2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar ek gıdaya yeni başladık blw ile güzel gecti brokoli ile kokusunu sevmedi titredi iki kere canım benim ama iki kere ısırdı yuttu :) bakalım sırayarında kv korktu ama sonra onunda hoşuna gitti
Benimkiler muzu soyup yiyorlar blwnin dibi :kk77: bugün de eşimle dışarda brunch yaptık bebişler de kütür kütür salatalık yediler :KK48: ha bir de elma kemirdiler :rolleyes:

Ben verdim canım yağsız etten çektirdim 2-3 kere çok yumuşak ve küçük oldu.ben danadan yaptırdım ama kuzuda olBilir tabi.ilk önce çorbada denedim
Sebze corbasini ayrı pişiriyorum kıymayı da ayrı yerde en son birlestirdim.simdi köfte yapicam sadece ekmek içi ve maydanoz katarak.sogan bu aylarda köfteye katılmazmis.baharat olayida denenmesi gerektiği için şimdilik böyle köfte yesin
Tesekkur ederim cevap icin.ben de vereyim o halde.

A Aydebal ben doktora kemiksuyu bu sordum ben onermiyor onun yerine etin kendisini köy daha sağlıklı dedi
Evtt,biliyorum onu.sadece tat aroma olsun diye kullaniyorum yoksa besin degeri yok.
Yalniz mart anneleri bayagi onemsiyordu.hatta 12 saat falan kaynatip yapanlar vardi orda.2017 mart.
Ben kurbanda koyunun kemiklerini kaynatmistim,bir kismi boş bir kismi sebzeli.
Once sade olanlardan ekliyordum corbasina simdi sebzeli olandan ekliyorum.

Mrblar
Aylardir gece uykumuz 03 e kadar yoktu.o saatten sonra 11-12 saat uyuyordu.
Besiginin yaninda kocaman ayna vardi.uzerini buyuk çarşafla kapatmistim ama.
Sonra ayna basucuna koymak zorunda kalmistim.yine ortulu.o zamanlardan beri uyku sabaha kaymisti.uyuyordu ama gece gec ve zor daliyordu.
Son care aynayi odadan cikardim.ertesi gece 00 da uyudu,sonraki gece 23 de sonrada 22 de uyuyor artik.dun de 20:30 uyudu.
Bilenler bilir,Nihat Hatipoğlu hoca da gece aynayla pek hasirnesir olunmasa iyi olur der.bu dusuncesi benimde dusuncemdir.
Tabi ki herkes en dogrusunu kendi bilir.
İlgilenen olursa diye paylastim.
Bu konuda yorum yapmazsaniz sevinirim.
Sonucta bazisina gore sacmalik diye yorumlanabiliyor da.
Bende ise yaradi.belki de tesaduftur.
İhtiyaci olan deneyebilir.uykusuzluga tahamulum yok.
Tum bebisler,sağlikla buyusunlerr
Ben nihat hatip oğlunun dediğini ilk defa duydum da. Ben annemlerde ve KV deyim nedense bakitma aynaya diyorlar bana. Eskiler hep öyle der olabilir de aslında canım haklisin. Mamayi icmiyomjs seninki. Benim ki ne yerse yesin mutlaka mama içecek çok seviyor naparim bilmem.

Ben nihat hatip oğlunun dediğini ilk defa duydum da. Ben annemlerde ve KV deyim nedense bakitma aynaya diyorlar bana. Eskiler hep öyle der olabilir de aslında canım haklisin. Mamayi icmiyomjs seninki. Benim ki ne yerse yesin mutlaka mama içecek çok seviyor naparim bilmem.
İyi mamayi sevmesi.en az 1 yasina kadar icmeli.benimki zorluyor,istemiyor.suyu da sevmiyor,bazen se katila katila iciyor suyu.

Kizlar benim kiz zaten ek gidayi da sevmemisti ama ek gidayi birakin nedense normal suyu da hic sevmiyor, nerdeyse hic suyu iciremiyorum boyle sorunu olan var mi?

Kizlar benim kiz zaten ek gidayi da sevmemisti ama ek gidayi birakin nedense normal suyu da hic sevmiyor, nerdeyse hic suyu iciremiyorum boyle sorunu olan var mi?
.

Bende ondan şikayetçiyim hiç su içmek istemiyor meyve suyunu bayilarak içiyor ama suyu ağzından birakiveriyor

Kızım ishal oldu bugün 4-5 kere sulu kaka yaptı neden oldu acaba bılmiyorum İnsAllah çabuk geçer.ne yapsam ishal için bilgisi olan var mı.

