2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kaç kilo almış canım, ama senin oğlanın kilosu iyiydi diye hatırlıyorum.ayrıca diyet yapıyosun ama gayet iyi besleniyosun bence.
Bu ay benim kız 1200 gr almış 6200 gr, 4-5 cm uzamış 61 cm ölçtüler
Maşallah cnm
Ya saglık ocagı ölçumu sapabılıyor ama 6 kıloydu 6800 olmuş
Bnm cnm sundan sıkıldı
Kendı oglumla kıyaslıyrm o 1300 almıştı
O cıvar alır dıye dusundum
Boyuda uzamamış
Dıyet yapıyrm dıye mı kendıme kızdım
Sonra dusundum sakınlestım

Bu ay iki yerde aynı ölçtü ama dediğin gibi geçen ay kiloyu farklı ölçmüşlerdi 250 gr. İkisinde de toktu , anlamamıştım. Ben zaten evde çocukla çocuksuz tartılıp takip ediyom kendim :))
Diyetin çok iyi hiç bozma, çeşitli besleniyosun. Çoğumuz onu yapamıyoruz bile. Maşallah diyelim. Bi de ben nazara da çok inanırım. Burda konuştuğum şeyleri bile kimseye anlatmam. Ne sütümü, ne bebeğin kilosunu uykusunu :)) biri bişey dese o gün çok zor geçiyo :))

Merhaba anneler.bugun 2 ay kontrolune gittik bebişim 10 haziranda 37 hafta iken 3400 doğdu 3 gün yüksek sarılıktan yoğun bakımda kaldı 3100 e kadae düştü ilk ay 800 gram aldı sadece şimdi ise 5900 kg 61 cm olmuş görenlee kilosunu az buluyor boydan göstermiyor galiba sizin bebeklerde mi böyle günde 1 kere mama vermeye gerek var mı ?

Gunaydın kızlar
Ikıncı ayda bebeklerınız kaç kg aldı?
Ben dıyet yapıyrm dıye mı az aldı acaba ya
Ama daha saglıklı beslenmıyrm meyve falan
Benim kuzu ilk ay 1200gram, ikinci ay 1000gram ve bugun tartildik 3 aylik olmamiza 6 gun var 900gram almis. Ama boy uzun bizim 65cm o sebepten gostermiyor goren zayif bu cocuk diyor hiiic takmiyorum. Orta halli bi bebe bizimki 5900 cikti bugun

Benim bebegim 3 aylik olcak bugun tartildi 5900 cikti boy 65 cm ben benimkine iyi diyrm sadece anne sutu aliyor. Seninki 2 ay olmasina ragmen gayet iyi degil mi

Benim bebegim 3 aylik olcak bugun tartildi 5900 cikti boy 65 cm ben benimkine iyi diyrm sadece anne sutu aliyor. Seninki 2 ay olmasina ragmen gayet iyi degil mi
Doktorumuz iyi dedi bence de iyi lakin cevre bebegin zayıf oldugunu beslenemediğini söylüyor anne sütü veriyorum bende.

Dr 500 gr altina mama basliyor
Total kilosu da iyi

Aynen. Cok tombis bi bebek degil boyu 59 cm, kilo 6150gr. Boydan sanırım. Sarilik geçmiştir artık. Mamaya gerek yok sanki. Dr un verme demesi gerekiyordu bu durumda. Demedi mi?

Mrb kızlar oğlumu dr a götürdüm çok şükür dr herşeyi normal dedi 10 gün sabret yapamazsa getir tekrar dedi.
Böyle durum da bebeğin gelişimine bakıyorlar bizim oğlan tosuncuk olmuş 3240 kilodan 6135 gr olunca kilosu çok iyi dedi dr boy 58.5 cm o da iyiymiş çok şükür. Atlattık bu durumu kremlerde işe yaramış olacak ki 2. Günde yaptı kakasını çok mutluyum :)

mad1410 sünnet için randevuyu
20 ağustos 2017 pazar günü saat 12 00 aldık canım inş hayırla sonuçlanır.
Sen ne yaptın aldın mı sünnet için randevu?

Kızlar geçen gün sormuştum sırt çantası kullanan varmı?marka tavsiye edermisiniz bol gözlü ve hafif..bir arkadaş tavsiye etti sağolsun başka altarnatiflerde arıyorum..yardımcı olursanız sevinirim

Aşı hiç iyi gelmedi bize, uyuyor, ağlayarak uyanıyor sonra çığlık çığlığa ağlıyor. Şu günü bir atlatsam başka bişey istemem şuan.
Annemler dün tatilden geldi, bugünde Ordu ya gidecekler, hiç 1-2 gün kalıp sana yardımcı olalım demek yok. Kızdığımı, kırıldığımı söylediğim halde hiç kararlarından vazgeçme niyetleri yok.

Çok geçmiş olsun canım inş Atlatırsınız. Rabbim yardımcın olsun

Doktorumuz iyi dedi bence de iyi lakin cevre bebegin zayıf oldugunu beslenemediğini söylüyor anne sütü veriyorum bende.
Cevreye bakma 10 kg da olsa zayif der. Illa her bebek tombul olcak diye bi kural yok. Kilosu cok olsa bu cocuk yakinda obez olur derler. Sagligi yerindeyse duzenli kilo aliyrsa tamam

Bu aralar bende buna takılmıştım açıkçası. Arkadaşımın doktoru oturtma, ayakta dikilmesin vs demiş. Bizim ki destekli şekilde hem oturuyor hem ayakta dikiliyor. Çocuğa zarar mi veriorum diye düşünmeye başlamıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…