2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
İnek sütü 4. Ayda vermek ilk defa duydum ünek sütü bizim cocuklugumuzdaki doğallığıyla kalmadı ne yqzıkki o yuzden bebeklerde bir süt alerjisi alıp yürüdü bizde olmadı şükür ünek sütü üçin okuduklarıma göre beklemek en iyisi yogurt peynir 7,5 aydan beri yiyor
Pınar marka süt vs güvenilir değil işletmede çalısanların şahit olduklarından böyle söylüyorum takdir sizin
Bizdekaşık çatal kullanımına gectik yavaştan öğrenmeye çalısıyor bakalım inş daha dogum günümüze var dısarda düşünüyorum ama heran herşey olabilir :KK66:
Sutas in laktozsuz sutunden yarim litrelik olanini almistim.

Peyniri yogurtu ataturk orman çiftliğinin günlük sütünden yapıyorum gerçekten günlük süt 3 gün sonra hiç acılmasada bozulup ekşiyor katkısı yok diye düşünüyorum peynir yogurt yapmak cok kokay o yuzden hazır almaya ihtiyac duymuyorum ben bir de saglıklı beslenmenin zeka gelişiminde etkili olduguna inananlardanım zaten bir süre sonra paketli gıda ile tanısacak en azından şimdi benim yaptıklarımı yesin kefir işine giremedim maya yok bende peynir altı suyu ile pankek yapıyorum arada ya da kendimize corba vs de kullanıyorm kalsiyumu yüksek

Peyniri yogurtu ataturk orman çiftliğinin günlük sütünden yapıyorum gerçekten günlük süt 3 gün sonra hiç acılmasada bozulup ekşiyor katkısı yok diye düşünüyorum peynir yogurt yapmak cok kokay o yuzden hazır almaya ihtiyac duymuyorum ben bir de saglıklı beslenmenin zeka gelişiminde etkili olduguna inananlardanım zaten bir süre sonra paketli gıda ile tanısacak en azından şimdi benim yaptıklarımı yesin kefir işine giremedim maya yok bende peynir altı suyu ile pankek yapıyorum arada ya da kendimize corba vs de kullanıyorm kalsiyumu yüksek
Ev yoğurdu varken kefire pek gerek kalmiuor sanki.
Yogurt suyunda folik asit varken,peyniralti suyinda da varmiydi bilemedim.

Kızlar ben bide şey yapıyorum lorun üzerine ağırlık koyup 2 buçk saat kadar bekletiyorum. Kalıp gibi peynir şeklinde oluyor. Bunu peynir altı suyuyla birlikte dolaba koyuyorum 1 hafta kadar dayanıyor. Yada yine peynir altı suyuyla blandırdan geçiriyorum labne oluyor. Labneye dereotu maydanoz da koyup yediriyorum. Tavsiye olsun.

Kızlar ben bide şey yapıyorum lorun üzerine ağırlık koyup 2 buçk saat kadar bekletiyorum. Kalıp gibi peynir şeklinde oluyor. Bunu peynir altı suyuyla birlikte dolaba koyuyorum 1 hafta kadar dayanıyor. Yada yine peynir altı suyuyla blandırdan geçiriyorum labne oluyor. Labneye dereotu maydanoz da koyup yediriyorum. Tavsiye olsun.
Süpersin aynen bende peyniraltı suyunda bekleyiyorum kalıp halini aldıktan sonra herşeyi blw türkiye facebook sayfasından ogrendim

Kizlar takdir edersiniz fazlaca tshirt ve body gerekecek yaz icin. Indirim yakalayan olursa haber verebilir mi? Belli bir markayi tercih ediyor musunuz body d?

Kizlar takdir edersiniz fazlaca tshirt ve body gerekecek yaz icin. Indirim yakalayan olursa haber verebilir mi? Belli bir markayi tercih ediyor musunuz body d?
Biz bir aydır sort tsort giyıyoruz antalya da olunca:)
Lcw koton h&m ucuz olanları ve %100 pamuk tercih ediyorum

Bir yaş altı bebeklerde süt ve limon önerilmediği için, doktor yoğurttan yaptırdı loru. Ama ben uzun zamandır normal peynir veriyorum. Gece bey geçen aydan beri bizimle aynı şeyleri yiyor aşağı yukarı. Baklagil hala vermedim. O da gelecek aydan itibaren.

Yumurta alerjimizden dolayi kkk asisini 30 aylikken alerji durumuna baktirip yaptiricaz kismetse simdilik erteledik. Risk alamadim cok onemli bir asi ama bende de yumurta alerjisi var ve kizamik asisindan sonra anaflaksi gecirmisim o yuzden korkum buyuk acikcasi. O zamana kadar umarim kizamik olmaz kizim. 2 asimiz olacak 15 gun sonra.

Yumurta alerjimizden dolayi kkk asisini 30 aylikken alerji durumuna baktirip yaptiricaz kismetse simdilik erteledik. Risk alamadim cok onemli bir asi ama bende de yumurta alerjisi var ve kizamik asisindan sonra anaflaksi gecirmisim o yuzden korkum buyuk acikcasi. O zamana kadar umarim kizamik olmaz kizim. 2 asimiz olacak 15 gun sonra.
Gece'nin de var alerjisi ama, riski alacağım. Zaten Almanya'ya eksik aşıyla gitsek de yapacaklar. Tetanoz aşısında da vardı protein, bacağı şişti ve ateş yaptı.

Bende vurduramadım ogluma kkk ve su çiçeği aşısını geçirdiği hastalıkta kullanılan ilaç nedeniyle o aşıları ilaçtan 11ay sonrasında vurulabilir dediler yani 7ay gecikmeli olacak

Bende vurduramadım ogluma kkk ve su çiçeği aşısını geçirdiği hastalıkta kullanılan ilaç nedeniyle o aşıları ilaçtan 11ay sonrasında vurulabilir dediler yani 7ay gecikmeli olacak
Geçmiş olsun. Su çiçeği hasta olmayan bireyler tarafından da taşınabilir. Tek sıkıntı o. Temiz hava bol güneş, hastalıklı geçer umarım.

Hanımlar merhaba doğumdan sonra yüzünde gebelik lekeleri kalan var mı? Peki nasıl geçer bu konuda bilgisi olan var mı?

O az kalmış umarım her şey gönlünüzce olur

Geçmiş olsun. Su çiçeği hasta olmayan bireyler tarafından da taşınabilir. Tek sıkıntı o. Temiz hava bol güneş, hastalıklı geçer umarım.
Artık 7ay Su çiçeği yda kkk olmamasını dileyeceğiz yapacak başka bir seçeneğimiz yok maalesef havalar güzel bol bol dışardayız zaten avantajımız o oluyor:)

Gece'nin de var alerjisi ama, riski alacağım. Zaten Almanya'ya eksik aşıyla gitsek de yapacaklar. Tetanoz aşısında da vardı protein, bacağı şişti ve ateş yaptı.
Ada nin hem beyazina hem sarisina 3 arti cikti alerji testi yani en yuksek duzeyde otesi yok. Bende de varmis ve 3 yasindan sonra gecmis umarim Ada nin daha erken gecer. Genetik yatkinlik da eklenince ben sok gecirmisim olumden dondun der annem gunlerce kendime gelememisim. Dusunmek dahi istemiyorum boyle birsey yasadigimi rabbim korusun. Suriyeli muhabbetine ben de sinir oluyorum ama ulkemizde olmayan hastaliklari tasidiklari ve bu virusleri tekrar dolasima soktuklari da bir gercek keske sinirdan alirken yapsalardi gerekli asilamalari..

X