2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
hayir bebek yok. sabah kendi doktorum yoktu . baska doktora muayene oldum. beklicez kendiliginden tamamen temizlenebilir dedi. dunku doktor kese gormustu icinde hafif bebek parcalari var gibi bozulmayada başlayabilir demisti. demekki saglikli bir gebelik degildi. dun kalp atisi da yoktu zaten. haftama gore duyulmasi gerekiyordu. ilk kez basima geliyor zor birseymis

Arkadaslar grip oldum cok fena hapsuruk burun akıntısı halszlık ilaçta icemiorum ne yapmalıyım baska grip olan war mı benm gibi yaz günü acaba

Canim çok geçmiş olsun dünden beri göremiyorum yazdığını yeni fark ettim.bende tam 5.haftanın sonunda yakalandim boğaz ağrısı sonra hapsuruk sonra burun tıkanıklığı düne kadarda öksürük .
Bu yaşına geldim böyle saçma bi grip görmedim.
Endişe etme ben dr dahi gitmedim .
Çok şükür derdi veren Allah dermanini verdi atlattım .
Bol su ic canim portakal suyu da 2 büyük bardak en az günde .ictigin 1,5 lt suyun içine yarım limon sık arada ondan ic gün içinde akşama kadar onu bitir. Sabah kahvaltinde kırmızı biber ye 1 tane kozlenmisi tavsiye ederim .
Genel olarak sadece c vitaminide yuklen vücudunun ateşine dikkat et serin tutucak seyler git 38 i geçer se atmasın dr git mutlaka.

Hiç sıkıntı S itres yapma sıvı alımını bol yap evelallah şifa olacak.çok geçim olsun canim .

Öncelikle Allah (c.c) hamileligini en güzel en rahat saglikli sıhhatli geçirip bir avazda su akar gibi doğum yapmasını nasip eylesin canim .41 kere Masallah
Yazdıklarında kendimi buldum gözlerim doldu bi garip oldum 7 sene edemediğimiz tedavi kalmamıştı ol atınca olmuyor ama bu sene doğal yolla nasip oldu bana da çok şükür bin şükür Allah a.

Allah hayırlı saglikli salih evlatlar nasip eylesin canim hayırlı uğurlu olsun inşallah

Kızlar nasılsınız?
Ben kendimi piskolejik olarak hiç iyi hissetmiyorum sanki her an gidecekmiş gibi bebeğim düşük riski gitse başka risk var içim çok bunalıyor bu yüzden

Canim bu günler senin en önemli günlerin sakin ol çok güzel şeyler dusun ki hormonların mutluluk salgilasin bebeğine bunu hissetsin.çok az kaldı sık dişini kuzum.Insallah en güzel haberleri almayı nasip edecek Allah.

kanamasi olanlar icin soruyorum. 5+6 yim sanirim bugun. vajinal muayene etti ama kalp atisi duymadi doktor. sagliksiz bir gebelikti de ondan dusuyo mu acaba diye aklima geliyo

Canim sen o dr gitseydinde hayda icseydin nasip değilse yine olmayacaktı ki değilmiş. Her şerde gizli hayır vardır.hakkında hayirlisi buymuş demelisin.
Planların en hayirlisini yapan Allah dir.
Onu mu yapsaydım bunu mu yapsaydım deme sakin.
Allah Sana sabır ve selamet versin inşallah kuzum.
Dusurdugun parça dan emin misin dr dan geldinmi bizi de haberdar et .sonuç ne olursa olsun unutma Allah in dediği oldu ve hep öyle ol cak iyide olsa kotude olsa hepimiz için geçerli .kendini yıpratma.

Evet tatlım yazdırabiliyormuşuz meğerse, bende çok geç akıl ettim, her hafta 250 tl ilaç parası ödeyip meteliğe kurşun atmaya başlayınca bir deneyelim diye gittim. Birazcık mırın kırın edebiliyor doktor ama yazmak zorunda çünkü karşılıyor. Tüp bebek diye belirtirsin kullanmak zorundayım dersin, benimkine riskli gebelik diye kayıt acıp ilaçları öyle verdi. Hatta bugün yine gidicem yazdırmaya. Kullandıklarımın hepsini karşıladı. Ben benimkini doğsun hemen bi sanayiye kuaföre falan çırak yapayım diyorum :)) Bize maliyeti 20 bini geçti şimdiden, daha doğumu, eşyası vs oooo hooo oooo

valla siz herşeye ağlıyosunuz ben niye ağlamiyorum ki ne garip ya
ilk bebegime hamileyken ağlardim bu kez hiç ağlayamiyorum ki.

