2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar benim kızım 2 aylık eli sürekli ağzında parmaklarını sokuyo ağzına. Normal dedi doktorumuz engelleme soksun dedi. Sizde nasıl durumlar bizimle aynı olan var mı?
Bizimki de yapıyor, özellikle uykulu olduğunda ve acıktığında. Ama ben emzik tıkıyorum ağzına . Çünkü herkes '' ay öpmiim'' diyip güya yüzünden öpmeyip ellerine yapışıyolar bebenin; sanki o çok masum. Ellerini emmesin diye emzik tıkıyorum işte

Benimde geçen bebisi görmeye geldi bi arkadaş. Aldı opuyo Allahım delirecem varya o öptükçe ben çildiriyorum. Esler balkonda oturdu biz evde. Kocama da veremiyorum. Yatirdim bebeği. Onun çocuğu var 2yasinsa bebeğe yaklaşıyo ben cay birşeyler hazırlıyorum ya bi o poponu kaldirda oğlunun ellerini tut bebeğe dokunma diye deli ettiler beni ya. Oğlan tabakları almış yere atmış. Yer kırıntı oldu hep aaa bizim Ki mi yapmış dedi bende yok ya benim kız yapmıştır dedim. Ben kızımı çoğunlukla bi yerlerde olunca eşime veriyorum ondan alamiyolar öpemiyorlar falan. Yine bi arkadaş gelmişti öptü yeni doğduğu zamanlar. Gorumcem çıldırdi ben halasiyim öpmedim ona neden opuyo diye. Bana tövbe ettirecekler bebek öpmicem diye

Evet canim ozaman 28haftadaydim surekli korku ile 36 geldim cok sukur doktorumda beklemek istemedi bizde kabul ettik
Kimse sormayinca yazmadim bende nasil iyimisin aylarca yatinca insann hareket etmek beni cok yoruyor sende öyle misonn ki ben yemek falan yapiyordum ara sira 30dan sonra arada dolaşmaya ciktim çok çabuk yoruluyorum daha kucuk oldugundan disarida pek fazla çikamiyorum senin bebegin ne kadarlik benim 15haziranda doğdu

Burada o bebisi görmeye geldi dediğim arkadaş. Bi kere yine gelmişti o zaman hamile değildim oğlan deli gibi bi sağa bi sola durmuyor. Dur da demiyorlar zaten bende dur diyorum ama güzel güzel. Tvyi kırmış onların oğlan. Bende bizimkini de kırar diye korkuyorum falan. Aldığını atiyo falan bunalmıştım. Gece 12 ye sohbet ettik arkadasla. Gece ne olduysa ertesi gün bi mesaj atmış ben sana artik gelmicem sen benim ogluma iyi davranmadin diyo. Gelme dedim bende öyle bisey yapmadım dedim. Bi kaç gün sonra ben sana saka yapmıştım diyo. Neyse baristim eşim için.

Benim kız da çok sık emmek istiyor. Seninki ne kadar sürede emmek istiyor? Benimki oyalamasam 1 saatte bile emmek istiyor
Önceden 15 dk birini 15 dk birini veriyordum. Ama benim kızım uyanınca ve uyuyacağı zaman illa ki emecek.
Vermezsem mümkün değil durmuyor.
Normalde ben bıraktırmazsam rahat 45 dk duruyor memede.
Biberon reddine başladı ve bu beni zorlucak çünkü gece uyurken sağıp 1 öğün de olsa takviye oluyordu ertesi güne.

Aslında şey sormak istemiştim. Mesela emzirdin , bidahaki emmek istemesi kaç saat sonra oluyor? Benimki bu ara 1 saat sonra bile başlıyor mızıldanmaya

Bana kalsa en az 2 sene ama ikna edemiyorum beyefendiyi.3. 4. Falan hayaller kuruyor :) ben tanirim ilk basta annem derdin neydi yeni oldu der :))

Eşinin gözü korkmadığına göre sizin bebek sakin herhalde.
Benimki daha bugün karının bir çocukluk canı varmış, hatta o bile yokmuş diye dalga geçiyordu benle. Ev işlerini yetiştiremediğim için...

