2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bgun 1.sınıfa giden kızımın okulunda 23 nisan kutlamaları vardı
Bebegimle gittik.yarım saatten sonra mızırdanmaya aglamaya basladı
Daha gösteriler baslamamıştı bile
Mecbur ewe döndük
Büyük kızım üzüldü
Cok zormuş ya iki cocuklu olmak
Yada ben bi türlü dengeyi kuramıyorum
Bebegim zaten huysuz bi bebek
Gece alarm kurmuş gibi saat bası uyanır
Off bilmiyorum ya dertlendim akşam akşam

Bizde de oluyor o durumlar iki çocuklu hayat çok zor gerçekten büyük olan birşey yapmak istiyor küçük olanin uykusu geliyor ağlıyor falan o zaman yapamıyoruz gidemiyoruz cok üzülüyor büyüğü.cokta hircinlasiyor.ben bazen şöyle bı yol izliyorum arada işe yarıyor mesela önceden planlanmış bir şeyde diyelim saat 1 de oraya gitmek için 12 de çıkmak gerekiyor evden ben ona göre uyku durumunu ayarlamaya çalışıyorum.vazen iyi denk getirebiliyorum.bizim büyük kızından haftaya okul kahvaltısı ve anneler günü etkinliği var bende onu düşünüyorum kara kara 3-4 saat sürecek ve mutlaka o arada küçüğün uykusu gelecek.nasil yapicam eskiden olsa iki gezdir uyurdu şimdi mümkün bile degil

Kizlar onceden bahsetmistim kizim bazen gozunu kasiyor ve bazi fotolarda sol gozu sasi cikiyor diye, gozunu damlali muayene ettirdim sikinti yok ama sasilik icin normalde iki tqne operator doktor sasilik yok dedi ama sonrasinda foto gosterinde sasilik biuimine sevk ettirdi bakalim insalllah gecicidir

Kizlar dylong kids gunes kremi almayi dusunuyorum, malum havalar isindi eczane bu markayi onerdi ama ben hic arastirmamistim bu konuyu onceden, sizler basladinjz mi gunes kremjne???

Kizlar dylong kids gunes kremi almayi dusunuyorum, malum havalar isindi eczane bu markayi onerdi ama ben hic arastirmamistim bu konuyu onceden, sizler basladinjz mi gunes kremjne???
Ben trubaby aldım canım en dogal onu buldum birkaç kez sürdük şimdilik bir sıkıntı yok

Ben trubaby aldım canım en dogal onu buldum birkaç kez sürdük şimdilik bir sıkıntı yok

Onu da arastirayim bakalim, bu arada kizlar benim kiz bugun salincaktan indirdjm diye basti cigligj, salincagi hep seviyordu ama ilk defa aglama refleksi verdj cok hosuma gitti bu arada kizlar bebeklerimize evet hayir kavramlarini ogretebildinjz mi, daha erken mi?

Kizlar onceden bahsetmistim kizim bazen gozunu kasiyor ve bazi fotolarda sol gozu sasi cikiyor diye, gozunu damlali muayene ettirdim sikinti yok ama sasilik icin normalde iki tqne operator doktor sasilik yok dedi ama sonrasinda foto gosterinde sasilik biuimine sevk ettirdi bakalim insalllah gecicidir
Benim kızımında fotolarda bi gözü biraz şaşı gibi cıkıyo.sorun olmadıgını ve gecici oldugunu düşünmüştüm ama şimdi siz böyle yazınca bi panik oldum
Durumdan haberdar edersen sewinirim
İnş korkulacak bişeyi yoktur kuzunun

Mrblarr.geçiyordum,uğradim.nabersinizz.
Artik yaramaz çocukluk döneminin pik durumundayiz.
İlk kizim da boyle olsaydi napardim bilmem.
Sanirim halterci olacak benim kiz.
Taşdevrindeki bambam gibi.yoka çakil miydi.
Neyse musmutlu bol enerjik gunleriniz olsun