Birde benim kız gün boyunca sadece 1 kere emiyor onun dışında hiç emmiyor sagiyorum ana sutum çok çok azaldı ne yapsam artar bilgisi olan var mi

Kızım ishal oldu bugün 4-5 kere sulu kaka yaptı neden oldu acaba bılmiyorum İnsAllah çabuk geçer.ne yapsam ishal için bilgisi olan var mı.

Birde benim kız gün boyunca sadece 1 kere emiyor onun dışında hiç emmiyor sagiyorum ana sutum çok çok azaldı ne yapsam artar bilgisi olan var mi
Muz yedir canım. Süt konusu beni aşar benimkiler iki hafta önce bıraktılar :KK43: zaten sütüm hep azdı bir de iki bebiş olunca. 6. Ayı doldurduk gene de çok şükür.

İyi mamayi sevmesi.en az 1 yasina kadar icmeli.benimki zorluyor,istemiyor.suyu da sevmiyor,bazen se katila katila iciyor suyu.
Merhaba nasılsınız
Kiziniz nasıl ek gıda zorluyo olmali
Gece gece bi bakıyım dedim tam bizlik bi konu
Benim huylu oğlum doğdu dogali mamayı hiç sevmedi hep zorla vermek durumunda kaldım gelişimi için ilk 5 ay mama süt devam ettik
Şimdi bayağı bayağı ek gıdadan devam ediyoruz kaşıkla biberonda yok
Dişlerimiz erken cıktı bizi epey zorladı

merhaba çözüm mü bilmyorum.havuç patateste bizimki fena kabız olmuştu.

Merhaba nasılsınız
Kiziniz nasıl ek gıda zorluyo olmali
Gece gece bi bakıyım dedim tam bizlik bi konu
Benim huylu oğlum doğdu dogali mamayı hiç sevmedi hep zorla vermek durumunda kaldım gelişimi için ilk 5 ay mama süt devam ettik
Şimdi bayağı bayağı ek gıdadan devam ediyoruz kaşıkla biberonda yok
Dişlerimiz erken cıktı bizi epey zorladı
Mrblar,iyim,tesekur ederim.siz de iyisinizdir inş.
Benim anne sutu olmayinca baska secenegi yoktu.simdi ek gidalari alinca bayiliyor,herseyi kabul ediyor,mama olmasin yeter.
4.aydan beri kabarik diş yerleri ama gelen yok daha.ablasinin da oyle olmustu.9. Ay dan sonra bekliyorum disini.ama kopariyor uygun seyleri.
Cok hareketli.geveze bir kiz oldu.
Ekgidadan sonra kusmasi da bitti.
Emeklemiyor,cunku donerek yerdegistirmeyi ogrenmisti.oturma pozisyonu aliyor ama devriliyor simdilik.
Bizden de bu kadar.
İyi seneler.

Biraz geç oldu belki ama benim kızım da ishal oldu geçen hafta ben patatesi haşlayıp çatalla ezdim üzerine çok az yoğurt koyup verdim toparladı hemen. Normalde gıdaları birbirine karıştırmam ama ishali toparlasın diye yaptım bu sefer.

Patates ve havuc ishale birebir ben hata yaptim ust uste 3 gun patates havuc puresi verdim hadi bugun yapmadi yarin yapar diye diye gelen gidenim de coktu ve malesef her gun 2 kere yapan kizim kabiz oldu ve ilk kez 5.gun kakasini yapabildi ve zorlandi cok. Onunla birlikte biz de rahatladik. Grupta kac kisi basindan beri emziriyor bilemiyorum ama kizlar bir anda ek gidaya fazla yuklenmek sutu azaltabilir doyup emmek istemedikce memeyi bosaltmadikca sut azaliyor olabilir. Su donem emme suresi kisaldi azalma var mi diye ben de bir kafaya taktim sagip kontrol edecegim. Ek gidaya tadimlik gectik ben ara ogun olarak 8 ya da 9.ayda gecmeyi planliyorum allah kismet eder sutum yeterse. Ha yetmezse tabiki mama yerine ek gida verecegim. Daha cok kucukler ve bagirsaklar hala alisamadi az miktarlara bile. Ben gibi dusunen ya da hatali bulan varsa yazin lutfen.

X