2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Gündüz uykuları neden kısaldı canım. Kendisi mi uyumuyor. Sen yine gündüz uyutabildiğin kadar uyut. Sadece en son 5 de uyanmış olsun benim demek istediğim. Akşam uykusundan önce. Bak erken yatıp erken kalkmaya alışıyor gibi. Atlasta 1 haftadır 06:20 de kalkıyo cin gibi. Erken uyanması iyi birşey.

Inan bilmiyorum dün gunduz niye uyumadi çozemedim bu cocugu.. sabah 5 de uyandi ya sen tut 07:30 da uyku yap dayanamadi pat gitti 1 saatten fazla heyy allahim yaa dun sabahta aynisini yapmis bi daha 09:00 kalkti defter tutuyorum:işsiz: su uyku saatlerini bi duzenleyeyim asil is sonra basliyo sallamadan uyku egitimi:deli:

Boyle uykusuz cocuk yaa aksam 8 de yatirdim gun icinde normalden az uyumasina ragmen (50dk+40dk uyudu normalde 1.5 saat+1 saat uyurdu) gece 10 da daldi.. sabah 5 de kalkti ve hala ayakta :deli::skandal:
Akşam 10dan sabah bese kadar hiç uyanmadıysa masallah kuzuya

Inan bilmiyorum dün gunduz niye uyumadi çozemedim bu cocugu.. sabah 5 de uyandi ya sen tut 07:30 da uyku yap dayanamadi pat gitti 1 saatten fazla heyy allahim yaa dun sabahta aynisini yapmis bi daha 09:00 kalkti defter tutuyorum:işsiz: su uyku saatlerini bi duzenleyeyim asil is sonra basliyo sallamadan uyku egitimi:deli:
Zaten gece güzel uyuduysa gündüz çok iyi uyumasını bekleme :) uykusunu almış oluyorlar. Oyunu daha çok istiyorlar. Bizimki gece güzel uyuduğu için gündüz 1 saat falan iyi uyuyo. Bazen 2 saat ama nadir. Sen gece uykusunu düzene sokmaya çalış. İnan o daha önemli. Hadi sen düzene koy eğitim vermek için bekliyom seni benimde vermem lazım :)

Zaten gece güzel uyuduysa gündüz çok iyi uyumasını bekleme :) uykusunu almış oluyorlar. Oyunu daha çok istiyorlar. Bizimki gece güzel uyuduğu için gündüz 1 saat falan iyi uyuyo. Bazen 2 saat ama nadir. Sen gece uykusunu düzene sokmaya çalış. İnan o daha önemli. Hadi sen düzene koy eğitim vermek için bekliyom seni benimde vermem lazım :)
Kızlar kuzucuklarınız günde kaç defa uyuyo
Bemimki artık bire düşürmek istiyo sanki
İkindi uykusunu uyumada cok zorlanıyo

Bazen 2 bazen 3 kere canım. Sabah çok erken uyandıysa 3 kez uyuyor. Bizimkinin yorgunluk derecesine göre uyku süresi değişiyor. Direndiği zamanlarda oluyor. Zorlamıyorum.

Bizim de bazen 2 bazen 3 bazen 1 bile oluyor ona baglı oluyor uyutmaya vakit ayırmama baglı oluyor evde ya da dışarda olmamıza bağlı oluyor şartlar değiştikçe o da etkileniyor uyku olarak

Evet bugun 4. Gun sabah 5 de uyandi demistim sonra 8 gibi uyuyup 9 gibi kalkti gun icinde 2 kere 1 saat uyudu aksam 5 den sonra uyutmamaya devam tabi.. disari cikardik banyo yaptirdik.. cok sukur 21:20 de uyudu dun aksam delirtmisti aglicaktim artik bu aksam cok zorlamadi disari cikmayi seviyo banyoyu seviyo

Evet bugun 4. Gun sabah 5 de uyandi demistim sonra 8 gibi uyuyup 9 gibi kalkti gun icinde 2 kere 1 saat uyudu aksam 5 den sonra uyutmamaya devam tabi.. disari cikardik banyo yaptirdik.. cok sukur 21:20 de uyudu dun aksam delirtmisti aglicaktim artik bu aksam cok zorlamadi disari cikmayi seviyo banyoyu seviyo
:halay::halay: pek sevindirik oldum

Merhaba,
Doğumgünümüz için yazdığınız güzel dileklere teşekkürler... umarım tüm minnoşlar Harika bir yaş daha geçirirler.
Dün 1 yaş kontrolü için dr daydık. 3 tane de aşımız oldu. Şu an in her şey yolunda. Çıkan 4 dişin yanına 2 tane daha kabarmış. 11250g be 81 cm olmuşuz.
Yemek konusunda pek yasak kalmadı gibi. Kendi yediğiniz her şeyden verebilirsiniz, dedi. İnek sütüne de deneyip, gelebilirmişiz.
Demir damlası bıraktırdı, D vitamini için de devit yerine wellcare önerdi.
Yürüme alıştırmalarına devam...
Meningokok aşısını tek doz olarak bir ay kadar sonrasında yapalım dedi. Bizden haberler bu kadar. Kalın sağlıcakla...

