2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
arkadaşlarım canlarım bakın duymadım bilmiyorum görmedim demeyin. Whatapp grubu kurduk. Birbirimize daha çabuk ulaşabilmek için acil bir şey olursa sorabilmek için. Ben ara ara yine yazacağım ama gruba katılmak isteyen olursa lütfen özelden bana numarabnızı yazın. Şuan 4 kişiyiz. herkesi aramızda görmek isteriz :)

Sanırım genetik bir durum bu plesanta yaşlanması. Nedir nedendir hiç bir fikrim yok. 2 gebeliğinde de içmedi sigara.
Yani içini sıkmak istemem tabiki şimdiden ama bu sürpriz bir durum değil maalesef %90 sen de yaşayacaksın bu gebeliğinde. Sağlıklı doğsun da çokta sorun edilecek bir durum değil sonuçta merak etme. Ablamın kızların biri 22 diğeri 17 yaşında artık :)

Bebeğimi kaybedeceğim sanırım değerlerim istenilen düzeyde artmıyor rabbim sen hayırlısını nasip et inş

Bende varım

Orası öyle de biliyorsun plesanta yaşlanmasında bebek biran da susuz kalabiliyor gelişimi sürekli takip edilmesi gerekiyor. Eğer bir problem olursa ki ilay 35. Haftada artık durmuştu karnımda gelişmiyordu. 37+2 de alındi. Bunda da sürekli takip etmek benim ciddi ciddi psikilojimi bozacak. Heran korkuyorsun çünkü aman birşey oldu mi aman yaşıyor mu diye. Neyse kötü şeyler düşünmemek lazım şimdiden. Evet ama belki güzel bir plesanta yaşlanması olacak bu sefer. 2m gebelikte olduğunu biliyordum ama 2. Bebekte daha erken görüldüğünü senden de duyunca daha net anlamaya başladım. Ben ilaya hamile kalmadam önce sigara içiyordum. Hatta bir 8 yıl sigara içtim. 6. Haftada mide bulantılarıyla sigarayı bırakmıştım. Doktorlar hep sigaradan olduğunu söylemişti. Hatta bir doktor bana demişti ki bak plesantanin yanında duman var. Sen sigara mi ictin yada col sigara icilen bir ortamda mi bulundun demisti 28m haftamda. O sekilde anlasilmisti plesantada yaslanmasi. Ben yok artik deli bun kadin diyerek doktoru değiştirmiştim ama nafile yine de yaslanma olduğu kanıtlanmıştı

o doğal doğum olabilir mi acaba? Yada hipnozla falan doğurmak olabilir mi?
Yok canim hipnoz falan degil. Hatta bir bayan o sekilde dogum yapmis. Muhabir sordu diger dogumlari nasil yapacaksiniz dedi. Tabi ki agrisiz normal dogum dedi.

Bizi bosuna kestiler tip nasil ilerliyor canim.

Yok canım saçmalık. Plesenta yanında duman falan. Bu tamamen genetik bir durum. Yani mutla sigara etki ediyordur ama 9ay günde 2 paket içersen edebilir bence. Yani sigara sebep için çok üst bir seçenek. Bende sigara kullanan biriyim ama iki gebeliğimde de bıraktım sigara içmeyi. Benim kızım aort damarı dar doğdu. 10 günlükken kalp ameliyatı oldu ölümlerden döndü. Kimse bana sen sigara mı içtin demedi. Ki akciğerlere giden aort damarıydı dar olan. Yani doktorlar bi kulp takıp korkutmayı pek severler. Sebep soracaksın da açıklayacaklar diye ödleri kopuyor. Sen stres yapma tam tersi kontrol altında olduğunu bildiğin için kendini rahatlatmalısın. Bak benimde ikinci gebeliğim ve 20. Haftada fetal eko çekilmeli bebeğe ki onda da daralma var mı diye bakılsın. Bilmeyince daha zor. Bilince insan tedbir alıyor psikolojisini hazırlıyor.

Merhaba kizlar. Nasilsiniz. 3 gundur nette problem var.
Birde 0 tuz yedigimden beri manyak gibi oluyorum bu seferde tansiyon yerlerde. Surekli bayginlik geciriyorum.Doktorumu aradim ameliyattaymis. Tekrar arayip soracam.
Canim merhaba.. ben doktorumla tuz konusunu konuştum.. gebeligin ilk donemlerinde tansiyon oldugundan daha düşük oldugundan ve tuz'un bulantıya iyi gelmesinden dolayi ozellikle tuzlu yememi soyledi doktorum

Merhaba kizlar. Nasilsiniz. 3 gundur nette problem var.
Birde 0 tuz yedigimden beri manyak gibi oluyorum bu seferde tansiyon yerlerde. Surekli bayginlik geciriyorum.Doktorumu aradim ameliyattaymis. Tekrar arayip soracam.
Canim merhaba.. ben doktorumla tuz konusunu konuştum.. gebeligin ilk donemlerinde tansiyon oldugundan daha düşük oldugundan ve tuz'un bulantıya iyi gelmesinden dolayi ozellikle tuzlu yememi soyledi doktorum

Bebeğimi kaybedeceğim sanırım değerlerim istenilen düzeyde artmıyor rabbim sen hayırlısını nasip et inş

Allahım sana bağışlasın bebeğini inşallah canım ya keşke elimizden bişey gelse canım ya tek yapabileceğimiz dua etmek Allahım yardımcın olsun ama sen kendini hiç üzme herşeyde bir hayır vardır demişler

İyi geldi cumlelerin bana. Çok teşekkür ederim ❤ senin işinde çok zor. Kıyamam 10 Günlükken ameliyat mo oldu? Umarım bu gebeliğinde olmaz öyle şey. Peki sigara mı etKen olmuş öyle olmasına? Ben hiç içmedim sigara falan. Dediğim gibi 6 haftalıkken bıraktım zaten. Ama işte hamileliğimde takın olan 7 kişi vefat edince ve en son anneannem vefat ettiğinde 5 aylik gebeydim ve ben bulmuştum cansız bedenini salonun ortasında. o zaman yakmıştım bir sigara. Sonrada ilk defa küfür eder gibi tekmeleriyle cevap vermişti yavrum bana. Genetikligin yanında streste çok büyük etken olabilir bu. yaslanmada çünkü inanılmaz kötü günler yaşamıştım hamileligimde.

Aynen canım yükseği tehlikeli cok aşırı tuzlu yemedikten sonra şuan kaçma bence zaten düşüyor ya düşmeside kötü insanın dermanı kalmıyor

Zor olmuş gerçekten bu hamileliğin çok huzurlu geçer insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…