2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
:) bizimkide bay baycı çıktı sürekli el sallıyo. Dediğin doğru galiba istekle alakalı. Ben devam ediyim aynı şekil birgün yapar inşallah.
Aynen canım işe başlayalı kaç ay oldu hergğn evden cıkarken el sallamayı gosteriyoruz ama yok yapmıyor ama alkışı çok seviyor müzik falan çalsın hemen alkışlıyor zamanla el sallayacagına inanıyorum:) seninki de alkışlar merak etme:)

Çabamıza sağlık :))

Ne alkış ne hoşcakal hiçbirini yapmıyor yeri gereği gösteriyoruz ama yapmadı hiç

Selamlar herkese, nasılsınız? Konuşulanlar şöyle bir göz gezdirdim. Sıradan yazayım. Alkış ve baybay 9.ay gelişimidir. Artık yavaş yavaş yapmaları lazım.
Bizim doğumgünü veda partisi gibi olacağından büyük tutacağım sanırım, ama daha zaman var gibi. Gece bey daha yürümüyor ama artık düşmeden yaylı oyuncaklarda dıgıdık yapıyor kendi. Aşırı hızlı emekliyor, bazen yuvarlanıyor. Hayır kelimesi bizde var. Sadece canlılara zarar vermemesi için. Evdeki kediler, sokaktaki çiçekler vs için kullanıyorum. Cici yaparken birden yoluyor çünkü. Ben titiz biri olmadığımdan, oğlan da pislik içinde büyüyor alıştı sanırım. Evdeki bütün kağıtları bulup yırtıyor. Ağzına tıkıp sonra tükürüyor ya da dilini uzatıp al diyor
Kelime haznesi de gelişti, artık evde kullandığımız kelimelere dikkat etmemiz lazım. Pat diye duymayalı sonra olur olmaz yerde.
Sizde ne var ne yok?

İyi olmanıza sevindim. Bizde baybay, bir bir, tel sarar var şuanlık. Birde istediği şeyleri işaret parmağıyla gösterme. Ben nedense alkışa takmış durumdayım. Ama zamanı var heralde. Elimden geleni yapıyorum çünkü. Bizimkide sürekli koltuk ve tv ünitesinde. Tv ünitesine e bebekten aldığım köşe koruma ve şerit aldım. Şimdi rahatlıkla ayağa kalkabilir :) geçen düşüp yanağını çarpıp morarınca güvenlik gereçleride şart oldu. Sırada çekmeceler var kaşla göz arasında açıp boşaltıyor oraları. Birey olduklarını sevmediği şeylerin olduğunu hissettiriyorlar yavaş yavaş. Evde hayvan olması ne güzel. Biz anca tablodaki tavşanı akvaryumdaki balıkları seviyoruz :) bazende balkona gelen kuşlarımız var. Çift kendileri. Bebek yapmak için bizim orayı kullanıyorlar. Cik cik nerde atlas diyince balkona bakar oldu :) şapşik. Neyse uzatmıyım anlatcak çok şey var yoksa. Gece beye çok sevgiler öperim gözlerinden.

Sinir ve atar hala had safhada bizde umarim sinirli bir tip olmaz kizim. Aglama olayi yoktu simdi cilginlar gibi aglayabiliyor ve ciglikta jubilesini yapip bogazini tahris etmeyi de basardi. Sizin yazilari okuyunca ne guzel diyorum ama benim gundem 45.hafta itibariyle bu sekilde ataktir ve gecicidir umuduyla yasiyorum. Evde guler yuzluyuz kizim da oyleydi ama cok degisti. Gunde 3 kez disari cikiyor ayakkabilarini alip diskapiya yapisiyor ve cikmayinca full aglamaya basliyor. Evde kus var onu seviyor uzaktan. Bahcede kopek kedi bayiliyor. Kedinin kuyrugunu tuttugundan beri hayvani bir daha goremesek de.. elinden tutup yuruyoruz. Gunde 3 kez 1 saat uyuyor devam. Ogun sayisini 4 e cikardim. Bu arada 2 gun hic emmedi ve cok uzuldum sanirim isirdigi icin kizdigim ve bagirdigimdan yapti bunu. Simdi isirsa da sesimi cikarmiyorum yeter ki emsin. Ben hayiri elektrikli aletler icin kullaniyorum cunku cok merakli ve etkisi de oldu anliyor ve o kadar yapmiyor simdi. Aklima gelenler bunlar. Aglamalara nasil tepki gostermeliyim ki aliskanlik olmasin fikri olan varsa bekliyorum..

