2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Günaydınlar tatlı annişler..Bugün kontrole gidecek çok kişi var sanırım herkesten çok çok güzel haber alırız inşallah.Biz cumartesi kesemizi gördük şükür.Haftaya da bebeği görmek için çağırdı doktorum.Hayırlı haberlerle dolu bir gün olsun inşallah.

benim sadece 5+0 da vajinal baktı, ondan sonra 2 defa daha gittim hep karından bakıldı

Günaydınlar-selamlar:)

Sıkıntıda olan arkadaşlara ferahlık ve şifa diliyorum...

Her gebelik bir olmuyormuş, deneyimleyerek öğreniyorum... midemin bulanmadığı an yok sanki, çok az yemek yiyebiliyorum, bir haftada 1,5 kilo gitmiş şaka gibi, ki fazla kilom da yoktu... dün akşam maden suyunun iyi geldiğini keşfettim, ona yüklenicem artık

Kuzugiller canım sen de sigara ve kahve bağımlısı mısın benim gibi sigarayı bıraktım sayılır, bulantı sağolsun, kahve de tek fincan türk kahvesi, onun da 1/3ünü zor içiyorum... zaten günde bir tane önceki gebeliğimde de içmiştim, çok sert olmayan... zaten normal ya da yeşil vs hiçbir çayı içmiyordum, o kadar kafeini tolere edebiliyoruz...

Kizlar torch testlerini yaptiran var mi.ben yaptirmistim.sonuc yeni cikmis.toksoplazma igg ve rubella igg yulsek cikmis.pozitif. bilginiz var mi bi seyler okudum cok korktumm(( onemli olan igm degerleri imis onlar negatif cikmis. Ama.digerleri neden yuksek nasil riskleri var.lutfen bilginiz varsa yazar misiniz doktorumu aradim dogumda imis.aksam ancak.bakabilecek sonuclarima

aynen canım ya maalesef ama içmemeye çalışıyorum 200 mg a kadar kafein tüketebiliyormuş türk kahvesinde de 52 mg kafein varmış onu içiyorum bir tek :)

toksoplazma bende geçirmemişim maalesef en çok korktuğum şey çiğ ete dokunmamaya çalış dokunduğunda da ellerini bol suyla yıka, çiğ sebzeleri bol bol yıka ben sirkeyle de yıkıyorum, kedilerden uzak dur çünkü kedi dışkısı en çok bulaştıran şey kuzum

bende doktoruma kahveyi sordum, ilk aylarda tüketilmesini önermiyorum ama 4 günde bir yarım bardak kahve içebilirsin dedi, çay için günde 3 bardak açık çay içebilirsin dedi, bir de bitki çayı içme dedi

Canim igg nin pozitif cikmasi daha once bu enfeksiyona karsi bagisikmik.kazanilmis demekmis. Igm pozitifse su an geciriliyo imis ve Allah korusun bebegi aldirma durumu bile oluyormus

Canim igg nin pozitif cikmasi daha once bu enfeksiyona karsi bagisikmik.kazanilmis demekmis. Igm pozitifse su an geciriliyo imis ve Allah korusun bebegi aldirma durumu bile oluyormus
hmm anladım bende negatif yazıyordu onlarda. Allah korusun kuzum olmsuz şeyleri düşünme. En iyisi doktoruna danışmak o zaman

Aynı şey bende de var. Sabah akşam toplamda 2 kahve içiyorum onun dışında filtre kahve içiyorum o da kafeinsiz. Sigarayı da elektronik sigarayla bıraktım. Şimdi çok sıkışırsam nikotinsiz olarak bi iki çekip bırakıyorum. O da ancak günde 2 defa falan. Diğer türlü daha çok strese giriyorum. En azından böyle psikolojik olarak rahatlıyorum. Bu da zaten en fazla 1 hafta daha sürer sonra E-sigara da çıkar hayatımdan.

günaydın bayanlar bizde cumartesi günü gittik kontrole . çok şükür keseyi gördük ama doktro gebeliğin sağlıklı olup olmadığını bir haftasonra kalp atışlarını görürsek anlarız dedi. haftaya bugün randevumuz var kısmetse. inşallah kalp atışarını görürüz kuzumuzun.

benim 2. hamilelik olduğu için ilki gibi dikkatli olamıyorum. sonuçta 3,5 yaşında bi kızım var. sadece onu kucağıma almamaya kaldırmamaya dikkat ediyorum. birde uzanmamaya. ama evde hiç dinlenemiyorum. işyapmasam bile sırf çocuk için bile yapmam gerekenler oluyor. allahdan işe geliyorumda oturuyorum çok şükür.

doktor bana da bir sürü testler verdi bu hafta halletmem lazım. inşallah haftaya bizde güzel haberler alırız.

ben günde bir kahve içiyorum sigara hiç içmiyorum doğru stres çok oluyo ama napalım bu kadar olsun :)

Kahvenin tek zararı kafeinin Demir emilimini engellemesi. Ben abartılmadığı sürece bir zararının olmadığı düşüncesindeyim her zaman.
Acikcasi gebelikte tuketilmesinin istenmemesinin en buyuk sebebi bebekte kafeini suzecek yapinin olmamasi ve bunun de gelisim geriligi,kilo kaybi gibi durumlara yol acabildiginin soylenmesi. Bi arastirmak lazim tabii ki ama ben cok seviyorum kahve ama sutlu kahve,Turk kahvesinden tiksinir oldum.

Merhaba kızlar. Bende haziran annesi olucam inşallah satıma göre 6 haftalık olması gerekiyormuş 1 hafta önce gittik keseyi görememişti doktor, geç döllenme olmuştur demişti. bugün gittim keseyi gördük çok şükür. Haftaya perşembe tekrar gidicem kalp atışlarını duyabiliriz belkii

Doktor günde 2 bardak süt, 1 yumurta tüketmem gerektiğini söyledi. Herşeyin tadına bak çay kola vs. hiç içme demiyorum, çok canın isterse 1 bardak kolanı da iç, günlük 1 fincan türk kahveni de iç dedi. Prinç beyaz ekmek tüketmeyecekmişim kilo yaptığı için..

Hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız inşallahhh

Yaaa ben cok ozluyorum sutlu kahveyi. Acaba kafeinsiz icsem olur mu kii ?
Ben içiyorum valla. Ara sıra da olsa. Geçen gün starbuckstan içtim mesela. Arada sırada bir kere içmenin hiç bir şey yapacağını sanmam. Sonuçta sigara değil ya içtiğimiz. O kadar da strese sokamam valla kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…