2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba,
Bugün 6.ay kontrolü ve aşılarımız vardı... tam 4 tane...:kızgın:
2 sol bacak, 1 sağ bacak ve damla şeklinde... ilk kez bu kadar çok ağladı kızım aşıda... Neyse ki sonrasında ateşi yükselmedi ve keyfi kaçmadı.
Dünden beri yoğurtla ek gıdaya da başladık, yarın da kabak vereceğim bakalım...
Dr bundan sonra aylık kontrole gerek olmadığını belirtti. 12.aya kadar aşı da yokmuş zaten.
Büyüyorlardı... hem de çok hızlı...
Gecmıs olsun
Kabak yesıl kabak mı
Nasıl vereceksın

Yarın ve cuma yine brokoli malum 3 gün kuralı. Sonra kabak balkabagı bulabilirsem tatlı patates havuç pırasa sonra meyveler ve yogurt kefir peynir kısmet bakalım :) tabak dikkatlerini çekiyo o yüzen bi müddet gerek yok direk yiyecekle muhattap olsunlar
Brokoli nasıl vrrdın cnm

Kızlar bı konuyu merak ediyorum
Ben ozelımı kımseylr paylsssn bırı degılım ama konusmam lazım
Hormonların etkısımı bılmıyrm
Ben hıc cınseellık ıstemıyrm
Olmadsn yasasam zerre farketmez
İstemıyorum esımı hıc
Ayda bı kac kere oluyor oda bnm ıcın gorev gıbı, ısteyerek degıl
Tedavı falan mı gormem lazım bılmıyrm kı
Bı evlılık ıcın buyuk sorun sslında cınseellık
Cocuklar oldugundan berı hep boyledıyebılırım

Gecmıs olsun
Kabak yesıl kabak mı
Nasıl vereceksın
Günaydın,
Orta boy bir kabağın çeyreğini kullandım. Küçük su dolu bir tencerenin üzerine metal süzgeçi oturttum ona değmeyecek kadar da su koydum. Kabakları 2 parmak dilim, kalanını da küp küp doğrayarak 10-12 dk kadar buharda haşladım. Küp küp doğradıklarımı çatalla ezdim iyice kaşıkla verdim ben, parmak olanları da eline verdim kemirdi baya :kk77:

Günaydın,
Orta boy bir kabağın çeyreğini kullandım. Küçük su dolu bir tencerenin üzerine metal süzgeçi oturttum ona değmeyecek kadar da su koydum. Kabakları 2 parmak dilim, kalanını da küp küp doğrayarak 10-12 dk kadar buharda haşladım. Küp küp doğradıklarımı çatalla ezdim iyice kaşıkla verdim ben, parmak olanları da eline verdim kemirdi baya :kk77:
Bende oyle deneyeyım cnm :)
Afıyet olsun kuzucuga

Bugün ilk gündü çok heyecanlıydım ama ilk güne göre gayet güzel di bi ara masayı kemirmeye başladı :) ilk ağzına götürürken oğlumda cok heyecanlıydı ama yedikten sonra bidaha agzına almak istemedi elimdeki brokoliyi emmeye çalıştı bakalım yarın ve sonraki gün nasıl yiyecek:)
Maşallah hayirli olsun afiyet olsun inşallah hiç yemek sorunu olmayan bir bebek olur hepizin bebisleri.bol iştahlı

İstemıyorum esımı hıc

Bende öyleyim maalesef gerci benim eşim çocuk doğduğundan beri salonda kanepede yatmayi tercih ediyor hafta içi ise erken gidiyor diye.buda benim durumuma tuz biber oluyor

Brokoli nasıl vrrdın cnm
Canım buharda haşladım soğuyunca mama sandalyesindeki tepsisine koydum 2 tane ben daha kamerayı açıp kaydetmeme fırsat kalmadam saldırdı direk ağzına götürdü :kk77: bidahada yemedi öyle isteyerek ancak elinde kalanları yedi bide benim elimdekileri. Ben vermek istemedim amacın dışına çıkmayayım diye bakalım bugün nasıl olacak bu arada kalasında brokoli parçaları vardı:) yemiş yemiş ikna oldum :KK70:

Maşallah hayirli olsun afiyet olsun inşallah hiç yemek sorunu olmayan bir bebek olur hepizin bebisleri.bol iştahlı
Amiin inşallah öyle olur canım yemeyen çocuk çok zor yeğenlerim öyle kocaman oldular hala öyleler yok mu ortası yani bilmiyorum

İstemıyorum esımı hıc
Canım hormonlar değişiyo normal ilk zamanlar ama senin bayağı olmuş istersen bi görüş uzmanla.

