2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331

Yaaa pamukcuk mu oluyo..benim biberonlar plastik 1 ayda eskiyo.. acaba cam mi alsam ne tavsiye edersiniz

Kizlar biberonlari her seferinde yikayip dezenfekte ediyosunuz dimi? Bu boyle kacinci aya kadar devam edecek
Normal musluk suyunda yıkayıp
Cam genıs yayvan bı kaba koyup emzık falan hepsını, kaynar su dokup bekleyrrm
Arada kaynatıyrm
Aventın bıberon temızleme fırcasını kullanıyrm
Hep boyle devam eder
Ben dıkkat edıyrm

Isyerınde hızmetlı bnmle yasıt
Dort aylık kızı var
Bu hamıleyken falan sigara içti hala içiyor
Bu noktada sınır oluyrm
Bıde maddı durumuda pek ıyı degıldır
Isyerıne poset rezene getırdım
Hem ara ogun yapıyrm hemde sut yapsın dıye ıcıyrm
Sıcak su alıyordum mutfaktan
Rezene getırdım sende ıcer mısın dedım
Poşet mı dedi evet dedım
O mılupanın rezene cayını ıcermış poşet sevmezmış ezıkledı benı
Bana mı garıp geldı
Bılemedım
Bıde kızına verıyormus
Ben dogru bulmuyrm dedım
Dr a danısmıs o ver demıs
Olabılır ama ben doğru bulmuyorum
Zaten kucucuk mıdesı var rezene ıle doldurmam onu dedım
Bu seferde o bozuldu

Arkadaşlar aranızda hem anne sütü hem mama verenler mamayı biberonla mı veriyorsunuz?bugün dr haftaya mama başlayabiliriz kilo alımı az olursa dedi ama mama verirsem memeyi bırakmaz mı?

ya genelleme yapmak dogru olmaz ama bu benim de cok rastladigim bir durum.Maddi imkanlari hem iyi olmayip bunu her daim dile getiren ustune lux sayilan sigaralari marka esyalari tuketenler hayli fazla.Yok ben onu yiyemem onu icemem..Kendilerini lafta ezmeye bayiliyorlar sadece

Kizlar hizlica okudum hepimizde bu aralarun ortak ozelligi bebegin emmek istwmemesi ve huysuzluk, birde iliski konusu gecti ben sezeryan yaomama ragmen biraz yanma oluyor neden oldu bilmiyorum boyle bir durum yasayan var mi, sanirim annelik hormonlari diger hormonlarima gore agir basti onun hala demir ilacina karar vwremedim, sanirim 4 de degil de bese dogru baslqrim bir doktoeum ne deyecek bakalim

Arkadaşlar benim ufaklık hep yüzüstü rahat yatıyor sırtüstü yatiriyorken uyumuyor beş dk sonra uyanıyor ben yüzüstü yatmak tehlikeli diye okudum ne yapsam akıl verebilir misiniz nasıl yapsam

Evet duydum ben. Erkek çocuğuna neden zararlı olsun tam tersine kalça sorunlarında falan kanguru öneriliyor.

Bende karar veremedim üstelik 4 veya 5 gün oldu kaka yok daha oğlum da gittikçe huysuzlanıyor

Mrb.annisler.
Okuyamadim gecmis mesajlari.taa 1 eylulden sonrasi.
Buyuk lisede kucuk kucakta.yasli annem hasta.ev isleri...
Bugun 4. Ay asimizi olduk.cook az nerdeyse hic kilo almamis cadi.boyu uzun dedi dr.64 cm.kilosu 6340gr.
Sadece mama veriyorum.istahi iyice kapandi.
Sizlerin yeni dogdugunda yasadiginiz huzursuzlugunu ben yeni yeni basladim yasamaya.
Hircinlasti.uyku duzeni bozuldu.bazen gaz sancilari oluyor.disarida gezmek istiyor.evde hep iyun istiyor...
Yandim ben valla.insallah eski haline doner.
Birde ablaci.hep yaninda olsun istiyor.bulamahinca agliyor.
Kizima hediye diyordum bu bebisi.
Arada takiliyor ,anne begenmedim hediyeni diyor.cok yoruyor beni diyor.takiliyor.aslinda cok hosuna gidiyor ona ilgi duymasi.

