2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Maalesef dogdugundan beri yasitlarindan hep onde beslenmesi.. aç dogmus :) gece mamasini kestim ama en fazla 6 saat dayaniyo muhallebi verince daha cok denedim ama kilodan dolayi onuda veremiyorum.. aynen 5 gun denicem ama su an zombi gibiyim :) gece 2 de uyandi 40 dk salladim uyumadi mama verdim uyudu sonra da 6 da uyandi iste.. en son aksam 8 de yedirmistim 2 de acikti bazen su veriyorum ama bu sefer illada mama.. sen gece nasil kac saatte bir veriyosun canim..?
Ben gece beslenmesi emziriyorum sade canm. 9 da uyursa 2 gibi kalkıyo emziriyorum geri yatırıyorum 7 gibi kalkıyo işte. Doğduğundan beri bu şekilde. Tabi ilk zamanlar daha sık acıkıyordu.

Ben gece beslenmesi emziriyorum sade canm. 9 da uyursa 2 gibi kalkıyo emziriyorum geri yatırıyorum 7 gibi kalkıyo işte. Doğduğundan beri bu şekilde. Tabi ilk zamanlar daha sık acıkıyordu.
Him.. benim kide aksam aynisini yapti.. ayy benim de kizimla beraber uyumam lazim artik sen kac gibi yatabiliyosun? Dun aksam uykum gelmek bilmedi su an zor duruyorum.. gece beslenmesi 9. Aydan sonra kesilmeli yaziyo ama bilemedim nasil yapicaz

Merhaba arkadaşlar bebişleriniz yaşlarına girecek ve hatta bazıları girdi bile Rabbim ömürlerini hayırlı ve uzun eylesin geçen seneden hatırlayanlara selam olsun.... Tuğra bebişin annesi erken doğumla kaybettiğim Tuğrammm... Ve şükürler olsun Rabbime ki şuan kucağumda 16 günlük bir meleğim var Tuğbam gül güzeli mis kokulu bir kızım oldu çok şükür Tuğbam bize ışık oldu gönlümü aydınlattı abisinin acısı hep birtarafta yanıp dururken o kokusuyla hafifletiyor ... Hepinizin ramazanı mübarek olsun yavrularınızla bol bayramlarınız da olsun inşallah öpüyorum
Ay çok sevindim canım. Hatrladik elbette. Çok mutlu oldum. Sağlıkla büyüt yavrun.

Him.. benim kide aksam aynisini yapti.. ayy benim de kizimla beraber uyumam lazim artik sen kac gibi yatabiliyosun? Dun aksam uykum gelmek bilmedi su an zor duruyorum.. gece beslenmesi 9. Aydan sonra kesilmeli yaziyo ama bilemedim nasil yapicaz
Ben 12 gibi yatıyorum genelde. Çok uykum varsa daha erken. Eşimlede vakit geçirmek istiyorum. Direkt yatağa uyumaya gidemiyorum atlas uyuyunca. Ben 6.ayından sonra gece beslenmesini azalttım sayılır. Ama tamamen kesmiş değilim. Anca memeyi bırakınca mümkün olur bu. Emzikte almadı hiç. E uyanınca ağzına bişey vermeden nasıl geri uyutucaz. 1 kere beslendiği için çok sorun yapmıyorum. Biraz daha büyüsün hele. Yanında yatmaya alıştırma aman diyim. Çok zorlanırsın sonra. İnsan yatağını özlüyo. Zor zamanları atlattık sayılır. Artık desteksiz uyuması için eğitim vermemiz gerekiyor.

Merhaba arkadaşlar bebişleriniz yaşlarına girecek ve hatta bazıları girdi bile Rabbim ömürlerini hayırlı ve uzun eylesin geçen seneden hatırlayanlara selam olsun.... Tuğra bebişin annesi erken doğumla kaybettiğim Tuğrammm... Ve şükürler olsun Rabbime ki şuan kucağumda 16 günlük bir meleğim var Tuğbam gül güzeli mis kokulu bir kızım oldu çok şükür Tuğbam bize ışık oldu gönlümü aydınlattı abisinin acısı hep birtarafta yanıp dururken o kokusuyla hafifletiyor ... Hepinizin ramazanı mübarek olsun yavrularınızla bol bayramlarınız da olsun inşallah öpüyorum
Ne güzel bir haber. Çok ama çok sevindim. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Musmutlu huzurlu sağlıklı büyüsün inşallah :KK200:

