2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Herkeste olduguna gore 1 yas atagi durumu Allah hepimize kolaylik versin. Ben sma verdim canim. Hangi gun dogumlu seninki?
1 haziran canım.almadm ama ben de sma ya da evolvia düşündüm.

Papatya rezene çayı aldım geçen gün.içiyorum biraz uyumaya başladı kızım

Merhaba,
1 haftalık ilk uzun tatilimizi başarıyla tamamladık... Bursa’da yaşıyoruz ve yolun çok uzamaması için İzmir-Foça’yı tercih ettik. Denize sıfır bir tatil köyü ve inanılmaz rahat ettik. Oda ile plaj arası 30-35 adım olması hayatımızı kurtardı çünkü sürekli bir git-gel durumu söz konusu oluyor.
Ada, denizde hiç sorun çıkarmadı zaten suya bayılıyordu ama yinede bi “acaba” vardı kafada... Decathlondan aldığım uv filtreli üst sayesinde güneş kremi derdinden de kurtulduk. Sadece yüzüne ve bacaklarına sürdüm krem.
Yemeğini de her güne bir minik kavanoz olacak şekilde konserve olarak hazırlamıştım evde orada sadece ısıtıp verdim. (Kahvaltıda da rica ettik omletini istediğimiz gibi hazırladılar.) Ara atıştırmada da yine evden yapıp götürdüğüm kek ve meyve tırtıkladı...
Yolculuk sırasında da farklı oyuncaklar ve kitaplarla, yetmediği durumlarda ise şarkılarla geçirdik.... darısı bir sonraki tatile....
*** Kafasında soru işareti olanlar varsa tatille ilgili deneyimlerini paylaşabilirim...
Sevgiler

Merhaba,
1 haftalık ilk uzun tatilimizi başarıyla tamamladık... Bursa’da yaşıyoruz ve yolun çok uzamaması için İzmir-Foça’yı tercih ettik. Denize sıfır bir tatil köyü ve inanılmaz rahat ettik. Oda ile plaj arası 30-35 adım olması hayatımızı kurtardı çünkü sürekli bir git-gel durumu söz konusu oluyor.
Ada, denizde hiç sorun çıkarmadı zaten suya bayılıyordu ama yinede bi “acaba” vardı kafada... Decathlondan aldığım uv filtreli üst sayesinde güneş kremi derdinden de kurtulduk. Sadece yüzüne ve bacaklarına sürdüm krem.
Yemeğini de her güne bir minik kavanoz olacak şekilde konserve olarak hazırlamıştım evde orada sadece ısıtıp verdim. (Kahvaltıda da rica ettik omletini istediğimiz gibi hazırladılar.) Ara atıştırmada da yine evden yapıp götürdüğüm kek ve meyve tırtıkladı...
Yolculuk sırasında da farklı oyuncaklar ve kitaplarla, yetmediği durumlarda ise şarkılarla geçirdik.... darısı bir sonraki tatile....
*** Kafasında soru işareti olanlar varsa tatille ilgili deneyimlerini paylaşabilirim...
Sevgiler
Ya ben mayo bezleri merak ediyorum.çiş kaka yapınca nasıl oluyo yani

Ya ben mayo bezleri merak ediyorum.çiş kaka yapınca nasıl oluyo yani
Ben decathlondan aldığım mayo bezlerden kullandım.
Hiç kaka yapmadı :) çiş yapınca da sorun yok zaten. Tel farkı normal bezler gibi suyu hapsedip, şişmiyor.

Kizlar kahvalti oglen corba yogurt sonra makarna/pankek tarzi birsey verip aksamustu meyve veriyorum. Meyveyi ara ogune alip aksam tekrar ayri yemek mi yapsam? Sizin ogunler nasil suan neler veriyorsunuz ara ogun olarak?
kahvaltı çorba meyve köfte veya balık yoğurt ve bizimle beraber akşam yemeği ne varsa artık gece yatarken de inek sütü içiyor uykuda veriyorum uyanıksa içmiyo

Selam kızlar inşallah sizlerde küçük yaramazlarda iyidir.yaz geldi okullar kapandı minik prensesimde yürümeye başladı resmen popomu yere koyamiyorum.ev ,cocuklAr,yemek birde park ,gezme falan derken yorgunluk tamamen.

