2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Aynen canım yükseği tehlikeli cok aşırı tuzlu yemedikten sonra şuan kaçma bence zaten düşüyor ya düşmeside kötü insanın dermanı kalmıyor
bilmiyorumki ya tansiyon sanıyordum ama az önce aynı şey oldu baktım tansiyon normaldi takipteyim tansiyon değilse 19 kasımı beklemeden doktora giderim sanırım

Kızlar Selam,

Aranızda benden başka doğumu şimdiden düşünen var mı ? :KK48: :-)
varsa nasıl bir doğum düşünüyorsunuz ? Özellikle ilk gebeliğini yaşayanlar..
Benim ilk hamileliğim ve epidural ile normal doğum düşünüyorum kısmetse..
ama sonradan yaşanan bel ağrılarından da korkuyorum. Kararsızım :KK64:
Canım benim ilk gebeliğim kısmetse normal istiyorum. Ama çok zorlanırsam doğumda epidurale çevireceğim..

Midem bulanmıyor diyen arkadaşlar vardı. Bende onlardan biriydim artık sabah kalkışıyla beraber bulantılarda gelmeye başladı. Ayrıca birşeyi faydalı diye yiyip sonrasında midemin bulandığıda cok olmaya başladı. Birde bir anda tansiyonum düşüyor ve ne başım kalkıyor ne elim derste cocuklara tuzlu ayran aldırdım derste o kadar fena oldum. okulda gelmese bari :olamaz: tansiyonu düşük olan arkadaşlar hamilelikte iyi oluyor tansiyon yükseliyor zaten diyorlar ama suan hiç öyle bir durum yok küçük tansiyonum 4 e 5 e kadar düşüyor :KK43: tavsiyesi olan varmı ?
Canım benimde yoktu ama başladı.. Tiksinmede var bende.. Tansiyon için dengelemek amaçlı limon soda içebilirsin. Sabah bulantısı için de kraker ye. Bişey yediken sonra bulantı olursa da salatalık dene benim kesiyor

Canım çok sevindim maşallah sana ve yavruna seninle beraber gidiyoruz benim de haftaya inşallah randevum Allah bana ve bekleyen herkese de güzel haberler almayı nasip etsin :dua:
Cok Sagol Canim,, Evett Ayniyizz.. Insallah Canim Amin Rabbim Korusun Tüm Bebiss Ve Anneleri Seninde Haftaya Güzel Haberlerini Bekliyorum Insallah:dua::KK200:

Tatlım benim haftam belli değil gittiğim doktor adet günümde kan aldı 81.87 çıktı bir hafta sonra tekrarlayalım dedi bu pazartesi gittim 2456 çıktı ama ultrasonda bir şey görünmedi. Pazartesi tekrar gel dedi bilmiyorum kaç haftalığım sinir doktor bir şey demedi bende hastanemi değiştirdim pazartesi başka doktora gidicem. Bu değere göre kaç oluyor canım bilgin var mı?

Bat 18 ekimdi son adetim de 23 eylül.
Ben Degerle Anlamam Bende Mesela Hic Beta Degerine Bakilmadi Doktora Gittigimde Test Yapmistim pozitifti oda ultrasonda bakti evet tebrikler Hamilesiniz Dedi 5 haftalik dedi bukadar sanirim kanda bakmaya gerek görmedi.. Deger konusunda fikrim yok son adet tarihine göre 5 haftalik gibi görünüyo canim

Ben Degerle Anlamam Bende Mesela Hic Beta Degerine Bakilmadi Doktora Gittigimde Test Yapmistim pozitifti oda ultrasonda bakti evet tebrikler Hamilesiniz Dedi 5 haftalik dedi bukadar sanirim kanda bakmaya gerek görmedi.. Deger konusunda fikrim yok son adet tarihine göre 5 haftalik gibi görünüyo canim
Hayırlısı olsun herkes için canımm inşallah sağlıkla kucağımıza alırız. Doktorlar da bir tuhaf değere bakıp artıp artmadığına bakmadı mı? Ultrasonda o görünmez ki. Bir tane normal doktor yok yeminle :)

Hayırlısı olsun herkes için canımm inşallah sağlıkla kucağımıza alırız. Doktorlar da bir tuhaf değere bakıp artıp artmadığına bakmadı mı? Ultrasonda o görünmez ki. Bir tane normal doktor yok yeminle :)
Yok bakmadi ultrasonda takip etti hep,, daha dün ilk defa kanimi aldi genel kontrol icin heralde,, Derler ya her yigidin bir yogurt yiğişi var diye hepsi farkli farkli ama ben yurtdisindayim burdaki doktorlar genelde yavas ilerliyo mesela kalp atisini hemen dinletmiyo sadece ekranda gösteriyo kalbi atiyo diye ama türkiyede böyle degil hemen dinletiyorlar Hayirlisi ne diyeyim.