Ben 12 gibi yatıyorum genelde. Çok uykum varsa daha erken. Eşimlede vakit geçirmek istiyorum. Direkt yatağa uyumaya gidemiyorum atlas uyuyunca. Ben 6.ayından sonra gece beslenmesini azalttım sayılır. Ama tamamen kesmiş değilim. Anca memeyi bırakınca mümkün olur bu. Emzikte almadı hiç. E uyanınca ağzına bişey vermeden nasıl geri uyutucaz. 1 kere beslendiği için çok sorun yapmıyorum. Biraz daha büyüsün hele. Yanında yatmaya alıştırma aman diyim. Çok zorlanırsın sonra. İnsan yatağını özlüyo. Zor zamanları atlattık sayılır. Artık desteksiz uyuması için eğitim vermemiz gerekiyor.
8 de uyudu Allahim ama tik sese uyaniyo ya siniri bozuluyo uyaninca ayni ben :KK43:
Yarim saattir salliyoruz. Yok ya her bebek farkli maalesef benim ki kitaplardaki bebeklerden degil.. hamileyken de 5 saat uyurdum sen nasil hamilesin uyuman lazim derlerdi.. hic yanima almadim zaten cok donuyo yataktan duser korkusu var.. 3 geceden fazla almayin diyo kitaplarda biz bebekten beri besiginde uyutuyoruz herseye dikkat ediyoz yok anacim yok

8 de uyudu Allahim ama tik sese uyaniyo ya siniri bozuluyo uyaninca ayni ben :KK43:
Yarim saattir salliyoruz. Yok ya her bebek farkli maalesef benim ki kitaplardaki bebeklerden degil.. hamileyken de 5 saat uyurdum sen nasil hamilesin uyuman lazim derlerdi.. hic yanima almadim zaten cok donuyo yataktan duser korkusu var.. 3 geceden fazla almayin diyo kitaplarda biz bebekten beri besiginde uyutuyoruz herseye dikkat ediyoz yok anacim yok
Çok hafif demek uykusu
Yada derin uykuya geçemiyo
Veya uyanınca nasıl uyuduysa öyle bulmak istiyor kendisini.
Sallama zaten hipnoz yöntemi.
Yatağında baldan annenin şşş pat yöntemini denedinmi.
Biraz ağlıyorlar ama sonunda uyuyor.
Veya sallayıp bıraktıktan sonra beyaz gürültü sesini açsan.
Belki müzikle daha rahat uyur.

Ya çok duygulandm ve cok sevindim şukur ai kavuşturana:)

Ay ne guzel aadece bir kere uyanması ben 3kere uyanınca oh uyuduk bu gece diyorum:))

Uykusuzluk da uykusuzluğu getirir canım ya gunde 3kez uyut bence senin bebiş 2uykuyu kaldıramıyor bence 3kez ama daha kısa sure uyut opup uyandır belli bi süre sonra cok uyursa gece uykusundan gitmesin

Çok hafif demek uykusu
Yada derin uykuya geçemiyo
Veya uyanınca nasıl uyuduysa öyle bulmak istiyor kendisini.
Sallama zaten hipnoz yöntemi.
Yatağında baldan annenin şşş pat yöntemini denedinmi.
Biraz ağlıyorlar ama sonunda uyuyor.
Veya sallayıp bıraktıktan sonra beyaz gürültü sesini açsan.
Belki müzikle daha rahat uyur.
hepsini denedim :KK43: maalesef kizim kolikti sallamaya ordan alisti.. evet uykusu cok hafif bebek iken tv yaninda sesli ortamda uyuttum hep alismasin diye ona ragmen valla bugun 2. Gun bakalim

hepsini denedim :KK43: maalesef kizim kolikti sallamaya ordan alisti.. evet uykusu cok hafif bebek iken tv yaninda sesli ortamda uyuttum hep alismasin diye ona ragmen valla bugun 2. Gun bakalim
Olcak olcak merak etme. Bebekler rutin şeylere çabuk alışırlarmış. Monoton hayatı severlermiş. Sen her akşam aynı saatlerde aynı şeyleri yap. Mamasını verdiğin saat hep aynı olsun. Banyosunu yatmadan önce falan. Bak gör 1 hafta sonunda daha uzun uyur. Uyanma süreleri uzar. 1 hafta 10 güne alışmış olur bence. Gelişmeleride yaz mutlaka :) öptüm cimcimeni.