Benim kızımında fotolarda bi gözü biraz şaşı gibi cıkıyo.sorun olmadıgını ve gecici oldugunu düşünmüştüm ama şimdi siz böyle yazınca bi panik oldum
Durumdan haberdar edersen sewinirim
İnş korkulacak bişeyi yoktur kuzunun

bana da herkes göturmene gerek yok dedi ama yine de içim rahat etmedi, hoş doktorlarda fotoyu gorunce ici rahat etmedi ki uzmanımız görsün dediler, büyük ihtimal geçici bir durum ama yine de küçüklükten bir uzmanın görmesi iyi olur diye düşündüm, yazarım mutlaka

Onu da arastirayim bakalim, bu arada kizlar benim kiz bugun salincaktan indirdjm diye basti cigligj, salincagi hep seviyordu ama ilk defa aglama refleksi verdj cok hosuma gitti bu arada kizlar bebeklerimize evet hayir kavramlarini ogretebildinjz mi, daha erken mi?

Bana doktor mustelanin güneş kremini önerdi .onu alicam.ilk kizimda dylong kullanmıştım.oda güzeldi. 15 mayıstan sonra basla ama sadece güneşe çıkarken değil sabah kahvaltısının ardından 4-5 saatte bir sur dedi.

Ağlama refleksi bizde de tavanda su an.elinden birşey al yada istediği birşeyi verme göz yaşları akita akita kendini ata ata agliyor.ve sakinleşmeyi bilmediği içinde ancak dikkati dağıtirsa susuyor

Ben zararlı birşeye hayır diyorum anlıyor yavaş yavaş ama anne anne diye diye sene yapıyor.gozume sokuyor resmen.

Benim kız hala yurumuyor ve sanırım yaşından önce yurumuycek çünkü elinden tutup yurutunce biraz gidiyor sonra oturmak istiyor ve emekleyerek yoluna devam ediyor

Selam kızlar nasılsınız buralar iyice sessizlesti .kuzucuklar nasıllar.artik doğum gunlerimiz yaklaşmaya başladı benim prenses gibi erken olanlar için sayılı günler kaldı.bende kısmetse 10 gün sonra doğum günü yapicam kızıma.gerxekte ramazan da ama işte ramazanda kutlayamayiz diye 10 gün erkene aldık.mekan ayarladik kıyafet falan aldık.simdi pasta,süsleme ve ikramliklari ayarlayacagim
İşin zoru aynı hafta büyük kiziminda doğum günü onunda okulda olacak bide onun için hazırlık yapıyorum.biraz yorucu ama tatlı yorgunluklar.

Selam kızlar nasılsınız buralar iyice sessizlesti .kuzucuklar nasıllar.artik doğum gunlerimiz yaklaşmaya başladı benim prenses gibi erken olanlar için sayılı günler kaldı.bende kısmetse 10 gün sonra doğum günü yapicam kızıma.gerxekte ramazan da ama işte ramazanda kutlayamayiz diye 10 gün erkene aldık.mekan ayarladik kıyafet falan aldık.simdi pasta,süsleme ve ikramliklari ayarlayacagim
İşin zoru aynı hafta büyük kiziminda doğum günü onunda okulda olacak bide onun için hazırlık yapıyorum.biraz yorucu ama tatlı yorgunluklar.[/QUOTE
Ay ne güzel kolay gelsin canım yorucu gerçekten. Bende istiyorum kutlamak dediğin gibi ramazandan önce yapmak istiyorum ama bakalım. Günler yorucu geçiyor kızım durmuyor bi durduğu yerde bir saniye durmaz mi insan. Yürümeyi bu kadar seveceni bilmiyordum turluyo odanın içinde. Be em kötüsü ne bulursa ağzına atıyor bazen farketmiyorum kusarak çıkartıyor. Sürekli gözüm üstünde olması lazim. Özellikle peçeteleri yiyo neden bilmiyorum resmen peçete delisi oldu. Allah korusun yavrularımizi

