2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar aranizda sadece mama veren var miydi bebisine. Bizim Ki sadece mama içiyor. Az çok çorbalar da yediriyorim yoğurt sevmiyo hiç nedense. Tarhana çorbasını çok sevdi. Yumurta falan yediriyorm peynir pekmez. Bende bebe biskuvisi yapıcam muzlu becerebilirsem. Artik kızım sürünerek istediği yere gidiyor pek yalnız bırakamiyorm. Malum evde soba da varmış buarada yurutece koydum ben. Bugün koymicaktim dayanamadım çok sevdi ama mutlu oluyor ayakta durunca :)
Yüzde 40 Anne sütü yüzde 60 mama ile besleniyor benim cimcime. Nasıl çorbalar yapıyorsun canım? Yumurta, peynir, kereviz, brokoli, havuç, patates, pekmezli kek, irmik yiyor. Peynir ve yumurtayı daha çok sevdi. Bu arada biz alerji diyetini bıraktık. Dr öyle uygun gördü. Şimdilik pek problem yaşamadık.

efefsunkar efefsunkar mrb canım nasılsın beni hatırladın mı :) oğlun nasıl neler yapıyorsunuz senin minik koşmaya başladı mı :KK70: ben çok bitiğim ya yorgun halsiz bu cadı karnımda duramadığı gibi yerinde de durmuyor :) hamilelik rahatmış yahu :)
hatırladım hatirlamaz miyim. Küsmustüm sana :) cevap yazmamistin mesajlarima:KK43: iyiyim diyelim iyi olalim valla. Ben cöktüm resmen. Oyle boyle yaramaz cikmadi bizimki. Gecelerin adamiymis meger:)))

Yüzde 40 Anne sütü yüzde 60 mama ile besleniyor benim cimcime. Nasıl çorbalar yapıyorsun canım? Yumurta, peynir, kereviz, brokoli, havuç, patates, pekmezli kek, irmik yiyor. Peynir ve yumurtayı daha çok sevdi. Bu arada biz alerji diyetini bıraktık. Dr öyle uygun gördü. Şimdilik pek problem yaşamadık.
Tarhana, tel şehriye pirinçden çorba sebze çorbası. Kıymalı sebze yemeği :) yapıyorum öyle canım. Yoğurt yemiyo çorbalara yoğurt koyuyorum bende. Yiyor öyle. :)

Bence oto koltuğu en önemli kalem güvenli olması lazım nelere para veriyor insan. Ben bu konuda çok araştırma yaptım öncelikle araştırma yapacaksanız şunu söylemek istiyorum internette kullanıcı yorumlarına bakmayın bu konuda çünkü sonuçta kimse allah korusun ben kaza yaşadım koltukbrbeğimi korudu ya da korumadı diye yorum yazmıyor doğal olarak. Rahat hafif veya güzel olmasından çok, güvenli olması kriter olmalı bence. Adac testi güvenlik testleri içerisinde en önemlisi bundan aldığı puana bakmanızı tavsiye ederim.
Bu test sonuçları dikkate alındığında cybex Britax römer ve Maxi Cosi bu teste girip yüksek puanlar alan markalar geri kalanları genelde bu teste giremiyor ya da geçemiyor.
Ben kızım zayıf yapıda olduğu için 9-18kg tercih etmedim çünkü biz hala 7,5kg dayız ve onların içerisinde çocuk kayboldu güvenli gelmedi gözüme o yüzden 0-18kg lar arasında kıyaslama yaparak cybex sirona aldım.

Haklısınız.Ben de sorduktan sonra araştırdım baya.Adac testini geçen isofixli bir model istiyorum.9-18 bakıyorum .

