2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Aynen canm. Bizimki tam doğması gereken tarihte doğdu. 9 ay 10 günlükken. Bende tam 180.gün başlarm
Aaaaa ne güzel.
Normal kontrole gittim ertesi gün acil sezaryene alındım ben.
Amniyon sıvısı bitmiş vs vs geldi geçti o günler.
Hangi mama sandalyesini aldın ?
Ben bir türlü Karar veremedim ya.

Aaaaa ne güzel.
Normal kontrole gittim ertesi gün acil sezaryene alındım ben.
Amniyon sıvısı bitmiş vs vs geldi geçti o günler.
Hangi mama sandalyesini aldın ?
Ben bir türlü Karar veremedim ya.
Bende beklenen tarihten 3 gün önce yattım. Ama sıpa 3 günün sonunda normal doğumla tam tarihinde dünyaya geldi :)
Canm ben e bebekten joie mimzy xl modeli aldım. Baya kullanışlı özellikleride iyiydi. Şuan bile hafif yatar pozisyonda biz yemek yerken koyuyorm. Önünede oyuncakları. Yemek konusunda rahatladık en azından oyalanıyo. Havuç pırasada veriyorm eline dişlerini kaşısın diye. Tavsiye ederim.

Zaten Poly ve mimzy arasında kalmıştım.
Poly de çift kılıf var. Mimzy de yok dimi ?
Memnunsun demek. Bunu dikkate alacağım.

Benimde 28 haziran dogma tarihi 25 haziranda cıktı geldi bende 180 tamamlayacağım hatta 185-190 bile olabilir mama sandalyesinde oturması onemli iyi blw uygulayacaklar var burda püre konusuldu bende tekim sandim sizi takipteyim. @TuruncuHayal
hgnl

Sarp 5 aylık olcak hala 2 saatte bir emiyor yani 3 saate cıkması gerekmiyormuydu bayadır doktorada gitmiyoruz kilosu fazla siZde durumlar nasıl?

gaziliii Canim 2017 haziran anneneleri ek gidaya basliyor grubuna benide eklermisin sayfayi bulamadim
Tamam canim ekliyorum

Vanim dun aksam bizim yatak odasi 24 dereceydi.. gece kalkinca bakiyorum sirti veya boynu terli olmuyo ayy dert vallahi.. seni cok iyi anliyorum.. ben ustune ne ortsem ne giydirirsem terletmem diye geceleri uyuyamiyodum tam sistemi oturttum havalar sogudu kar geliyomus.. simdi de ne giydirsem ya da petekleri acsam mi derdi basladi.. bi daha tasinirsam kombili eve tasinicam cunku bu ev yazinda asiri sicak oluyo (

Onu senin ayarlaman lazım değil mi?
Üşüttüğü için çocuk doktoruna gittik, artık 2 değil 3 saatte emzir dedi. Tam 4 aylıkken Ben artık 2 buçuk 3 saatte emziriyorum. Kilosu kaç?

Uzun zaman oldu yazamadim ise basladim yogunluk çol fazla oldu.benim gibi 8-3.5 çalisan var mi aramizda beslenmeyi nasil yapiyorsunuz merak ettim.simdi bir de ek gidaya baslayacagiz nasil olacak kafam karisik.

Doktora kontrole gittiğinde sordun mu hic? Ben büyük cocugumda benzer bir durum yaşadım. Doktor gece yatmadan papatya çayı ver dedi etki etmezse bi şurup yazdı ilacı aldım ancak ilginç olan kullamadan uykusu düzene girdi. Hatta ilacın resmini göndereyim.

Cnm ben hem Dr a hem de sağlık ocağındaki hemşireye söyledim.
Hemşire açlıktandır..acıktığı için uyanıyordur dedi. Ki alakası yok.
Dr da ; diş çıkarma zamanları normal annesi dedi ( her zaman böyle ama desemde değişmedi cevabı )
İstediği zaman emzir , bazı bebekler anneyi arar. Uyku geçişlerinde kendi geçemiyor ağlaması bu yüzden. Emzir uyusun illa ki düzene girer dedi. Tatmin olmadım açıkcası. 10 gün sonra 6.ay kontrolü var. Gittiğimde bu şurubu sorayım. Bak mesela az önce uyuttum 20.10 da yatırdım. 50 dk sonra uyandı. 5 dk emdi daldı. Not aldım mesajını. Teşekkürler.

