2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bende latte çok seviyorum. Ama ara sıra içtiğin kahvenin bebekte gelişim geriligi yapacağını hiç sanmıyorum kuzu valla

Hayırlı uğurlu olsun canım sağlıcakla al kucağına inşallah

Ben normalde de ağzıma yumurta sürmem şimdi de yiyemiyorum ne yapacam bilmiyorum yumurta da çok önemliymiş ama ismini söylerken bile midem kalkıyor

Hayirli olsun canim hosgeldin rabbim cumlemizin bebislerini korusun

Çok tşekkür ederim aminn
bende hiç sevmiyorum yumurta beni de en çok düşündüren şeylerden biri bu

Bende yeni aldım sonuçlarımi. Aslında ilk hamileliğimde hiç böyle testler yaptirmamistim. Şimdi kanama olup hastaneye yatınca doktor bakmak istedi herhalde düşüğe bumu sebep oluyor diye. Ama bence çok gereksiz görüyorum bu testleri. Eskiden bu testler yoktu sonucta. Şimdi senin pozitif çıkmış ee ne yapılabilecek ki? Toksokplazma yüksek çıkınca kedilere ve özellikle sebzeleri cok çok yıkanan gerekiuor diye biliyorum. Çünkü bu mikrop kedilerden daha ok sebze ve meyveler üzerinden geçiyormuş. Ama diğer testlerle hiç bir ilgim ve bilgim yok. Benim hepsi negatif çıkmış. Ama keşke doktor bu kadar test almadan önce benden bana bir sorsaydi kesinlikle yaptirmazdim. Çok gerekszi ve hastanenin uyguladığı para tuzağı gibi geliyor

Bana yapilmadi. Ben gecen sene Kasimda check up yaptirmistim doktorum biliyordu. Benim bagisikligim yokmus bu sebeple doktorum ete dokunmamaya,dokunursanda elini yikamaya devam et. Sebzeyi meyveyi iyi yika dedi. Idrarda kum cikti ona bile verilecek bi ilac yok ne yazik ki kendiliginden gececek 10-15 gunde dedi. sadece magnezyum verildi kasilma yapmasin diye. Dedigin gibi eger bilindik bi durum yoksa bana da garip geliyor sayfalarca test. Tabii kansizlik vardir tiroid vardir bakilir kontrol edilir ama eger yoksa da ugrastirmanin maddi kaygi disinda bi anlami yok bence de.

O onurumbenim

Noldu? Doktor bakabildi mi bebeğine? Seni merak ediyorum arkadaşım. En müsait olduğunda bize yaz olur mu?

Aynen aynen kansızlık tiroid çok önemli bence de. D vitamini de nispeten öyle. Ama diğerleri çok saçma geliyor. Hele ilk hamileliğimde sanırım 5 yada 6. Ayda bir daha kan alıp test yapıyorlar. Tam hatırlamıyorum hangi zamanda olduğunu. Gittiğim doktor kolesterolume kadar bakmıştı. Oysaki ne kadar saçma bir şey degil? Hamilelikte zsten hepimizin kolesterolu tavan yapıyor. Bunlar tamamen ticarı hareketler işte

Bilmiyorum ki canim benimde kaynim degiyor yataga sanmam o kadar sorun olacagini sonucta tam yan yatmakta bel agritir bi sure sonra.
Ben iki gündür sol tarafıma yattığımda bebeğimin olduğu yerde batmalar oluyor. Batmalar uyanıyorum ve yönümü değiştiriyorum. Sevmiyor herhalde üzerine yatmama yavrucak :)

Cgkfte

Seni anlayabiliyorum. Aslında şu içmeyi ben çok severim ama bu aralar gatıp bir şekilde şu içmek istemiyorum. Şuan yanımda 1.5 lt şişe duruyor ama bir yudum bile içmedim. Yani canın yemek istemez ye benim ki de öyle işte su içmek istemiyorum. Midemi de bulandırmiyor neden istemiyor henüz anlamış değilim. Ama Y YESIMBOZ dediği gibi icmeliyiz arkadaşım şu çok önemli ve bebeğin düşmesini bile engelliyor

Mm canim soyle bir durum.varmis
Eger negatifse daha once bagisiklik kazanilmamis ve gebelikde dikkat edilmeli bu tur visruslerin bulasmamasi icin. Eger gebelikde olursa Allah korusun bebege sakincali.ki gebelikde rastlanirsa igne.antibiyotik.tedavisi uygulaniyomis bebege gecmemesin icin.. Igm denilen.deger onemli.olanmis.eger bu deger.pozitifse.hemen tedaviye baslanmali.imis.. Bakalim.doktorum ne dicek benim.sonuclara.ins muhim bir sey.yoktur esim diyo cok gerginsin her gun.ayri.bir sey rahat ol biraz diyo. Dogru.diyo surekli bir seyler arastiriyorum.strese giriyorum.malesef sakin bir.yapim yok biraz daha rahat olmak.istiyorum yaaa..sizde benim.gibi misiniz
Yoksa ben mi.abartiyorum daha once yasadigim kayiplar dan dolayi da boyleyim sanirim

Hayır hayır bana da tam tersini söyledi sağlık ocağında ki doktor. Eğer negatifse bağışıklık kazanmissin dedi. Çünkü bende hepatit c virisu vardı ben onu hic bilmeden geçirmişim ve atlamışım oni da o şekilde izah etti. Aşı mi oldun dedi hayır dedim.çok. ilginç ama atlatmissin bağışıklık kazanmissin dedi

İlerkizamanlarda rahat olabilmek için cok su içmek önemli kızlar benimde içim almıo ama zorluorum kendimi

Arkadaşalr bişey sorucam ben yedinci haftama girdim dün iki gündür kasık ağrılarım var normalmi sizdede oldumu ?

Kahve değil de bende çay içmeyi çok seviyorum. Rüyalarıma giriyo artık :) ama canım doktorcum günde bir tane açık içebilirsin dedi. Acaba kavanozla mı içsem

Arkadaşalr bişey sorucam ben yedinci haftama girdim dün iki gündür kasık ağrılarım var normalmi sizdede oldumu ?

Hepimiz yaşıyoruz kasık ağrılarını. Normal şeyler, içimizde bişeyler büyüyor sonuçta
Ama dayanılmıcak gibiyse doktora danışabilirsin.

Hepimiz yaşıyoruz kasık ağrılarını. Normal şeyler, içimizde bişeyler büyüyor sonuçta
Ama dayanılmıcak gibiyse doktora danışabilirsin.
Yok dayanılmıcak kadar değil şükür ilk öğrendiğim zamanlarda olmuştu geçmişti şimdi tekrar başlayınca endişelendim biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…