Kışın çocug korumak daha kolay sanırım çünkü yazım sürekli terlitorlar birde cok sıcak cam kapı açık ceryana tutuluyorlar sanırım küçük kızım hasta oldu oldgamli öksürük burun.tikanikli falan cok zor oldu
Hem iştahı gitti hemde keyifsiz
Büyük kizimda alerji oldu yüzü kolları kip kırmızi.

Sanırım yaz bize iyi gelmedi.tatile de gidemiyoruz bu sene.

Selam kızlar inşallah sizlerde küçük yaramazlarda iyidir.yaz geldi okullar kapandı minik prensesimde yürümeye başladı resmen popomu yere koyamiyorum.ev ,cocuklAr,yemek birde park ,gezme falan derken yorgunluk tamamen.

Kışın çocug korumak daha kolay sanırım çünkü yazım sürekli terlitorlar birde cok sıcak cam kapı açık ceryana tutuluyorlar sanırım küçük kızım hasta oldu oldgamli öksürük burun.tikanikli falan cok zor oldu
Hem iştahı gitti hemde keyifsiz
Büyük kizimda alerji oldu yüzü kolları kip kırmızi.

Sanırım yaz bize iyi gelmedi.tatile de gidemiyoruz bu sene.

Bizimkide öyle. Balgamli öksürük. Çok fena

Size harika bir kek tarifim var... Ada bazen kahvaltıda bazen de ara atıştırmada bayılarak yiyor. Ben muffin kalıplarında yapıp buzluğa atıyorum ve yiyeceği zaman ya önceden çıkartıp çözdürüyorum yada mikrodalgada döndürüp veriyorum.
Vereceğim ölçülerle 8-10 adet oluyor.
Afiyetle...

1 kahve fincanı çiğ badem
1 kahve fincanı çiğ ceviz
1 kahve fincanı çiğ fındık
1,5 kahve fincanı kuru dut
1 kahve fincanı siyah kuru üzüm
1/2 kahve fincanı kabak çekirdeği içi
2 kahve fincanı yulaf yada yulaf unu
2 yemek kaşığı Hindistan cevizi
1 tatlı kaşığı kabartma tozu yada karbonat
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı süt
1/2 fincan zeytinyağı
2 yumurta
2 yemek kaşığı tuzsuz kaşar loru yada labne

Sıvıların hepsini karıştırıyorum. Kuru meyveler ve yulafı da un haline gelinceye kadar rondodan geçiriyorum. Sıvıları karıştırınca toz karışımı da içine atıp spatula ile karıştırıp, kalıplara koyuyorum. (Sıvı olması halinde biraz daha un, koyu olması durumunda ise az miktar süt yada herhangi bir meyve püresi eklenebilir.)
180 derece fanlı konumda 25-30 dakika kadar pişiriyorum. Kürdan testi yapıp çıkarıyorum.
Oldukça besleyici ve lezzetli oluyor :KK66:

Merhaba,
Sevgiler
Slm canım Foçada nereye gittiniz biz eski Foçacıyızda merak ettim. Ona göre plan yapalım bizde.

Slm canım Foçada nereye gittiniz biz eski Foçacıyızda merak ettim. Ona göre plan yapalım bizde.
Biraz geç oldu ama...
Eski Foça çıkışında Club Mackerel’de kaldık. Deniz gayet iyiydi, ama özellikle odaların konumu itibariyle çok rahat ettik. Tavsiye ederim

Biraz geç oldu ama...
Eski Foça çıkışında Club Mackerel’de kaldık. Deniz gayet iyiydi, ama özellikle odaların konumu itibariyle çok rahat ettik. Tavsiye ederim
tamam biliyorum orayı içine hiç girmedim ama bebekler için uygunsa süper, teşekkür ederim.