Merhaba sevgili Haziran 2017 anneleri biraz gec katildim araniza sanirim ama yeni takip edebiliyorum acikcasi Benim de 17 Haziran dogumlu bir kizim var. 3300 gr ve 51 cm dogdu. 5.ayimizi anne sutuyle 6900 gr ve 67 cm olarak bitirdik ve 6.ayimiza girdik cok sukur Ben tanisma amacli aklima gelenleri yazmak istiyorum belki yorumlamak yada benzer deneyimini paylasmak isteyen olabilir diye. Bir kez idrar yolu enfeksiyonu gecirdi 3.ayinda rota asisi akabinde o yuzden diger dozlari yaptirmamaya karar verdim. Baglantisi yok dense de ben bu asiyla baglantisi oldugunu dusunuyorum hemen asidan sonra oldu cunku. Bunun disinda 3 - 4 gunde bir kaka yaparken 1 aydir gunde 4-5 sefere ciktik bunun dis cikarma oncesi donemde goruldugunu okudum birkac yerde. Kilo alimimiz 1000-800-700-600-500 gr olarak azalarak devam etti. 3 gundur yogurt vermeye basladim cok sukur alerjimiz cikmadi. Elma suyuna yarin basliyorum. Tabi tadimlik olarak 6.ayi bu sekilde gecirip 7.aya girdigimizde tarhana ve sebze corbalari tattirmayi planliyorum simdilik. Gunduz uykularimiz artmaya gece uykularimiz bolunmeye basladi bu donem. Gunduz 3 kez 1 er saat uyuyor genel duzen olarak. Gece uykusuna 9 da yatiyor. Bir ara 4 saatte bir uyanma duzenini oturtmusken malesef yine 2 saat noktasina geldik. Aciktigindan oldugunu sanmiyorum ama yine de emziriyorum. Muhtemelen dis cikarma belirtileri yuzunden cunku hep yuzunu gozunu yanagini kulagini kasiyor huysuzlanmasindan anladiim bu cunku normalde huysuz bir bebek degil. Saat basi kalktigi bile oluyor 2 haftadir ne zaman cikaracak merak ediyorum. 6 ay oncesi uyku egitimine gerek duymadim kendi besiginde odamizda yatiyor. Ama 1 ay sonra artik gece uykusu oturmazsa ne yapacagima bakacagim cunku cok sik kalkmasi iyi bir sey degil. Simdilik aklima gelenler bunlar

Hoşgeldin, Allah bağışlasın :)

İnstagramda baldan_anne diye bı hesap var orda uyku eğitimi icin güzel ve denenmis yöntemleri var .bı bak istersen

Hoşgeldin Allah bagislasin yavrunu

Kızlar kızım Dünden beri hiç emmek istemiyor eskiden de çok emmezdi ama en azından uyku magmurlugu ile emzirirdim.simdi asla memeye bile yaklaşmıyor itiyor kendini sürekli İnsAllah memeyi bırakmaz kuzum.ne yapabilirim bırakmasın Diye bilgisi olan varmı
Çünkü mamayı da istahli istemiyor biberonu itekliyor.bugunku bezleri kuru gibi hep.oksurugu var balgamli onun etkisi var mı bilmiyorum.

Yarın 180 günlük oluyoruz ben artık ek gıdaya aktif geçiş yapicam yoğurt sebze çorbası ve meyve suyu olarak.

Aynen bizim evde öyle yazın aşırı sıcak birde bebiş yeni doğmuştu evde terler içinde dolaşıyodum

Ne yazık ki devam etmedi canım. Hayırlısı.

Bu konuda benim de yapmadığım kalmadı canım. Pes etme ama ısrar da etme. Söyleyebileceğim pek bir şey yok ama destek olmak için yazdım. İnşallah hep emer ve bol bol sütün olsun.

Kızlar geçen bahsetmiştim oğlum ateşlendi diye bugün 5. gün hala devam tum tedavilere ragmen. Artık dun hastaneye yattık kawasaki diye bi hastalık teşhisi kondu birazdan son incelemeler yapılıp tedavisine baslancak nolur dua edin oğluma ali asaf adı çok acı çekiyor kuzucum

Kıyamam ya Allah şifa versin inşallah canım nasıl bir hastalık mış ki o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…