2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kimimizin ilk kimimizin iki ya da üçüncü çocuğu olacak ama endişeler 1.cocukta neyse 2 3 4 5 ....olsada aynı. Sonuçta can taşıyoruz.daha öncede yazmıştım 1 cocugum var 2 kurtaj 1 düşük yaşadım ayrıca. Yeniden hamileyim biraz sorun var yine ama dua edip kendi kendimi teselli ediyorum.Yani iş olacağına varıyor hatta panik yapmak daha da zorlaştırıyor. Bende çok zor anlar geçirdim ve gecirmekteyim hala ama burada birbirimize destek olarak atlatacagiz. Herkesin bünyesi farkli dolayısıyla başkasında olan bizde olmayabilir ya da tam tersi ve hamilelik hasta olduğumuz bir dönem değil ancak zorlukları olan bir dönem ve evlat isteyen herkese Rabbim tüm zorlukları aşma azmi versin

Hoşgeldin canım Allah çektiğimiz sıkıntıları boşa çıkarmasın bebişlerimiz kucaklarımızda olsun inşallah

Birşey daha kimimiz çok dirayetli kimimiz hassas olabiliriz. Kiminin ağrı eşiği yüksektir kiminin düşük. Kimimiz pozitif bakar olaylara kimimiz negatif .kimini bulantı yerle bir eder kimi dayanabilir .hep bu farklılıkları düşünerek ve 9 ay sonuçta geçecek bunlar diyebilirsek (ben de bunu yapmaya calisiyorum)hamileliğin zorluklari bizi yormaz galiba

Günaydın kızlar. Daha önce gebelik yaşayanlar keseyi ilk ne zaman gördünüz? Doktorum Sat'a göre hesaplama yapıp cuma çağırdı beni. 5+0 olacak. İnşallah görürüz keseyi.
5+4 te gördük biz o zaman bile çok kçüktü sonra 8.haftada bebeğimizi gördük çok şükür siZde görürsünüz inş strese girmeyin herşey olcagına varıyo :)

kizlar ya. 3 yasimda oglum var. misafirlige geldik. yolda uyudu biraz kucagimda tasidim. 16 kilo falan. misafirlige geldik akinti hissettim. belimde agriyo hala. lavaboya gittim hafif kanama car kahverengi. sıkıntı olur mu. belim.hala agriyo. midafirlikteyiz hamile oldugumu bilmiyolar. bisi diyemiyorum cikamiyorum su an

Merhaba arkadaşlar.
Doktorum küçük yapraklı bitkileri Özlelikle nane ve maydonozu tüketmemeli söyledi.sizin doktorlarınız da böyle bir uyarı sa bulundu mu?
Bir haftadır bulantılarım rahat bırakmıyor.
Kuru naneli cacık istiyor Can'ım ama nane var diye onu da yiyemiyorum

Yaa nane de mi zararlıymış bugün almıştım daha çok güzel kokuyodu maydonozu duydum bende ama doktorum ikisiyle de alakalı bişey demedi henüz

Canım 16 kilo fazla biraz kaldırmamaya çalış ilk üç ay dikkatli olmalısın. Kahverengi akıntı tehlikeli değil pembeye dönüşürse sıkıntı olabilir. Bişey olmaz Allahın izniyle merak etme eve gidince iyice dinlen =)

Doktorum 3 kilodan ağır taşıma demişti bana. Bişe olmaz kırmızıya dönerse bi görünürsün doktoruna

bana dr demedide biliyorum cok extra tuketmiyorum ama hic yemiyoda degilim caciga nekadar nane koyulur zaten canin cektiyse yap ye bence ben ogluma hamileyken hep yedem cacik iyi olur cok bol koyma sadece. yada salatada falan cok maydonoz koyma ama arada olur azcik

Sanki cacık mide bulantımı bastıracak gibi geliyor.
Annem 4.aya kadar düzelmez artık miden diyor daha da moralimi bozuyor :)
Neyse Bebişlerimiz iyi olsun da dayanırız bulantıya :)

Bnm doktorumda bol bol yesillik ye dedi bnde maydanoz zararliymis dedim o da sabahtan aksama kadar ye belki bi ihtimal cocuga zarar verir dedi gunluk salatalarda filan yemenin hicbir zarari yok dedi

benimde2,5 yasinda oglum seninkinin kilosunda almiyorum mümkün oldukca ama iste zorda kalinca napcan aliyoruz istersen cik bi bahane uydur yat dinlen evde gerci cocugun yaşı tahminimce seni yatirmaz ama dinlen cok farklilik gorursen drla konus istersen bence kötü düsünme

Günaydın arkadaşlar
Mide bulantılarınızı progestan mı arttırıyor acaba , yan etkileri baya var o ilacın , ben vajinal kullanmayı tercih ettim , yan etkilerini yaşamayayım diye
Selam canim ben genelde fitil olarak alıyorum hiç yan etkisi yok ama oda gündüz koyduklarin wc de hep boşa gidiyo sanki .
Neyse bugün dışarı çıkınca diye ağızdan aldım almaz olsaydım 1 saat geçmeden ellerim dudaklarim uyustu sanki içki icirmisler gibi ayak da duramadim bidaha asla ağızdan almam.

Hosgeldin canim .hayırlı uğurlu olsun inşallah. Allah dogumunuda en güzel şekilde yapmayı nasip eylesin bi avazda olsun.

Sende hoşgeldin canim. Allah bu evladını sana bağışlasın inşallah sağlıklı hayırlı salih bir evlat nasip eylesin.gebeligin güzel geçsin doğumunda bir avazda su akar gibi olsun inşallah canım.

Canim bende iyi gelmediğini biliyordu maydanoz tüketme demisti doktor bana.

Maydanozu biliyorum da naneyi ilk kez duydum canım maydanoz idrar sokturucudur oyüzden abartarak yendiginde dusuge yol açabilir ama birazcık yemekten bir şey olmaz naneyle ilgili hiç öyle bir şey duymadım bence canın istiyorsa bir kere de olsa ye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…