2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Benim de 9 Temmuz da oldu adım gibi eminim sat 28 Haziran Hiç umudum yoktu açıkçası , ama tutmuş Allah nasip etmiş. Bir de sağlıklı bir şekilde bu süreci devam ettirebilsek Allah'ın izniyle... Bir kimyasal gebeliğim , bir düşüğüm var çok stres içindeyim yine aynı korkular

O ayak üşümesi bende de var yaz günü vücudum yanıyo ayaklar buz , bebişler erkek mi dersin Ağlamayı zaten hiç sorma sürekli ağlama modundayım. Göğüsler benim çok değişken oldu bir sızlıyo bir normale dönüyo İşin ilginç tarafı kabızlık çekeceğime bağırsaklar sürekli aktif halde ne hikmetse. Normalde bu kadar çalışmazlardı ya

Amin inşallah canım.bende korkuyorum. düzenli de artmadı bhcg

Kızlar dün Dr a gittim , çok güzel bir randevuydu çok memnun kaldım. Keseyi haftaya çarşamba göreceğiz kısmet olursa. Kese 35. günde kalp atışları 45. günde gözükür dedi.
Yine de ultrasonla baktı üstten , rahim kalınlaşmaya başlamış , kistte yok dedi. Bugün kan sulandırıcı iğnelere başlicam clexane. Metpamid verdi bulantı ilacı ama kusmadan içmeyi düşünmüyorum. Günde 3 tane içebilirsin dedi. Maltofer verdi kan ilacı şurup şeklinde bilmiyorum artık nasıl bir ilaç inşallah mideme dokunmaz. Bir de progestan kullanıyorum yatmadan önce vajinaya yerleştiriyorum. Yan etkileri olan bir ilaç o yüzden vajinal almayı tercih ettim

deli_mavi_59 Canım ben genele göre biraz kabızlık çekiyorum açıkçası. Ayaklar buz olunca erkek mi oluyomuş ayyyyy, Allahım neyi hayırlı görürse o olsun ama gönlümde erkek çocuk var. Biz hepimiz kız kardeş kız kuzenler olduğumuz için erkek bebek daha bi olsun isterim Canım bir de kötü olmazsan eğer (Allah korusun) sorabilir miyim, kimyasal gebelik de düşük de kanama ile mi başladı acaba? Yoksa değerler düşme mi gösterince kanama başladı?

Yok canım niye kötü olayım , beta hcg 99 çıkmıştı ama günüm geçmiş miydi hatırlayamıyorum. Birdaha ölçüm falan yaptırmadım. Bir gece kahverengi lekelenmem gelmişti. Ardından acile gitmiştik. Progestan iğne vurmuşlardı. Ama fayda etmedi beta hcg azalmaya başladı ve ardından kanamam başladı yoğun bi kanamayla düştü çok ağrılıydı. Adetim geçeli 4 gün falan olmuştu kanama başladığında canım. Ve buna kimyasal gebelik demişlerdi

deli_mavi_59 Genelde regl gecikmeden önce düşüyormuş kimyasal gebelikler fark edilmeden. O yüzden regl gecikmeden bakmayın diyor doktorlar. Gebeliklerin yarısı böyle düşüyormuş. Tekrar geçmiş olsun canım. Allah tutundursun bebeklerimizi bize. Gerçekten çok zor. Ne hastalar görüyorum ben. Onlarla beraber yaşıyorum acılarını.

gunaydin kizlar. Bisey sorcam. Gebeliginizi ogrendiginizden beri yeme icme duzeninizds yaptiginiz degisiklikler nelerrr. Ben zaten saglikli beslenmeye calisan biriydim acikcasi. Ekstra olarak hergun ceviz yemeye calisiyorum. Normalde de evde kefir mayalayip icerdim ama biraz aksatiyordum. Simdi hergun duzenli icmeye calisiyorum. Kabizlik yasayaniniz varsa tavsiye ederim. Ama hazir olanlardan degil kendi tanecigi ile mayaladiginiz kefiri tuketin cok iyi geliyor. Bunlar disinda asitli icecek zaten icmiyordum. Ice tea icerdim biraktim. Benim icin en zoru kahve ve cikolatayi birakmaya calismak. Hele kahve o kadar canim cekiyor ki. Kahve icmedigim gun yoktu. Simdi icmiyorum. Aslinda doktorlar abartmamak suretiyle izin veriyormus ama ben biraz arastirdim ve kafein anne ile bebek arasindaki kan akisini yavaslatiyormus ve dusuk kilolu bebek dogumuna yol aciyormus. Ne gerek var risk almaya dedim ve icmiyorum artik. Bi de tabi hergun folic asit. Sizlerde durum nedir.

