2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benim kız 8 yaşında doğduğunda iki kaşının ortasında ve ensesinde saçının içinde vardı. Hala var ağlayınca daha çok belirginleşiyor.

Doktor bize de 3 yaşına kadar geçer dedi. Amma velakin geçmedi. Hoş çokda sıkıntı edecek kadar belirginliği kalmadi.

Mrb.annişler
Biz yaşimizi doldurduk.
Ramazan nedeniyle evde biz bize pastamizi kesip resimlerimizi çektik.
Bayram sonrasi evde kucuk bir parti olacak,gelmek isteyenler vardi.
Dr.kontrolumuzu de yaptirdik.
Boy 76 kilo 9100gr.
Dr.boyu cok iyi.kilosu 10 olsa daha iyi olurdu dedi.
4 ay onceki tahlillerin iyi oldugundan tekrar gerek duymadi.bosuna canini yakmayalim dedi.genel durumu da iyi dedi.
Damla falan da onermeye gerek yok dedi.ama istersen istah icin birseyler onereyim dedi.istahi gercekten cok iyi masallah.yemesi iyi dedim.onada gerek duymadi. İnek sutu dedim.iki yaş oncesi onermiyorum cunku demir eksikligi yapar dedi.onun disinda yasak kalmadi.denemek icin laktozsuz sut aldim yarim lt.bugun tamamini bitirdi.cok sevdi.normalde mamayi bu kadar icmiyordu.sanirim 5-6 ay sonra baslarim inek sutune.iki yasi beklemem.
Aşilarimizi haziran da yaptiracagim.asm ile gorustum.olur dendi.
Yemeginde sol elini daha net kullaniyor.sanirim solak olacak.dedesi,babasi,kuzenleri solak.
Elinden tutunca yuruyor.siraliyor zaten.birkac adimi gecmiyor kendibasina yuruyusu.
Bizden bu kadar.
Çok şukurler olsun.
Hayatta ki rolumuzu oynamaya devam ediyoruz simdilik.

Mrb.annişler
Biz yaşimizi doldurduk.
Boy 76 kilo 9100gr.
4 ay onceki tahlillerin iyi oldugundan tekrar gerek duymadi.bosuna canini yakmayalim dedi.genel durumu da iyi dedi.
Damla falan da onermeye gerek yok dedi.ama istersen istah icin birseyler onereyim dedi.istahi gercekten cok iyi masallah.yemesi iyi dedim.onada gerek duymadi. İnek sutu dedim.iki yaş oncesi onermiyorum cunku demir eksikligi yapar dedi.onun disinda yasak kalmadi.denemek icin laktozsuz sut aldim yarim lt.bugun tamamini bitirdi.cok sevdi.normalde mamayi bu kadar icmiyordu.sanirim 5-6 ay sonra baslarim inek sutune.iki yasi beklemem.
Yemeginde sol elini daha net kullaniyor.sanirim solak olacak.dedesi,babasi,kuzenleri solak.
Elinden tutunca yuruyor.siraliyor zaten.birkac adimi gecmiyor kendibasina yuruyusu.
Bizden bu kadar.
Çok şukurler olsun.
Ne güzel.canim çok sevindim maşallah kuzucuğa. Hep iyi haberler duyun inşallah. Ama inek sütüne gelince doktor neden 2 yaş diyor acaba. Ben veriyorum sut canım. 8 aylıktan beri. Allaha şükür bi sıkıntı olmadı demir ilacı kullanmadim. Hiç ama ölçümde de iyi çıktı. Simdi mamayi bıraktık artik sut içiyor hep.hiç bi sıkıntı farketmedim kanadında veye başka bisey de.neyse Allah sağlık sıhhat versin yavrularına.

Ne güzel.canim çok sevindim maşallah kuzucuğa. Hep iyi haberler duyun inşallah. Ama inek sütüne gelince doktor neden 2 yaş diyor acaba. Ben veriyorum sut canım. 8 aylıktan beri. Allaha şükür bi sıkıntı olmadı demir ilacı kullanmadim. Hiç ama ölçümde de iyi çıktı. Simdi mamayi bıraktık artik sut içiyor hep.hiç bi sıkıntı farketmedim kanadında veye başka bisey de.neyse Allah sağlık sıhhat versin yavrularına.
Amin.
Yaani bilemedim neden oyle dedi.
Tezi; kansizlik,demir eksikligi yapiyorya sut.sanirim ondan.yoksa bir arkadasim 4 ayinda basliyordu sute.
Hepimizin bebişleri sağlikli uzun omurlu olsunlar insallah

Mrb.annişler
Biz yaşimizi doldurduk.
Boy 76 kilo 9100gr.
Bizden bu kadar.
Çok şukurler olsun.
İlk yaşınız kutlu olsun Allah sağlıklı mutlu uzun ömürler versin canım.
İnek sütü hem Demir eksikliğine neden olabilir hemde sindirmekte zorlanabilir. Erken başlandığında hem süt ürünlerine hemde farklı alerjilere sebep olabilir. Aptamilin Pınar'ın yada farklı markaların çocuk sütlerini denemeni öneririm. Laktozsuz süt kullanımına gelince çocuklarda hiç uygun değil. Hatta ambalajın üzerinde bununla ilgili uyarı da mevcut bazı markalarda.
Sevgiler:KK15:

İlk yaşınız kutlu olsun Allah sağlıklı mutlu uzun ömürler versin canım.
İnek sütü hem Demir eksikliğine neden olabilir hemde sindirmekte zorlanabilir. Erken başlandığında hem süt ürünlerine hemde farklı alerjilere sebep olabilir. Aptamilin Pınar'ın yada farklı markaların çocuk sütlerini denemeni öneririm. Laktozsuz süt kullanımına gelince çocuklarda hiç uygun değil. Hatta ambalajın üzerinde bununla ilgili uyarı da mevcut bazı markalarda.
Sevgiler:KK15:
Uyari için tesekkur ederim.bilmiyordum bunu.
İyi dilekler içinde tesekurler:KK36:

Amin.
Yaani bilemedim neden oyle dedi.
Tezi; kansizlik,demir eksikligi yapiyorya sut.sanirim ondan.yoksa bir arkadasim 4 ayinda basliyordu sute.
Hepimizin bebişleri sağlikli uzun omurlu olsunlar insallah
İnek sütü 4. Ayda vermek ilk defa duydum ünek sütü bizim cocuklugumuzdaki doğallığıyla kalmadı ne yqzıkki o yuzden bebeklerde bir süt alerjisi alıp yürüdü bizde olmadı şükür ünek sütü üçin okuduklarıma göre beklemek en iyisi yogurt peynir 7,5 aydan beri yiyor
Pınar marka süt vs güvenilir değil işletmede çalısanların şahit olduklarından böyle söylüyorum takdir sizin
Bizdekaşık çatal kullanımına gectik yavaştan öğrenmeye çalısıyor bakalım inş daha dogum günümüze var dısarda düşünüyorum ama heran herşey olabilir :KK66:

Merhaba nickini tanıyamadım:KK66:
Sarp’ta 25haziran doğumlu 3 hafta once hiçbirşey yapmıyordu geri geri gidiyordu bir anda emekledi hemen ardından emeklerken oturmayı başardı bir hafta sonrada kanepeye dikeldi ama devrilebişiliyor cok istediği bişeyi koyarsak yamukyılık sıralıyor düşüyor bazen emeklerken ayaga kalkmak ister gibi poposunu dikiyor alkış hoşcakal yok ama yapcak bişi yokkendince sesler cıkarıyor

Merhaba online birisi degilim. Arada giriyorum girdigim zaman yazayim bakayim dedim. Bizimki de oyle devriliyor dusuyor.. ayaga kalkmak ister gibi popo yukarda.. kendince sesler cikariyor ayni yani ,)

İnek sütü 4. Ayda vermek ilk defa duydum ünek sütü bizim cocuklugumuzdaki doğallığıyla kalmadı ne yqzıkki o yuzden bebeklerde bir süt alerjisi alıp yürüdü bizde olmadı şükür ünek sütü üçin okuduklarıma göre beklemek en iyisi yogurt peynir 7,5 aydan beri yiyor
Pınar marka süt vs güvenilir değil işletmede çalısanların şahit olduklarından böyle söylüyorum takdir sizin
Bizdekaşık çatal kullanımına gectik yavaştan öğrenmeye çalısıyor bakalım inş daha dogum günümüze var dısarda düşünüyorum ama heran herşey olabilir :KK66:
Canım hangi marka iyi acaba.özellikle peynirde.bem torku alıyorum ama yine de bilemiyorum

Canım hangi marka iyi acaba.özellikle peynirde.bem torku alıyorum ama yine de bilemiyorum
Kizlar ben kendim yapiyorum peynirini cok da kolay tavsiye ederim. Sutu kaynatip yogurdunu zaten yapiyorsunuzdur. O sutten biraz ayirip tekrar kaynatip kaynadigi anda limon suyu sikiyorum zaten aninda kesiliyor altini kapat ve suz bu kadar peynir hazir temiz mis gibi 3 dk.da. Hatta suzulen suyunu dondurup poca pankek icin kullanan var cok da faydaliymis peyniralti suyu. Her sut alisimda 3 urun yapiyorum Ada ya. Yogurt peynir ve kefir. Kefir dogal maya buldum ayni anda hepsini hallediyorum. Bunlari paketli almaktansa dogal sut bulmak en iyisi..

Merhaba arkadaslar.
Benim oglum 22 haziran dogumlu.. emekliyor,oturuyor,ayaga tutunup kalkiyor ama parmak ucunda basmiyor. Hic siralamasi yok.. kilosuna da baglamiyorum.. 12 kilo olmustur herhalde. Neyse her cocuk tabii ki bir degil ama insan merak ediyor. :) Bu cocuk ne zaman basacak duzgun yada basmayanlar parmak ucunda da yuruyenler varmis ama bizimkinde yurumeye dair hicbir sey yok. :))

Merhaba benim oğlumda öyleydi hatta kız gibi yürüyor diyordum ama epeydir sağlam basmaya başladı çok şükür 26 mayıs doğumlu bu arada sizinkide basar yakında merak etmeyin :)

İnş. Gönlünüze göre en güzeli olsun ilk yaş partiniz.
Evt arkadasim iki cocugunu da emziremedi.dort ay mama sonrasinda inek sutuyle buyuttu.banada baslamam icin bayaği israr etmisti.acikcasi ben inek sutunu sevemedim siskinlik falan.kirkta binde bir o da tuz ekerek ancak icerim.yogurt,peynir,kaymak,tereyagi severin.evden yogurt eksik olmaz cok sukur.
Kizima da onun icin erkenden vermedim.
Yalniz yasaklarimiz kalkinca sut alerjisini denemek icin verdim.simdilik birsey olmadi.
6 ay sonra veririm diyordum cunku mamayi sevmedi benim kiz dogdugundan beri.ama simdi iki yasini doldururum, bu kadar bilgi öğrendim.bile bile veremem.zaten dr.da önermemişti.
Babasi da sut verme diyor zaten.

X