2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Arkadaşlar benim adetim hep lekelenme ile başlar ve ertesi gün yoğunlaşır kırmızı pıhtı halini alır. 3 gün önce lekelenmem oldu adetim başladı sandım. Ama 3 gündür kahverengi pembe lekelenme olarak devam etti, yogunlasmadi. Çok stresli bi dönemden geçiyorum ondan etkilendi doğru düzgün olmicam heralde bu ay dedim. Sonra aklıma yerleşme kanaması geldi gittim nöbetçi eczaneden test aldım sonuç böyle. En silik olanı bir iki dk içinde cektim ve zamanla da koyulasti. Yani üstüne görme mi yaşıyorum, yoksa adet döneminde hormonlar yükselip idrar testinde pozitif çıkartır mı?

Teste göre gebesiniz. Benimki de son görüntüdeki gibi çıkmıştı adetten bir gün önceki yerleşme kanamasında.

41 kere Maşallah sana :) Çok güzel artmış, böylede devam etsin.
Benimde 5. gün 2 adet 1 iyi 1 orta kalite koyuldu ama değerlerim çok düşük başladı. 10. gün 10,38 - 12 gün 38,27 - 16 gün 151 - 20. gün 875 olup düzgün arttığını görünce 27. günde kontrole çağırdı. Sadece kese görürüz diye gidip yavaşta olsa bebeğide kalp atışınıda gördük ama o günden beri haftada bir kontroldeydim. Düşük tehlikesi gecirdim. Şimdilik atlattım çok şükür. Bugün itibariyle tam 9+0 oldum. Gerçi bebek bir kaç gün geriden geliyor ama olsun dert etmiyorum onu. 15 gün sonra tekrar kontrolum var. Ben ilaçlarıma (estrofem, crinone jel, climara bant, folik asit, vitamine ) hala devam ediyorum yavaş yavaş azaltmaya başladı dr. Çok pahalı olduklarından 5. hafta içindeyken yazdırmak için sağlık ocağına gittiğimde keseyi ve kalp atışını duyduğumu öğrendiklerinde benim kaydımı yaptılar hemen. Kan testlerimide yaptılar. Şükür önemli bir şey çıkmadı. Haftaya kalp vs gördükten sonra bence uğrayıver sende. Kısa bir işlem, tabi çok sıra yoksa :KK66:
Maşallah sana canım harika ben seni haziranda tüp bebek yapacaklar topiğinden hatırladım zaten.bi iki günden bişi olmazzz. Önemli olan sağlıklı olması.Allah kucapına almayı da nasip etsin canım.baya erken duymuşsun ama maşallah 6.haftada duyuluyor ama sennki erken meraba demiş :anneadayı:

ilk 3 ay kimseye soylemeyin derlerdi soylememek gerekiyormus gercekten. birniki gun oncesi hem arkadasiniz gibi olan hem degil gibi olan arkadaslariniz olur ya hani. iki tane oyle arkadasima soyledim.hayret etmislerdi masallah falan demislerdi. son gunlerde cok kisi ogrenmisti. herseye nazar demeyi de sevmem ama nazar oldu bu gercekten

Her şeyi nazara bağlamak; üzerinden sorumluluğu atmak, hurafelere bel bağlamak gibi geliyor bana. Belki de oğlunuzu kucağınıza alıp gezdirmemeniz gerekiyordu. İkinci gebeliğe ne kdar gönül bağladığınızla ilgili sanırım, buradaki birçok kadın ilk gebeliği olduğu için eminim ki yük taşımıyor.ben 1 kiloluk poşet bile almıyorum elime. Eşim ve annem doktora götürmedi konusuna gelince, can taşıyan sizsiniz. Onlar değil. Çevreniz bazen duyarsızlaşıyor. Annemden biliyorum ben de. Kadın olarak güçlü olmaktan başka çare yok. Önce tedbir sonra dua. Neyse sizin sağlığınız iyi olsun. geçmiş olsun.

Maşallah sana canım harika ben seni haziranda tüp bebek yapacaklar topiğinden hatırladım zaten.bi iki günden bişi olmazzz. Önemli olan sağlıklı olması.Allah kucapına almayı da nasip etsin canım.baya erken duymuşsun ama maşallah 6.haftada duyuluyor ama sennki erken meraba demiş :anneadayı:

Amin canım, Evet birazcık öyle oldu sanırım şansıma erken gördüm.
Ben isimleri aklımda tutamıyorum burada pek, çok karışık ve değişik isim olunca karışıyor bende, e birazcık yaşlılıktan olsa gerek napcan artık idare etceksiniz beni :anne: :rolleyes:

Günaydın herkese :halay: bu cuma kalp atislari için randevum var. Herkesten hayirli haberler gelir inşallah. Kahverengim devam ediyor biraz erken mi gitsem diyorum ama önceki düşüğümde zirt port doktora gitmemeye karar vermiştim :KK12:

J Jalopi geçmiş olsun hayırlısı böyleymiş ama mutlaka bir doktora görün.belki de yanılıyorsun

Günaydın kızlar.siz de eskiye göre daha hassas ve duygusal oldunuz mu? Sanki çekilmez birisi oldum :KK43:
Günaydınlar herkese
Ben de bazen çok ani tepkiler veriyorum mesela bu sabah ekmeğin yerini bulamadım eşime sordum daha ekmeğin yerini bilmiyosun diye takıldı gülerek, şaka yaptığını biliyorum ama beni görseniz gözümden yaşlar gelmeye başladı ağladım falan:KK48: nolcak böyle bilmiyorum valla

Günaydın herkese :halay: bu cuma kalp atislari için randevum var. Herkesten hayirli haberler gelir inşallah. Kahverengim devam ediyor biraz erken mi gitsem diyorum ama önceki düşüğümde zirt port doktora gitmemeye karar vermiştim :KK12:
benimde perşembe günü aynı düşüncedeyiz. zaten önceki düşüğümde 5. Haftamda gittiğimde proftu doktorum nekadar acele ediyorsunuz demişti bende oyüzden geç aldım randevuyu

Günaydınlar herkese
Ben de bazen çok ani tepkiler veriyorum mesela bu sabah ekmeğin yerini bulamadım eşime sordum daha ekmeğin yerini bilmiyosun diye takıldı gülerek, şaka yaptığını biliyorum ama beni görseniz gözümden yaşlar gelmeye başladı ağladım falan:KK48: nolcak böyle bilmiyorum valla
Aynı durumlar inan hep ağlamak istiyorumm

Aminnnnnnn inşallah Allah hepimize nasip eder. Benim 5. Gün embriyosuydu 10. Gün 130 12. Gün 305 çıktı. Sen tam olarak kaç haftalıksın senin deperlerin nasıldı? Birde ben ilk testlerimi yaptırmadım sağlık ocapına gidicem acaba doktorum isteyince mi yaptırsam diyip vazgeçtim
merhaba hosgeldin gelsene umarim sen de bebegini saglikla kucagina alirsin. benim erken mi tutundu acaba 10.gun 240 ti 12.gun 571di14.gun1272oldu. bi de medusa saglik ocagina ilac yazdirabiliyor muyuz hangi ilaclari karsiliyorlar.biz de devam ediyoruz ilaclara ve evet cok maliyetli.

J Jalopi çok üzüldüm dün sana yazmıştım kahverengiyse sıkıntı yoktur pembeye dönerse tehlikeli diye korkma falan demiştim bende kötü hissettim kendimi keşke hemen doktora gitseydin :KK43: ne yaptın şimdi bebeğin hala seninledir belki inşallah...

Canim ayni durumu ben de yasadim ve doktorumun dedigi sey sik sik muayene olmanin hicbir faydasi yok bekleyip gorcez yuzde 50 sansin var ya dusecek ya kalacak. Ben de bu sekilde ilac kullanmadan bekledim ve 1 hafta sonra tekrar gittim. Yani sen mantikli olani yapiyorsun. Eger dusecekse progestan engellemiyor cok arastirdim kafayi yemek uzereydim ama bebisim cok sukur hala benimle. Ama riskim devam ediyor yatiyorum. Dun az bi dolandim evde aksamina tekrar lekelenmem oldu. Zor bir surec Allah yardim etsin.
tesekkur ederim canim. moralim yerlerde zaten. bide istemiyodun yorumlarini gorunce hepten uzuldum. bir yazidan isteme istememeya nasil karar verilebiliyor acaba. şartlar imkanlar dogrultusunda gece en iyisine karar verdiğimi dusunmustum. ilk gebeligimde bende cok titizdim. ikincide haliyle rahat olunuyo daha bilgili oldugunu düşünüyorsun. kese yok. zaten hala büyük buyuk parca dusuruyorum. kurtaja gerek var mi yok mu ona bakilacak. tum dunya ustume geliyo su an sanki. sagliksiz gebelik icin dusmenin en iyisi oldugunu biliyorum ama ben bu kadar hassasken herkese karsi ,her zaman laflarima dikkat ederken ailemin ve burdaki kisilerin laflari agrima gitti gercekten. dr agirlik kaldirmakla ilgisi olmadığını zaten dusegi icin onun sadece tetikledigini soyledi. zateb dusermis hersekilde

X