Herkese günaydıın..
Birsürü yeni anne gelmiş negüzel.Hayırlı uğurlu olsun Allahım hepimizin sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin inşallah.
Bende tahlillerimi yaptırdım.Kendi doktorum yoktu başka doktora sormak zorunda kaldım. TSH yüksek çıkmış T3 T4 değerleri normal diye ilaç vermediler.Burda da kullanlar vardı diye hatırlıyorum.Sizin diğer değerlerinize göre mi bakıldı beni biraz aydınlatabilirmisiniz:KK39:
Önemli olanın asıl tsh olduğunu biliyorum bende hipotiroit hastasıyım tsh A öncelikli bakıyor Dr.um. Tsh 4,15 di 1 ay önce 25 lik ilaç kullanıyorum şimdi 3 e düşmüş ayda bir kontrol ettiriyorum. Dahiliyecilere güvenmiyorum endokrin Dr larını tavsiye ederim başka bir Dr A da git bence tsh önemli

@sees benimde tsh 0.01 cıktı.bugun kendi doktoruma gittim .o da 22kasımda geldiginde test yapıcam eger hala düşükse ona göre seni dahiliyeye yönlendiricem dedi.ilaç filan vermedi yani
Sizin hipertirotiniz var yani zehirli guatr bende ilk hamilelipimden sonra başladı ve sizin değerinizle aynıydı.sonra seyir değiştirdi hipotroit oldu halen de öyle devam ediyor.ben de dahiliye Dr una gitmiştim ama pişman oldum daha beter etti endokrin doktoruna gitmenizi öneririm

benimde tahmini 30 günlük fl daha kalp atısını bile duymadım yararlı olsun diye ev yogurdu yaptım nerdenkokladysam midem kalktı :KK43: ne güzel bulantım yok die seviniodum Alah yardımcımız olsun daha yolun budr basında sevdğim şeylerden tiksinmeye başladım eşime yoğurdu döktürdüm görmeye bile tahammülüm yok :KK48:

Önemli olanın asıl tsh olduğunu biliyorum bende hipotiroit hastasıyım tsh A öncelikli bakıyor Dr.um. Tsh 4,15 di 1 ay önce 25 lik ilaç kullanıyorum şimdi 3 e düşmüş ayda bir kontrol ettiriyorum. Dahiliyecilere güvenmiyorum endokrin Dr larını tavsiye ederim başka bir Dr A da git bence tsh önemli
Mrb canim bende de tsh yuksek genelde.hamilelikle beraber 5.5 oldu 25 lik ilac kullandim bir ay.bu defa da 0.15 e düşmüş..doktor bir gun ilaci al.bir gun alma dedi..boyle dusuk olunca napmak.lazim bilgin var mi.dusuk olmasi da bebege zarar verir mi.ki acaba.dahiliyeciye pek guvenemedim

Canım benimde yoktu ama başladı.. Tiksinmede var bende.. Tansiyon için dengelemek amaçlı limon soda içebilirsin. Sabah bulantısı için de kraker ye. Bişey yediken sonra bulantı olursa da salatalık dene benim kesiyor

Salatalık güzeli bebeler yapcaz diyim ben sana :)

Ben korkuyorum normal doğumdan :KK43:

Korkma korkma. Bende korktum plesanta yaşlanması oldu. bir bahane çıktı yani önüme normal doğum yapmamak için. ama keşke hiç böyle olmasaydı da normal olsaydı diyorum. sana bu konuda yardımcı kitaplar önerebilirim. bu konuda ciddi anlamda destek olacaklardır sana. bir de şey doğal doğum videoları izle. Mesela evde suda doğum videoları izle bol bol. Çok iyi geliyor. Ben beyinen ssvd ye hazırlanırken böyle yapmıştım ama ssvd bende yalan oldu sanırım. 11 kasımda belli oalçak

Sizin hipertirotiniz var yani zehirli guatr bende ilk hamilelipimden sonra başladı ve sizin değerinizle aynıydı.sonra seyir değiştirdi hipotroit oldu halen de öyle devam ediyor.ben de dahiliye Dr una gitmiştim ama pişman oldum daha beter etti endokrin doktoruna gitmenizi öneririm

Zehirli guatr mi? amanin çok dikkat et arkadasim kendine. Ne olduğunu bilmiyorum ama ismi bile ürkütmeye yetti

X