2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
merhaba arkadaşlar, ben ağustos annesiyim, kızımın doğum günü için fikir arıyorum. ilk doğum gününü kutladınız mı? ne giydi bebeğiniz?nasıl bir konsept yaptınız? kaç kişi çağırdınız?

Hanimlar lutfen yardim. Sezaryen dogum yaptim. Bugun 3. Gun sütüm agiz sutu bayagi saginca geliyor.
Ama 3 gundur biberonla mama verince beni emmek istemiyor. Agzina aliyor bi on dk emiyor gelmiyor sanirim agiz sutu sonra basiyor cigligi tekrar tuttruyorum memeyi yine bir iki emiyor sonra yine agliyor cunku ac doymuyor. Aglamasi cok siddetli. Esim bi yandan kayinvalidem bi yandan gobegi cikacak fitik olacak diye diye beynimi yiyor sonra veriyorlar biberonla mamayi oda kuzu gibi susuyor uyuyor. Bak gordunmh uyudu diyorlar buyuk bi is basarmis edasiyla. Demekki sutunu cekemiyor zorlama memenin basi cok yok senin gogsun farkli vs vs cildircam ya napmaliyim. Aglamasi zararlimi bu kadsr ama kesintisiz aglio taki biberonu gorunceye kadar

Hayırlı olsun bebeginiz,saglıcakla ve sabırla büyütünüz inş
Gögsünü alması için öncelikle kararlı olmalısın,biberonu bırakmalısın
Kimseyi dinleme bu konuda
Ha acşa eger kasıkla ver,sırıngayla ver ama biberonla verme
Fıtık olayına gelince aglayınca fıtık olanı duymadım hiç
BiZde tam tersi cigerleri gelişir derler aglayan bebege
Benim bebegimde fıtık vardı bu arada,cok önemli bişey deil .bir yasa kadar bekleriz dedi doktor gecmezse küçük bi operosyon gecirir demişti.cok şükür 4-5aylıkken gecti

Canım hayırlı olsun, bende sezeryan olmuş biri olarak sütüm 4 gün az az gelmişti, o zamana kadar da doğal olarak bebek ac olduğu için sıkıntı zamanlar yasamistim, bende sütüm gelinceye kadar az miktarda da olsa mama vermiştim ısrarla emzirmiştim, h3r fırsatta emzir az da olsa kaşıkla yada şırınga ilr mama ver zaten birkaç günü insallah sütün gelmeye başlayacak, tekrardan hayırlı olsun

Sağlıkla büyüt bebeğini. Aynı durumda olan bir arkadaşım maalesef etrafı dinleyip şuan emzirmeyi kesti. Çünkü bebek emmedikçe süt üretmedi göğüsler. Çok yalvardım ona dinleme kimseyi diye. Sonuç hüsran ve pişmanlık. Sana diyeceğim sürekli memeni vermeye çalış. Baş ucun yoksa bir şırınganın ucunu kes. Meme ucuna tuttur pistonundan çek bırak. O göğüs ucunu çıkaracak. Süt sağma makinan yoksa hemen al. Sürekli bebek emdikten sonra sağ ki yerine süt üretilsin hemen. Kayısı erik hoşafı tüket. Şuan tamda mevsimi. Tomris'in emzirme notlarına bak netten. Mutlaka işine çok yarayacak bilgiler edineceksin. Benim bebeğimde 3 gün hastanede sarılık tedavisi gördü. Bu sürede biberona alıştırdılar. Eve geldiğimde çok savaştım dediklerimi yaptım ve hala emziriyorum çok şükür. Sorun olursa yardımcı olurum.

Ben kendi yaşadığımı anlatayım normal doğum yaptım ama süt öyle şakır şakır akmadı sarı ağız sütü dedikleri sey azcık azcık geliyor hep mememi verdim ve ben bunu yatak odamda eşimle yaptım kimse karısmadı ozelimiz gibiydi cok rahat edersin ama sarılıktan korktugum için mama verdim ilk 5 gün hastanemizde ver dedi bende sarılık olup hastanede kosturmca yasamaktansa mama verdim ayrıca mama kötü biley değil bir cok bebek mama ile büyümek durumunda kalıyor
4. Gün benim memeler taş gibi oldu canımın yanması fenaydı devamlı süt sağdım kanallarım tıkanmıstı (hamilelikte o kadar cok dogum sonrası kitapları okudum ki başıma gelenleri yadırgamamıstım) sağma işlemi sayesinde sütüm ertesi gün bir anda cogaldı sarp zaten meme heveslisiydi bulunca sütü hiç bırakmadı
Olumlu düşünmeye çalış herşey düzene girecek stresten uzak olmaya calış bebeğinle devamlı emiş:) mamayı biberonla verdim hiç te biberona alısmadı ama sanırım kendi iç sesini dinlemelisin ben alısmıcagından emindim memeyi havada kapıyordu
Humana still tea hurma komposto bulgur pilavı kuru börülce yeşil soğan destekcin olabilir :)

Kızlar sarp ptesi 1 yaşına giriyor ve ben yeni regl oldummm

Keçeli kalem kullanan varmı?

