2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Valla ben sekız aylıkken yaptırdım
Cok sınırlenmıstım uc gunde gecıyor dıyenlere
Yok oyle bırsey
Agrılı sancılı bı hafta
Taöamen ıyılesme 15 gun suruyor
Normal
Bız bıde dıs cıkardık aynı zamanda
Ates mates
Verıyordum calpoş yavruma
aynen yaaa çabucak iyilesiyo diyorlardı bugun 4. Gün ilk günkü gibi. Ağrısı olmasın diye bende calpol veriyorum ama maalesef çok huysuzlanıyor.

aynen yaaa çabucak iyilesiyo diyorlardı bugun 4. Gün ilk günkü gibi. Ağrısı olmasın diye bende calpol veriyorum ama maalesef çok huysuzlanıyor.
Normal cnm normal
Bazısı nedense ıyımser olarak abartmayı sevıyor
Tıpkı beze gule gule dedık bezi bıraktık dıyenler gıbı
Sunnetın ıyılesmesı 15 gun suruyor sen endıse etme bunun ılk haftası zorlu gecer

Herkese merhaba normalfe temmuz annesiydim erken geldi ilk göz ağrım kizim hazirann annesi oldum :)
Hoşgeldin

bizim bugün 3.Gün. Banyo yaptirdim. İnşallah bi sıkıntı olmaz. Bende hic bisey koymuyorum. Büyük bez bağlıyorum. Acaba tahriş edermiyim bardak koysam mi. Bide tahriş olduğunu nasıl anladiniz bebek mi huzursuzlandı
Hızursuzluk olmadı ama görüntüden anlasıldı bnde büyük bez kullanmıstım ona ragmen sürttü şimdi durum nasıl? İstersen köpük bardak koy

Kızlar ne tür oyunlar oynuyorsunuz bebişlerle?
El çip çip enik yüzünü yaladı :KK66: cok gülüyo aynadan konusuyırum ya cok sey varda anlatmak bi kitap alsana 1 yaşa kadar ay ay ne oyunlar oynancagını yazıyor cok yardımcı oluyor çünkü bazen bilsek bile aklımıza gelmiyor ben ara ara kitaba bakıyorum

krem ne sürdün canim
Valla canm ilaç adı vermek yasak galiba ama sarı bir kremdi. Birde vazalin vermişlerdi hastaneden ikisinide dönüşümlü kullanıyordum. Vazelini genelde bezine sürüyodum.

4. Ay bitti bizim. Oyun halısını sevdiği pek söylenmez. Topu,çıngırağı,ayıcıkları var. Bunların hepsini tutuyor. Ağzına götürtmemeye çalışıyorum. Sallamısını öğretiyorum. Agu demeyi söyletmeye çalışıyorum bu ara. Kırmızı balık şarkısını söylüyorum hep oda gülümseyip auuu diye sesler çıkartıyo :) ellerini ayaklarını öpüp bunlar senin ellerin falan diye her yaptığımı söylüyorum. Zeka kartları alıcam şimdi hergün onları gösterip renkleri ve hayvanları anlatıcam. Spor yaptırıyorum. Sağa sola döndürüyorm sürekli ama tembel sırt üstü dönüyo hemen. Parmaklarını sayıyorum birde hergün 1 parmak 2 parmak diye. Oda bakıyo parmaklarına sayarken :) sürekli konuşmaktanda gına geldi :KK70:bide altını değiştikten sonra banyo yaptıktan sonra elleriyle alkışş yaptırıyorum. Baş baş yaptırıyorum. Valla bunlar oyun mu bilmiyorm ama saydım işte. Bir günümüz böyle geçiyo:süslü:
Evet bu şekilde bendede :KK66: ama kitap öneririm aa bu da varmış diyo insan zeka kartlarını bnde kullanıyorum bakıyo onlara tepkiler veriyor
Günaydın hanımlar dün 5 ayını doldurdu oğlum bugün oynarken basında konak farkettim durdu durdu neden çıktı acaba öncesi yoktu akşam yağ sürüp yıkayacağım bakalım ama türlü bilgiler var zeytinyağı mı bebe yağımı sürmeli aranızda önceden atlatmış olan varmı?
zyağı ben iki kere yaptım cıktı ama bitmedi ole kaldı ugrasmıyorum bana sıkıntı vermiyr gecer
Sünnet yaptiran arkadaslarim pipisinin üzerindeki kızarıklık ne zaman geçti. Bu gün 4. Gün hala kırmızı. Normal mi acaba? Dünden itibaren de pet bardak kullanmaya başladım. Ne zor işmiş sünnet? Her huysuzlugunda acaba sünnetten dolayımı canı yanıyor diye düşünüyorum. Bu konuda deneyimi olanlar 4. günde hala acısı olur mu?
bişi olmaz daha cok yeni ama doktoruna fotosunu arada yolla

Valla ben sekız aylıkken yaptırdım
Cok sınırlenmıstım uc gunde gecıyor dıyenlere
Yok oyle bırsey
Agrılı sancılı bı hafta
Taöamen ıyılesme 15 gun suruyor
Normal
Bız bıde dıs cıkardık aynı zamanda
Ates mates
Verıyordum calpoş yavruma
Cok haklısın banada 3 gün dediler 1 ay oldu tam iyileşme yalan 3 gün:KK11:
calpol artık verme gerek yok

Ewt canım ara vererek oyna veya oyunları nasıl oynuyorsun hepsini aynı anda mı.?
İlk oğlumda sürekli konuşurdum işim yoktu şimdi koşturmacadan fırsat buldukça konuşuyorum herşeyi ama bugün nasılsın. Uykudan uyanınca rüyanda ne gördün oğlum gibi. Mesela.
Bazen peş peşe oynuyoruz. Ama sürekli konuşmaya çalışıyorum. Zaten konuşmasam ya da oynamasam mız mız lanıyor. Ben burdayım diyo :))

El çip çip enik yüzünü yaladı :KK66: cok gülüyo aynadan konusuyırum ya cok sey varda anlatmak bi kitap alsana 1 yaşa kadar ay ay ne oyunlar oynancagını yazıyor cok yardımcı oluyor çünkü bazen bilsek bile aklımıza gelmiyor ben ara ara kitaba bakıyorum
Doğru söylüyorsun canım bi kitap edinmekte fayda var. Annem enik yüzünü yaladı yı :) seviyor bizimki de

Bende sürekli konuşuyorum oğlumla bazen ağzım yoruluyor vallahi :KK70:
Ağlayınca aynanın karşısında elini ayağını yüzünü gösteriyorum bu ayakların bu yanakların diye.
Bıvveee diye dudaklarını titretiyor bazen. O yapmayınca ben yapıyorum hoşuna gidiyor sonra o da yapıyor.
Sürekli auuu uuuu Bıvveee diye diye konuşmayı unuttuk :KK70: :KK70:
Şarkı açıp spor yaptırıyorum her sabah.
Güldürmeye çalışıyorum işte.

Cee ee yi daha oğlum bilmiyor onu da deneyim bakalım. :)
Ay evet sürekli aguu lar şarkılar bi hoş olduk vallahi.

Doğumu Sezaryen olan arkadaşlar, bazı duruş şeklinde kasığımın biraz yukarısı hep aynı yerde acı hissi oluyor, duruş şeklini değiştirince geçiyor hemen. Böyle olan var mı? Özellikle bebek kucağımdaysa ağırlıkla birlikte çektiriyor sanki içerde birşeyler.

Bu arada ben hala ev topluyorum. Yarın ev temizlenecek, pazar taşınma. Ama toplamayı bitiremedim :)))

X