Merhaba,
Doğumgünümüz için yazdığınız güzel dileklere teşekkürler... umarım tüm minnoşlar Harika bir yaş daha geçirirler.
Dün 1 yaş kontrolü için dr daydık. 3 tane de aşımız oldu. Şu an in her şey yolunda. Çıkan 4 dişin yanına 2 tane daha kabarmış. 11250g be 81 cm olmuşuz.
Yemek konusunda pek yasak kalmadı gibi. Kendi yediğiniz her şeyden verebilirsiniz, dedi. İnek sütüne de deneyip, gelebilirmişiz.
Demir damlası bıraktırdı, D vitamini için de devit yerine wellcare önerdi.
Yürüme alıştırmalarına devam...
Meningokok aşısını tek doz olarak bir ay kadar sonrasında yapalım dedi. Bizden haberler bu kadar. Kalın sağlıcakla...
Canim birkac sorum olacak sana. Asilarinizi saglik ocaginda mi ozelde mi oluyorsunuz? Bizim ozeldeki doktorumuz saglik ocaginda yaptirin demisti. sorma sebebim kisin saglik ocagina gitmek istemiyorum en azindan kisa denk gelen asisini ben de ozelde yaptirsam diye dusunmustum. Tum kizlara sorayim ozelde yaptiran var mi asilarini?
2.sorum asilar 3 tane sanirim nereden vuruluyor? 3.soru 1 yas kontrolunde neler yapildi fikir olsun mesela kan degerlerine bakildi mi? Demir damlasini kan degerlerine bakip mi biraktirdi doktorunuz? Ve son olarak meningokok ozel bir asi mi? Neden onerdi doktorunuz?

Canim birkac sorum olacak sana. Asilarinizi saglik ocaginda mi ozelde mi oluyorsunuz? Bizim ozeldeki doktorumuz saglik ocaginda yaptirin demisti. sorma sebebim kisin saglik ocagina gitmek istemiyorum en azindan kisa denk gelen asisini ben de ozelde yaptirsam diye dusunmustum. Tum kizlara sorayim ozelde yaptiran var mi asilarini?
2.sorum asilar 3 tane sanirim nereden vuruluyor? 3.soru 1 yas kontrolunde neler yapildi fikir olsun mesela kan degerlerine bakildi mi? Demir damlasini kan degerlerine bakip mi biraktirdi doktorunuz? Ve son olarak meningokok ozel bir asi mi? Neden onerdi doktorunuz?
Ben sadece bir kere özelde yaptırmıştım
Mukuslu kakadan dolayı özele gitmiştik
Aşı günüde oldugu için yaptıralım dedik
Bir yas aşısına gelirsek sag ve sol omuz birde bacsktan yapıldı
Hemsire pek ates olmaz ama çok huysuzlanır demişti aynende öyle oldu

Arkadaşlar ilk adım ayakkabısı için hangi markayı tercih ettiniz? Ortopedik olması gerekmiyormuş anatomik olması lazımmış. Karar veremedim hangi marka alsam??

Ben sadece bir kere özelde yaptırmıştım
Mukuslu kakadan dolayı özele gitmiştik
Aşı günüde oldugu için yaptıralım dedik
Bir yas aşısına gelirsek sag ve sol omuz birde bacsktan yapıldı
Hemsire pek ates olmaz ama çok huysuzlanır demişti aynende öyle oldu
Tesekkur ederim canim. Peki ozelde oldugunda asi kartina kayit yapiliyor dimi yine? Mesela ben 6 ay asilarini sehir disinda oldugum icin farkli saglik ocaginda yaptirmistim. Sisteme girdik dedi karti doldurdu sonra zaten kendi hemsiremiz aradi tamam sisteme girilmis diye teyit etti. Ozelde de sisteme giriyorlardir diye tahmin ediyorum. Krese baslamadan istiyorlar asi kartini sorun yasamayalim diye merak ettim.

