2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
ben progrestanı ilk kullandığım gün işyerinde fenalaştım. baygınlık geçiriyordum nerdeyse.. o günden sonra vajinal kullan dedi doktor başdönmesi olmuyormuş.. gerçekten de olmadı.

Evet canım bende ilk oral yolla kullandığımda acayip uykum geliyordu vajenden kullanınca iyi oldu ama ben vajenden kullandıktan sonra sırt üstü yatıyordum ayaklarımın altınada yastık koyuyordum bi kutu bir kutu öyle bitti sıkıntısız işe başlayınca oral yoldan aldım ama bitince bıraktım doktorum bırakabilirsin dedi

yardım etmeyen eşlerin çok bencil olduklarını düşünüyorum. Yaşadıklarımızıbn kolay şeyler olduğunu sanıyorlar. Keşke onlarda hamile kalabilselerde görseler neler çekiyoruz. İşin zor arakadaşım. Başka bir çocuk olunca daha da zor oluyor. Kolaylıklar diliyorum sana

İlkinde kanamam olmamıştı bunda oldu. İlk hamileliğimde 9 haftalıkken bitmişti bulantılar bu hamileliğimde hala devam ediyor. İlk hamileliğimde deli gibi tatlı isterken bunda resmen midem bulanıyor tatlıdan. Ama ekşiden de bulanıyor. Daha çok mayhoş şeyler yiyebiliyorum. Ekşi elma gibi, elma kurusu gibi. İkisinde de sol kasığım ağrıdı. Yine suratımda lekeler çıkmaya başladı. bebek ultrasonda yine sağda duruyor ve kalp atışları 160 ın üzerinde :) Tek fark karnım sivri duruyormuş, öyle diyorlar :)
Evet canim bencillik var. Kendi de kabul ediyor. Biraz buyutulme sartlari sanirim. Gerci bende bekarken anneme hic yardim etmezdim. Galiba onu cekiyorum :)
Bu arada aklima birsey geldi duygusala bagladim. :/
Yeni evlendigimde ilk hafta gecti. Ben pismanlikla cok aglamistim.Esim masaj istemisti yaparken anneme soylediklerim aklima gelmisti aglamaktan kendime gelememistim. Ya dersim var, ya kardesim yapsin, yoruldum derdim. Aklima gelince yine agladim simdi. Annelerin kiymeti hic bilinmiyor maalesef :KK43:

bende dün gittim .çok şükür kuzumu gördüm. :nazar::nazar:küçük fasulyem orda yatıyor sessiz sessiz. benim idrar yolu enfeksiyonu çıktı doktor bir ilaç yazdı onu gönül rahatlığıyla kullan dedi. hatta bide idrar kültürü verdim. 3 gün sonra onuda göstericem.

onun dışında kanama olmadığı sürece araç kullanabilirsin, yolculuk yapabilirsin hatta cinsel ilişkide serbest dedi. kanama olursa herşey yasaklanıyor. ben çok hapşurduğumu soyledim. hapsurmanın düşüğe sebep olma etkisi olmadığını söyledi. mide bulantılarını söyledim. katı beslen yemeklerin sularını yeme gerekirse kepçe ile süz öyle ye , sık sık yanında leblebi, kraker , etimek falan bulundur onları atıştır dedi.

ay bunu duyduğuma o kadar sevindim ki.geçen hafta bir hapşuruk krizi geldi ki,nerdeyse 2 gün sürdü.doktor randevum da cuma günü,içim içimi yiyordu birşey olmuştur diye.

enfeksiyon için de lütfen bol bol su için,zorlamaya çalışın kendinizi.vücudunuza da iyi gelecektir eminim.

yardım etmeyen eşlerin çok bencil olduklarını düşünüyorum. Yaşadıklarımızıbn kolay şeyler olduğunu sanıyorlar. Keşke onlarda hamile kalabilselerde görseler neler çekiyoruz. İşin zor arakadaşım. Başka bir çocuk olunca daha da zor oluyor. Kolaylıklar diliyorum sana

İlkinde kanamam olmamıştı bunda oldu. İlk hamileliğimde 9 haftalıkken bitmişti bulantılar bu hamileliğimde hala devam ediyor. İlk hamileliğimde deli gibi tatlı isterken bunda resmen midem bulanıyor tatlıdan. Ama ekşiden de bulanıyor. Daha çok mayhoş şeyler yiyebiliyorum. Ekşi elma gibi, elma kurusu gibi. İkisinde de sol kasığım ağrıdı. Yine suratımda lekeler çıkmaya başladı. bebek ultrasonda yine sağda duruyor ve kalp atışları 160 ın üzerinde :) Tek fark karnım sivri duruyormuş, öyle diyorlar :)
öyle diyoruz evet nihahahaha :KK53::KK53:

Merhaba hanımlar Allah nasip ederse ben de Haziran annesi olacağım.
Ben de sarı akıntı var.
İlk kez bu sabah safra çıkardım ama asıl midem çok gaz yapıyor. Çok rahatsız oluyorum. Sıvı şeyler tükettiğimden 1 kilo kaybettim.
Benim gibi sürekli mide şişkinliği gaz yaşayan var mı? Doktor normal dedi ilaç vermedi

rahim genişlediği bağırsaklar daraldığı için oluyormuş normal dedi.

