2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar buraya sürekli giremiyorum bi whatsapp grubu kurulsa nasıl olur tanıdıklara soruyorum bebekleri olan hatırlamayan çok oluyor ... birbirimizi rahatsız edecek degiliz ya bi grup kuralimmmm

1.63 cm canım

Bizde 4. Ay asilari ateş yaptı huzursuzluk yaptı baya zor geçiyor sizde durumlar nasıl kızlar

Ay bız 4.ay aşısından sonra birde grip olduk resmen çocuğun huyu değişti.insallah sizde olmaz

Ben o damlayi kullanmıyorum.hem icinde paraben var hem çocuklar genelde sevmiyor kabızlık yapıyor falan

Bizim doktor adafer+2 diye bı şurup verdi hergun bir çay kaşığı iciriyorum.oyle saat şeyi de yok

Kızlar buraya sürekli giremiyorum bi whatsapp grubu kurulsa nasıl olur tanıdıklara soruyorum bebekleri olan hatırlamayan çok oluyor ... birbirimizi rahatsız edecek degiliz ya bi grup kuralimmmm

Canım burdan böyle bir grup kurmak forum kurallarina aykiri diye biliyorum
Daha önce bu konuda birçok kişinin üyeliğine son verildi.

Ya kızlar benim kız ileri gideceğine sürekli geriye gitmeye başladı.saga sola dönüyordu 3.aydan beri hatta yüz üstü dönmeye çalışıyordu ama 15 gun oldu ne sağa sola bile dönmüyor.sadece kafasını çeviriyor.ay ben uğraşıyorum dönsün falan diye ama hemen sırt üstüne dönüyor.geceleleri 8-9 gibi gece uykusuna geçerken şimdi o sırada bı yarım saat uyuyup 12 ye kadar uyumuyor
Sürekli kucakta gezsin istiyor .siz nasıl yapıyorsunuz bebisler dönsün diye.oyin hLisina yatırıyorum hiç sevmiyor.yanliz kalmak istemiyor.13 gün sonra 5.ay bitecek. Büyük kızın günlüğüne bakıyorum bu aylarda sırt üstünden yüz üstüne yüz ustunden sırt üstüne falan dönüyormus

Kızlar uyku arkadası varmıs bebeklerde işe yarıyormus ne kadar gerekli bilemiyorum kullanan var mı?
Evet canim uyku konusunda 3 ay doldurunca odayi ayirdim sallayarak uyutmuyorum ve elinde uyku arkadaşi kedisi onu minciklayarak kendisi besiginde uykuya daliyor uyku duzenimiz olustu gibi bizim arada misafir vmyada gezmeye cikmak etkiliyr tabi ama eve gelince rutin devam ediyor.

Canım burdan böyle bir grup kurmak forum kurallarina aykiri diye biliyorum
Daha önce bu konuda birçok kişinin üyeliğine son verildi.
Ama nedennnn yüzlerce mesaj oluyor bebekle uğraşmaktan okuyamiyorum bile özelden mesajlasip tel numarası versek birbirimize kim nerden bilecek ki ... bazen çok ihtiyaç oluyor böyle aynı zamanlarda doğum yapan annelerin söylediklerine

Canım benimki de hiçbir biberonu almadı, kaşıkla denedik o da olmadı. En son dr kaşık maması deneyin dedi pirinçli tahıllı, bayılarak yiyor bizimki! Hem anne sütüyle de yapılabiliyor, hem de biz mamayı az koyuyoruz içime siniyor, sütünü sağıyorsan sen de öyle yapabilirsin

Mide doldurma yönteminde 2. Gün. Bu gece uykusu yine aynıydı. Hatta bir tık daha kötüydü. Sallamaya bile takatim kalmamıştı. Ben uyuyakaliyordum oğlumun sesiyle uyanıyordum. Sabah annem ilk kez 3 saat baktı. Mamayı dayamış. Kaçta yatırdı kaçta kalktı mamayı ne zmana verdi bilmiyoruz. Ama ben 3 saat sonra emzirmeye çalıştım emmedi, uyuttum, 15 dk sonra kalktı ve yatiramadim. 5 dk bile emmedi. Oysaki sütüm dolu doluydu. Biberon meme ayrımı yapmıyor oysa oğlum. Tabi yılmak yok. Akşam 7 -8 gibi yattıktan sonra oğlum 11 e kadar kalkarsa ne yapayım ? 11i beklediğim için emzirmiyorum,sallayıp tekrar uyutuyorum. 11 de kalmayınca da altını değiştirip biraz uyandırıyorum ve besliyorum. Yanlış mı yapiyorum
.

1 günde değişmesi beklenemez, sabırla devam. Akşam 7 de emzirip yatırdıysan 9da ve 11de tekrar emzirme ve uykuya devam, sabah 4 5e kadar uyuması bekleniyor bu durumda, gündüz de 3 saatte 1 beslenecek, gündüz tam olarak doymayınca açığı gece kapatıyorlar uyanıp beslenmek istiyorlar. 7de gece uykusuna yatırırken altını değişsen ve kaka yapmadığı sürece uyandırmamak için değiştirmesen, ve gece beslenmelerinde (9da ve 11 de) uyandırmadan az ışıkta konuşmadan emzirip/besleyip yatırsan. Olacak olacak sabır, hep böyle sabaha kadar uykusuz kalacak değil annesi, öğrenecek gece uyuması gerektiğini.

kizlar bence de grubu kurmamiz lazim oyle yogun oluyoruz ki buraya giremiyoruz rahatsiz olan gene cikar gruptan isteyenler bana mesaj atsin ozelden uyeligimi sizin icin feda ediyorum :))

Bana ac karna ver dedi sadece
Dort saat ac durmuyorkar ki
Iki saat yeter bence

Arkadaşlar öğretmenim.Yönergede Doğum için aylıksız izinde kısım kısım alınabilir yazıyor.Örneğin 15 Eylül’de izne ayrıldım. Haziran’da başlayıp seminerleri alıp eylül seminerlerini alıp tekrar izne başlayabilir miyim ? öğretmen olanınız veya bileniniz var mı?

Arkadaşıma idareci 2ye bölebilirsin demiş ama bana garip geldi.O zaman 2 kısım yazardı diye düşünüyorum

Kizlar herkes demir ilacina basladi mi kac damla? Hangisi
Bize 8 damla 4 4 ac karna ver dedi

Hangisini kullanıyorsun. Asm nin verdiğini ve ferrum u kullanmak istemiyorum paraben varmış içinde. 4-5 damla başla dedi bana şimdilik, normalde bebek kaç kiloysa o kadar damla kullanılırmış. Daha başlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…