2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar geçen bahsetmiştim oğlum ateşlendi diye bugün 5. gün hala devam tum tedavilere ragmen. Artık dun hastaneye yattık kawasaki diye bi hastalık teşhisi kondu:KK43: birazdan son incelemeler yapılıp tedavisine baslancak:KK43: nolur dua edin oğluma ali asaf adı:KK43: çok acı çekiyor kuzucum:KK43:
Allahım inş hemen ordan saglıkla cıkmanızı saglar

Kızlar geçen bahsetmiştim oğlum ateşlendi diye bugün 5. gün hala devam tum tedavilere ragmen. Artık dun hastaneye yattık kawasaki diye bi hastalık teşhisi kondu:KK43: birazdan son incelemeler yapılıp tedavisine baslancak:KK43: nolur dua edin oğluma ali asaf adı:KK43: çok acı çekiyor kuzucum:KK43:
Canım Kıyamam.
Rabbim şifa versin.
Google dan okudum hastalığı.
Dua edeceğiz hepimiz.
Tez vakitte iyileşsin yavrucuğun.

Bu konuda benim de yapmadığım kalmadı canım. Pes etme ama ısrar da etme. Söyleyebileceğim pek bir şey yok ama destek olmak için yazdım. İnşallah hep emer ve bol bol sütün olsun.

Biliyorum canım senin durumunu da hatta emmeye başladı diye yazınca kendim kadar çok sevinmiştim.yazin katatarine uygulamasında da senden çok şey öğrenmistim.insallah kuzularimiz emmeyi bırakmaz.ilk kızım 22 ay emdi bu kuzumda emsin çok istiyorum ama kısmet tabi emmesse de son damlaya kadar sagip vericem kuzuma.

Rabbim acil şifalar versin inşallah Ali Asaf a .rabbim hiçbir yavruya acı yasatmasin

Merhaba sevgili Haziran 2017 anneleri biraz gec katildim araniza sanirim ama yeni takip edebiliyorum acikcasi Benim de 17 Haziran dogumlu bir kizim var. 3300 gr ve 51 cm dogdu. 5.ayimizi anne sutuyle 6900 gr ve 67 cm olarak bitirdik ve 6.ayimiza girdik cok sukur Ben tanisma amacli aklima gelenleri yazmak istiyorum belki yorumlamak yada benzer deneyimini paylasmak isteyen olabilir diye. Bir kez idrar yolu enfeksiyonu gecirdi 3.ayinda rota asisi akabinde o yuzden diger dozlari yaptirmamaya karar verdim. Baglantisi yok dense de ben bu asiyla baglantisi oldugunu dusunuyorum hemen asidan sonra oldu cunku. Bunun disinda 3 - 4 gunde bir kaka yaparken 1 aydir gunde 4-5 sefere ciktik bunun dis cikarma oncesi donemde goruldugunu okudum birkac yerde. Kilo alimimiz 1000-800-700-600-500 gr olarak azalarak devam etti. 3 gundur yogurt vermeye basladim cok sukur alerjimiz cikmadi. Elma suyuna yarin basliyorum. Tabi tadimlik olarak 6.ayi bu sekilde gecirip 7.aya girdigimizde tarhana ve sebze corbalari tattirmayi planliyorum simdilik. Gunduz uykularimiz artmaya gece uykularimiz bolunmeye basladi bu donem. Gunduz 3 kez 1 er saat uyuyor genel duzen olarak. Gece uykusuna 9 da yatiyor. Bir ara 4 saatte bir uyanma duzenini oturtmusken malesef yine 2 saat noktasina geldik. Aciktigindan oldugunu sanmiyorum ama yine de emziriyorum. Muhtemelen dis cikarma belirtileri yuzunden cunku hep yuzunu gozunu yanagini kulagini kasiyor huysuzlanmasindan anladiim bu cunku normalde huysuz bir bebek degil. Saat basi kalktigi bile oluyor 2 haftadir ne zaman cikaracak merak ediyorum. 6 ay oncesi uyku egitimine gerek duymadim kendi besiginde odamizda yatiyor. Ama 1 ay sonra artik gece uykusu oturmazsa ne yapacagima bakacagim cunku cok sik kalkmasi iyi bir sey degil. Simdilik aklima gelenler bunlar
Hoşgeldin:KK66:
Bizde ne durumdaysak buraya yazıyoruz hamilelikten beri cok faydasını gördük rahatladık sende takip edersen anlıyacaksın
Dogum tarihini nick altına yazabilirmisin zamanla unutuluyo seninle yakınız 25 haziran ben ek gıdaya başlamadım 180 gün bitince inş

