2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Bisküviyi hazır kullansak zararlı mıdır ki? Ben bu sabah 4 tane eti cici bebe bisküvisini 45 cc mamayla ıslattım yumuşatıp mama yaptım. Hepsini bitiremedi 3 bisküvi kadarını yedi. Bir yandan labne ve yumurta da verdim ağzına. Öyle kahvaltı yaptırdım. Tabii her sabah bisküvi vermeyi düşünmüyorum.
Hazır kullanmayı asla düşünmüyorum.
İçeriğinde çok fazla sofra şekeri bulunuyo hemde yumurta lif oranları aşırı düşük.
İnstagram kullanıyosan gidadedektifi hesabına bakmanı tavsiye ederim.
Mamaları cici bebeleri sütleri kavanoz mamalarını v.s çoğu şeyi inceleyip bizim bilmediğimiz zarar-yararlarını açıklıyolar.

İstersen cici bebenin incelemesini sana göndereyim. Sonra karar verirsin.

Kızlar şuan tv bebek beslenmesi hakkında konuşuluyor besin dediğimiz tarhana un ağırlıklı oldu için besin değeri zannedildiği gibi çok değilmiş yumurta terbiyesi ve kıyma konmalıymış et suyunun hiçbir besleyici özelliği yokmuş onun yerine direk et konmalıymış sofrada tahıllar proteinler mutlaka olmalıymış un olarak tam buğday unu tercih edilmeliymiş yumurta ilk iki yıl mutlaka verilmeliymiş bu dönemde demir çinko b12 vitamini mutlaka alınmalıymış bıldırcın yumurtası bilindiği gibi diğer yumurtadan pek farkı yokmuş

Kızlar şuan tv bebek beslenmesi hakkında konuşuluyor besin dediğimiz tarhana un ağırlıklı oldu için besin değeri zannedildiği gibi çok değilmiş yumurta terbiyesi ve kıyma konmalıymış et suyunun hiçbir besleyici özelliği yokmuş onun yerine direk et konmalıymış sofrada tahıllar proteinler mutlaka olmalıymış un olarak tam buğday unu tercih edilmeliymiş yumurta ilk iki yıl mutlaka verilmeliymiş bu dönemde demir çinko b12 vitamini mutlaka alınmalıymış bıldırcın yumurtası bilindiği gibi diğer yumurtadan pek farkı yokmuş
Çok faydalı bilgiler paylaştın canım saolasın.bu bebekler kaç yaşında bizle aynı beslenmeye başlayacaklar ayrı pişirme işi ne zaman bitecek lafa kalmadı

Yumurtaya nasıl alıştıracağız ya yok yemiyor :/ Hiç sevmedi her sabah deniyorum bir çay kaşığının yarısı kadar anca yiyordur. Doktor bana et suyundan hiç bahsetmedi direkt kıyma koy dedi çorbalarına. Yağsız ve üç defa çekilmiş olmalı dedi.

Hiç alışmayacak gibi geliyor inan daha napim ben kaldı minnacık
Belki çıtıpıtı bir kız olacak canım stres yapma biraz zaman ver ona
sağolasın su et suyu diye blw saydasında yok 24 saat pilice diyorlar o kadar değilse direk eti veririz daha iyi eline kemikle beraber

Belki çıtıpıtı bir kız olacak canım stres yapma biraz zaman ver ona
sağolasın su et suyu diye blw saydasında yok 24 saat pilice diyorlar o kadar değilse direk eti veririz daha iyi eline kemikle beraber
Bende aynısını düşündüm bunları nette okumuştum şimdide duyunca tamam dedim blw sayfasında da aynı şeyler yazıyor hep

Yumurtaya nasıl alıştıracağız ya yok yemiyor :/ Hiç sevmedi her sabah deniyorum bir çay kaşığının yarısı kadar anca yiyordur. Doktor bana et suyundan hiç bahsetmedi direkt kıyma koy dedi çorbalarına. Yağsız ve üç defa çekilmiş olmalı dedi.
Ben omlet yaptım onu haşlanmıştan çok sevdi sende öyle dene omletin içine peynir falan koy

Kızlar size terbiyeli brokoli çorbası tarifi verim tamamen uydurmasyon :)
Brokoliyi soğanı küçük küçük doğradım az bir zeytinyağında kavurdum üstüne su ve peynir altı suyu koydum kaynamaya başlayınca yoğurt ve yumurtayla terbiye yaptım karıştırarak pişirdim tadına baktım gayet güzel olmuştu

Bende balkabağı vericem cumaya.kabak havuç ve patates denedim.balkabağının yanına ne yakışır acaba?var mı tarif?birde soğan 6+ mı?pürelere soğan sarımsak koymak biraz tatlandırır gibi.kızım kabak ve patatesi tek tek hiç sevmedi.havucu sevdi.tatlı geldi çünkü.bugünde kabak havuç ve patates ve 1 tatlı kaşığı pirinci haşladım üzerine bir çay kaşığı zeytinyağı döküp yedirdim biraz hoşlandı sanırım.
Cnm soğanı herşeye koyuyorum malum kış yaklaşıo,zeytınyağını pişiriosn artk tattıracacın zmn koy,dr.mz öle önerdi araştrdm pişirmeden verince buyumeye dha faydalıymş.bn soğan,balkabağı,kabak az brz patates az su koyuyorm.en son zeytınyağı

Hııı birde toz nane bi cay kaşığının ucu kadr
Bende balkabağı vericem cumaya.kabak havuç ve patates denedim.balkabağının yanına ne yakışır acaba?var mı tarif?birde soğan 6+ mı?pürelere soğan sarımsak koymak biraz tatlandırır gibi.kızım kabak ve patatesi tek tek hiç sevmedi.havucu sevdi.tatlı geldi çünkü.bugünde kabak havuç ve patates ve 1 tatlı kaşığı pirinci haşladım üzerine bir çay kaşığı zeytinyağı döküp yedirdim biraz hoşlandı sanırım.

Blw tablosunda soğan sarımsak altıncı ay diye gösteriyordu bende ondan verdim inşAllah sorun yaşamayız iştahsızlık insan iştahsızdır senle ilgisi yok bence yaaa
Hadi ya o zaman soğanı bende vereyim.peki kıyma ekliyor musun çorbalara?

Blw tablosunda soğan sarımsak altıncı ay diye gösteriyordu bende ondan verdim inşAllah sorun yaşamayız iştahsızlık insan iştahsızdır senle ilgisi yok bence yaaa
Hadi ya o zaman soğanı bende vereyim.peki kıyma ekliyor musun çorbalara?

Pazar market her yere baktım yok hindistan cevizi ananas var bal kabağı yok :)
Yakında çıkar pazarlarda merak etme.burda dilimle satıyorlar çok iyi oluyor ben bugün pirinçte ekleyerek sade balkabağı ile püre yaptım.şimdiye kadar yediklerinin içinde en çok bunu sevdi.bütün tabağı bitirdi.bide hata yaptım aynı gün yumurta sarısıda verdim inşallah alerji falan çıkmaz.

X