan soğanı soteliyorum sonra kabak havuç ve patatesi ekleyip su koyuyorum sebzelerin az üstüne çıkacak kadar.ha birde pirinç bir tatlı kaşığı.pişince ılıdıktan sonra bir çay kaşığı zeytinyağı döküyorum.sebzeleri değiştirebilirsin pırasa ve havuçta güzel oluyor.balkabağını tek yapıyorum genelde.

Kızlar siz bebişleri nereye koyuyorsunuz nereye bırakıyorsunuz? Benim kız fazlaca özgür kucak sevmiyor illa yatıcak yuvarlanıcak :)) Salondaki koltuğun biri açık duruyor biri gelmediği müddetçe :)) Üzerinde takılıyor oyuncaklarıyla oynuyor yuvarlanıyor, uykusu gelince uyuyor. Ama hep yanındayım gözüm hep üzerinde düşer diye korkuyorum. Yere bırakmıyorum üşür diye. Siz neler yapıyorsunuz?

Kızlar ben havuz aldım, çok memnunum herkese tavsiye ederim. Ben de önce yorgan serdim öyle oynuyordu. Ama iyice hareketlendi koltuk altlarına kaçmaya başlayınca çözümü havuzda buldum. Baya büyük içinde rahat rahat dönüyor, yanları yüksek olduğu için de çıkamıyor. İçine oyun halısını ve oyuncaklarını koyuyorum, baya vakit geçiriyor.

Benim oğlumunda dişi henüz çıkmadı. Aynı ayda olan arkadaşlarımın bebekleri alt üst dişlerini çıkardı biz bekliyoruz.

Benim ki 1 haftadır aaaa diye bağırmayı öğrendi anne baba gibi o tarz sesler yok bol bol tarzan gibi aaaa var :KK70:

Günaydın anneler, kızım dün 6. Ay aşılarını oldu tüm gece inledi yavrum. Sayısız kez uyandı. Üstüne bir de burnu tıkandı durdu gece boyunca. Üşütmemiştir umarım. Hiç hasta olmasalar keşke:KK43: siz calpol ü ne sıklıkla ve ne kadar veriyorsunuz?(hiç vermedim)

Günaydın anneler, kızım dün 6. Ay aşılarını oldu tüm gece inledi yavrum. Sayısız kez uyandı. Üstüne bir de burnu tıkandı durdu gece boyunca. Üşütmemiştir umarım. Hiç hasta olmasalar keşke:KK43: siz calpol ü ne sıklıkla ve ne kadar veriyorsunuz?(hiç vermedim)
Geçmiş olsun, üşütme olduğunu sanmıyorum canım benim oğlumdada oluyo burun akıntısı tıkanıklığı ertesi güne geçiyo inşallah seninde öyledir.

Calpol 8 saatte 1 çay kaşığı veriyorum. Aşıdan sonra keşke verseydin rahatlatırdı.
Ben aşı olduğu gece ateşi olmasa bile veriyorum rahat uyuyo çok şükür.

Geçmiş olsun, üşütme olduğunu sanmıyorum canım benim oğlumdada oluyo burun akıntısı tıkanıklığı ertesi güne geçiyo inşallah seninde öyledir.

Calpol 8 saatte 1 çay kaşığı veriyorum. Aşıdan sonra keşke verseydin rahatlatırdı.
Ben aşı olduğu gece ateşi olmasa bile veriyorum rahat uyuyo
Teşekkür ederim, şimdi uyuyor huzursuzluğu devam ederse vereceğim ilacı. İnşallah senin dediğin gibi geçer burun akıntısı:KK43: temizledim gece boyunca, öksürüğü ateşi yok çok şükür.

Benimkinin de alt iki disi var suanda . 5. Ayda cikardi. Simdi ustler cikiyor. Cok huysuz ama .

Canım benim oğlumun da dışı çıktı çıkıyor isirdiginda hissediyorum dişi batıyor .1 2 güne tam çıkar sanırım .benim oğlan da yana düşüyor daha tam oturamiyorlar.emekleme pozisyonunda bir ileri bir geri yapıyor kendini deniyor emeklemeye çalışıyor .masallah kuzulara .

Kizlar sizin bebeginiz konusuyor mu ? Yada heceliyor mu. Benim bebegimm hala aguda diyebilirim. Ama arkadasimizin kizi da ayni hafta dogumlu bilincli olarak anne baba diyor. Istedigi seyi gosteriyor. Bizimki mi cok geride kiz mi ileride
Arkadaşının bebişe maşallah çok çok erken bahsettiğin şeyler için :) bizimkilerinde o günleri gelir hiç acelesi yok her anını doya doya yaşamaya çalışalım :)

Bizde diş adına hiç bişi yok :) oturtmaya gelince zamanı değilse desteksiz bırakma bebeği o kendi istediğindr gücü geldiğinde oturur öteki türlü iskelet sistemine zararlı diye biliyorum.ilgi dersen ben bi dönem meme reddi yaşadım kesin düzelmez dedim ama geçti ve şimdi memeyi bırakmaz oldu gece en az 6 kez kalkıyor her birinde yarım saat kucağımda memeyi tutarak uyuyo emmese bile tutuyor.ben çıkarsam ağlıyor babayı falan istemiyor ellerini uzatıp onu almam için ağlıyo sevdaluk yaşıyoruz :KK70:

cancanguness cancanguness benim kız sadece çığlık atıyor, öyle baba mama falan dediği yok. 24 Mart doğumlu. Anne diyeceği günü sabırsızlıkla bekliyorum :anne:
Benimkide çığlık çığlığa evde :))

Kızımda hala diş falan yok, yerinde belirme falan da yok. Sadece bol bol kaşıyor, herşeyler hep ağzında :)) Bizim gibi olan, diş çıkarmayan var mı :/
Bizde de diş falan yok henüz aynı sizin gibiyiz merak etme :)

X