2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Vitamin falan uc aydan sonra baslaniyir
Demir hapi d vitamini
Bnm ilk bebegimde decavit hap veriyolardi simdi hep damla verdiklerini goruyurm

Ya canım senin isteyerek mi oldu ben istiyodum ama korkuyorum şmdide küçük olucak dye :) bide bebek 6 hafta 4 günlükken 2.33 mm çıktı ya küçük değilmi

kızlar benm bebeğim 6 hafta 4 günlükken ultrasonda 5 hafta 6 günlük çıktı ya bde 2.33mm çok küçk değlmi

A ayperi37 canım kaç çıktı degerin.benimkide düşüktü ama doktorum ilk aylar öyle olabilşr dedi

MerveeTunaa canım sen cok takılıyosun boya.ilk aylar hiç ama hiç önemi yok.doktorlar bunu üstüne basa basa söylüyo.

Bizde 6+5 de 6mmdi canim sizinki gec döllenmeyse 5+6 2,33 normal oluyor bence boya cok takılmamak gerekiyor onemli olan gelişimin devam etmesi
İnşallah canım bidaha randevu alıcam bu hafta içi başka bi doktora kalp atışını duyamadım gibi saçmaladı önce sonra tek canlı gebelik dedi tekrar falan acayip moralim bozuldu

çok aç hissediyorum birşeyler yedim hala açım resmen midem sıyrılıyor
ama ne yiyecem ufff

Benim ilk hamileliğimdeb sonra oldu önce zehirli guatr (hipertiroit) ile başladı sonra dahiliye doktoruna gittim bana 1,5 ay ilaç kullanmamı söyledi kullandım tekrar gittim ilk gittiğimde 0,01 di değerim 1,5 ay sonra 80,4 e çıkardı. bende netten falan çok araştıran biriyimdir bu kadar değeri artırmak garip geldi Dr A sordum çok yükseltmemişmisiniz diye yok yok dedi ilaç işe yaramış şimdi tam tersi ilacı verip tekrar düşüreceğiz dedi Dr un bi hata yaptığını bu konuda yetersiz olduğunu düşündüm endokrin de yrd doç bir dr A gittim durumu anlattım Dr hayretle baktı s.çtım batırdım demedi de böyle mi dedi dedi bende evet dedim bizim içimizde de maalesef ki hastayı iyi edeyim derken daha beter eden Dr lar var dedi levitron verdi 1 yıl sürekli kullandım hep normal değerlerde devam etti sonra kendi kendimin doktoru oldum ramazanda oruç tutarken içemiyorum ilacı 1 ay boyunca hiç ilaç içmeden de normal değerde kaldı drum hep ilaç iç diyodu ama içmeden de normaldi başka bir Dr daha gittim anlattım hiç ilaç kullanmadım 1 ay boyunca değerim normalde ilaç kullanmasam olur mu dedim adamcağız kontrol edelim eğer dediğin gibi atmazsa bırakırız ilacı dedi çok sevindim böyle 1 yıl ilaç kullanmadan normal değerde seyretti hamile kaldığımda artabileceiğşni söylemişti zaten Dr ilk ay ilaçsız 4 e yükselmiş mecbur 25.lik eutrox başladık her ay tahlilini yaptır senin gelmene gerek yok eşin sonucu getirsin anormal bir şey çıkarsa seni öyle çağırırım dedi bu Dr dan çok memnunum. ilaç anlaşmaları olduğunu düşünerek çoğu ilaç içirtme taraftarı olduğunu düşünüyorum
Şimdi her ay tahlil yaptırıyorum ilk ay 4,25 di 2. ay 3,14 olmustu yarın yine sonuç alacağım bakalım nekadar düşmüş
Diyeceğim şu ki sizi tatmin etmeyen şüpheli gelen Dr û bırakın başka Dr deneyin

Merhaba için rahat etsin diye söylüyorum aynı haftada kesem 5mm di banada Dr çok minik dedi ama değil gelişti de kalbi de atmaya başladı 9 haftadayim korkma 1 hafta sonra git bence görürsün zaten strese girmeye gerek yok

1-4,5 arası normal sayılıyor ama hamilelikte 2,5 olmalı basit bir rahatsızlık gibi görünse de ciddi bir hastalık özellikle hamilelikte.zeka geriliği gelişim geriliği erken doğum düşüğe sebep olabiliyor. bana daha tahlil yapmadı kadın doğumcum söylemiştim başta tiroit hastasıyım diye onu endokrin Dr un takip edecek dedi

TFT diye bir test canim 1ay sonra yapılacak internetten araştırdım nasıl bişey diye ama tam bir bilgiye ulaşamadım testi yaptirincada haber veririm canim
Him tatmam canim.benim antiTPO diye hir degerime bakilmisti o da yuksek cikiyordu..hasimato troidi deniliyo sanirim..selenyum takviyeso vermisti doktor düşmüştü.ama vucudun yapısı boyle oldugu icin yine cikmistir byk ihtimal..hep birbiri ile baglantili seyler iste;(

Cok dogru diyorsn canim kendi kendimizin doktoru olmamiz lazim biraz da...ben de doktorum bi konuda tavsiyede bulunmuştum dedi ki iyi tanimissin vucudunu.saglikci misin filan dedi su zamanda doktorlra da cok guvenilmiyo malesef..her seye ameliyat diyorlar bi kere.değişikler ya.o yuzden tek doktorla karar verilmemeli cogukonuda bence..

İnandığımdan değil ama merakımdan soruyorum gebelikte ciğer nar yeme hakkında bir fikri olan var mı ben hepsinden yedim hatta ciğeri kendim yaptım yedim herkes niye yedin modunda
Ciğer tutarsan çocuk da siyah et beni olur derler ne kadar doğru bilemem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…