2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhabalar benim kızım 4 buçuk aylık şuanda dış çıkarıyor mu bilmiyorum ama eli sürekli ağzında ve herseyi ağzına sokmaya çalışıyor doğal olarak . Dis kasima plastik ve sert onun yerine şimdiden damagi rahatlasin diye salatalık ve havuç la oyalasam bir zararı olur mu ek gıdaya hiç geçmedik sadece anne sütü veriyorum

Doğumu Sezaryen olan arkadaşlar, bazı duruş şeklinde kasığımın biraz yukarısı hep aynı yerde acı hissi oluyor, duruş şeklini değiştirince geçiyor hemen. Böyle olan var mı? Özellikle bebek kucağımdaysa ağırlıkla birlikte çektiriyor sanki içerde birşeyler.
Benimkide sezeryan dügüm olan yer acır derler .benimki arada sızlıyo acıyo kasınıyo herşey var yani

Merhabalar benim kızım 4 buçuk aylık şuanda dış çıkarıyor mu bilmiyorum ama eli sürekli ağzında ve herseyi ağzına sokmaya çalışıyor doğal olarak . Dis kasima plastik ve sert onun yerine şimdiden damagi rahatlasin diye salatalık ve havuç la oyalasam bir zararı olur mu ek gıdaya hiç geçmedik sadece anne sütü veriyorum

Canm dişten mi bilmiyorum.benm kızım da 1 haziran doğumlu.Başta öyleydi şimdi aşırı huysuzluk ve ağlama eklendi.alt orta 2 dişi şiş gibi.uyku yok,oyun halısında vs oynamak Yok.yapışık yaşıyoruz

Saf zeytımyagı yıkamadan yarım saat once surulecek cnm

3 aylıkken ben konak işini hallettim. Tlkafasinin tepesine zeytinyağı sürdüm bı saat beklettim nerdeyse yarım saat nazik nazik dişli taragiyla taradim aman Allahım bi garip oldum. Çok vardı BM oglumda. Sonra 3 kere kafasını yikadim. Tararkem biraz kizardi ama 2-3 dk ara verip öyle taradim tahriş olmasin diye. Mis gibi oldu daha da çıkmadı.

Ben zeytinyağı sürmüştüm canım

Teşekkürler kızlar bende akşam süreyim inş çabuk geçer

Allahım allahım kızı uyutamıyorum ne ayakta ne besikte uyuyor eskiden uyurdu salladıgımda simdi memede uyumak istiyor ne cok huyları degisiyor :cry:

Kizlar merhaba nasilsiniz..
Bu hafta hic giremedim..
Bebek karyolasi alirken nelere dikkat etmeliyim ya da siz ne kullaniyorsunuz yardimci olurmusunuz..
Su zamana kadar sepet besik kullaniyoduk ama kizim artik sigmamaya basladi

heksi heksi sende durumlar nasil.. oglusunun uyku duzeni nasil oldu

Bu hafta hic giremedim..
Bebek karyolasi alirken nelere dikkat etmeliyim ya da siz ne kullaniyorsunuz yardimci olurmusunuz..

Canm ben büyüyen beşik aldım. Ama daha yatırmak nasip olmadı. Bizimkide sepette yatıyor hala. Şu park yataktan memnun kalanda var kalmayanda. Eğer eviniz kendinizinse büyüyen beşik daha mantıklı. 10 yaştan fazla kullanır. Ama değilse park yataktansa şu 2 çekmeceli beşikler var. Büyüyen beşik değilde büyümeyen :) geçen bir arkadaşta gördüm. Sallanıyor falan çok pratikti. Çıt ses çıkarmıyordu. Büyüyenlerde sallanıyo ama daha hantal. Ha ben sallamam diyorsan onu gözardı edersin. Ama yinede park yatak yerine 2 çekmeceli karyolaları öneririm canm.

Bu hafta hic giremedim..

Simdiden hayirli olsun.
Benim ilk kizimdan besik hadisemiz var.14 yil once.
9-10 aylikti sanirim.tutunarak ayaga kalkiyordu.aslinda besik derindi.
Birgun ben uyurken,uyanmis bicirik.kalkmis ayaga pattt diye bir sesle uyandim.benimki parkenin ustunde agliyor.uzuntu,telas,vb. Neyse.sonra besigini kullandigim zamanlar yere minder yastik ne varsa koyuyordum.baktik olmayacak.bir mobilya atolyesinden esim ek parcalar yaptirdi.zaten bir yasindan sonra yer yataginda yatirdimbir sure.sonra trabzanli karyolasina aldik.
Not.besigi aslinda bebek karyolasiydi.biz aparat ekleyerek sallanir hale getirmistik.

Hanımlar oğlum uyurken iiiii diye ses çıkarıyor bugün. Bir sancısı var anlamadım . Biraz gazı var ama o kadar etkilememeli. Dunden beri her.Beslendiginde ağlayarak kusuyor. Memeyi de pek tutmuyor zaten. Mamayı da iştahla tutmuyor ama memeden daha iyi. Usuttumu acaba diyorum ama bilemedim. Uzun zamandır özellikle sağ kulağını ve saçını çekiyor. Yoksa kulağı mi ağrıyor olabilir. Aa ara cok huysuz oluyor. Ndn sizce?

Sünnet yaptiran arkadaslarim pipisinin üzerindeki kızarıklık ne zaman geçti. Bu gün 4. Gün hala kırmızı. Normal mi acaba? Dünden itibaren de pet bardak kullanmaya başladım. Ne zor işmiş sünnet? Her huysuzlugunda acaba sünnetten dolayımı canı yanıyor diye düşünüyorum. Bu konuda deneyimi olanlar 4. günde hala acısı olur mu?
O bardağı nsl.koyuyorsunuz? Çiş nsl çıkıyor?

Bu hafta hic giremedim..

Slm.cnm. haftada bir kere falan iyi uyuyor geceleri ( bi kere 3 saat,bı kere 2 saat sonra birer saat) . Onun dışında 1-1.5 saatte bir kalkıyor. Mesela bu akşam 2.5 saat uyudu 7 gibi. Sonrasi yine nöbet. Değişmiyor bir türlü. Emzirme sürelerini uzatamadim, easy sistemini uygulayamadim. O yüzden de sucluyorum kendimi

Hanımlar oğlum uyurken iiiii diye ses çıkarıyor bugün. Bir sancısı var anlamadım . Biraz gazı var ama o kadar etkilememeli. Dunden beri her.Beslendiginde ağlayarak kusuyor. Memeyi de pek tutmuyor zaten. Mamayı da iştahla tutmuyor ama memeden daha iyi. Usuttumu acaba diyorum ama bilemedim. Uzun zamandır özellikle sağ kulağını ve saçını çekiyor. Yoksa kulağı mi ağrıyor olabilir. Aa ara cok huysuz oluyor. Ndn sizce?

O bardağı nsl.koyuyorsunuz? Çiş nsl çıkıyor?

Slm.cnm. haftada bir kere falan iyi uyuyor geceleri ( bi kere 3 saat,bı kere 2 saat sonra birer saat) . Onun dışında 1-1.5 saatte bir kalkıyor. Mesela bu akşam 2.5 saat uyudu 7 gibi. Sonrasi yine nöbet. Değişmiyor bir türlü. Emzirme sürelerini uzatamadim, easy sistemini uygulayamadim. O yüzden de sucluyorum kendimi
Kulak çekmek diş çıkarma belirtisi diye biliyorm canm.

X