Ay ne guzel aadece bir kere uyanması ben 3kere uyanınca oh uyuduk bu gece diyorum:))

Uykusuzluk da uykusuzluğu getirir canım ya gunde 3kez uyut bence senin bebiş 2uykuyu kaldıramıyor bence 3kez ama daha kısa sure uyut opup uyandır belli bi süre sonra cok uyursa gece uykusundan gitmesin
İnşallah bozulmaz canm ya. Bu hafta 2 diş daha patlattık diş döneminde aynıysa değişmez diye kendimi telkin ediyorum sürekli :) öylede olur umarım çok amin :)

Demin esimle onu konusuyoduk 2 kere uyumayi kaldiramadi banyosunu bile aglayarak yapti.. ama obur turlude 11 veya 12 yi buluyo uyumasi biraz boyle denicem bakalim olmazsa

İyi geceler arkadaslar
Aklıma takıldı sormadan edemiycem
Cok afedersiniz kızımın kukusunun biraz asagısındaki bacak bogumu aynı hizadaydı iki bacagındada
Dogdugundan beri her alt degişmede bakardım hatta bogumlara
Bugun akşam bir bacagındski bogum kaybolmuştu
Cok sasırdım
Neden olduki böyle bişey
Önemli bi durum mudur acaba

Ayrıca bir yas asısı yaptıran oldumu,atesleniyomu bebekler,bacaktan mı yapılıyo.yarın saglıkocagına gidicez şimdiden önbilgi olsun istedim

Boyle uykusuz cocuk yaa aksam 8 de yatirdim gun icinde normalden az uyumasina ragmen (50dk+40dk uyudu normalde 1.5 saat+1 saat uyurdu) gece 10 da daldi.. sabah 5 de kalkti ve hala ayakta :deli::skandal:

Böylede fazla atıyor canm enerjiyi bu ay kilo vermiş malesef :KK43: diş çıkartma süreci de genetikmiş sen ya da eşin ne kadrlık çıkartmş ki
Ben 5 aylik iken cikarmisim esimi sormamis bilmiyorum zaten doktorlar yurumeye baslayinca vericek diyolar bizim kilomuz 14 olmustur artik yurusede verse diyorum bende:halay:

İyi geceler arkadaslar
Aklıma takıldı sormadan edemiycem
Cok afedersiniz kızımın kukusunun biraz asagısındaki bacak bogumu aynı hizadaydı iki bacagındada
Dogdugundan beri her alt degişmede bakardım hatta bogumlara
Bugun akşam bir bacagındski bogum kaybolmuştu
Cok sasırdım
Neden olduki böyle bişey
Önemli bi durum mudur acaba

Ayrıca bir yas asısı yaptıran oldumu,atesleniyomu bebekler,bacaktan mı yapılıyo.yarın saglıkocagına gidicez şimdiden önbilgi olsun istedim
Benim bebegimde asidan sonra hic sorun yasamadik cok sukur biz 13. Ayda gidicez

Boyle uykusuz cocuk yaa aksam 8 de yatirdim gun icinde normalden az uyumasina ragmen (50dk+40dk uyudu normalde 1.5 saat+1 saat uyurdu) gece 10 da daldi.. sabah 5 de kalkti ve hala ayakta :deli::skandal:
Gündüz uykuları neden kısaldı canım. Kendisi mi uyumuyor. Sen yine gündüz uyutabildiğin kadar uyut. Sadece en son 5 de uyanmış olsun benim demek istediğim. Akşam uykusundan önce. Bak erken yatıp erken kalkmaya alışıyor gibi. Atlasta 1 haftadır 06:20 de kalkıyo cin gibi. Erken uyanması iyi birşey.

X