Biz nekadar zor olduğunu bildiğimiz için senin hastaneye gitmemen şaşırttı. çook geçmiş olsun düşeceği varmış demekki. Benim kalp atışları durmuştu evde düşürmeye çalıştım çok olmadı eşime dedim hastaneye gidelim ramazan oruçlu olduğu için gitmek istemedi düşer bişi olmaz zehirlenirsen belirti olur filan diyordu tatlı dille ısrarla götürtmüştüm bir gün daha geçikseydim kürtaj sırasında rahim zarar görecekmiş çünkü bebek yapışmış olucaktı.

cok gecmis olsun canim artik bence kendini sagligini ve diger cocugunu dusunmelisin bazen insanlar istemeden soyledikleriyle kirabiliyor.kimin ne soyledigini takip daha cok yuklenme kendini dinlenmene toparlanmana bak hem ruhen hem fiziksel olarak senin yasadiklarini anlayamayiz hicbirimiz biliyorum .dikkar et kendine

Kızlar bana akıl verin. Eşimin tayini istanbul' dan farklı bir ile çıktı. Oradayken özel bir hastanede hep aynı doktora gidiyordum. Gebeliğimde herhangi bir sorun yok ancak standart takibi yapıyordu işte. Hiç vajinal muayene yapmadı. Karından ultrasonda da çok kısa süre tutup kaldırıyordu beni. Ultrasonu ilk aylar pek desteklemiyorum diyordu. En son randevum 10. Haftadaydı. El kol ve uzuvlarını kontrol edeceğiz 12. Hafta ise testlere başlayacağız dedi. Ben annemde kalıyorum şu an ve eşim 1 buçuk saat uzaklıkta bir ilçede çalışıyor ancak haftasonları gelebiliyor yanıma. İstanbul'a 9 saat uzaklıktayız. Buradaki Devlet hastanesi çok donanımlı değil ancak kadın hastalıkları bölümü var. Sorum şu: Devlet hastanesine giden var mı, vajinal muayene için zorluyorlar mı? Ben kesinlikle vajinal muayene istemiyorum. Gittiğimde sinirim bozulur diye korkuyorum. Genelde devlet hastanelerinde doktorla kavga etme potansiyelim yüksektir. Eşim olmadan hiç gitmedim doktora. Annem de düşüncesiz hart hurt bir kadındır böyle durumlarda bana destek değil köstek olur genelde. İlk hamileliğim. Ben son 4 yıldır cildiye ve dişe gittim 1 kere. Biri hart hurt diş yaptı köpek gibi davrandı masadan kalkamadım iğnelenmiştim. Diğeri de derimdeki yaraya çare bulamadı yine özelde hallettim. Hepsinde sinirden ağladım. Bir daha da gitmedim. Ne diyorsunuz devlet hast. Doktorları için? Nasıl davranıyor jinekologlar? Biraz uzun oldu kusura bakmayın artık:)

Birde herkes senin iyiliğini düşündü canım sen gezmedeyken bile bahane uydur eve git istirahat et dediler hastaneye git dediler hepsi seni düşündükleri içindi. Eee tavsiye sorup uymayıncada şaşırdık biraz kusura bakma. Çok geçmiş olsun

Nazara hurafe demek çok yanlış Kur-an da ayetle sabittir.

Burdan sonraki yazılar tamamen kendi g orusumdur.

Çocuğunu taşımasına bağlamak bence çok büyük haksızlık hele ki böyle bir kayıp yaşayan bir kadına böyle yaklaşmakta unutmayın lütfen bizler bilinçli olarak evet ağır şeyler yapmamaya gayret ediyoruz ama kim garantisini verebilir ki yattığı yerden o bebegin dusmeyecegine.tedbir diyeceksin ona da tamam canim ama bi dalginlikla hiç yapmayacagin şeyi de yapabilirsin.

