2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Oyy Oyy.
Canım sen çalışmıycak mısın artık
Tamamen mi cıktın işten
Agustos 22 de baslamam gerekiyo ama cikisimi vercekler oyl3 anlastik sonra issizlik massi bit3ne kadar evdeyim sonra baslicam is aramaya canim sevdim ama ben anneleigii hele bide seslensn dedigimi anlasin heralde hic birakamam ayyy cok seviyoomm

Valla okumaya başlayınca eşin bebeği düşürdü falan sandım ödüm koptu. Bu kadar titizlik ve pimpirik sana zarar verir canım. Bu durumu mümkün olduğunca azaltmaya çalış. Bebeğini her mikrop veya olumsuz durumdan ilelebet koruyamazsın. Biraz daha büyüdüğünde öyle şeyler olacak ki bu kafada gidersen huniyi takarsın. Sakin ol, belli başlı temixlik kurallarına riayet et. Gerisinde bebeğini Allaha emanet et. Herşeyi ince ince düşünüp önceden tedbir alamazsın.

Kızlar geçen gün sormuştum sırt çantası kullanan varmı?marka tavsiye edermisiniz bol gözlü ve hafif..bir arkadaş tavsiye etti sağolsun başka altarnatiflerde arıyorum..yardımcı olursanız sevinirim

Ben de sırt çantası arayışındayım.

Allah korusun ikinizi de .. düşünmeyin artik olan olmuş benim fikrim o bikini de sadece tekstil tozu vardir öyle denemeyle falan ne kadar mikrop kalabilir yani uzun sure yasayan kaç hastalık mikrobu olacak o da bikiniye o bikini size denk gelecek .... bence rahat olun biraz ... annemi hayvanları vardı ahırdan çıkıp üstünü değişir bizi emzirridi ama öyle banyo falan yoktu yani
.. O hayvanlar akşama kadar bin çeşit böcek sinek kendi pisliği içinde yaşardı... beş kardeşiz hepimiz masallah turp gibiyiz..korkmayin bu bebekgiller sandığımızdan daha güçlüler

Ben de sırt çantası arayışındayım.

Ben trg Polo diye yerel Bi marka var,ordan aldım internet satışı da var.Bir modelini civilde de gördüm .Küçük değil ama bana ancak yetiyor.Emzik ayrılmaz parçamız küçük emzik yeri var,sevdim.Biberon termos koyulabilecek yeri var ama denemedim daha.

http://www.civilim.com/trg-polo-anne-bebek-bakim-sirt-cantasi-mavi-beyaz-040

http://www.civilim.com/trg-polo-anne-bebek-bakim-sirt-cantasi-lacivert-076

bence eşinle beklentilerini suçlamadan konuşmalısın...içinde öfke biriktikçe mutlu olamazsın
geçen biz de karşılıklı konuştuk meğer o da haklıymış hiç fark etmemişim
hele sen 2 çocukla ne kadar yoruluyorsundur
belki beklentilerinin farkında bile değildir
ne kadar zorlandığımızı anlamıyorlar

21 saat mi normalde kaç saat ki? Ben en fazla 15 saat veriyorum ona bile yoruluyorum. Ücretsiz izine çıkacağım ben. Bu sene bebeklerimle maksimum zaman geçirmek istiyorum inşallah.

hamileyken 32 saat çalıştım haftaiçi bir de haftasonu kurs istediler kabul etmedim
bu sene 18 saat derse ikna etmeye çalışacağım
kanunen 21 saat üstü veremezler zaten

güzelce banyo yaptıysan hiçbirşey olmaz
havuza denize nasıl gireceksin böyle düşünürsen hele havuza.

