2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kusuyorum ama bi kere filan. Bütün gün bulantı yaşıyorum
Allah yardım etsin o zaman
Slm arkadaşlar bugün itibariyle 6+4 haftalık hamileyim randevu almistim bugün kosa koşa kalp atışını duymaya gittim ama randevuyu meger haftaya almışım :110: şimdi daha erken tarihe randevu da bulamiyorum haftayi bekleyeyim mi yoksa il merkezi 90 km gideyim mi buradaki randevumu beklemeden?
7+4 ideal aslında ama rahat edemeyeceksen git başka yere diycemde 90 km de çokmuş ya

Bulantı yaşayan arkadaşlar internette sea band diye birşey gordum akapuntur etkisi ile mide bulantilarini kesen bileklik. Ben kullanmadim henüz ama yorumlar genelde iyi bi arastirin isterseniz.
İlk gebeligimde ben de çok kotuydum bu sefer daha baslamadi bakalım nasıl geçecek

Bulantı yaşayan arkadaşlar internette sea band diye birşey gordum akapuntur etkisi ile mide bulantilarini kesen bileklik. Ben kullanmadim henüz ama yorumlar genelde iyi bi arastirin isterseniz.
İlk gebeligimde ben de çok kotuydum bu sefer daha baslamadi bakalım nasıl geçecek
İlk hamileliğimde ben kullanmıştım o banttan cidden işe yarıyor akapuntur etkisi var kesnlkle :)

Peki nasıl kullandiniz ? En fazla 12 saat kullaniliyormus sanirim. Bi de 2-3 saat kullanip takip cikarmak sorun oluyor mu?

Ben de oyleyim şuan ama ilk gebeligimde de 6.haftadan sonra baslamisti bulanti o yüzden daha sevinemiyorum. Umarim boyle devam eder sizin de :kk77:
Bulantı daha hic olmadı zaten normalde de hasta olduğumda bulantim olsa ben ağlarım :KK1: o yuzden olmaması çok iyi ama bu kadar iştahla da 9 ay sonunda top gibi yuvarlanırım :KK48:

Yine kahverengi lekelenmem geldi, bitmeyecek ya.
Hiçbir şey yolunda gitmiyor. Hamileliğin tüm sıkıntılarını yaşıyorum.

Cnm 9 ay boyunca kanaması olup da doğum yapan insanlar var hemen kötüyü düşünme olabilir doktorun da normal karsilamisti dimi bi daha ara sor yat dinlen ama hemen moralini bozma

Ben daha keseyi bile görmedim ama hayaller kurmaya başladım allah boşa çıkarmasın inşallah. Mesela düşünüyorum kız olursa adı ne olur erkek olursa ne olur diye. Çünkü ilk kızımın ismine artık son haftaydi karar verdiğimizde o yüzden bu öyle olmasın diye şimdiden düşünüyorum. Biraz önce erkek Toprak ismi çok sıcak geldi nedense bana eşime de söyledim toprak nasıl bir isim diye hem soyismimizle de kafiyeli o da beğendi gibi bakalım biraz da kiz ismi düşünelim :))

Aynen canım hilelf e katılıyorum benimde bi tanıdığım vardı 9 ay hep kanaması oldu ve hep yattı ama sağlıklı bi şekilde de doğum yaptı . Sende yorma kendini dinlen yat moralini hiç bozma

Ben daha keseyi bile görmedim ama hayaller kurmaya başladım allah boşa çıkarmasın inşallah. Mesela düşünüyorum kız olursa adı ne olur erkek olursa ne olur diye. Çünkü ilk kızımın ismine artık son haftaydi karar verdiğimizde o yüzden bu öyle olmasın diye şimdiden düşünüyorum. Biraz önce erkek Toprak ismi çok sıcak geldi nedense bana eşime de söyledim toprak nasıl bir isim diye hem soyismimizle de kafiyeli o da beğendi gibi bakalım biraz da kiz ismi düşünelim :))

Ay bende öyle kese göründüğünden beri isim düşünüyorum :)) kız olsa ne olur erkek olsa ne olur die sürekli aklım isimlerde :))

Maydonoz yemek riskli mi :eek: intte hamilelikte nasıl beslenmek gerekir ne yenilmelidir die bakmştım orda bi liste vardı ve kahvaltı da maydonoz nane biber yemek gerektiği yazıyordu bende maydonoz yemezdim onu okuyunca yemeye başladım :KK34: ne gibi bi zararı varmış zararlıysa neden yazılıyor beslenme listesindee :KK34: çok sinir oldum :KK11:
Maydanoz detoks için falan da kullanılır ya o açıdan güçlü bir besinmiş. Düşük yapmaya sebep oluyormuş. Ama tabi fazla tüketimi ya da suyunun içilmesi riskli. Kahvaltıda yenen miktardan bişey olacağını sanmam. Ben haşlanmış Mısırı fazlaca tüketmek istiyorum da ondan sordum :)

X