2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Günaydın kızlar , doktordan geldim şükür kalp atışını duydum :) haftasıyla uyumlu. Yeşilimsi akıntı var diye tahlil verdim. Diğer sonuçlarla birlikte öğleden sonra bakıp ona göre vitamin felan vericek. Hiç bir şey yiyemediğimi söyledim sonuçlara göre serum takarız dedi.

İşin tuhafı kızlar ben bugün daha iyi uyandım öğürdüm ama kusamadım , göğüs hassasiyetim ve şişkinlik gitmiş. Açıkçası korktum bir şey mi oldu diye ama iyiymiş bebiş :) 3. Bebeğimiz ama çok heyecanladım kalp atışını duyunca :)

kızlar bugün 10. haftama girdim...
ve okuldan eve geldiğimde yoğun kahverengi akıntıları gördüm
apar topar hastaneye gittim..çok şükür bebeğin kalbi hala atıyor...
ama progestana başlattı doktor
bir de kan uyuşmazlığı için iğne vurdu

Bu haftada artık risk azaldı sanıyordum ama maalesef :110:
10. haftama girdiğime sevinemedim bile
canım çok geçmiş olsun bu son olsun inşallah

Hanımlar bulantıların vermiş olduğu isteksizliği bi kenara koyarsak daha önce yediğiniz içtiğiniz ama şimdi tiksindiğiniz bişey varmı :KK64: Ben kahve delisiydim şuan kokusuna tahammül edemiyorum. :KK42:

ayy olmaz mı,
kuruyemiş deli gibi yerken hiç yiyemiyorum.
kayısı ,hurma,erik kurusuna bayılırken bakamıyorum.
balık et tavuk hiç söylemiyorum bile...
muz elma yiyemiyorum.

varsa yoksa mandalina ,limon, nar, yemektede salata verin yeter modundayım:)

kızlar bugün 10. haftama girdim...
ve okuldan eve geldiğimde yoğun kahverengi akıntıları gördüm
apar topar hastaneye gittim..çok şükür bebeğin kalbi hala atıyor...
ama progestana başlattı doktor
bir de kan uyuşmazlığı için iğne vurdu

Bu haftada artık risk azaldı sanıyordum ama maalesef :110:
10. haftama girdiğime sevinemedim bile
Cok gecmis olsun ama ne mutlu ki bak hala bebegin seninle. Biraz daha sabir... hepimizin eli yureginde ama zaman tek caremiz.

Kızlar ben mide bulantısından su bile içemiyorum ne yesem çkaryorum mideme kıramplar giriyo açlkdan ölücem resmen ama yiyemiyorum 3 doktora gitti normal kıraker ye diyip gönderdiler ben anlmyorum bendemi var bi aptallık 7 haftalık hamilyim 5gündür böle çekiyorum 2buçuk kilo verdim

Mide bulantısı hafiften gelip kayboluyor da gaz ve şişkinliği yaşıyorum zaman zaman.Dahiliye Dr u gebelikte de kullanabilecegimi soyleyip renee şurup vermişti.Dayanilmaz olursa yanma ufak bi yudum iciyorum iyi geliyor.
Cok tesekkur ederim canim cevabin icin. Kusmalarim dun basladi bugun devam ediyor. Doktorumla konusacagim bakalim ne diyecek.

Hanımlar bulantıların vermiş olduğu isteksizliği bi kenara koyarsak daha önce yediğiniz içtiğiniz ama şimdi tiksindiğiniz bişey varmı :KK64: Ben kahve delisiydim şuan kokusuna tahammül edemiyorum. :KK42:
Turk kahvesi her gun icerdim spordan once. Ama simdi evde yapilmasina tahammul edemiyorum. Peynirin her cesidine asigim ama su an cok zor yiyorum anca tost ya da omlet olarak.

Canım benim bulantım bugün başladı, sabah baya kötüydüm, istifra etmedim ama öğürdüm. Daha sonra bulantım geliyor hemen gidiyor, bu gel gitler oluyor. Normalde zaten ağır gastritim vardı ki bir keresinde ultrasona girdim kağıtta "batındaki gazdan ultrason çekilemedi" yazıyordu. İlaçlarla düzelttim derken, hamilelikler mahvoldum tekrardan. O kadar fazla gazım var ki, evde eşim yokken iyiyim de dışarı çıkmak ve yanımda birinin olması felaket olur. Doktor ya rennie dua ya da gaviscon kullanabilirsin dedi. Tabi ki sen doktoruna danışmadan ilaç alma. Ben maden sodası kullanıyorum, Çubuk kraker yiyorum.
Canim cok tesekkur ederim ben de gaz cikmiyor bazen ya da afedersib gegirme oluuor. 2 gundur kusuyorun doktoruma soyleyecegim olmazsa bana da versib bu ilaclari cok rahatsizim

Kızlar ben mide bulantısından su bile içemiyorum ne yesem çkaryorum mideme kıramplar giriyo açlkdan ölücem resmen ama yiyemiyorum 3 doktora gitti normal kıraker ye diyip gönderdiler ben anlmyorum bendemi var bi aptallık 7 haftalık hamilyim 5gündür böle çekiyorum 2buçuk kilo verdim
Canım ben de aynı açım diye ağlıyorum doktorum bana zofran vermişti bulamadık bir başka muadilini almış eşim ve iyi geldi şükür. Sende sor doktoruna lütfen acı çekmeni istemem ama lütfen doktoruna danışarak al yanlış bir şey yapmak istemem. Bir de serum taktırmanı öneriyorum hatta acile bile gitsen hemen takarlar ama en iyisi doktouna söyle . Bazen doktorların aklına gelmiyor hatırlatmak gerekiyoe

Bugün izin günü doktorun devan ederse yarın kesin gideceğim :KK43:
Baska bi doktora gitme sansin yok mu? Oluruna birakmaya gelmez. Belli ki doktorun gozlenmeleme niyetinde benim kanamam oldugunda aninda musahade altina aldilar serum igne progestan serumu verdiler kandan. 1 saate kesildi kahverengi bile olmadan. Bence baska bir doktora da git. Sonucta baska bi goz baska bi yontem. Ayrica icin rahat etmeyecekse progestan 200 mg recetesiz satiliyor ben ne olur ne olmaz diye almistim 29 tl idi aklinda bulunsun.

Yagsiz tuzsuz makarna ya da patates denedin mi? Rahatlatiyor baya. Ben 8.haftadam oyle idare etmistim hala ara ara oyle.

X