Maşallah ada'ya.. kapı olayına güldüm :) ben 3 kere çıkaramasamda 1 kere çıkıyoruz genelde. Sonrada 2 kez balkonda mama sandalyesinde öğünlerini yada meyve yediriyorum. Şimdi yere kilim atıp kapıyı açık tutucam güzel havalarda orada oynasın. Bağırma olayı bizdede oluyor bazen. Misal mutfakta ben yemek hazırlarken o mama sandalyesinde oyuncaklarıyla oynarken yere attığında sinirleniyo. Arkasından bakıp bide tuhaf tuhaf şeyler söylüyo baktı ben vermiyorum ağlıyo. Ben bakmıyorum ona. İşime devam ediyorum. Çok geçmeden susup başka bir şeyle muhattap oluyor. Gerçek ağlamasıyla inatlaşıp ağlamasını bildiğimden yüz vermiyorum. İlgisini başka yöne çekiyorum. Elimdeki birşeyi istiyor diyelim başka şeylere yönlendiriyorum. Şu zamanlarda kandırılabiliyorlar kolaylıkla. İlerde nasıl başa çıkıcaz şuan bilmiyorum. Akılları erdiklerinde buluruz bir çaresini onunda :)

Kesin bilmem kacinci hafta atagindayiz sanirim ama beni artik cidden cok yormaya basladi benim kiz, surekli hasta gibi aglamakli, hala ustte 4, qltta 3 disi var, bir seyi alinca cizzz yada hayir deyince agliyor ve yine yapmaya devam ediyor, hep ayakta durmak istiyor ama dusmemekte istiyor dusuncr yine basjyor cigligi, disariyi cok seviyor eve girmek pek istemiyor kuslqra bülü bülü, kediye pisi pisi ezan okunujca da allah demeyi biliyor, anneanne gitmis deyince evde onu ariyor, baybay kelimesini ritmik soyleyince el salliyor, kirmizi balik sarkisi favorisi birde bu aralar tv aciksa ets reklami cikinca onu cok seviyor sanirim artik tatil istiyor

Birşeyi aglayarak istediğinde vermiyorum ve onunla sanki büyük bir insan gibi konusuyorum bir süre sonra sussuyor baska oyuncakla oynuyor
Bağırmayan anne baba olmak kitabı hoşuma gitti almak isteyenlere ogreneceğimiz çok şey var resmen bende sarpla büyüyorum

beatrices benimkide pislik içinde büyüdü anne sütü alırken tanıssın diye resmen aşılama yapıyorum

Canim yazini okuyunca yazmak istedim sen ilk kizinda kurdesen mi oldun? Ben dogumdan 1 ay sonra oldum benim kizimda kolikti simdi 3 bucuk aylik duzeldi ama kasintim hala gecmedi cok illet bisi yaa
Merhaba benimde bebeğim 3 aylık bikac gündür kurdeşen oldum sizin gectimi

Evt alkisi falan denver testinde gecmisti benim kiz.
Gece bey in sağligi nesesi daim olsun.yolculuk var sizde galiba.hayalleriniz,umutlariniz huzurunuz daim olsun.

Kizlar utaniyom ama cevap almam lazim.
Evde yapilan geb.testi ne zaman yapilmali.yaa offf.Allah isteyene versin.
45 yasin da bida ha olmaz.keske tuplerimi baglatsaydim dogumda.dr.sormustu bide.

Kizlar utaniyom ama cevap almam lazim.
Evde yapilan geb.testi ne zaman yapilmali.yaa offf.Allah isteyene versin.
45 yasin da bida ha olmaz.keske tuplerimi baglatsaydim dogumda.dr.sormustu bide.
Sabah ilk idrarla en doğrusu ama adet çok geciktiyse şuanda yapsanız çıkar..

Tsk.ederim.5 gun gecti ama korkuyorum.sabah alip bakacagim.rezalet yaa.inş.yaniliyorum.ins.menapozdur..

Mayis annelerinde grubunda tkrardan hamile kalan birkac anne vardi, hatta bende burdan sormayi dusunuyordum ikinci bebek dusunen var mi diye ama seninki sana bile fazlasiyla surpriz olur eger olursa sanirim, mutlaka haberdar et bizi de, istemedigjn icin insallah yoktur ama yine de hayirljsu olsun bakalim

Ben düşünüyorum kardeşi olsun istşyorum benim kardeşim var cok güzel bişey allah izin verirse ama zorlanmaktanda cekiniyorum eşim çok ara olmadan diyor bilmiyrm 1,5 yaş olunca kararım kesinleşir tabi allah verirse

Sizler ne düşünüyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…