Benimde 28 haziran dogma tarihi 25 haziranda cıktı geldi bende 180 tamamlayacağım hatta 185-190 bile olabilir mama sandalyesinde oturması onemli iyi blw uygulayacaklar var burda püre konusuldu bende tekim sandim sizi takipteyim. @TuruncuHayal
@hgnl

Sarp 5 aylık olcak hala 2 saatte bir emiyor yani 3 saate cıkması gerekmiyormuydu bayadır doktorada gitmiyoruz kilosu fazla siZde durumlar nasıl?
Kızlar bende blw uygulayacagim. Aslında blw grubu mu acsak?

Tamam canim ekliyorum

Vanim dun aksam bizim yatak odasi 24 dereceydi.. gece kalkinca bakiyorum sirti veya boynu terli olmuyo ayy dert vallahi.. seni cok iyi anliyorum.. ben ustune ne ortsem ne giydirirsem terletmem diye geceleri uyuyamiyodum tam sistemi oturttum havalar sogudu kar geliyomus.. simdi de ne giydirsem ya da petekleri acsam mi derdi basladi.. bi daha tasinirsam kombili eve tasinicam cunku bu ev yazinda asiri sicak oluyo :KK43:(
Beni de ekler misin ek gıdaya? Gerçi ben blw uygulayacagim ama en azından başka konularda bilgi edinirim

Kızlar kızım Dünden beri hiç emmek istemiyor eskiden de çok emmezdi ama en azından uyku magmurlugu ile emzirirdim.simdi asla memeye bile yaklaşmıyor itiyor kendini sürekli İnsAllah memeyi bırakmaz kuzum.ne yapabilirim bırakmasın Diye bilgisi olan varmı
Çünkü mamayı da istahli istemiyor biberonu itekliyor.bugunku bezleri kuru gibi hep.oksurugu var balgamli onun etkisi var mı bilmiyorum.

Yarın 180 günlük oluyoruz ben artık ek gıdaya aktif geçiş yapicam yoğurt sebze çorbası ve meyve suyu olarak.

Balgamdan bence o. Bnm oğlumda balgam cikaramiyordu o yüzden hem meme hem.uyku epey sıkıntıya girmişti. Yatarak emzirdim uzunca bir süre ama çok kısa sürüyordu. Gece kucakta gündüz yatarak emziriyorum genelde. İlk olarak kucağı deniyorum azıcık emip 5 sn kadar bırakıyordu . Bitkisel öksürük şurubu prospan kullandım ve burnunu sık sık temizledim geçti. Emmesi biraz daha iyi simdi. Geçmiş olsun cnm

Cok gecmis olsun rabbbim sifa versin canım

Hayırlısı olsun cnm
Senınle benzer seyleri yasayıp yazan olmuştu sankı
Sen mantıklı bır kadınsın, doğru hareket edıyorsun. Ozellıkle kımseyle paylaşmama konusunda
Ben aynı seyı yasamadım ama hamıle olsam doğurmak ısterdım. Ikız bebeğım oldugunu dusunurdum, durumu daha kabullenır kılardım. Arada 2.5 yas var cocuklarımın, maddı manevı zor olsada paha bıcılmez bır guzellık

Dr spıral ıle hamıle kalma durumuna ne dedı?