Canim uzumle karpuz da kaynatilmaz ki ... pekmez olur o da öyle. Senin bebis hala mikropla tanismadi desene. Bakalim çikolata istediğinde kaynatip verebilecek misin:)
Vücut biraz mikrobu tanımalı bence.köyde yetişen cocuklar masallah turp gibi oluyo.bizimkilere rüzgar degse hasta oluyolar

Estafurullah:) bir damla üzüm suyundan sarhos olmaz heralde:) bahsettiklerim 1er damlalik miktarlar olduğu icin Mideye indiğini sanmıyorum yemek borusunda sindiriliyordur onlar:))))

heksi hidrosel için bizim Dr dediki :%95i kendiliğinden geçer. Bekleyelim dedi...
Doğduğu güne göre biraz indi bizimki. Gözle görülür şekilde fark ediliyor.
Bizimki de epey küçüldü. İnş gecer

Bazı bebelerin böyle mı acaba? Bizimki de 3 günde bir yapmaya başladı. Sulu sulu ve dolu dolu

Ayyy Allah razı olsun. Ben yanlış takiyormusum hep. Deniycem bugün. Sagoalsin

Vücut biraz mikrobu tanımalı bence.köyde yetişen cocuklar masallah turp gibi oluyo.bizimkilere rüzgar degse hasta oluyolar
Katılıyorum sana. Şahsen çok ozenmiyorum bu temizlik konusunda. Simdi tanismasi lazim cogu mikropla.Annesutu korur onu bu tanışma faslında. bu donemi mikropsuz atlatinca antibiyotikler devreye giriyor ileriki yaşlarda

Katılıyorum sana. Şahsen çok ozenmiyorum bu temizlik konusunda. Simdi tanismasi lazim cogu mikropla.Annesutu korur onu bu tanışma faslında. bu donemi mikropsuz atlatinca antibiyotikler devreye giriyor ileriki yaşlarda

Kızlar 2 gündür misafirler vardı yavaş yavaş okuyarak geldim hatta bazı arkadaşlara yorum yaptım ama dün çok kötü bir olay yaşadık maalesef.
Misafirin kızı, kızımın bir anda ayağını ısırdı ne olduğunu nasıl olduğunu anlamadım ana kucağında yatıyordu kız da annesi ile birlikte anakucağının yanındaydı kız anakucağının oyuncakları ile oynuyordu birden yavrumun kıpkırmızı yüzünü gördüm ve ağlamaya başladı ama öyle böyle değil nefesi içinde kaldı aldım kucağıma oğlum ayağını ısırdı dedi çorabı bir.çıkardık dişlerini geçirmiş derisini soymuş hemen batikon falan sürdük belli etmemeye çalıştım ama çok sinirlendim kötü oldum. Misafirler gidince ayağına baktım bir parmağı diğer ayağındaki gibi yukarda durmuyor Dr A gitmeye karar verdik kırık olabilir diye üniversite hastanesine gittik küçük bebekle gelince bütün drlar ne oldu.diye merakla geldi biz anlatınca hepsinin yüzünde bir.gülümseme ile.karışık şaşkınlık oldu ilk defa mı böyle bir vaka ile karşılaşıyorsunuz yoksa dedim evet dediler vaka kaydına ne yazayım insan ısırması mı diye de gülüştüler. Yavrum minicikken röntgen çekildi radyasyona maruz kaldı. Öncesinde kırılabilir mi diye sordum çok ince kemikleri kırılabilir o yüzden röntgen çekecez zaten dediler mecbur kaldık çok.şükür daha kötüsü de olabilirdi nerdeyse koparcakmış nasıl dişi varsa. Kızını sakınıyor demesinler diye anakucağına koydum kucağımda gezdirmedim çocuktur yapar ama annesi çocuğunun böyle bir huyu olduğunu biliyorsa yaklaştırmamalıydı suçu anneye buluyorum kendime de kızıyorum varsın öyle deselerdi yada düşünselerdi.
Buraya yazdım ki sizler benim gibi çocukların annelerine de güvenmeyin annesi yanında diye biraz rahat davrandım

Eklentiler

• IMG_20170818_175315.JPG
    44,9 KB · Görüntüleme: 75
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…