2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
lilipit canım benimde doktorum işk üç ay tiroidin bebege hiç bi faydası yok cünkü guatr filan gelişmedigi için bebekte dedi.14 .haftada gittigimde test yapıcak o na göre degerlendirecekmiş.ayrıca hamişe kalmadan bir ay önceki teste baktım yani agustosta yaptırdıgım o zaman 0.70 gözüküyo.o da mı düşük acaba.normali kaç bunun bi bilgin varmı

Bana doktor haftada 2 şişe sodaya izin verdi. Doktoruna danış istersen.

Oncelikle hayirli olsun diyorum cnm, insallah saglikla dogsun bebegin.. bugun o ignelerden bana da verdi dr tedbir amacli, iki dusugum oldugu icin.. bu igneler kacinci haftaya kadar yapiliyo acaba? baya da yakiyo ilkini vuruldum bugun
sağol cnm iki hamileliğimde de doğuma kadar vurdum. seninde allah kucağına almayı nasip etsin.

Cnm normalini bilmiyrm
Ust siniri 4,5 civari
Kuzenimin 1 in altindaydi dr hamile kalabilmen icin 1 in uzerinde 2,5 altinda olmasi lazim demisti diye hatirliyrm
Endokrin uzmanlarida beyin gelisimi icin onemli oldugunu soyluyorlar ama senin sorun olmayabilir
Yuksek olunca problem var ama senin dgerin normal olabilir
Endokrin doktorumjn soyledigi hamilelik boyunca 2,5 altinda tutmamiz lazim dedi
Bir onceki gebeligimde de ayni sekilde takip altindaydim

Evime ugradim az once
Esim guya temizlik falan yaptigini soyluyordu
Yapmasa ev ne hale gelecekti acaba
Bu is boyle olmayacak
Ben yapamiyrm
Temizlikci cagiracagim
Supurup balkonlari temizzlesin silsin
100 versem yeter herhalde

Evime ugradim az once
Bu is boyle olmayacak
Ben yapamiyrm
Temizlikci cagiracagim

bu hafta kahverengi akıntıların gelince ben de hiçbirşey yapmadım...
Eşim bugün evi süpürdü çamaşır katladı lavaboyu çamaşır suyu ile yıkadı..elinden geldiğince yaptı..
ben de sabretmeye çalışıyorum son pişmanlık fayda etmez..
bence yeter..

Yemek yok maalesef de elma,ayva, mandalina falan iyi geliyor. bazen de tost ekmeginden bir dilim alıp tost makinasında iyice kızartıp kurutuyorum peynirle yiyorum.

canım ilk zamanlarda böyle farklılıklar olabilir belki geç döllenmedir. Doktorun yorum yaptı mı ?
Seninle ayni durumdayim canim 6+1 di 2 kasi da benim son adet tarihimi dr 20 eylul olarak hesapladi ben pcosluyum ve son adetim 12 temmuz ama kalp atislarini duyduk cok sukur sen boyle deince kafam karisti

Evime ugradim az once
Bu is boyle olmayacak
Ben yapamiyrm
Temizlikci cagiracagim
Cam falan silmicekse 100lira çok bence. Yada eşine tarif edersin yapar. komşuna güvenirsen belki yardımı da dokunur.

Cam falan silmicekse 100lira çok bence. Yada eşine tarif edersin yapar. komşuna güvenirsen belki yardımı da dokunur.
Yok cnm cam falan silinmeyecek
Eliyle yerleri silsin evi supursun banyo tuvalet ovsun toz alsin
Iki balkonun var onlari silsin
Nevresimimi degistirsin istiyrm
Normalde yarim gun 80 liraya yapiolar aslinda
Hic o sekilde almadim bi konusurun ne isteyecek bakalim

Ben eutrox 75 mg kullaniyrm
Persembe kontrolum var
Tsh t3 t4 e bakiliyir
Bi onceki gebeligiimde de her ay bakilarak doz ayarlamasi yapildi
Hanileyken 2,5 altinda olmasi gerekiyor
Benim 5,37
İlaç kullanmadan 5,37 demi ilaç kullandığına göre düşmüştür değerin canim

Hiçbirşey için iştahımız yok. Ama hiçbişey yemezsek ağzımızın tadı bozuluyor, bulantılar artıyor, tahammülümüz azalıyor, kimseyi görmek istemiyoruz , konuşmak istemiyoruz.
Aralarda meyve, marul, sebze,kurupasta, pilav ne seviyorsak az az atıştırabiliriz. hatta saat başı ufak tefek agzına birşey at.
Hem işe başlarsan meşguliyetin olur. Bulantın azalır, zaman geçer, kafan dağılır..
Gör bak

meraba kızlar ben yeni katıldım 8 haftalık hamileyim.inşallah hayırlısıyla bebeklerimize kavuşuruz.benim problemin tiroit düşüklüğü .doktorum ilk aylarda olabilir sonra normale çıkabilir dedi.bekleyelim 1 ay sonra gene test yaparız dedi.benim için çok huzursuz belki çıkar diye 1 ay beklemek istemiyorum. başka bi doğum doktoruna mı gitsem yoksa endokrine mi gitsem.zaten folik asit dışında başka ilaç da vermedi bana vitamin bile yazmadı.normal mi

Bu isten endokrin anliyor cnm varsa imkanin gitmeni tavsiye ederim

Ay insallah cnm ya
Meyve falan bisiler almam lazim ise giderken sik sik yememiz gerekiyor
Ac karna daha kotu oluyrm
Dusunmem lazim isyerinde yenilebilecek seyler
Allah hepimizin yardimcisi olsun
Cok tesekkur ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…