Piyasada 9-36 olanlar da var sanırım.Eşimin aklına o yatmış.Kilo aralığı yüksek ve mantıksız bence.İnşallah mantıklı bir seçim yapabiliriz biz de

Arkadaşlar farklı bir konu olacak ama merak ediyorum ben 6 aydır bebegimle evdeyim biyere cikamiyorum eskiden çalışan ve sosyal biriydim şimdi böyle eve bağımlı kalmak beni bunaltiyor plan yapmak istiyorum ama eşimde çok yoğun çalışıyor akşam geç eve geliyor haftasonuda calisiyor bazen tek başıma biyere gidemiyorum arada bazen anneme gidip kalıyorum ara sıra AVM de bir saat takılıp dönüyoruz çok nadir ama bana yetmiyor ben mi abartiyorum siz ne durumdasiniz ? Düşüncelerinizi yazarmisiniz çıkıp rahatça gezebiken varmı gerçekten merak ediyorum çalışanlar veya bakıcısı annesi yanında olanlarda durum daha farklı olabilir tabi

Aynı ben.Bi de anneme 1600 km uzaktayım.Bebek arabamız da çok ağır.Aşı vs zorunlu durum olmadıkça çıkmıyorum hatta inmiyorum diyeyim.Ev 5.kat.Ana kız evde rapunzel gibiyiz bütün gün.

Bahara doğru hafif bir baston puset alıp çıkarım her gün diyorum.Dışarı çıkmak için eşimi beklemek zor,hatta haftasonundan haftasonuna çıkıyoruz resmen

Haklısınız.Ben de sorduktan sonra araştırdım baya.Adac testini geçen isofixli bir model istiyorum.9-18 bakıyorum .

Piyasada 9-36 olanlar da var sanırım.Eşimin aklına o yatmış.Kilo aralığı yüksek ve mantıksız bence.İnşallah mantıklı bir seçim yapabiliriz biz de

Biz de eşimle aynı konuda fikir ayrılığı yaşadık 9-36 daha ekonomik sonuçta ama 36kg çocuk nerdeyse 12yaşında falan oluyomuş ben 6aylık bir bebekle 12 yaşında bir çocuğu korumanın aynı hassasiyeti gerektireceğini düşünmüyorum çocuk içinde kaybolur gibi oluyo hem. Ayrıca bu koltukların içinde köpükler var ve bu köpüklerin ömrü 4-5 sene olarak veriliyor tekrar köpüklerin değiştirilmesi gerekir 9-36larda.
https://mobile.donanimhaber.com/oto...ari-ilk-sayfa-guncel-13-03-2017--12197828-238 Bu sayfada bilgisi olan kişilerin yorumları var ben nerdeyse ilk sayfadan son sayfaya kadar okudum tavsiye ederim size de.

Aynı ben.Bi de anneme 1600 km uzaktayım.Bebek arabamız da çok ağır.Aşı vs zorunlu durum olmadıkça çıkmıyorum hatta inmiyorum diyeyim.Ev 5.kat.Ana kız evde rapunzel gibiyiz bütün gün.

Bahara doğru hafif bir baston puset alıp çıkarım her gün diyorum.Dışarı çıkmak için eşimi beklemek zor,hatta haftasonundan haftasonuna çıkıyoruz resmen
Çok zor valla ya sıkıntıdan patlıyorum birde hergün aynı monotonluk inşallah gecer bu dönemler

Ne güzel ben baş edemiyorum dışarda Tekken araba ağır kızımda bi süre sonra kucak istiyor zaten
Baston yerine kraft cabin aldım. Hem küçük hem hafif. 3. Kattan kızım, araba ve sırt çantası ile inebiliyorum. Tek elle açılıyor zaten. Ben sevdim. Tavsiye edebilirim. Uçakta el bagajı olarak da yanına alabiliyorsun.

lilipit lilipit merhaba
İki gündür kızımın ellerine corap takıyorum,eldivenleri küçük geldigi için
Gece o kadar zor oluyoki.uyutana kadar kırk takla atıyorum.saat bası uyanmaya basladı
Bir hafta pes etmeyip deniycem
Büyürse bıraktırması daha zor olucak cünkü.