Kızlar 2. Ve sonrasına hamile kalanlar ; önceki Çocuklarınız cinsiyeti nedir? Ve onlarda Yaşadığınız belirtiler neydi? :KK54::cool:

benim ilki kız , turşuyu çok yedim. tatlı ile aram yoktu. mide bulantım oldu ama kusma çok az. çok bel ağrım oldu.

Benimde 10 günlük raporum vardı doktorum dedi bi git bakim işe ama progestana devam dedi iş yerinde olunca oral yoldan kullandım 100 lük başlarsa tekrar yazarım gene rapor dedi masa başı iş olduğu için izin vermişti doktorum

ben ilk hamileliğimde o progestanı 36 hafta kullandım. ilk başta düşük sonra erken doğum riskiyle.

Merhaba arkadaşlar bugün doktora gittim 6+2 ama kese var bebek yok sizce normalmi bu durum 1 hafta sonra tekrar gel dedi sizce boş gebelikmi
Canım bence erken çünkü benim doktorum 19 kasıma randevu verdi aynı haftada olduğumuzu düşünürsek bekle hemen umitsizliğe kapılma

merhaba, dr' um şekeri unu azaltmam gerektiğini ama tuzu asla kesmemem gerektiğini söyledi çünkü bebişin tuzu başka bi yerden alma şansı yokmuş hatta ekşi elmayı tuzlayarak, kızarmış ekmeğe yoğurt sürüp üzerine tuz ekerek ye hem mide bulantını önler hemde yararlı demişti.
Valla doktoruna katılıyorum canım ya ben ekmeği çok seven birisiyim şekeride tuzuda çok kullanıyorum biraz frenlemek şart ama elimden geldiğince artık...sağol bilgilendirmen için

Turk kahvesi her gun icerdim spordan once. Ama simdi evde yapilmasina tahammul edemiyorum. Peynirin her cesidine asigim ama su an cok zor yiyorum anca tost ya da omlet olarak.

Bende çok içerdim ama şimdi adını bile duymak istemiyorum.Hanımlarla otururken kahve yapalım diyolar bir anda fırlıyorum ordan :ruh: Peynire bayılırım bende ama çok şükür ondan tiksinmedim.

ayy olmaz mı,
kuruyemiş deli gibi yerken hiç yiyemiyorum.
kayısı ,hurma,erik kurusuna bayılırken bakamıyorum.
balık et tavuk hiç söylemiyorum bile...
muz elma yiyemiyorum.

varsa yoksa mandalina ,limon, nar, yemektede salata verin yeter modundayım:)

Aaa kuruyemişş enteresann :110:Çok sevdiğimiz şeylerden tiksiniyoruz. Ama bende limonu çok seviyorum. Kokusu bile yatıştırıyo

Yabanadogru Yabanadogru
Kuzugiller Kuzugiller
Y YESIMBOZ teşekkürler kızlar
bugün akıntılarım devam ediyor progestrana rağmen...
hiç büyüdü artık demeyin risk hala devam ediyor
doktor da rapor da vermedi...çalışmaya devam..
tuvalete gitmekten korkar oldum

kırmızıya dönmedikçe sorun yok dedi doktor...ama kahverengi akıntılar da canımı sıkmıyor değil..

Yabanadogru Yabanadogru
Kuzugiller Kuzugiller

kırmızıya dönmedikçe sorun yok dedi doktor...ama kahverengi akıntılar da canımı sıkmıyor değil..

Cnm benim de kahverengi akıntım var progestan kullanıyorum ama kese çevresinde kanama alanı yok dedi doktor onun için çok sıkıntı yapmıyorum. Sen de sıkma canını o bi süre devam ediyo kendiliğinden sona eriyo, önceki hamileliğimden biliyorum..

Yabanadogru Yabanadogru
Kuzugiller Kuzugiller

Ayy canim insallah akintidan birsey olmaz ya. Cok dikkatli hareket et ve dua et. Mine diye bir arkadas kan bosaldi demisti. Simdi gecti sanirim. Seninkide gececek Allahin izniyle.

Cnm benim de kahverengi akıntım var progestan kullanıyorum ama kese çevresinde kanama alanı yok dedi doktor onun için çok sıkıntı yapmıyorum. Sen de sıkma canını o bi süre devam ediyo kendiliğinden sona eriyo, önceki hamileliğimden biliyorum..

sağol canım.. 2 kez içtim daha ...ama en azından azalması gerekirdi..
öğretmenim sürekli çocuklarla içli dışlı ayakta yorucu geçiyor...hep içimde bir korku..
umarım çabuk biter...

X