2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Süt yaptığını bilmiyordum, tatlı aşeriyorum resmen. Bazen iliklerime kadar açıkmışım gibi oluyo.
Valla o gobekten bende nefret ediyorum, ama orantılı tombişim su an Allah var
Geçen yil bu zamanlar bende 34 bedendim .. dim... şimdi 40

Benim doktorum dedi ama banyo suyunu kaynat mutlaka diye. En azından 6 aya kadar aşıları olana kadar dedi. Şampuan kullanıyorum her yıkamada. Yoksa yeterince temizlenmiyormuş gibi geliyr

Bebeği normal musluk suyuyla yıkamak sıkıntı olmuyo mu ? Ben içme suyunu kaynatıp öyle yıkıyorjm çünkü bizimki hep banyo yaparken yalıyo suyu bazen içiyo yüzüne gelirse ki illaki geliyo
Canım seninbenimgibi nin dediği gibi sen bizi görsen kafayı yersin.. sanırım sana da senin gibi bir doktor denk gelmiş. Bir kere bile kaynatmadık banyo suyunu,direkt Çeşmeden yıkıyoruz,bazen sabunlu suyu yaladığı bile oluyor.emziği yere düşüyor Çeşme suyunda yıkayıp direkt ağzına veriyorum.. bebeğe mikropta lazım nihayetinde.. şimdiye kadar burun tıkanıklığı dışında hiç sıkıntı yaşamadık

Ben de aynısını kullanıyorum, kızım da 6,5 kg bence normal...

Canım klimayı aç, çocuk terlemeyecek kadar serin olsun yolun başından itibaren terlemesin. Terlerse cam daha kötü çarpar. Bacaklarına müslin atıyorum ben sadece. Kollarını örttürmüyor çünkü bizim kız. Hiçbişey olmadı maşallah. Daha önce de geldik bi sefer. 1-2 saatlik yollara da hep öyle gittim. Klima arka tarafa çok etki etmiyor zaten, rüzgar yapmıyor. Klimanın fan hızını düşük tut sadece. Bir de ayarından sadece ön cama üflemeyi açabilirsin. Size daha az rüzgar gelir.
Bizim rahat edeceğimiz sıcaklıkta tutuyoruz biz arabayı. Arabaya bağladığımız şey arkaya bakıyor ya zaten. Onun içinde çarpmaz.

Canım hatta sana şöyle bir örnek vereyim. Eşimin bir eski arabası var. Onunla 2 arkadaşıyla 6-7 saatlik bir yola gidip geldiler aynı gün içinde. Klima bozukmuş. Cam açık gidip gelmişler.
3 kişiden 2si hasta oldu.
İçersi sıcak olduğu için terleyip sonra rüzgarda kalmak daha kötü.
Bebeğin sırtı yaslanmış olacak zaten üstüne de müslini ört, sonra kendi rahat edeceğin gibi klimayı ayarla.
Bebeği kaldıracağın zaman yerinden emzirmek için falan, sırtına da müslini atarsın arabanın içi serinse. Ben emzirirken arabanın içinde, üstüne müslini atıyorum emerken terleyip klima çarpmasın diye.

Benim doktorum dedi ama banyo suyunu kaynat mutlaka diye. En azından 6 aya kadar aşıları olana kadar dedi. Şampuan kullanıyorum her yıkamada. Yoksa yeterince temizlenmiyormuş gibi geliyr

Benim doktorum da çamaşırlarını makinede yıkama tencerede kaynat diyor ama maalesef doktorun bu dediğine katılamıyorum. Biraz kendi süzgecimden geçiriyorum doktorun söylediklerini.
Tamam çocuk deterjan kalıntısından etkilenmesin diye makinada yıkamayayım çamaşırlarını da bu çocuk benim tshirtümü yalıyor onu napacaz. Bir şekilde dengeyi bulmak lazım.

Nasıl doktorlar var ya

cok guldum col doğru

Kızlar ya naptim da oldu bilmiyorum üç gündür bebeimde kutu öksürük tarzında öksürük var başka sorun yok sizde var mı böyle bir durum ... Çok üzülüyorum ya

Görüntü tam olarak böylemiydi bir tanıdık doktor enfeksiyon dedi
görüntü bu muydu
Bu pipide bi sikinti yok Bence..siz neden tedirgin oldunuz..yara görünmüyor..gercek gorunumune kavusmasi aylar alir..
siZinkide böyle mi bir doktor bu görüntüye enfeksiyon dedi napcamı bilemedim hiç sünnetli pipide görmedik ki

Canım çok teşekkür ederim dönüş yolunda dediğini yapacağım :)

Aaa ben hep makinada yıkıyorum çoğu zaman 60 derecede. Tencerede kaynatılınca çekmez mi kıyafetler ?

Görüntü tam olarak böylemiydi bir tanıdık doktor enfeksiyon dedi

görüntü bu muydu

siZinkide böyle mi bir doktor bu görüntüye enfeksiyon dedi napcamı bilemedim hiç sünnetli pipide görmedik ki
Sizinkinin orta uç kısmı farklı geldi bana yani oğlanında öylemiydi tam hatırlayamıyorum ama diğer şekilde görüntü aynıydı hatta daha şiş ve kanama vardı ara ara hep. Etrafı beyazlı sarılıydı doktor kontrolünde bişey dememişti aa sünnet yaptırmışsınız falan demişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…