Arkadaşlar farklı bir konu olacak ama merak ediyorum ben 6 aydır bebegimle evdeyim biyere cikamiyorum eskiden çalışan ve sosyal biriydim şimdi böyle eve bağımlı kalmak beni bunaltiyor plan yapmak istiyorum ama eşimde çok yoğun çalışıyor akşam geç eve geliyor haftasonuda calisiyor bazen tek başıma biyere gidemiyorum arada bazen anneme gidip kalıyorum ara sıra AVM de bir saat takılıp dönüyoruz çok nadir ama bana yetmiyor ben mi abartiyorum siz ne durumdasiniz ? Düşüncelerinizi yazarmisiniz çıkıp rahatça gezebiken varmı gerçekten merak ediyorum çalışanlar veya bakıcısı annesi yanında olanlarda durum daha farklı olabilir tabi

Beni anlattın sandım bir ara ama benim birde büyük var 4,5 yaşında.eger hava güzelse markete falan çıkıyoruz.baze tek küçükle bir yere gidiyoruz arabayla.evde kalmak hiç bana göre değil dört gözle ilkbaharı bekliyorum artık parka aticaz kendimizi inşallah

Biz de eşimle aynı konuda fikir ayrılığı yaşadık 9-36 daha ekonomik sonuçta ama 36kg çocuk nerdeyse 12yaşında falan oluyomuş ben 6aylık bir bebekle 12 yaşında bir çocuğu korumanın aynı hassasiyeti gerektireceğini düşünmüyorum çocuk içinde kaybolur gibi oluyo hem. Ayrıca bu koltukların içinde köpükler var ve bu köpüklerin ömrü 4-5 sene olarak veriliyor tekrar köpüklerin değiştirilmesi gerekir 9-36larda.
https://mobile.donanimhaber.com/oto...ari-ilk-sayfa-guncel-13-03-2017--12197828-238 Bu sayfada bilgisi olan kişilerin yorumları var ben nerdeyse ilk sayfadan son sayfaya kadar okudum tavsiye ederim size de.

Ben ilk kizimda aldim baby plus çok memnun kaldım arabaya çok güzel oturuyor hiç kipirdamiyor bile.simdi onu küçüğe kullanicaz 3 kademeli .4 yaşına kadar kullandık sonra başka bı koltuk aldık yerden yükselticisi olan.

Araba koltuğu bence süper onemli birşey ve en onemlisi ağlasa bile almadan alıştırmak koltuğa.ilk başta oturmamak için çok agliyorlar.egee alisirsa sonra bir daha oturunca kendi bile kemerini takmaya çalışıyor.

Kızlar aranizda sadece mama veren var miydi bebisine. Bizim Ki sadece mama içiyor. Az çok çorbalar da yediriyorim yoğurt sevmiyo hiç nedense. Tarhana çorbasını çok sevdi. Yumurta falan yediriyorm peynir pekmez. Bende bebe biskuvisi yapıcam muzlu becerebilirsem. Artik kızım sürünerek istediği yere gidiyor pek yalnız bırakamiyorm. Malum evde soba da varmış buarada yurutece koydum ben. Bugün koymicaktim dayanamadım çok sevdi ama mutlu oluyor ayakta durunca :)
Benim kizim sadece mama ile besleniyordu.ek gidalara baslayinca mamayi istemiyor.biberonu sevmiyor.bende uykusunda veriyorum mamayi.uyanikken de bardaktan,ama icine biskuvi katinca yada muhallebisinde yada mama ile islatilmis sekilde ancak mama verebiliyorum.

Mrblar
mavimli mavimli , eshma eshma , Cgkfte Cgkfte
Bebisler yakin yada ayni haftalik.kiyma veriyormusunuz diye soracaktim.
Kemik suyunu corbalarinda kullaniyorum.gecenlerde yarim kofte yedi.kararsizim.kuzu kiyma aldim.basliyimmi yoksa 8. ay i dolduralimmi.