Ben de hep saglık ocagında yaptırdım. Biz daha gitmesik yaş kontrolüne ama doktorumuz demir için kan sayımı yapacak ona gore karar vercek. Menenjit hastalığı için o aşı da canım 9 ve 12. aylarda iki doz ya da 12.aydan sonra tek doz şeklinde yapılmasını öneriyor doktorlar

Merhaba arkadaslar.
Benim oglum 22 haziran dogumlu.. emekliyor,oturuyor,ayaga tutunup kalkiyor ama parmak ucunda basmiyor. Hic siralamasi yok.. kilosuna da baglamiyorum.. 12 kilo olmustur herhalde. Neyse her cocuk tabii ki bir degil ama insan merak ediyor. :) Bu cocuk ne zaman basacak duzgun yada basmayanlar parmak ucunda da yuruyenler varmis ama bizimkinde yurumeye dair hicbir sey yok. :))

Merhaba arkadaslar.
Benim oglum 22 haziran dogumlu.. emekliyor,oturuyor,ayaga tutunup kalkiyor ama parmak ucunda basmiyor. Hic siralamasi yok.. kilosuna da baglamiyorum.. 12 kilo olmustur herhalde. Neyse her cocuk tabii ki bir degil ama insan merak ediyor. :) Bu cocuk ne zaman basacak duzgun yada basmayanlar parmak ucunda da yuruyenler varmis ama bizimkinde yurumeye dair hicbir sey yok. :))

Yürüteçte vakit geçirdiysr parmak ucunda duruyorlar genelde cnm

Biz en başından beri tüm aşılarını özelde yaptırdık Ada’nın. İlk 6 ay doğduğu hastanedeki doktoruna düzenli olarak gittik, sağlık ocağına ise hiç götürmedim diyebilirim. Oradaki hemşireye telefonla bilgi verdik hep.
3 aşı oldu. İkisi sağ, biri sol bacaktan. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık şükür 2 gündür.
9.ayda kan tahlili yaptırmıştık, tekrar yaptı ve tüm değerler normal olunca gerek olmadığını söyledi. Şu an şadece d vitaminine devam ediyoruz.
Meningokok özel bir aşı. 2 farklı marka varmış. Tek doz ve iki doz şeklinde uygulanan. Göç alan bir ülke olduğumuz için aşı haritası oldukça değişmiş ülkenin. Bu aşı da menenjite karşı bir aşı. Önceden hacıya gidenlere yapılıyormuş. Şu an Suriyeliler ile birlikte tekrar görülmeye başlamış. Hava yolu ile bile bulaşıp, bağışıklık sistemini çökerteniliyormuş. Nisan ve ekim aylarında risk en yüksek düzeydeymiş.
Biz yaptıracağız fakat yaklaşık 1 ay sonra diye konuştuk.
Umarım yardımcı olabildim, sevgiler...

Biz en başından beri tüm aşılarını özelde yaptırdık Ada’nın. İlk 6 ay doğduğu hastanedeki doktoruna düzenli olarak gittik, sağlık ocağına ise hiç götürmedim diyebilirim. Oradaki hemşireye telefonla bilgi verdik hep.
3 aşı oldu. İkisi sağ, biri sol bacaktan. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık şükür 2 gündür.
9.ayda kan tahlili yaptırmıştık, tekrar yaptı ve tüm değerler normal olunca gerek olmadığını söyledi. Şu an şadece d vitaminine devam ediyoruz.
Meningokok özel bir aşı. 2 farklı marka varmış. Tek doz ve iki doz şeklinde uygulanan. Göç alan bir ülke olduğumuz için aşı haritası oldukça değişmiş ülkenin. Bu aşı da menenjite karşı bir aşı. Önceden hacıya gidenlere yapılıyormuş. Şu an Suriyeliler ile birlikte tekrar görülmeye başlamış. Hava yolu ile bile bulaşıp, bağışıklık sistemini çökerteniliyormuş. Nisan ve ekim aylarında risk en yüksek düzeydeymiş.
Biz yaptıracağız fakat yaklaşık 1 ay sonra diye konuştuk.
Umarım yardımcı olabildim, sevgiler...
Tesekkur ederim canim. Kan alinirken aglamaz umarim ben hic dayanamiyorum kendimde bile. Ada dan nasil alinacak dusunemiyorum. Kolaylikla olur insallah. Ama gereksiz damla kullanmaktan iyidir. Saglikli huzurlu gunler tum bebislere..

Merhaba arkadaslar.
Merhaba nickini tanıyamadım:KK66:
Sarp’ta 25haziran doğumlu 3 hafta once hiçbirşey yapmıyordu geri geri gidiyordu bir anda emekledi hemen ardından emeklerken oturmayı başardı bir hafta sonrada kanepeye dikeldi ama devrilebişiliyor cok istediği bişeyi koyarsak yamukyılık sıralıyor düşüyor bazen emeklerken ayaga kalkmak ister gibi poposunu dikiyor alkış hoşcakal yok ama yapcak bişi yokkendince sesler cıkarıyor

X