Bugün ilk gündü çok heyecanlıydım ama ilk güne göre gayet güzel di bi ara masayı kemirmeye başladı :) ilk ağzına götürürken oğlumda cok heyecanlıydı ama yedikten sonra bidaha agzına almak istemedi elimdeki brokoliyi emmeye çalıştı bakalım yarın ve sonraki gün nasıl yiyecek:)

Maşallah

İstemıyorum esımı hıc
Canım bence normal bi durum.gebelikten önce eşim elini atsa bana çok afedersin hemen istekli hale gelirdim.fakat suan senle aynı durumdayım.aylarca olmasa o iş hiç bilmem.yapıncada canımın istediginden degil dedigin gibi görevmiş gibi oluyo.eşime isteksizligimi belli etsem kırılıp küsüyo cünkü malesef.gecici durum oldugunu düşünüyorum ben

Canım buharda haşladım soğuyunca mama sandalyesindeki tepsisine koydum 2 tane ben daha kamerayı açıp kaydetmeme fırsat kalmadam saldırdı direk ağzına götürdü :kk77: bidahada yemedi öyle isteyerek ancak elinde kalanları yedi bide benim elimdekileri. Ben vermek istemedim amacın dışına çıkmayayım diye bakalım bugün nasıl olacak bu arada kalasında brokoli parçaları vardı:) yemiş yemiş ikna oldum :KK70:
Süper ya:KK66:
İstemıyorum esımı hıc
aynı durum bende de var gecen agladım çözüm bulamoyorum diye eşim sakin ol atlatıcaz çözücez diyo kıyamam bu bir sorun! Ne yapacağımı bilmiyorum

İstemıyorum esımı hıc

Al benden de o kadar ya bizimki ilk bebek anlamadım normal mi resmen eşimden soğudum napicaz biz ya

Merhaba sevgili Haziran 2017 anneleri biraz gec katildim araniza sanirim ama yeni takip edebiliyorum acikcasi Benim de 17 Haziran dogumlu bir kizim var. 3300 gr ve 51 cm dogdu. 5.ayimizi anne sutuyle 6900 gr ve 67 cm olarak bitirdik ve 6.ayimiza girdik cok sukur Ben tanisma amacli aklima gelenleri yazmak istiyorum belki yorumlamak yada benzer deneyimini paylasmak isteyen olabilir diye. Bir kez idrar yolu enfeksiyonu gecirdi 3.ayinda rota asisi akabinde o yuzden diger dozlari yaptirmamaya karar verdim. Baglantisi yok dense de ben bu asiyla baglantisi oldugunu dusunuyorum hemen asidan sonra oldu cunku. Bunun disinda 3 - 4 gunde bir kaka yaparken 1 aydir gunde 4-5 sefere ciktik bunun dis cikarma oncesi donemde goruldugunu okudum birkac yerde. Kilo alimimiz 1000-800-700-600-500 gr olarak azalarak devam etti. 3 gundur yogurt vermeye basladim cok sukur alerjimiz cikmadi. Elma suyuna yarin basliyorum. Tabi tadimlik olarak 6.ayi bu sekilde gecirip 7.aya girdigimizde tarhana ve sebze corbalari tattirmayi planliyorum simdilik. Gunduz uykularimiz artmaya gece uykularimiz bolunmeye basladi bu donem. Gunduz 3 kez 1 er saat uyuyor genel duzen olarak. Gece uykusuna 9 da yatiyor. Bir ara 4 saatte bir uyanma duzenini oturtmusken malesef yine 2 saat noktasina geldik. Aciktigindan oldugunu sanmiyorum ama yine de emziriyorum. Muhtemelen dis cikarma belirtileri yuzunden cunku hep yuzunu gozunu yanagini kulagini kasiyor huysuzlanmasindan anladiim bu cunku normalde huysuz bir bebek degil. Saat basi kalktigi bile oluyor 2 haftadir ne zaman cikaracak merak ediyorum. 6 ay oncesi uyku egitimine gerek duymadim kendi besiginde odamizda yatiyor. Ama 1 ay sonra artik gece uykusu oturmazsa ne yapacagima bakacagim cunku cok sik kalkmasi iyi bir sey degil. Simdilik aklima gelenler bunlar
Hoşgeldin canım.
Benim bebeklerden biri de rota sonrası idrar yolu enfeksiyonu geçirdi bağlantısı olabileceğini hiç düşünmemiştim. Bir de benimkiler de kaka fazla ve sulu yapıyor diş çıkarma zamanı, normal yani.