Mrblar
Aylardir gece uykumuz 03 e kadar yoktu.o saatten sonra 11-12 saat uyuyordu.
Besiginin yaninda kocaman ayna vardi.uzerini buyuk çarşafla kapatmistim ama.
Sonra ayna basucuna koymak zorunda kalmistim.yine ortulu.o zamanlardan beri uyku sabaha kaymisti.uyuyordu ama gece gec ve zor daliyordu.
Son care aynayi odadan cikardim.ertesi gece 00 da uyudu,sonraki gece 23 de sonrada 22 de uyuyor artik.dun de 20:30 uyudu.
Bilenler bilir,Nihat Hatipoğlu hoca da gece aynayla pek hasirnesir olunmasa iyi olur der.bu dusuncesi benimde dusuncemdir.
Tabi ki herkes en dogrusunu kendi bilir.
İlgilenen olursa diye paylastim.
Bu konuda yorum yapmazsaniz sevinirim.
Sonucta bazisina gore sacmalik diye yorumlanabiliyor da.
Bende ise yaradi.belki de tesaduftur.
İhtiyaci olan deneyebilir.uykusuzluga tahamulum yok.
Tum bebisler,sağlikla buyusunlerr

Bence oto koltuğu en önemli kalem güvenli olması lazım nelere para veriyor insan. Ben bu konuda çok araştırma yaptım öncelikle araştırma yapacaksanız şunu söylemek istiyorum internette kullanıcı yorumlarına bakmayın bu konuda çünkü sonuçta kimse allah korusun ben kaza yaşadım koltukbrbeğimi korudu ya da korumadı diye yorum yazmıyor doğal olarak. Rahat hafif veya güzel olmasından çok, güvenli olması kriter olmalı bence. Adac testi güvenlik testleri içerisinde en önemlisi bundan aldığı puana bakmanızı tavsiye ederim.
Bu test sonuçları dikkate alındığında cybex Britax römer ve Maxi Cosi bu teste girip yüksek puanlar alan markalar geri kalanları genelde bu teste giremiyor ya da geçemiyor.
Ben kızım zayıf yapıda olduğu için 9-18kg tercih etmedim çünkü biz hala 7,5kg dayız ve onların içerisinde çocuk kayboldu güvenli gelmedi gözüme o yüzden 0-18kg lar arasında kıyaslama yaparak cybex sirona aldım.
Böyle bir acıklamaya ihtiyacım vardı
Diğer arkadaslar sizin de bilginiz varsa yazarmısınız

9-36 mantıklı diyorlar kuzeniminki sıgmadıgından yenisi almak zorunda kaldılar 3 yaşında

Kızlar ek gıdaya yeni başladık blw ile güzel gecti brokoli ile kokusunu sevmedi titredi iki kere canım benim ama iki kere ısırdı yuttu :) bakalım sırayarında kv korktu ama sonra onunda hoşuna gitti

Mrblar
mavimli mavimli , eshma eshma , Cgkfte Cgkfte
Bebisler yakin yada ayni haftalik.kiyma veriyormusunuz diye soracaktim.
Kemik suyunu corbalarinda kullaniyorum.gecenlerde yarim kofte yedi.kararsizim.kuzu kiyma aldim.basliyimmi yoksa 8. ay i dolduralimmi.

Ben verdim canım yağsız etten çektirdim 2-3 kere çok yumuşak ve küçük oldu.ben danadan yaptırdım ama kuzuda olBilir tabi.ilk önce çorbada denedim
Sebze corbasini ayrı pişiriyorum kıymayı da ayrı yerde en son birlestirdim.simdi köfte yapicam sadece ekmek içi ve maydanoz katarak.sogan bu aylarda köfteye katılmazmis.baharat olayida denenmesi gerektiği için şimdilik böyle köfte yesin

X