Ben de ayran içiyorum her gün ev yoğurdundan tuzlayıp. Folik asit içeren makarna bulgur ve yeşil sebze yiyorum. Eskiden kahvaltı alışkanlığım yoktu, şimdi peynir domates kahvaltı etmeye başladım. Arada elevit pronatal vitamin alıyorum doktor gerrek yok dediği halde. Folbiol kullanıyordum zaten.

Geçen sene bu zamanlar bende öğrenmiştim keseyi görmüştüm. 9 nisanda oğlumu kucagıma aldım :) ama sanırım yine hamileyim kızlar :) kan verdim yarın sonuçlarımı alacağım

Bana da Dr umun anlattığı şuydu canım : Kadınların regli birkaç gün geçer. Belki daha fazla. Kendilerini hamile zannederler. Ya idrarda yada kanda baktırırlar hamileliği. Belki testte silik çıkar yada beta hcg çok düşük çıkar hamileyim derler. Ama ardına kanamaları başlar. Normal reglden daha yoğun ağrılı ve parçalı bir kanamaları olur. İşte bu kimyasal gebelik (sessiz düşük) tür demişti Dr um. Çoğu kadın bunun farkına bile varmaz demişti. Adeti gecikti sanır ama geçte olsa adet olur. Kimyasal gebelikte döllenen yumurta daha rahime ulaşamadan yolculuğunu tamamlayamadan düşermiş sağlıksız olduğu için. Bu da aslında Allah'ın bize birer lütfu , her daim şükretmek lazım her halimize

Evettt ben de hergun ev yogurdu tuketiyorum. Ya ben yogurt ve kefir tuketiyorum ama sut icemiyorum. Kucuklugumden beri sutle aram yok. Kalsiyum ihtiyaci icin bunlarin yaninda mutlaka sut de icilmeli mi

Evettt ben de hergun ev yogurdu tuketiyorum. Ya ben yogurt ve kefir tuketiyorum ama sut icemiyorum. Kucuklugumden beri sutle aram yok. Kalsiyum ihtiyaci icin bunlarin yaninda mutlaka sut de icilmeli mi
bence gerek yok önemli olan kalsiyum ihtiyacını karşılamak sende yoğurt tuketiyormussun onun için sorun olmaz canım

Peynir yoğurt yeşil yapraklı sebzeler bunlarla da alabilirsin ama bulantı yüzünden yiyemeyen hamisler olabilirler onlarda üzülmesin ilk üç ayda sizin depolardan kullanıyorlar ama bulantı dan sonra takviye yapmanız lazım sağlıkla kucağınıza alın insallsh darısı. Bnm gibi bekleyenlerin başına bu ay regli olursam ki insallaj bebis yüzünden olmam Mayıs ayının başına geliyo ben yine bu sayfayı bırakmam

Ben iştahsızlık yüzünden yiyemiyorum hiçbir şey , arada da bulantı fena vuruyor , çıkarıcam zannediyorum , kalbim ağzıma geliyo , bir de kusma fobim var , panik atak geçmişim de var
Sabah kahvaltım peynir reçel ekmek çay , herşey pis kokuyor tüm yemekler tüm kokular.. Sağlıklı beslenmek istiyorum ama nerdeee sevdiğim herşeyden tiksindim , et balık tavuk köfte bunları hiç yiyemeyeceğim sanırım. Keşke biraz geç başlasaydı şu tiksinme ve bulantı olayı

Yaaa bulantilar cok zor olsa gerek. Benim henuz hic bulantim yok. Aksine mesela normalde et fazla sevmem ama surekli et istiyo canim. Senin bulantilarin bayagi erken basladi canim ya

Yaaa bulantilar cok zor olsa gerek. Benim henuz hic bulantim yok. Aksine mesela normalde et fazla sevmem ama surekli et istiyo canim. Senin bulantilarin bayagi erken basladi canim ya
Vallahi yiyebiliyorken herşeyi yiyin canım , bulantılar için henüz erken , kalp atışı başladığında bebek canlandığında bulantı kusma olur derler ama benim çok çok erken başladı. Belki sizler de hiç olmaz , olmasında zaten sürekli bayık bayık gezmek , miden ağzında hiç hoş bi durum diil. Canınız isterken yiyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…