Ala ala hepsinde olctuler bizde acaba normal sezeryan mi fark ediyoki engin bey bizim doktr da o olctu zaten bu arada canim kalca cikikligi icin nerdem ramdevu aliniyo

çocuk doktoruna randevu alıyorsun o yönlendiriyor
devlete gideceksen erken git randevu çabuk gelmiyor 1 ay sonraya bile verebiliyorlar
o yüzden ben özelde yaptırdım

Yok ozel canim o zaman doktorumuz yinlendirir tesekkurler

Kesinlikle ben zaten pisligin sogugun yada herhangi birseyin hasta edecegini degilde bu evham stresin bebegi hasta edecegini dusunenlerdenim cunku olumsuzu biz cagiriyoruz ben erken dogum riskim vardi doktr evde yat dedi ve normal olacakti ne zamanki annemler geldi esimle aralrinda sikinti oldu ben okdar stres oldum ki bebek gelmedi hep yukari cikti benim stresim yuzunden bi gram sanci cekemdim ve normal dogum yapamadim yani demem o ki relaks olun sakinan goze cop batar herzaman burda sokakta suriyeli kadin var cocuk dogdu sirtina asti bebegi yaz kis demedi coplerin icinde simdi cocuk 1 yasina geldi hala sirtinda tasiyo

Ala ala hepsinde olctuler bizde acaba normal sezeryan mi fark ediyoki engin bey bizim doktr da o olctu zaten bu arada canim kalca cikikligi icin nerdem ramdevu aliniyo
Kalca cikigi icin radrayolojiden randevu alitorsun..once cocuk doktorundan yarim saat sonrasj icin radyoljiden ultrason randuvusu al onceden..

Oyle kolayina birsey olmaz cnm
Ben avmdeyken oglum uzerime kusmustu cok fena mecbur ic camasiri almam gerekiyordu sutyende goguslerimiz buyudugunden kestirilmedigi icin mecbur deneniyor
Bende denedim, evde dus aldim sonra. Aslinda o an bnmde aklima pecete koymak gelmemisti
Aklina kotuyu getirme insan bazen dusunemiyr

Koluna degmediyse birsey olmaz cnm ya

Ne guzel yazmissin. Kadinin dilini anlamiyorlar ve catismalar ondan cikiyor. Ya oglum asi oldu bence buyuk bir olay. Onun icin basit birsey. Ondan bu anlamda beklentim yok zaten. Tartisma konumuz farkliydi.
ama sarildik birbirimze biz oyle kus duramayiz. Keske hic yasanmasa tartismalar. Bende genelde dessiz kaliyrm yoksa o an konusulursa cozum olmuyor. Tartisma siddrtleniyor. Sakinken konusmak daha iyi oluyor. Konusmaya bile gerek kalmadan sabah kendiliginden haloldu. Bu sefer ben onun dedigi olsun diye israr ediyrm o bnm dedigim olsun istiyo hay allahim ya

Kizlar dun geceyi iyi atlattik cok sukur
00:30 sularina kadar agladi falan, emzirdim. Kucagimda gezdirdim. Sonra uyuttum. Atesi 37.4 gordum. Sonra elimle takip ettim. Tecrube tabiki
Ben temsili

Saat 3 e kadar bekledim. Sonra bi saat arayla alarm kurup baktim. Atesi cikmadi. Ates dusurucu vermeden atlattik cok sukur.

38,5 olmadan vermeyi dusunmuyordum

Hahaa Günaydın canım. Beni nasıl korkutmuşlarsa artık giyinmediği kıyafeti kalıyor diye korkumdan hepsini giysin diye özellikle ilk zamanlar abartıyorum ama nerdeyse saat bası body değiştiriyordum. Şimdi de dediğin gibi uyur terler emer kusar derken günde en az 3 değişiyor.

karikatüre bayıldım çok komikmiş

Benim haftada 34 saat dersim vardı bu yıl o ne ki dersanedeyken 40 saat çalışıyordum bir keresinde özel derslerle rekorum 63 saat olmuştu gençtik güzeldik. Bu yıl da min 32 olur gibi..

Günaydınlar biz de bugün iki ay aşımızı vurulduk, fındık burun ağlayarak gitti aşıdan önce hiç durmadı, aşılardan sonra bi sakinlik bürüdü herhalde canı fazla yandı eve geldiğimizde yemeğini yedi ateş düşürücü verdim ve yatırdım umarım ateşlenmez. Hemşire koluna 3 günden sonra bile sünger lif filan sürmeyin 6 aya kadar kabuk bağlayabilir koparmayın, bacağındaki aşıları ıslak mendille arada silin şişmesin dedi. Darısı korkuyla bekleyen diğer annelere inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…