İşin zoru aynı hafta büyük kiziminda doğum günü onunda okulda olacak bide onun için hazırlık yapıyorum.biraz yorucu ama tatlı yorgunluklar.
Ay ne güzel kolay gelsin canım yorucu gerçekten. Bende istiyorum kutlamak dediğin gibi ramazandan önce yapmak istiyorum ama bakalım. Günler yorucu geçiyor kızım durmuyor bi durduğu yerde bir saniye durmaz mi insan. Yürümeyi bu kadar seveceni bilmiyordum turluyo odanın içinde. Be em kötüsü ne bulursa ağzına atıyor bazen farketmiyorum kusarak çıkartıyor. Sürekli gözüm üstünde olması lazim. Özellikle peçeteleri yiyo neden bilmiyorum resmen peçete delisi oldu. Allah korusun yavrularımiz

Ayyy ne guzell.okurken bile icim hoş oldu.
Hayirli olsun.

Merhabalar;
Sarp sürünürek bir komondo edasıyla ilerliyor Herşeyi yiyor blw sağolsun istemedi kafa sallıyor ama süt tiryakiliği devam :) devamlı dışardayız herkes ilgileniyor sarpla,sosyalleşiyor resmen devamlı konusuyorum empati cümleleriyle evde hayır olmaz yapma kelimeleri bizim evde yok eşimde alışmaya calısıyor :KK66: bu kelimelerin yerine olumlu cümlelerle olumsuzu anlatıyorum zorla yemek yedirme yok gece uykuları eskiye göre daha iyi sadece yatakta kıpır kıpır ters duz yan herşekilde bulunuyor ve cok terliyor kendi kendine kanepede duramıyor arkadan tutuyorum gündüz uykusu 2 kere gecede 9 civarı yatmak istiyor oyuncaklarını seviyor biraz zaman geciriyor bizden şimdilik bu kadar

Doğum gününüde ekliyeyim 24 haziran pazar dısarda bir yerde arkadas akraba karsık 25 kişi yapacaktık pat erken secim geldi planlar karıstı zaman olarak ne yapacağım bilmiyorum daha vakit var düşüncedeyim

Ay ne güzel kolay gelsin canım yorucu gerçekten. Bende istiyorum kutlamak dediğin gibi ramazandan önce yapmak istiyorum ama bakalım. Günler yorucu geçiyor kızım durmuyor bi durduğu yerde bir saniye durmaz mi insan. Yürümeyi bu kadar seveceni bilmiyordum turluyo odanın içinde. Be em kötüsü ne bulursa ağzına atıyor bazen farketmiyorum kusarak çıkartıyor. Sürekli gözüm üstünde olması lazim. Özellikle peçeteleri yiyo neden bilmiyorum resmen peçete delisi oldu. Allah korusun yavrularımiz

Sağlikli gunleriniz olsun.
Ayni durumdayiz.
Yuruyemiyor benim kiz ama yurumek istiyor surekli.elinden tutulmasini istiyor.siralama,tirmanma,duşme rutin.
Bu da herseyi agzina atiyor.ilk kizim oyle degildi.cikarma durumuda yok.agza giren gidiyor.
Hatta gecenlerde bahce ye taze temiz toprak getirmisler kamyonlarla.oğlen sicaginda iyice isinan topraga koydum hic yabancilamadi.hatta iki avucuyla da agzina tikti.neyse artik olan olmustu.daha koymadim.ilk kizim topraga ayak bile basmazdi o yaslarda.beton kisma kacardi.