Selam kızlar. Nasılsınız? Bebişler iyidir inşallah. 1.azıları çıkan varmı. Biz fena etkilendik. 39 küsur ateşle 3 gün, gece sayısız kalkmayla atlattık gibi. İlaç kullanmamıştım bu zamana kadar ama calpol verdim arada. Oda olmasa napardım bilmiyorum. Doğu görevi nedeniyle van'a taşındık. Yeni ev yeni hayat derken düzenler altüst oldu. Neyseki alışıyo yeni düzene. Herkese çok selamlar :KK200:

Selam kızlar. Nasılsınız? Bebişler iyidir inşallah. 1.azıları çıkan varmı. Biz fena etkilendik. 39 küsur ateşle 3 gün, gece sayısız kalkmayla atlattık gibi. İlaç kullanmamıştım bu zamana kadar ama calpol verdim arada. Oda olmasa napardım bilmiyorum. Doğu görevi nedeniyle van'a taşındık. Yeni ev yeni hayat derken düzenler altüst oldu. Neyseki alışıyo yeni düzene. Herkese çok selamlar :KK200:
Benimle ayni gun dogmus minnak :KK68:
Hayirli olsun bu arada
Bizim alt ve üstte 4er tane ön disten sonra kopekk dis deniyor herhaldee bir dis atladi aziyi çıkardık iki ay önce ateş huzursuzluk oldu biraz simdide arada kalan dişler cikiyor biraz mizmiziz :anne:

Benimle ayni gun dogmus minnak :KK68:
Hayirli olsun bu arada
Bizim alt ve üstte 4er tane ön disten sonra kopekk dis deniyor herhaldee bir dis atladi aziyi çıkardık iki ay önce ateş huzursuzluk oldu biraz simdide arada kalan dişler cikiyor biraz mizmiziz :anne:
Çok sağol canım. Aynen köpek dişin yanındaki azılar. Üsttekiler çıktı birşekilde de alttaki azılar gelecek ya korku sardı şimdiden. İnşallah onlar kolay çıkar. Gerçi büyük dişler çok zorlarmış geriye kalanlarda hep büyük. Ne zor ya. Küçükler ne hoş çıkmıştı hep öyle olacak sandım.

Çok sağol canım. Aynen köpek dişin yanındaki azılar. Üsttekiler çıktı birşekilde de alttaki azılar gelecek ya korku sardı şimdiden. İnşallah onlar kolay çıkar. Gerçi büyük dişler çok zorlarmış geriye kalanlarda hep büyük. Ne zor ya. Küçükler ne hoş çıkmıştı hep öyle olacak sandım.
Evet ya çok acı cekiyorlar :KK43: bide bizim dişle beraber dilinde damaginda yaralar çıktı yuksek ateşe bagli oldu herhalde ne cektik ya yavrum ememedi bile doğum gününü aglayarak gecirdi

Evet ya çok acı cekiyorlar :KK43: bide bizim dişle beraber dilinde damaginda yaralar çıktı yuksek ateşe bagli oldu herhalde ne cektik ya yavrum ememedi bile doğum gününü aglayarak gecirdi
Ayy çok kötü olmuş ya :KK43: olmasın bida inşallah :dua: kıyamam yavruma siz daha çok etkilenmişsiniz. Bizi neler bekliyo daha bakalım.

Ayy çok kötü olmuş ya :KK43: olmasın bida inşallah :dua: kıyamam yavruma siz daha çok etkilenmişsiniz. Bizi neler bekliyo daha bakalım.
Cok sağol canim simdilik daha sakin çıkarıyor cok sukur :)

Yurume nasil gidiyor

kızlar benimki daha iki gündür tek başına adım atmaya başladı, biraz tembel benimki emeklemesi de geç olmuştu o nedenle sasirmadim :) bu arada köpek dişleri bizde de çıkmadı o nedenle sebepsiz huysuz ama hala da çıkmadı dişler bakalim ne zaman cikar

X