2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benimkiler erkek. Ben hamile iken enfeksiyon geçirmedim. Benim bebeğim çok kötü hasta oldu ah ah sorma enfeksiyon kana karıştı üç gün ateşi 40 ın üzerine çıktı.

Ben rotanin ikibdozunu da yaptırdım. Yan etki olarak aşırı huzursuzluk ve uykusuzluk yaşadık. Özellikle gece uykusunda sorun var. ,Bir saatten fazla uyumuyor ve uykusunda sürekli hareket Edip mırıldanıyor. Uykusuz geceler ilk dozda 1 aydan fazla sürmüştü. İkinci dozu yaptıralım daha iki gün oldu ve ben gece nöbetindeyim

Cok haklısın cnm

Canım açıkçası ben bişey hazırlamadım evde tupperware saklama kaplarımdan ve cam saklama kaplarımdan var bolca kullanmam gerekirse onları kullanırım
Önlük te bileği lastikli arıyorum oda ikea da var ve kartal şubesini bekliyorum almak için birde bendeki süzgeç mıknatıs yapısandan yani paslanmaz değil o yüzden ikea dan yeniden alıcam. Sizinde aklınızda olsun mıknatıs tutmaması lazım.
Mutfakta sandalyesinin altında hali yok o yüzden döksede sorun yok silebilirim
Kaşık almadım şimdilik gerek yok diye ama arayısım var gözüme ilişince alacağım.
Vakumlu tabağı zaten almıştım kaldırdım duruyor

İkea antilop Mama sandalyesi
Mycey ilk mama kaşığı (netten aldım ama kalitesi düşük)
Weebaby silikon sebze emziği(tadına bakamadıgından emin olamassam ve diş kaşıyıcı olarak)
Mama sandalyesi altına kullan örtü (daha arastıramadım)
Essbaby vakumlu tabak (daha sonra)
İkea buharda pişirme aparatı çelik 20 tl
Yogurt mayalama için küçük cam kavonoz
Avent saklama kabı düşünüyorum
Oioi silikon önlük +bir tane kollu önlük

bu günü bize armağan eden başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere 24 öğretmenler günümüz kutlu olsun

Heksicim sanırım koca grupta saat başı uyanan bi ikimiz varız. Ben ilk dozdan beri saat başı uyanan kızımı emzirip (3-4 dk ) geri yatıtıyorum yatağına. Denemedim yol yöntem kalmadı. Artık durumu kabullendim. Fakat bu ikinci dozdan sonra geceler daha da zor geçer oldu. Şöyle ki ; önceleri en azından emince geri uyurdu.. artık uyumuyor ve resmen canı acımış edasıyla avaz avaz ağlıyor. Sadece şu şekilde uykuya geçiyor. Memeyi, yatağından kaldırmadan ağzına veriyorum. Benim için zor oluyor duruş açısından ama en azından uykuya geçişi daha hızlı oluyor.

Allah ım güç kuvvet versin bize.
Uykusuzluk çok zor.

Blw ci hatunlar ya ben sizin yazıları okudukça panik olmaya başladım.
Fazla mı rahat davranıyorum acaba.
Henüz bir iğne almadım. 11 aralıkta tadımlara başlayacağız diye acele etmiyordum.
Hafta sonu alayım ben de.orangutan ve yazmizayn sizden kopya çektim.
Yazmadığınız şeyler varsa alacağınız , onları da yazın hahahah :))

Lilipit aynı dertten müzdarip olanlarımız çoğunluktadır.
Şahsen bu olayın geçici olduğunu ve hormonların etkisinden kaynaklandığını düşündüğüm için çok üzerinde durmuyorum.

Eşim de tam destek veriyor.
Üzülen varsa üzülmeyin.
O güzel geceler bebekler az büyüsün yine yaşanacak kızlarrrrr

Kizlar bugun black friday ciddi indirimler var. Bebek urunleri de dahil eger bir alisveris listeniz varsa hemen harekete gecin derim. 9-18 kg oto koltugu bakiyorum suan onerisi olan alan var mi?

Kizlar bugun black friday ciddi indirimler var. Bebek urunleri de dahil eger bir alisveris listeniz varsa hemen harekete gecin derim. 9-18 kg oto koltugu bakiyorum suan onerisi olan alan var mi?
9-36 kg al sonra sıgmıyolar

@TuruncuHayal cok bişey ihtiyac değil aslında panik yok buharda pişirme aparatı önlük mama sandalyesi yeterli

Yok yok panikleme zaten tadımlar bitene kadar tek tek veriyoruz tabağa gerek yok e yoğurt da fincan la kasığa gerek yok ilk etapta sonralarda lazım olcak ben bide minik wee nin şu içmesi için 30 cc lik biberon aldım ama ucu 3 delik olandan. alıştırma bardağı da aldım ama onu çekemiyo daha
Yavaş yavaş alırsın acele etme. Bide ben şimdi koyu renk giydiriyorum tadımlarda leke olmasın diye önlük alana kadar

İkinci dozdan sonra aynisi oldu oğlumda. Yatmasi guclesti. Bı ara ikinci dozu yaptirmamayi bile düşündüm.cunku son zamanlarda iyi uyuyordu. Ben infantum good night veriyordum.simdi day and night aldım ama.henuz kullanmadım.daha sakin oldu ve uykuyu biraz düzenledi. Ama bir haftada anlaşılmıyor.

Mrb.annişler.bir sorum vardi
Benim kiz,kalkmak istediginde,birsey istediginde yada yemek istemediginde gibi bazi durumlarda isteğini yaptirmak icin mikirdandiktan sonra hani diş sıkmak deriz ya cenesini sıkıp ayaklarini ve kollarini paralel uzatarak kendini sıkıyor ve sinirli si irli bakip hiiiih hiiih diye hinliyor.
Dr.a sormayi unuttum.bu durum sinirsel midir.yada normal midir.6 aylik bebek siniri nerden bilecek ki.
Önemsemeli miyim.
Normalde gulen,ses cikaran bebek ama istedigini yaptirmak icin mi sinirleniyor anlamafim

Son düzenleme:
Oğlum aylardır yapıyor.

Ayni hareketler benimkinde de mevcut hiiih kismi baya uzayabiliyor. Ilaveten kikirdamalar ve ince bir ay sesi cikarmaya basladi 1 haftadir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…