İstemıyorum esımı hıc
Canim cok normal aslinda cok farkli herseyden ustun bir duygu anneligi ve bambaska bir sevgiyi yasiyorsun. Bu sevgi ihtiyacini fazlasiyla karsiliyor. Emzirenler icin ayrica bir fonksiyon soz konusu olay degisiyor sen degisiyorsun. Hayatinda ne eskisi gibi ki bu olsun benim fikrim..

İstemıyorum esımı hıc

Ben hamileyken cok istekliydim asiri anladim hormonlarimin oyunu :)
Sonra dogum yaptim 40 im cikana kadar yine istek vardi ama esim soguk duruyodu.. hatta aglamistim simdi yazarken guluyorum :KK66:
40 im ciktiktan sonra esim de istek basladi bu seferde ben hic istemiyorum ama ona belli etmiyorum tabi bende kimseye diyemedim cunku desem direk baslicaklar amann kocana dikkat et ayy simdiki kizlar cok fena kaparlar kocani falan kafami sisirecekler..
Sonuc olarak bende gorev gibi ama zamanla duzelicek bence sonucta hormonlar var uykusuzluk var var da varrr

@hgnm
@TuruncuHayal
Yasmizayn Yasmizayn
heksi heksi
S sapkali
Blwciler artıyor

En son blw benim heralde :) mama sandalyesi alıcam aralıkta izmire gidince umarım herşey güzel olur

Blwciler anneler, ek.gida hazırlığı için ne alacaksınız? Ben şimdilik aventin saklama.kaplarini , weenin silikon kasiklarini, lcwden aktivite onlugunu ve mama sandalyesi altı için muşamba almayı düşünüyorum. Kaşığı şimdilik dış kasiyici niyetine kullanıcam. Bir de blw kitabı. Başka eksik var mı sizce. Vakumlu tabak ilk aşamada gerekli değilmiş dikkat dagitiyormus

lilipit lilipit bence aklımız çok dolu. Şahsen bnm aklımda ya bebek uyanırsa ya da ya birileri gelirse oluyor. Hani annemin evindeyim ya. Tabi bir de kilolar sarkmış göğüsler ,karın ve sezeryan izi..bence biraz da acele etmemek gerek özel anlarda. Yoksa dediğin bende de oluyor. Bebiş uyanıkken birkaç tatlı söz , yakınlaşma ile başlanabilir. Böylece süreci uzatarak daha hazır hale gelebiliriz

Hoşgeldin canım.
Benim bebeklerden biri de rota sonrası idrar yolu enfeksiyonu geçirdi bağlantısı olabileceğini hiç düşünmemiştim. Bir de benimkiler de kaka fazla ve sulu yapıyor diş çıkarma zamanı, normal yani.
Doktor asi bagisikligi zorladigi sirada zaten olan bir enfeksiyon artabilir demisti. Bir de hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu geciren annelerin ozellikle kiz bebeklerinde cikma ihtimali fazla denmisti. Ama benim fikrim o asiyi atmaya calisirken olabilecegi.
Senin ikizlerin var sanirim kiz mi erkek mi? Diger dozlari yaptirdin mi peki rotanin?

X