2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Doktorun gördümü ki hareketini.mastürbasyon olabilir bebek çocuk hepsi yapabiliyor ama tarif ettiğin hareketi kızımda yapıyor.bence emeklemeye hazırlanma çalışmaları onlar.önce 4 ayak üstüne geliyor dizlerini hareket ettiremiyor kendini ileri geri atıyor kızım..10-15 güne kadar emekler gibime geliyor.
Aynı hareketten bahsediliyorsa bizimkide kendini dizlerinin üstünde kaldırıp bir iki ileri geri yapıyor bırakıyor ben yakında emekler diye düşünüyorum

Kizlar bir sorunumuz var. Kizim emekler pozisyondayken kendini yere surtuyor ileri geri. Ben ne yaptigini basta anlayamadim.Cok sik yapmaya baslayinca bugun dr.a sordum. Mastürbasyon yaptigini soyledi. Ben inanamadim internetten arastirdim. Daha cok kucuk ne yapacagimi sasirdim.ilgisini baska yone cekin dio ama o surekli yapiyor. Bu isler ne kadar zor. Babasi zaten cok rahatsiz. Ben bisey olmaz diyorum ama bi yandanda takiyorum kafama.Boyle bisey yasayan var mi?

Burada kadınlar kulübünde bu konu açılmıştı. Yani yaşayanlar var yalnız değilsin canım. Herkes geçici birşey olduğunu, asla bir dert olarak görülmemesi gibi yorumlar yapmıştı. Dikkatini dağıtmaya çalış, oraya odaklanmamasını sağla. Bir de biri bezini bol bağla gibi bir yorum yapmıştı, sen de dene istersen. Zamanla geçicektir, kafana takmamaya çalış canım.

Yaa 7 saat aralıksız uyuyo diyenler olmuş sorun benim bebeğimdemi ben şok oldum. Doğumdan beri 1 kere 4 saat uyudu ben ona havalara uçtum. Max 2.5 saatte uyanır. Aradaki mıkırdanmaları saymıyorum bile. Bu ara geç saati bulmaya başlamıştı erkene çekmeye çalılıyorum. Gece uykusuna geçmeden önce uzun süre uyutmuyorumki erken uyusun diye.

Benim bebeğimde öyle canım gece kaç defa kalkıyorum bilmiyorum nasıl özendim 7-8 saat diyenlere ne doyuyorsunuzdur uykuya ohhh :)

Slm kızlar çok moralim bozuk.

Dün oğluma mevlit okuttuk her şey çok güzel geçti.

Ama birileri oğluma tuz tattirmis domates tattirmis asure yedirmiş ah ah neyse çocuk alerji oldu yüzü vücudu hep kızardı neyse uyardım. Dün çok yoruldum eşime dedim ben uyuyorum bebeğe bakarak olun saat 23. 45 düşünün . Bebegimiz daha uyanık. Evde eşimin akrabaları vardı.
Ve uyumadan önce oğlumun üstünü değiştirdim. Çünkü hafif şu icirmisler ıslanmış. Ve uyudum.

Şimdi uyandım oğlumu emzirdim altını değiştirdim üstüne bir de baktım hep ıslak altına peçete de koyulmuş eşime bu ne dedim su icirdiler. Dedi.
Çocuk sabaha kadar ıslak kiyafetle durmuş ve şu an oksuruyor çok sinirlerim bozuk kızlar oğluma kaç kere sarildim bir daha seni kimselere bırakmam diye.

Kızlar akıl verin ya bu durumda ben ne yapmalıyım ?

Aynı hareketten bahsediliyorsa bizimkide kendini dizlerinin üstünde kaldırıp bir iki ileri geri yapıyor bırakıyor ben yakında emekler diye düşünüyorum
Canim iste kizim kendini kaldirmadan yapiyor o hareketi. Yani yerle birlesik.ileri ve geri yere surtunuyor. Basta bende kondurmak istemedim ama dr acikladi.olabiliyormus ama bizim ki gercekten erken baslamis:KK43:

Canim iste kizim kendini kaldirmadan yapiyor o hareketi. Yani yerle birlesik.ileri ve geri yere surtunuyor. Basta bende kondurmak istemedim ama dr acikladi.olabiliyormus ama bizim ki gercekten erken baslamis:KK43:
Anladım bizim ki kaldırıyor denge sağlayamadığı için hemen bırakıyor. Olabilir canım bebek o ne bilsin sen onun dikkatini başka yöne çek

Slm kızlar çok moralim bozuk.