Sorma ya
Ben ıyı nıyetle oda emzırıyor dıye sundum ona
O burun kıvırıyor mılupa ıcermıs sevmezmış vay anasını dedım ya
Demekkı Allahın sopası yok gerçekten
Bısey bıldıgı de yok cahıl cahıl cocuk bakıyor zaten
Hep laf dedıgın gıbı
Insanlar gercekten cok tuhaf

Arkadaşlar aranızda hem anne sütü hem mama verenler mamayı biberonla mı veriyorsunuz?bugün dr haftaya mama başlayabiliriz kilo alımı az olursa dedi ama mama verirsem memeyi bırakmaz mı?
Biberonla veriyorum memeyi bırakmadı. Dr.Brown un biberonunu kullanıyorum. Deliği dar olduğu için onu içerken de aynı eforu sarfediyor

Bebis kilolu ise normal..disari ittirince cikiyorsa gomuk degildir.kasik bolgesi yagli bebeklerde gomukluk oluyor..ilerde duzelir.ama surekli geri cekme hareketine devam et alt acma aralarinda..örneğin gunde bir iki kere
Yapıyorum canım artık her açmada yapıyorum çok sık değiştirmiyorum günde 3 bez ancak.
Son durumunu atar mısın oğluşunun pipisini.

Kızlar bebısınıze hangı markalardan urun alıyorsunuz
Tesaduf gordum defactoda seker seyler var
Kuması sağlıklı mıdır acaba
Ben de Zara da görmüştüm. Çok cooldu.

Ben civilim e bebek lcw takiliyorum
Simdi de havalar sogudu uyku tulumu alsam mi kullanisli mi yoksa battaniye mi devam etmek lazim ustunu acmaya basladi
Bnm oğlan da üstünü açıyor sonra onları bu güzel ağzına götürüyor yüzünü kapatıyor. Boğulması dan korkuyorum. Tulum arayışlarına gidicem bende.

benimki doğduğundan beri kullanıyor. Bırakmadı memeyi. Bol akışa alışmasını diye hala tek delikli kullanıyorum.

Günaydın fedakar annisler. . Bu gece 5 yada 6inci kalkisim. Bu saatten sonra da saat başı kalkar artık. Gün erken başlıyor . Oğlumun uyku düzeni iki haftayı geçti tamamen değişeni. Artık 3-4 saatlik derin uykusuna yok . Maksimum bi kere iki saat uyuyor oğlum. Gerisi hep 40 dk bı saat. Gündüz de bundan beter. 40sr dk 2 saat uyuyarak nsl dayanacagim bu tempoya, sinirlerine nsl hakim olacağım bilemiyorum. Ayrıca geceleri emerken uyuyakalan bebek, şimdi ancak gündüz olduğu gibi hamakta sallanarak uyuyor.. bir gündür infantil deniyorum iki doz halinde eshma . Bu gaz ilacı değil sanki. Şişesi sadece uyku şurubunu andırıyor. Gerçi bitkisel olduğundan gönlüm rahat ama çocuğun hali bu garip. Deli gibi uyumak istiyor sallıyorum uyuyor ama derin yatamıyorum hemen uyanıyor. Galiba bunu da bırakacağım battı balık yan gider yapacağım. Sabahın 6 i oğlanı hamakta salladım ama.hizli hızlı nefes alıp veriyor uykusunda. Saat 6 gibi tekrar kalkacak . Papatya çayı da içiyorum ben. Ne yapsam bilemedim çok çaresizim.

Allah yardimcimiz olsun canim benimki de Rota asisindan beri bir tuhaf.Gece duzene girmisti o da bozuldu.O kadar yorgunum ki yat kalk aptala dondum iyice,simdi de kalktim sut sagiyoum.Gececek insallah bugunlerde saglam duralim,dua edelim.
Sen bebegini nasil salliyorsun.Deli uykusu oldugu halde agliyor dedin ya,mesela benim kiz cok uykusu olsa da agliyor aynen,ben onu ilk etapta yumusak yastiga yatiriyorum yastigi kucakliyorum sanki onj kucakliyomus gibi o zaman cok kolay sakinlesiyor sonra ayagima kaydiriryorum biraz da oyle salliyorum.Belki sende de fayda eder farkli birsey yapiyorsan.
Yalanci emzik aliyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…