Aile yasantilarimiz farklı ki ki kadın sadece eşinin gözünün içine bakar bisiler yaptırma bilmek için değil yatak dan kaldırmak seslenmek bile an gelir ters tepe bilir.nasıl bir durumda bilemeyiz.

Yorumuna çok üzüldüm herşeyden önce ben sunu bilir sunu söylerim.Allah ol deyince olduran öl deyince öldüren.
Ne tedbir ne cehalet nede başka bisi bu iki şeyin önüne geçmez .ne olumlu nede olumsuz.

ben tamamen dr gitmemezlik yapmamistim ki. zaten bi kadindogumcuya muayene olmustum. gece o saatte daha iyi bir dr bulamayacaktim. sabah parca dusmese once devlete sonra kendi dr icin 3 de ozele gelecektim. parca dusunce hemen geldim. ama yine bisi yapilmadi iste. gene kendi dr unu bekle dediler. yapacak birsey yokmus cunku. dunku dr da oyle demisti. tek kafami karistiran progestan almali mi almamalimiyim oldu

cok agrim ve kanamam var. annem kadin oldugu halde sanki normak bir durummus gibi davraniyor. zor yürüyorum. kahvalti etmeye geldik yok o masa yok bu masa. hungur hungur aglamaya basladim. moral bulurum diye kk ya gireyim dedim daha uzuldum gercekten. bi kac arkadasin yazdigi sey iyi geldi. dr umla da detayli konusacagim hatam ihmalim varmiydi diye. icim rahat olmayacak cunku. hem kendimi hem esimi suçluyordum gelirken. dr biraz rahatlatti cok detayli sormadim ona. birde kendo dr umla detayli konuscam

Gideceğim hastanedeki dr net ten arastir isimlerini bi yere not al o işi leri net ten arat ben bu şekilde 28 kişiden en iyisini e ledim buldum bin şükür. Senad bi dene canim dr lara yapılan yorumları felan oku.

Söylediklerinize katılmıyorum. Kendi görüşünüzdür. Başka da Bir şey diyemem.

Progestanın etsiki kanıtlanmamış canım yurtdışında kullanılmıyo bile progestana çok takılma düşeceği varmış zaten. Ama herkes senin iyiliğini düşündüğü için tavsiyelerde bulundu kiminin üslubu biraz yanlış anlaşılabilir yazı olduğu için tam ifade edemiyoruz kusura bakma.

hadi ya kendimi cok salak hissettim karsiladigini duyunca bi de bu hafta kese gormek icin gittigimizde kan bihtilasmasi var mi diye bir iki genedik test yaptirdik merkezde 400lira verdik o teste ama artik orda test yaptirmam zaten karsilyamayiz acaba tum tesleri saglik ocagi yapar mi ta da devlet simdi gidince baska testler isticek tup bebek merkezinde yaptirmak istemiyorum. bi de ne zamana kadar devam edeceksin merkeze sen ne zaman biraksak bilmiyorum.

Kagan karışmasın benim önceki gebeligimde kanama yoktu bisi yoktu dr verdi kullandım 2 gun 3. Gün yatmadan cikmadigim halde bebek düştü nasip değilmiş.

Zaten normal seyreden bi gebelik o.saydı kuzum 6.haftada kalp atışı gorurdun en azından.uzulme.sık a canını

oglumdaki anne grubuyla uzun yillar hep yazistik gorstuk. 2. bebegini doguran cok oldu. onlarda hep alirdi cocuklarini hatta onlarin daha kucuktu. biraz ondan saglikliysa hersekilde dogar eskiler daha saglikliydi haraketli olduğu icin falan diye dusunup bu sefer daha dogalciydim. ilkinde ogretmenim tahta bile silmemeye gayret ederdim.

Bnde tek takilmak istiyorum ama evimiz cok uzak dusuk tehlikem oldugu icin yolculugada cikamiyorum annemgil ve kaynanamgildeyim surekli ama herseye aglamaya basladim
Hiç sorma geçen gün öyle ağladım eminim tüm apartman duymuştur annem telefonda niye ağlıyorsun diyor bilmem ağlayasım geliyor diyorum. Hemen ertesi günü geldiler bana moral olsun diye

Canım çoklkk geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin.demekki sağlıklı değilmiş yapacak bişe yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…