2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Cnm dr da oyle dedi
Bundan sonra almayabilir dedi
Bnmkisi 600 almis ama gece ay 800 almisti
Benim kiz da bu ay 550 gr almış ama bizim icin büyük başarı çünkü ikinci ay 500 gr almıştı sıfır beden kızım neyse bu aya da 500 gr hedef koydum insallah alırız

Oğlanlar nasıl oldu? İnsallah sana bulaşmaz

Gorumcemin bebeğini kaybettiler
Başınız sağolsun, çok üzücü
Kızlar ikinci kez adet olan var mı? Normalde adetim düzenlidir. Geçen ay adet olmuştum. Bu ay gecikti. Doğumdan sonda düzensizlik olur diyorlar ama sizde de aynu durum var mı?
Ilk kanamam 4 gün önce oldu, o da kanasam mı kanamasam mı der gibi sürdü. Ikinciye Allah kerim.

Bnm esımde abartıyorsun dıyor ya neden anlamıyorlar
Ne yapcaz nasil duzelcek bu kaka
Bizim adam da öyle yaa.. çocuğun kakası sırf mukus. Dr yok bişi dedi ya , ne kurcukluyosun diye bana kızıyor.

Bende kan haplarinı icmedim kızimda simdi demir eksikligi başlamiş doktor 4. Aya girmeden başlattı demir damlasını.

Ben hıc ıcmedım
Enee.. Ben de hiç içmedim ya..

Arkadaşım aliexpreste orginal olmayanları satıyolarmış. Bi araştırın bence.

Ben huggyberyy nin dock mist modelini aldım. Aldım almasına da kız pek durmuyor içinde ama pes etmiyorum :)

Al benden de o kadar. Bende bi heves sling aldım. Ama bizim sıpa slinge sarar sarmaz, kafayı gömüp meme aramaya başlıyor
Ev sınırları dışına çıkamadık henüz slingle. Alıştırcam diye her fırsatta deniyorum ama bizimki alışana kadar sling cağı geçecek sipanin

Benim oğlan bi kaç gündür yattığı yerden kalkmak için bir çaba harcıyor mekik çeker gibi. sanki oturdu oturacak normal mi acaba

İki üç çocuklu hanımlar. Siz bebeğinizi nasıl uyutuyirsunuz ? 1.5 yaşındaki yeğenim geldi. Yeğen durmuyor.oglanin uykusu geldi yatırdım ama odanın kapısını kapadım camını açtım . Ev cadde üstü hep korna sesi. Normalde kapısını açık bırakırdık. Oğlan hamamında kiprasiyor sürekli. Nasıl bir çare buluyorsunuz bi de ikisini tek birakamiyorum. Evde annem var ama mutfakta kışlık hazırlığı yapıyor hep. Şimdi kahvaltı hazırlıyor fırsat bulursam. Önerileriniz nedir

Slm kızlar.

Bugün tam 3.5 aylık oldu kızım..

Kollarından tutuyorum kafasını ittirmiyor ileri doğru ( bana doğru )

Keyfi yerindeyse 1-2 kez yapıyor nadiren.

Emzirme yastığında ve kucakta gezerken dik tutabiliyor kafasını.

Ama sırt üstü yatarken kollarından tutup kaldırmak istediğimde kendini ileri ittirmiyor kafasını ileri oynatmıyor.

Dr 3 aylık kontrolde 15 gün daha yapmazsa nörolojiye sevkedeceğini söylemişti.

**
Aranızda bebeği benimkiyle aynı durumda olan var mı ?? Yoksa hepinizin bebekleri kafasını yerden kaldırıyor mu her defasında ??

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen söyleyince farkettim benimkide itmiyo bana dogru.sorunmuymuş bu

Ne alaka nöroloji desem ayıp olur mu acaba. Ama benim ki de her defasında yapmıyor ki. Hemşire denedi yaptı. Doktor denedi yaptı. Ama evde ben yaptigimda her seferinde yapmıyor tabi ki. Yapmadığı zamanlar oluyor. Bekliyorum hatta uzun müddet yapıyor sonra.

Aklına kötü şeyler gelmesin benimkide nadir yapıyordu şimdi ben tutmadan kalkmaya çalışıyo. Dr un dediği gibi istersen görür ama inş yoktur bişeyi.

Sen söyleyince farkettim benimkide itmiyo bana dogru.sorunmuymuş bu
Dr 3.5 aya kadar normal demişti. Bazı bebekler tembel bu konuda dedi. 3.5 aylıkken de kaldırmazsa sevkedeceğini söyledi.

Eğer tembelliktense 3.5 aya kadar normal ama değilse direk Nörolojik olduğunu düşünüyor.

Aklına kötü şeyler gelmesin benimkide nadir yapıyordu şimdi ben tutmadan kalkmaya çalışıyo. Dr un dediği gibi istersen görür ama inş yoktur bişeyi.
1 inde 4.ay bitecek.
2 ekime kadar beklemeyi düşünüyorum.

Hiç kaldırmasa giderdim yarın ama nadir de olsa kaldırıyor.

Benim kızım 38+2 de 36 haftaya uyumlu doğduğu için akranlarını 2 hafta geriden takip ediyor hep. Bunu da bu forum da keşfettim. ( El emme agulama tarzı şeyler )
Bence kafayı da ay sonuna kadar kaldırır gibime geliyor.

Umarım öyle de olur.

Bence de kaldırır merak etme annesi.benim kızda AGU demiyo. Keyifli sesler çıkartıyor.konuşuyor gibi bizimle ama AGU demiyo :)

Sadece emziren annelere bir sorum var..

Bayramadan sonra gece emme düzenimiz şaştı. Toparlayamadık da.

Gündüz 1.5-2 saatte bir 10 ar dk dan 20 dk emiyor.

Akşam 19.30 da uyutuyorum.
22.30 da emzirip ben de uyuyorum.

Gece de 2 defa uyanıp emer 6.30 da da güne başlardık.

Gel gelelim bayramdan beri geceleri bazen saat başı bazen 1 5 saatte bazen de 45 dk sonra uyanıyor ve çok az emip uyuyor.

Artık alıştım gerçi ama benim kız gibi gece sık uyanan var mı diye merak ettim.

( Bu arada süt yetiyor doymama gibi bi durumu yok şimdilik. )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…