Tekrar merhaba lilipit bugün tekrar Dr a göründüm . Kahverengi kanamam var ve düşük tehlikesi varmış. Kalp atışı da duyulmadı henüz sadece küçük bir kese görünüyor. Dr sezaryen olduğum için risklerinden bahsetti. Düşük riski zaten var erken doğum ve iç dikislerde açılma da olabilirmiş. Tabi hiçbir sorun yasamayabilirsin de dedi. Artık oluruna biraktım. Kendi kendine düşük olursa yapacak bir şey yok maalesef olmaz ise de doğurmaya karar verdim.

Spiral ile hamile kalma konusunda Dr olabilir dedi yüzde yüz güvenli bir yöntem yok zaten spiral kaymış :KK43:

Henüz 5 haftalık olmasına rağmen ciddi şekilde bulantilarim ve halsizlik başladı. Bebegimle ilgilenmek bile o kadar zor ki. Yardıma gelecek kimse de yok. Anneme söylesem gelir bir süre ama kesinleşmeden kimseye söylemek istemiyorum.

Artık dilim yandı birkaç koruma yöntemi birden kullanacagim. Spiralle korunan arkadaşlar var ise mutlaka ek yöntemle de korunsunlar.

Beni de ekler misin ek gıdaya? Gerçi ben blw uygulayacagim ama en azından başka konularda bilgi edinirim

Balgamdan bence o. Bnm oğlumda balgam cikaramiyordu o yüzden hem meme hem.uyku epey sıkıntıya girmişti. Yatarak emzirdim uzunca bir süre ama çok kısa sürüyordu. Gece kucakta gündüz yatarak emziriyorum genelde. İlk olarak kucağı deniyorum azıcık emip 5 sn kadar bırakıyordu . Bitkisel öksürük şurubu prospan kullandım ve burnunu sık sık temizledim geçti. Emmesi biraz daha iyi simdi. Geçmiş olsun cnm

İnşallah balgam sebeplidir bizde balgam.sokturucu ilaç ile bitkisel öksürük şurubu korax kullanıyoruz bide burnunu açıyorum ama daha balgam tam sokulmedi.sizede çok geçmiş olsun canım.

Blw yada başka bı yöntem herşeyi paylaşalım sonuçta hepimiz birbirimizden çok şey öğreniyor bu surecte

Tekrar merhaba lilipit bugün tekrar Dr a göründüm . Kahverengi kanamam var ve düşük tehlikesi varmış. Kalp atışı da duyulmadı henüz sadece küçük bir kese görünüyor. Dr sezaryen olduğum için risklerinden bahsetti. Düşük riski zaten var erken doğum ve iç dikislerde açılma da olabilirmiş. Tabi hiçbir sorun yasamayabilirsin de dedi. Artık oluruna biraktım. Kendi kendine düşük olursa yapacak bir şey yok maalesef olmaz ise de doğurmaya karar verdim.

Spiral ile hamile kalma konusunda Dr olabilir dedi yüzde yüz güvenli bir yöntem yok zaten spiral kaymış :KK43:

Henüz 5 haftalık olmasına rağmen ciddi şekilde bulantilarim ve halsizlik başladı. Bebegimle ilgilenmek bile o kadar zor ki. Yardıma gelecek kimse de yok. Anneme söylesem gelir bir süre ama kesinleşmeden kimseye söylemek istemiyorum.

Artık dilim yandı birkaç koruma yöntemi birden kullanacagim. Spiralle korunan arkadaşlar var ise mutlaka ek yöntemle de korunsunlar.
Canım Allah yardımcın olsun spiral bebek büyüdükçe sorun yaratmıyormuymuş

Senin bebekte haziran dogumluydu değil mi? Ben doktorum 8 aylık bebeği varken doğuran bı kadından bahsetti bı sorun olmadı dedi ama bir yaşından önce hamile kalmamakta fayda varmış. En iyisi erkeğin korunması sanırım.

Hayırlısı olsun Allah yardımcın oldun cnm ya :KK43:
Ben spıralle korunuyrm su an ve dıkkat etmıyrm
Nasıl kayıyor acaba ya olaya bak
Yasadıkların cıdden zor gorunuyor

Grup aça aça dagılıp gidicez cnm burda konusurz herşeyi:KK66:
@TuruncuHayal
hgnm hgnm
heksi heksi
Blw yapanlar:) var mı başka?

