2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kalp atışı için gittin mi doktora
Bu hafta gideceğim canım kanamam vardı benim o sebeple sıkca görüştük doktorla en son geçen hafta gittim duyamadık 10 gün sonra tekrar bakalım dedi bu hafta kalp atışı için gideceğim

kızlar şeker yüklemesi mi ne varya tamda bilmiyorum ben yaptırmayacağım sanırım...

Bende cok karisigim bu konuda. Yanlis hatirlamiyorsam 24.hafta civarinda yapiyorlar. Kimi doktor yapilmasi lazim varsa ona gore onlem alir gebe diyor kimisi de diyor ki eger ben dikkat edicem,varmis gibi yasicam diyosaniz hic bosuna seker almayin vucuda. Ben nasil beslenmek gerektigini arastiriyorum su anda. Normalde de spor yaptigimdan seker,hamurisi,cikolata gibi seyleri tuketmiyordum.(gebelikte bulantidan kraker yiyorum bazen:) ) sutlu tatliyi da 10 gunde bir anca canim isterse yiyordum odul olarak. Eger baska birsey yapmama gerek yoksa yine bu sekilde beslenebilirim doktorumda onaylarsa ve bende bosu bosuna seker almamis olurum vucuduma. Hemde helak oluyo insan o kadar seyi icip midesi alt ust oluyormus.
Kızlar şeker yüklemesi yaptırın bence. Yükleme yaptırdığınız sırada aldığınız şeker 2 tane şerbetli tatlıya eşdeğer :-)
İtiraf edelim ki biz bundan fazlasını da tüketebiliyoruz tatlı olunca konu.
Çekinmeye gerek yok. O kadar tatlının zararı olmaz :-)

kızlar benm bebeğim 6 hafta 4 günlükken ultrasonda 5 hafta 6 günlük çıktı ya bde 2.33mm çok küçk değlmi
Canım olabilir böyle şeyler. Adetle uyumlu gitmiyor demekki bebeğin. Geç döllenme olmuş 1 hafta. Benimki 2 hafta geri mesela adete göre.
Ama önemli olan doktorun bebeğinin iyi olduğunu söylemesi. İlerleyen aylarda arayı kapatacaktır.

İnandığımdan değil ama merakımdan soruyorum gebelikte ciğer nar yeme hakkında bir fikri olan var mı ben hepsinden yedim hatta ciğeri kendim yaptım yedim herkes niye yedin modunda
Nar, ciğer, çilek ve bi kaç bişi daha vardı. Bunları yemek sıkıntı değil elleyip te mesela nar bulaşmış elini bi yerine sürdüğünde doğum lekesi ya da gül diyorlar ondan olur diye duydum. Benim ensem de gülüm varmış evlenirken öğrendim.oğlum da da var ensesin de. Neden oldu bilinmez..

Günaydın kızlar, hafta sonu doktordaydım. Daha önce düşüğüm olduğu için her hafta kontrole çağırıyor. Cumartesi 5+4 teydim kesenin şeklini beğenmedim dedim :KK43: kese daha yuvarlak olmalıymış benimki oval , fasulye gibi. İçinde bir oluşum var ama bu haftada görmem gerekirdi bebeği dedi:110: Normal üstten bakılınca 5+4 te illa görünmesi gerekiyor mu ki bebeğin ? Ve kesenin bu şekilde olması sorun mu , bilgisi olan lütfen yardımcı olsun :110:

Günaydın kızlar, hafta sonu doktordaydım. Daha önce düşüğüm olduğu için her hafta kontrole çağırıyor. Cumartesi 5+4 teydim kesenin şeklini beğenmedim dedim :KK43: kese daha yuvarlak olmalıymış benimki oval , fasulye gibi. İçinde bir oluşum var ama bu haftada görmem gerekirdi bebeği dedi:110: Normal üstten bakılınca 5+4 te illa görünmesi gerekiyor mu ki bebeğin ? Ve kesenin bu şekilde olması sorun mu , bilgisi olan lütfen yardımcı olsun :110:
bende senin kadarken gittim ilk doktora keseyi gördü bebeği göremedi. sonra 8. haftada bebeği gördük. kese hakkında pek bi bilgim yok açıkçası çünkü bize doktor böyle şeyleri pek söylemiyor.

