2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kizlar ben kilo almakdan cok korkiyorum yaa 77 ile hamile kaldim suan 5+2 haftaligim tarti 78 diyor bukadar sürede almissam bi kilo eyvaah boyumda bu arada 1.72

Kizlar ben kilo almakdan cok korkiyorum yaa 77 ile hamile kaldim suan 5+2 haftaligim tarti 78 diyor bukadar sürede almissam bi kilo eyvaah boyumda bu arada 1.72
Ben 6+6 yım bugün ve 2,5 kilo aldım bile. O yüzden geçen hafta diyetisyene gittim. Sık sık ve az yemek gerekiyor canım bir de protein ağırlıklı ye hamur işi pek tercih etme. Şu andaki o 1 kilon gaz da olabilir.

Yine kanlı akıntı başladı , bunun arkası kanama yine..
Ne iğne kesiyor bunu ne de ilaç
canim sakin ilaclarini bırakma. bak vallaha bi arkadasimin 3 ay boyunca adet oluyor gibi kanamasi geldi hastaneye kucaklayip goturuyorlardi. hic kalkmadan yatta. hem vajinal fitil olarak hem hap olarak hem igne olarak ayni anda bi sürü progestan ilac aldi cok sukur 3. aydan sonra normale döndü son 2 ay yine sıkıntı cekti bebek asagi inmis kafayi ters cevirmis her an dogcak gibi duruyordu. cok şükür saglikla kavustu kizan simdi 2 yaşında kizi.
bebek saglikli olsada kanama olabilir.vücudun bebegi atmaya çalışıyor olabilir ilaclarini birakma

Evet randevuya az kalmisda sanki hic ilerlemiyor zaman bide benim iki gebeligimi sonlandirmak zorunda kalmisdik o yüzden dahada cok endiseliyim bian önce gidip görmek istiyorum :)

Benim aslinda istahimda yok pek anlamadim gitti yedigimi hazm edemiyorum zaten iki gündür ne yesem mideme oturiyor zaten

Günaydın kızlar, dün uzun zamandan sonra 9 saat uyuyabildim, çok iyi geldi. Gerçekten dinlenmek gerekiyormuş.
Dün konuşmuşsunuz Kilim ve tohum kafein_ doktor bize ilişkiyi yasaklamadı, dün lekelenme olduğu halde eskisi gibi devam edebilirsiniz dedi, aktif kanama olmadıkça sorun yokmuş. Sadece çok ayakta kalma, otururken mümkün olduğunca ayaklarını uzat, ilaçlarını kullan yeter dedi. Ben de ilişki sırasında kendimi garip hissediyorum ama herhalde zamanla alışırım dedim. Sadece son iki ay erken doğum riskinden dolayı yasakmış. Okumam için 3-4 sayfalık bir döküman verdi, rutinler ve tetkikler fln anlatılıyor. Onun dışında da sorularını aklına geldikçe yaz, istediğin zamanda ara sor dedi. Ablamın doktoruydu, sağ olsun beni çok rahatlattı.

Hazmedememe bende de var maalesef. Zaten normal insanlar 12 saattee sindirebilirken hamileler 24 saatte sindirebiliyormuş :)

Bize de yasakladı doktor 3 ay boyunca ilişkiyi. Uzun yolculuk yapma dedi. Ne olur ne olmaz ilk gebeliğin vücudunu bilmiyoruz nasıl tepki vereceğini falan o yüzden bu ilk 3 ay herşeye dikkat et dedi. Eşimde zaten korkuyor birşey olacak diye. Biz ilk hamileliği öğrendiğimizde birşey olmaz diye 2 kere ilişkiye girmiştik ama doktora gittikten sonra yapmadık bi daha. 3 aydan bişey olmaz ya bebiş daha önemli

canım ben de kilo almaktan çok korkuyordum. Hatta ilk tahlil sonrası soluğu diyetisyende aldım. bugüne kadar da sürekli tartılıp duruyodum, ama dün lekelenme fln başlayınca başta çok önemsemedim, sonra doktor olabilecekleri anlatınca bi anda kilo almam ya da almamam önemini yitirdi, onlar sağlıklı olsunlar da varsın biz 3-4 kilo fazla alalım senin şu anki kilo artışı muhtemelen şişkinlik flndır çok takma kafana canım ama hamurişi, beyaz ekmek, kızartmadan uzak dur. Akşam yemeklerinde ekmeksiz kırmızı et ve balık yemek kilo vermeyi hızlandırıp, kilo almamamızı sağlıyormuş bu arada

Hazmedememe bende de var maalesef. Zaten normal insanlar 12 saattee sindirebilirken hamileler 24 saatte sindirebiliyormuş :)

Isimiz zor ozaman :) dün fenalasmiyim diye aksam yemegi niyetine bi yogurt dedim valla rahat uyuyabildim :) bide hamile oldugumu sigarayida birakdim o yüzdende hep bi atistirma istegi var 100 kilo olmasam iyi bari

Öylede canim zaten son 1 yilda 17 kilo almisdim stressden dolayi bu halime bile cok rahatsizim diyet yapiyordum 6 kilo vermisdim haliye diyeti birakmak zorunda kaldim insallah dogum dan sonra hemencik ineler

Öylede canim zaten son 1 yilda 17 kilo almisdim stressden dolayi bu halime bile cok rahatsizim diyet yapiyordum 6 kilo vermisdim haliye diyeti birakmak zorunda kaldim insallah dogum dan sonra hemencik ineler
İnersin canım canını sıkma, olmazsa doğumdan sonra, doğum kilolarımızı vermek için de bir grup kurarız, orda destek oluruz birbirimize yine doktoruna sor ama diyetisyenim bana ilk 3 ay diyete devam edebileceğimi söyledi, belki başlar da bırakmana gerek olmaz

Bu benim 3. Gebeligim canim ilk 2ikisi malesef öldü karnimda o yüzden onu göze alamam iste yapa bilecegim biseyde yokda yinede kafama takiyorum :)

Benim 2 kürtajım oldu (kalbi durdu ve boş gebelik)sakı günü muayene olmak için gittiğimde tekrar hamile olduğumu öğrendim bu arada genetik testlerim falan da temiz çıkmıştı bu neden düşünüyorduk bebek,çok da süpriz olmadı aslında.Salı günü Beta hcg 2851,7 çıktı cuma günü tekrar yaptırdım 8180,9 çıktı.Diğer hamileliklerim de ilk muayene de sorun olmuyor 1 hafta sonra kontrole gittiğimde hep acı sonla karşılaşıyordum malesef ve o gün bugün kontrole gidicem 12 de beni yine korku sardı ya yine yoksa ya yine kalbi durduysa kötü düşünmiyim diyorum ama aklımdan çkaramıyorum

Canim bende ayni ilki bos gebelikdi ikinciside kalbi durdu korkma sakin korku stress de etkiler bebegini bende suan 5+2 haftaligim bende daha doktora gitmedim haftaya insallah seni cok iyi anliyorum ama iyi düsün ki iyi olsun bu sefer icimde iyi bi his var hersey yolundaymis gibi sende öyle düsün

Isimiz zor ozaman :) dün fenalasmiyim diye aksam yemegi niyetine bi yogurt dedim valla rahat uyuyabildim :) bide hamile oldugumu sigarayida birakdim o yüzdende hep bi atistirma istegi var 100 kilo olmasam iyi bari
Aynen bende sigarayı bıraktım çift çizgiyi görünce o yüzden bizim iştah daha fazla açık :))

Kendimi düşünmeden alamıyorum çok garip duygular içerisindeyim açıkçası.12 de kontrolüm var hayır olsun inşallah bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…