2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benim oğlan uyku saatini kendini belirlemişti yaz saati uygulaması gibiydi aynı :) 9 buçuk oldumu uyuyordu maşallah ama tabi öncesinde yıkanma masaj loş oda ve elektrik süpürgesi :) bunlar la uğraşıyoruz uyutmaya sonra dikkatimizi çekti hep aynı saatte uyuyunca artık çok oncrd3n başlamadık 9 gibi başladık yine 9 buçukta uyudu maşallah sonraları 8 de başladı esnemeye kış saati uygulamasına geçti diyorum ne güzel 8 de uyumaya başlamıştı ama şimdilerde malesef yine eski düzen 9 buçuğu buluyo uyuması. Bazen emip uyuyo bazen emdikten sonra sallıyorum inş yerine koydugumda uyuyacagı günlerde gelir.

Annisler, gece emzirince gazını çıkarıyor musunuz bebisin artık?

Yok canım bende çıkarmak için uğraşmıyorum hatta bezini de çok şişmemişse değiştirmiyorum ama tabi bazen tüm bunlara rağmen gülesi ve uyumayası tutuyo :)

Dr aptamilinkini al dedi pirinçli tahıllı olsun dedi ama onunki hep 6-36 aydı acaba 4 ay yasaklandı filan mı? Hippinkini aldım ben de. Meme reddi bugun için yapmadı bakalm. Ben normalde de çoğunlkla ayakta emziriyom hem artık öyle uyuyor

Dr aptamilinkini al dedi pirinçli tahıllı olsun dedi ama onunki hep 6-36 aydı acaba 4 ay yasaklandı filan mı? Hippinkini aldım ben de. Meme reddi bugun için yapmadı bakalm. Ben normalde de çoğunlkla ayakta emziriyom hem artık öyle uyuyor

Kızlar merhaba mukuslu kakamız vardı ve çok kusuyord yawrum. Doktor alerjiden şüphelendi bebeğimden 3 gün önce kan alınmıştı ve gaita tahlili yapılmıştı sonuçlar bugün çıktı.kan tahlilinde birşey çıkmadı fakat kakada laktoz intoleransı çıktı. Yani anne sütündeki ve mamadaki şekeri sindiremiyormuş bu yüzden de devamlı sancı çekiyomuş bende üşüttü falan sanıyordum fitil veriyordum doktor tavsiyesiyle tabi.kusmasını da reflüden sanıyorduk.uyumaması huysuzluğu bu yüzdendir. Şimdi artık anne sütü ve normal mama Yok kesinlikle. Laktozsuz özel mama kullanıcaz. Demem o ki mukuslu kaka varsa şakın göz ardı etmeyin

Canim anne sutunden vazgecme rabbim onu sifa olsun diye veriyor mamasini laktozsuz ver anne sutude ver bence cunku cocuk hasta olunca ona gore birlesimi degisiyor her hastaliga sifa. En azindan mamayi degistirdiginde dene. Ya bide benim bebegimin kakasi hep boyle az mukuslu ben doktora hic sormadim. Bilime inancim kalmadi sanirim nezaman doktora gitsem degisik bir hastalik cikiyor cunku.

Çok geçmiş olsun canım. Ne kadar çok arttı böyle durumlar. Rabbim şifa versin.

Ama anne sütündeki şekeride sindiremiyor ki olmazsa sağıp buzluğa atıcam

Özgüven muhabbeti bana pek şey gelmiyo. Zaten bütün gün beraberiz. Tabi herkesin düşincesi farklıdır. Hele 2 yaş çok fazla bence. Sonra hiç ayrılmak istemez gibime geliyo.
En fazla 1 yaş yani önümizdeki yaz . En erken yarın gece dermişim

Kızlar bende ara ara kahverengi leke oluyo ama cok az 20 günde 1 gibi daha adet olmadım sizde durumlar nasıl?

Bizde bez cok gidiyo nerdeyse günde 10 bez sizin nasıl netten sipariş verdim yetişmiyo allahtan bezimiz uygun fiyat

Kızlar ya beni bi aydınlatın ..

geçen 10 gün kaka yapmadı diye doktorunu aramıştım oda niye bu kadar bekledin hemen fitil ver dedi verdim bi bez tam dolmuştu başka yapmamıştı ...

Bu sefer de dün 7 gün oldu kaKa yapmayalı doktoru dinledim fitil verdim ama keşke 10 güne kadar bekleseydim .. fitil iyice huzursuZ etti yatarKen poposunu kaldirarak yattı bide gece o kadar az bi kaka yapmış ki bez azıcık kirlenmiş Bn nerde hata yapıyorum kızima süt mu yetmiyor o yüzden mi kakasi yok .. yada süt mu yariyo off bilemedim gitti

Biz o medikal mama dediğini 4 ay boyunca kullandık, berbat iğrenç kokulu bi mama, zaten ağlaya ağlaya zorla yediriyodum gece gündüz kendi sütümü hiç durmadan sağdım o mamayı biraz daha az yesin diye. Cok şükür şimdi golden goat kullanıyoruz, büyük olasılıkla atlattık.

Kızlar erkek bebeklerde yürüten kullanabiliyor mu? Sorun olur mu yani

Ama anne sütündeki şekeride sindiremiyor ki olmazsa sağıp buzluğa atıcam

Canım bizde de var laktoz intoleransi.ama anne sütü kesmedik hic.laktazm diye.bi damla var aslında laktoz enzimi.emzirmeden önce onu ağzına damlatiyorsun sonra emziriyorsun ve anne sutindeki laktozu sindiriyor.tabi özel lf mama takviyesi de gerekiyor
Doktor daha iyi bilir ama ben iki kizimda da anne sütünü kesmedim.bu şekilde ilk kizimda 8.ayda düzeldi.bu kizimda bilmiyorum ne zaman duzelicrk ama gerçekten sıkıntılı bir süreç

Evet canım bizde dün bebelac lf aldık yani bilmiyorum şuanda bi 10 gün denicez daha sonra bakıcaz dedi doktor. Uyku sorununuz var değil mi sizinde. Benimki bütün gece hazmedemedği için sanırım hep mıkır mıkır bacaklarını çekiyo geriniyor. Hep böyle. Gündüzleri hiç uyku yok. Nasıl olacak bilmiyorum. Doğduğundan beri böyle ama biz daha yeni farkettik. Meğer çocuğun skıntısı varmış bizde altı temiz karnı tok falan diye huysuzluğundan yapıyo sanıyoduk çünkü dr götürmüştük bişeyi Yok demişti.mukuslu kaka olunca çıktı ortaya

Gecmis olsun.siz atlatmissiniz.
Baska okuyanlar olursa bilgi olsun diye;
Bizde denedik o mamayi neocet miydi neydi adi.cok kusturdugu icin reflu mamasiyla karistirtdirdi dr. Koyu kivamli oluyor o zaman.biberon ucu uygunlugu gerekiyor.yoksa akmiyor.
Birde tadini guzellestirsin diye VANİLYA şurubu al icine damlat dedi.ben bulamadim.mutfakta kullanilan vanilya aromasi degil,bu farkli.aktarda falan yoktu.
Neyse zaten sadece bir hafta kullandik.cok kusturdu benim kizimi.
Haa o keci sutu bazli mama GOlden goat kizimin poposunu kizartiyor.ayrica idrar yolu cikisida kizariyor.
Mamalarin cogunu denedim.en cok aptamil1 kullaniyorum.enerji degerleri hemen hemen ayni hatta o medikal mamanin kalorisi de ayni.sadece evolvia nin ki +5 fazla.yani digerleri 280 ise evolvia285.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…