bende senin kadarken gittim ilk doktora keseyi gördü bebeği göremedi. sonra 8. haftada bebeği gördük. kese hakkında pek bi bilgim yok açıkçası çünkü bize doktor böyle şeyleri pek söylemiyor.
Benim doktor da 'her zaman en kötüsü düşünmeliyiz ' diyor, ama böyle olunca benim psikolojim mahvoluyor.

yok canım kese görünüyor o haftada benim alttan baktığı halde görmedi 1 hafta sonra gördük ama

Benim doktor da 'her zaman en kötüsü düşünmeliyiz ' diyor, ama böyle olunca benim psikolojim mahvoluyor.
Merhaba canım
Hayırlı olsun bebeğin. Allah saglık sıhhat versin inşallah.
Şimdi o nasıl doktor ki en kötüsünü düşünmeliyiz diyor. Doktor ümit vermeli olumlu yönden bakmalı. Her bebek risklidir. Problemli değilse neden riskli olabilir diyor.
Benimde 6. haftamda kese bana şekilsiz gibi gelmişti. Ama doktor birşey söylemedi. Bence doktorunu değiştir canım. Bende önceki Doktorum da yanlış teşhis koymuştu. Günlük 8ilaç vermişti. hayat standartım düşmüştü.
Doktorumu değiştim. İlaçların hepsini kesti. sadece iğneye devam dedi. Onada erkenden başlatmış bence ona da gerek yok ama başlamışsın bir kere devam et ilerde keseriz dedi.

Sen ilk bana gelsen ben bunu problem olarak görmem gözardı ederdim dedi. Zaten sağlıksızsa kendiliğinden düşermiş.

Hiiç kafamıza takmıyoruz. Allah sağlıklı evlatlar, hayırlı evlatlar versin inşallah..

canım bence içini rahat tut bende 6 haftalıkken gittiğimde kalp atışlarını duyamadık sadece keseyi gördü . 1 hafta sonra başka doktora gittim cihazı falan daha iyiydi kalp atışlarını da duyduk çok şükür.bir hafta boşuna strese girmişim güzel düşünelim güzel olsunnn:KK49:

günaydın kızlar ...
hergün olduğu gibi bugünde midem alt ust..

Günaydın cnm aynen suan ilaclarim var icmek istemiyorum daha cok bulanicak uyanmak gelmiyo hic icimden ama mecbur
sabah erken kalkıyorum iş için.
kalkar kalmaz mutlaka mide beni yokluyor.
zaten sabah çıkması lazım yoksa kahvaltı yapamıyorum.
mide boş olduğu içinde sarı safra atıyor. hepimiz yaşadığımız için aynı şeyleri rahat yazıyorum kızlar:KK70:
neyse geçecek bunlar inşallah.

Slm kızlar bi süredir yazamadım önceki c.tesi bi kanama geçirdim.. Progestan iğne yaptık 2 gün üst üste.. geçen p.tesi kontrole gittim kanama 2. bi kese var ordan geliyo bizim keseyle ilgisi yok dedi progestan fitile başlattı yine de ve 1 hafta rapor verdi evde yat dedi.. O gün 6+3 deydim ve alttan muayenede kalp atımı almaya çalıştı alamadı.. Zaten asıl kalp atımı muayenem bugündü yani 7+3 ama yine de aklıma çok takıldı.. 6+3 de alttan kalp atımı görülmesi gerekmezmiydi?? Sizler ne zaman gördünüz?? Geçen seneki gebeliğim bu yüzden bitmişti şimdi oldukça endişeliyim :KK43:

X