Dün oğluma mevlit okuttuk her şey çok güzel geçti.

Ama birileri oğluma tuz tattirmis domates tattirmis asure yedirmiş ah ah neyse çocuk alerji oldu yüzü vücudu hep kızardı neyse uyardım. Dün çok yoruldum eşime dedim ben uyuyorum bebeğe bakarak olun saat 23. 45 düşünün . Bebegimiz daha uyanık. Evde eşimin akrabaları vardı.
Ve uyumadan önce oğlumun üstünü değiştirdim. Çünkü hafif şu icirmisler ıslanmış. Ve uyudum.

Şimdi uyandım oğlumu emzirdim altını değiştirdim üstüne bir de baktım hep ıslak altına peçete de koyulmuş eşime bu ne dedim su icirdiler. Dedi.
Çocuk sabaha kadar ıslak kiyafetle durmuş ve şu an oksuruyor çok sinirlerim bozuk kızlar oğluma kaç kere sarildim bir daha seni kimselere bırakmam diye.

Kızlar akıl verin ya bu durumda ben ne yapmalıyım ?
Gündüz vermeseydin sen kendin hep ilgilenseydin eşin hiç mi ilgilenmiyor yazık bebeğe hep oluyor İşte başkaları hemen ağzına koyuyor felan o konuda biraz katı ve sert olman lazım

Kendini kaldırdığı zaman önünde oyuncak varsa İşte atılmak için yapıyorsa dengesizce bence emekleme alıştırması bu
Aynen.emeklesede az kucaktan düşseler.gerçi o zamanda çekmece dolap karıştırma evreleri başlıyacak.peşlerinde koşcaz ama en azından sırt ağrılarım azalır biraz.

Aylardır kızıma gel babası gel ablası diye diye elimle hareket yapıyordum.o da elini açıp kapamaya başlamıştı.2 gündür del (gel)diyor.ilk başta yok canım tesadüftür dedim ama yok eliyle çağırma hareketi yaparken del diyor.5-6 sefer denk geldim.hepsi tesadüf olabilir mi.6,5 aylık daha.15 gündür dde dada gaga gibi tekrarlı heceleri söylüyordu.ablası 9 aylıkken baba demişti ilk.bu daha erkenci olacak gibi.

Aynen.emeklesede az kucaktan düşseler.gerçi o zamanda çekmece dolap karıştırma evreleri başlıyacak.peşlerinde koşcaz ama en azından sırt ağrılarım azalır biraz.
aynen valla benim omuzlar fena valla masaja ihtiyacım var söyle yaa:))

Kızlar bebeğe avokadoyu nasıl verdiniz

Daha bu öğlen yedirdim :) Aldığımızda sertti, yumuşamasını bekledim. Çatalla ezerek pütürlü verdim. Daha ilk kez yediği için az verdim, daha verseydim yerdi, sevdi :) Kalanını çekirdeğiyle buzdolabı poşetine koydum dolaba attım, böylece kararmazmış. Yarın yine yediricem.

Olgunsa çatalla ezebilirsin değilse sarımsak rendesiyle rendeleyebilirsin :)

Daha bu öğlen yedirdim :) Aldığımızda sertti, yumuşamasını bekledim. Çatalla ezerek pütürlü verdim. Daha ilk kez yediği için az verdim, daha verseydim yerdi, sevdi :) Kalanını çekirdeğiyle buzdolabı poşetine koydum dolaba attım, böylece kararmazmış. Yarın yine yediricem.
ben elmanın yanına koydum bugün yumuşamış veririm o zaman dolapta saklama işi de iyiymiş :))

X