Kızlar yürüteç (örümcek) hakkında ne düşünüyorsunuz

Ben yurutece karşıyım nedense hiç guvenli bulmuyorum.ev kazalarının büyük çoğunluğu yürütec kaynakli olduğunu söylemişti ilk kizimda doktor.ben ilk kizimda da almadim.evet is yaparken falan çok kolaylık oldugunu söylüyor herkes ama nedense yürütec fikri hep uzak geliyor.ben sanırım bu kizimda da iki büklüm evde yürütmeye ve o uyudukca ne kadar iş yapabilirsem yapmaya devam edicem

Ben yurutece karşıyım nedense hiç guvenli bulmuyorum.ev kazalarının büyük çoğunluğu yürütec kaynakli olduğunu söylemişti ilk kizimda doktor.ben ilk kizimda da almadim.evet is yaparken falan çok kolaylık oldugunu söylüyor herkes ama nedense yürütec fikri hep uzak geliyor.ben sanırım bu kizimda da iki büklüm evde yürütmeye ve o uyudukca ne kadar iş yapabilirsem yapmaya devam edicem

Ben de almayacağım yürüteç..
Önerilmiyor evet.

Grup aça aça dagılıp gidicez cnm burda konusurz herşeyi:KK66:
@TuruncuHayal
hgnm hgnm
heksi heksi
Blw yapanlar:) var mı başka?

bende uygulamak istiyorum.Doktorum 6 aydan sonra yapilir dedigi icin bekliyorum.Elma suyu+puresi ve ev yogurdu verdi bu ay icin.10 gun sonra yeni listemizi alacagim bakalim.
Hasta oldugu icin antbiyotik kullandim,Etkisi karismasin diye yogurdu ertelemistim birazdan ilk denememizi yapacagim insallah alerjisi cikmaz.

Bu arada katiliyorum,paylasimlari bolersek dagiliyoruz.Zaten bebislerimiz yasit,aralarinda gunler var.Hepimiz ayni zamanlarda ek gidaya gececegiz,buradan devam edelim diyorum.

Koyup rahat eden de var,hayir kesinlikle diyen de.Hatirladigim kiz kardesim hep yurutecteydi,ayagini hala yan basar.o zaman doktor yurutecten dolayi demisti.parmak ucunda yuruyormus bebek tam basamiyor ve oyle alisiyormus.Ben dusunmuyorum suanda.Kendi kendine cabalasin bakalim nolacak

Senin bebekte haziran dogumluydu değil mi? Ben doktorum 8 aylık bebeği varken doğuran bı kadından bahsetti bı sorun olmadı dedi ama bir yaşından önce hamile kalmamakta fayda varmış. En iyisi erkeğin korunması sanırım.

Evet 20 haziran doğumlu kızım. Yani Dr bahsetmesi gerektiği için bahsetti risklerden. Rahim içi dikislerde yırtık olabiliyormus en büyük korkum bu çünkü sürekli yatmak gerekiyormuş o zaman. Benim yardımcı olabilecek kimsem yok bu şehirde nasıl olacak bilmiyorum. İnşallah bir sıkıntı olmaz .

Spiral vardi ve sadece iki kere ilişki oldu. Zaten bir kere adet olmuştum daha . İkinciyi göremedim . Olacağı varmış artık ne diyeyim

Hayırlısı olsun Allah yardımcın oldun cnm ya :KK43:
Ben spıralle korunuyrm su an ve dıkkat etmıyrm
Nasıl kayıyor acaba ya olaya bak
Yasadıkların cıdden zor gorunuyor

Çok sağol artık yaşayıp göreceğim neler olacak.
Bilmiyorum nasıl kaymış ilk gittiğim Dr pek açıklama yapmadığı için Dr değiştirdim. Kızımdaki Dr umda gitti buradan. Sonunda tatliş bı dr buldum sanırım çok rahatlattı beni.

Spirale tamamen güvenme bence iki Dr da aynı şeyi söyledi. Ek yontemle de korun ya da kontrol ettir sık sık .

X