Merhabalar;
Sarp sürünürek bir komondo edasıyla ilerliyor Herşeyi yiyor blw sağolsun istemedi kafa sallıyor ama süt tiryakiliği devam :) devamlı dışardayız herkes ilgileniyor sarpla,sosyalleşiyor resmen devamlı konusuyorum empati cümleleriyle evde hayır olmaz yapma kelimeleri bizim evde yok eşimde alışmaya calısıyor :KK66: bu kelimelerin yerine olumlu cümlelerle olumsuzu anlatıyorum zorla yemek yedirme yok gece uykuları eskiye göre daha iyi sadece yatakta kıpır kıpır ters duz yan herşekilde bulunuyor ve cok terliyor kendi kendine kanepede duramıyor arkadan tutuyorum gündüz uykusu 2 kere gecede 9 civarı yatmak istiyor oyuncaklarını seviyor biraz zaman geciriyor bizden şimdilik bu kadar

Doğum gününüde ekliyeyim 24 haziran pazar dısarda bir yerde arkadas akraba karsık 25 kişi yapacaktık pat erken secim geldi planlar karıstı zaman olarak ne yapacağım bilmiyorum daha vakit var düşüncedeyim
Masallah Sarp a.
Yani daha var d.gunune.o zamana kadar planlarsiniz.
Bizim de hayir i ben den kabul ettmiyor kizim.ama esim ve aneannesi hayir gitme,yapma dediklerinde kesinlikle dinliyor.tesaduf oldugunu dusunuyordum ama kendimi kandiriyorum.icerliyorumda biraz beni dinlemiyor diye.yaa saka gibi ben hayir dedigimde basliyor oynamaya ,kivirmaya,iki disini disari dokerek.sirtarik seyim benim.
Gunduz benden uyuyor ama aksam uykusunu kesinlikle babasi uyutacak,yoksa uyumuyor.

Masallah Sarp a.
Yani daha var d.gunune.o zamana kadar planlarsiniz.
Bizim de hayir i ben den kabul ettmiyor kizim.ama esim ve aneannesi hayir gitme,yapma dediklerinde kesinlikle dinliyor.tesaduf oldugunu dusunuyordum ama kendimi kandiriyorum.icerliyorumda biraz beni dinlemiyor diye.yaa saka gibi ben hayir dedigimde basliyor oynamaya ,kivirmaya,iki disini disari dokerek.sirtarik seyim benim.
Gunduz benden uyuyor ama aksam uykusunu kesinlikle babasi uyutacak,yoksa uyumuyor.
Öğretmen yapmaz :) bizimki de babasıyla uyusa. Gerçi farketmiyo ilimizde uyutuyoruz. Babasıyla yan yana oturuyoruz kızımı ileri koyuyoruz hangimize gelecek diye ve sonuuuuc tabi ki anne :) çok seviniyorum babası da kızıyor ben gezdiriyorum seni kucağında diye :)))

Kızlar bebekleriniz alkış yapmayı biliyor mu? Biliyorsa nasıl öğrettiniz acaba. Ben sürekli gösteriyorum birşey yaptığında aferin diyip alkışlıyorum. Elini tutup yaptırıyorum ama öğrenmedi henüz. Varsa önerilerinize açığım.

Kızlar bebekleriniz alkış yapmayı biliyor mu? Biliyorsa nasıl öğrettiniz acaba. Ben sürekli gösteriyorum birşey yaptığında aferin diyip alkışlıyorum. Elini tutup yaptırıyorum ama öğrenmedi henüz. Varsa önerilerinize açığım.
Sanırım istegiyle alakalı. Bizimki alkış yapıyor ama ne ettiysek el sallamıyor. El sallamayo ogretmeye calışıyorux ama yok:) alkışı daha küçüklüğünden beri ara ara yaptıgım için öğrendi yapıyor canın

Sanırım istegiyle alakalı. Bizimki alkış yapıyor ama ne ettiysek el sallamıyor. El sallamayo ogretmeye calışıyorux ama yok:) alkışı daha küçüklüğünden beri ara ara yaptıgım için öğrendi yapıyor canın
:) bizimkide bay baycı çıktı sürekli el sallıyo. Dediğin doğru galiba istekle alakalı. Ben devam ediyim aynı şekil birgün yapar inşallah.

X