Bircok yorum yapilmis zaten hepsine katiliyorum. Ilave soyleyecegim sey oncelikle rahat ol. Biberona alisir emmez deme ememeyen bebegi zorlama sutunu sag ver bebek guclendikce sen de sagdikca meme ucun belirecektir hersey yoluna girecektir. Ben 1 ay duzene oturtamadim meme ucum cikmadi emmek istemedi mama da verdim sutumu de sagip verdim. Sonra ogrendim ki hep sag memeden emzirmeye basliyordum ve o memede fazla akis problemi varmis yani bir anda sut bebegin bogazina bosaliyor tikandigi icin emmek istemiyormus. 6 ay sag memeyi hep sagdim sol memeyi emzirdim. 6 aydan sonra tek meme emzirmeye basladim ve oyle de devam. Bu da aklinda olsun ilk veridigin memeyi degistir.

Hanimlar merhaba biz 9 haziran doğumluyuz Kilomuz 9,5 boyumuz 77 cm. Bıngıldağımız kapanmadı ve bu aile büyükleri tarafından sorun olarak görülüyor. Yürüyemez neden kapandı bayağı da açık gibi. Sizinkiler ne durumda bir de günde 3-4 kes kaka yapıyor. Öğünlerden sonra acaba kilo alımı bu yüzden mi az?

Kizlar bizde bugun gecikmeli asimizi olduk, bingildagimiz da kapanmis, damlalari kestik zaten havalar isindiktan sonra vermedim demistim, gecen aya gore kilo vermisiz ama yine de 9.5 kilo, benjmkinin hic ek gida ile arasi yok zorlama ile de olmuyor ne yapacagim su yeme isini bilmiyorum

Bende de aynı durum var.Sürekli emmek istiyor gece uyanmalarını abarttı.Bazen mama vereyim diyorum almaz herhalde bu saatten sonra.1Haziran doğumlu 80 cm 12.5 kg hele diş dönemi ağzına aldığını çıkarıyor

Ayni seyi dusunmusuz dis donemi ve 1 yas atagi birlesince gece mama vermeyi denedim kizlar 60 ml falan icti ama resmen uyudu sabaha kadar. Bu mamalarin icinde uyumayi kolaylastiran birsey var bence. Ertesi gece vermedim 7 kere kalktik sonraki gece yatmadan verdim 2 kere kalktik. Tesaduf olamaz yani.. yani ac yatmiyor sonucta mama doyursun oyle olsa mamayi 100 luk yapiyorum kesinlikle bitirmiyor 50 60 ml iciyor ama uykusuna faydasi oldugu kesin. Boyle zorlayici zamanlarda verecegim.

Kızlar sesiniz cıkmıyorrr
Sarp bugün 1 yaşına girdi 3müz kutladık cumada arkadaslarla kutluyacağız bayramdı gecen yıl bu zamanlar bugün kendimi cok değişik hissettim herhalde grubun son yaş günü bizimdi

Bu gece 11de uyudu 12-1-2-3 Te kalktı.Su vermek istedim çığlık attı.3 ten sonra da 5 ve 7 de kalktı.Kesin kalkması da 7.30
Hangi mamayı verdin canım.Bi deneyeyim olmazsa

Bu gece 11de uyudu 12-1-2-3 Te kalktı.Su vermek istedim çığlık attı.3 ten sonra da 5 ve 7 de kalktı.Kesin kalkması da 7.30
Hangi mamayı verdin canım.Bi deneyeyim olmazsa
Herkeste olduguna gore 1 yas atagi durumu Allah hepimize kolaylik versin. Ben sma verdim canim. Hangi gun dogumlu seninki?

Kizlar kahvalti oglen corba yogurt sonra makarna/pankek tarzi birsey verip aksamustu meyve veriyorum. Meyveyi ara ogune alip aksam tekrar ayri yemek mi yapsam? Sizin ogunler nasil suan neler veriyorsunuz ara ogun olarak?

Kizlar kahvalti oglen corba yogurt sonra makarna/pankek tarzi birsey verip aksamustu meyve veriyorum. Meyveyi ara ogune alip aksam tekrar ayri yemek mi yapsam? Sizin ogunler nasil suan neler veriyorsunuz ara ogun olarak?
Ben kahvaltı,öğle,akşam üzeri meyve ve akşam öğünü olarak günü tamamlıyorum canm.

Valla süper bir ek gıda serüvenimiz yok ama öyle bir beklentim olmadı
Sabah kahvaltı evde yaptıgım peynir köy yumurtası yiyor ilk uykusundan sonra tavuk/et (sebze yemiyor) 3-4 saat sonra yogurt daha sonra meyva cokta düZenli değiliz bu düzenli olduğu durumlarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…